Přejít na obsah

Damasko DA36 Black


Doporučené příspěvky

Tak po roku nosenia hodiniek Seiko 5 som ich dneska vymenil za čierne Damaská. Na prvý pohľad po zvyku 42 mm, sa 40 mm priemer hodiniek zdá byť malý, k čomu prispieva určite trochu aj čierna farba. Pri kúpe som sa rozhodoval medzi DA36 a DA36 black, ktoré napokon vyhrali. Remeň som si vybral prešívaný čierno/ bielou niťou, ktorý mi príde trochu vážnejší ako žlto/biele prešívanie. 

 

 

parametre:

 

Průměr / výška / váha: 40 mm / 12,3 mm / 73 g Materiál Pouzdra: Černé PVD/DLC Materiál Sklíčka: Safír Barva ciferníku: Černá Strojek: Mechanický - automatický nátah Typ strojku: ETA 2836-2 Pouzdro: Nerezová ocel, tvrzená, černá Damest úprava Korunka: Šroubovací Sklíčko: Safírové oboustranný antireflex Voděodolnost: 10 ATM (100 m) Rozteč nožiček: 20 mm

 

post-37719-0-35059200-1456857242_thumb.jpg

post-37719-0-93921800-1456857244_thumb.jpg

post-37719-0-56368500-1456857247_thumb.jpg

post-37719-0-14915500-1456857250_thumb.jpg

post-37719-0-62298800-1456857251_thumb.jpg

post-37719-0-88276500-1456857253_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou to krásný, což o to. Jen mi z té první fotky přijdou trochu malý - ale muže to být klidně tím, že to máš trochu nakloněný do strany. Jaký máš obvod ruky?

 

Jinak jeden místní člen si při přezouvání řemenů odřekl na vnitřku nožky černou (pvd) vrstvu. Říkal, že ani moc netlačil... tak pozor :-) hodinky jsou to krásný, tak ať ti dělaj dlouho radost.

 

Každopádně dobrý kup a posun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradicka pane, gratuluji a vitej v klubu D ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jinak jeden místní člen si při přezouvání řemenů odřekl na vnitřku nožky černou (pvd) vrstvu. Říkal, že ani moc netlačil... tak pozor :-) ...

 

Pokial viem, mal ich kristian.nov, potom ich predal. Po predaji isli na vymenu puzdra a to nove uz netrpelo skrabancami, takze zjavne nie systemova, ale kusova chyba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

propaganda? :) :) :)

No jasne :). Napr. heslo "Konrad to dela nejlip" :D

 

Edit: a k nakupu gratulujem. Kazde nove hodinky prinasaju radost hlavne svojmu majitelovi a tak to ma byt, zvysok sveta a jeho nazory nie su podstatne. Tak si uzivaj :)

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak  skoro po dvoch mesiacoch nosenia možem povedať, že spokojnosť. Zatial bez jediného škrabanca. V odstupe času usudzujem, že čierna farba a vonkajší antireflex bola dobrá voľba. Už dvaja ľudia ma upozornili, že mi na hodinkách chýba sklíčko :-)

post-37719-0-57155200-1461686401_thumb.jpg

post-37719-0-61274800-1461686402_thumb.jpg

post-37719-0-60253900-1461686403_thumb.jpg

post-37719-0-67044900-1461686404_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenit pracovne hodinky hodinky za imidžofky. Neviem neviem, pohladol si propagande.

 

mylis sa people na plnej ciare, viac pracovnejsie hodinky ako damasko s damestom nenajdes, svoje da36 black nosim v situaciach kde mi su klasicke damasko bez ciernej povrchovky luto zobrat, nehovoriac o vsetkom dalsom vyhotovenom z beznej oceli, titanu, bronzu, tvrdeneho titanu, tvrdenej oceli, ponorkovej oceli, pvd oceli, dlc oceli alebo plastu na koniec.

 

Chapem ako to ale myslis, seiko je pocitovo viac tool a nejaky ten sram neboli (aspon pri nizsich radach)

 

edit: na plnej ciare sa vlastne nemylis... pises aj uplnu pravdu, citujem ta: "neviem, neviem" :-)

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tim černym pouzdrem je ta vteřinovka ještě výraznější

určitě dej vědět o trvanlivosti Damestu, specielně na nožkách, pokud budeš měnit řemeny

 

to by sme sa asi nedockali ani do sudneho dna, zrejme ani trilion bilion vymien stezejok nema sancu damest akokolvek poskodit.

Pri silnych narazoch som si nie isty, to ukaze cas. Treba si ale uvedomit, ze damest je tvrdostou ako zafir plus minus, a podklad ma tiez slusny (4x tvrdsi ako bezna 316L).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, vim o tom kulovy, ale nemuze byt obecne treba problem, ze i kdyz jsou ty dve vrstvy samy o sobe tvrde, tak jsou to furt dve vrstvy na sobe, a nikdy nevíš, zdali to spojení vydrzi.... A oloupe se to / rozpoji... ? :-)

 

Ale vizuálně jsou hodinky a fotky fajn! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...