Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Záleží na rozcházejících se. Pokud si budou chtít dělat peklo, tak to bude peklo.

Já to s manželkou vyřešil v pohodě, měli jsme dohody o vyrovnání majetku i o péči o dítě už připravené, podepsané, a soud byla jen formalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pokud si dotyční sepíšou dohodu o rozdělení majetku, stanoví výši výživného, tak k soudu ani nemusí chodit (kvúli výživnému ano)

....

 

psychické potíže se řeší alkoholem, chemií nebo hledáním dalšího blbouna či jitrnice :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S bejvalkou probehl rozvod celkem v klidu. Zadny deti, takze slo jen o majetek o kterej jsme se trochu hadali a pak jsme oba zaplatili za honorare pravnikum to, co jsme jeden po druhem puvodne pozadovali :-) A dnes spolu občas chodíme na pivo. Ale pekelných pribehu znam mraky.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U soudu to byla otázka 7 minut se vším všudy. Naštěstí dcery už v té době byly dospělé a na majetek jsem ji řekl, že se můžu vysr... ať si to všechno nechá. Takže rozvod samotný v pohodě. Ale předcházelo tomu nehezkých 6 let, než jsme k tomu soudu došli. A to bylo celkem peklo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda , že lidi nemyslí už na začátku na předmanželskou smlouvu, tam vše vyřeší hned na začátku.U mě bývalá žena věděla , že pokud nebude podepsána nežením se.

Znam hodně případů kde se hádají pořád a stojí to zbytečné peníze.Já předmanželskou měl a tak nebylo co řešit.Samo děti jsme neměli,ale ty co vím se většinou vyřešit dají,horší je to s majetkem.

Můj rozvod byl na 2 stání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na lidech - pokud si budou chtít dělat peklo, nebo pokud jeden z nich bude chtít dělat peklo, tak to peklo bude. Rozumní lidé se většinou dohodnou, samozřejmě, pokud jsou schopni akceptovat kompromis

 

Máš osobní zkušenost? Protože pokud ne, tak nevíš o čem mluvíš. Aby se člověk byl schopen domluvit na tom, že je definitivní konec, tak tomu musí zákonitě předcházet něco, co ho k tomu rozhodnutí dožene... A to, co tomu předchází, nemá většinou s rozumem téměř nic společné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se rozváděl teď v lednu... Žena si u právníka pořídila smlouvu o vyrovnání majetku, já ji to podepsal. Na soud jsme čekali asi 6 měsíců od podání a trvalo to 10 minut. Děti jsme neměli... Kdyby se ten druhy chtěl cukat, nebo by neprozřetelně někdo u soudu řekl (nesmejte se, kamosovi se to teď stalo) že manželství jde zachránit, je to v riti a nerozvedou tě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš osobní zkušenost? Protože pokud ne, tak nevíš o čem mluvíš. Aby se člověk byl schopen domluvit na tom, že je definitivní konec, tak tomu musí zákonitě předcházet něco, co ho k tomu rozhodnutí dožene... A to, co tomu předchází, nemá většinou s rozumem téměř nic společné.

 

Osobní nikoli, pouze několik profesních, pravda starších

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Long: A já tě měl za mladýho kluka... Já teda 25  za rok v dubnu..

K rozvodu- mám 1 segru- rozvedená, švagr- rozvedený, švagrová- v rozvodovém řízení.

A ve všech případech s mámou říkáme- chyba v obou dvou. A se všema se stýkáme, i j jejich ex.

Většinou +- v klidu, nebo spíš časem zklidněno a uhlazeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozváděl jsem se v r. 2014. Sepsali jsme dohodu o vyrovnání majetku a podání žádosti o rozvod. Vše proběhlo bez účasti právníků a tedy s minimálními náklady. Rozvedený jsem byl za světě div se 21 dnů od podání žádosti. Záleží jak je ten který soud vytížený. Celkové náklady: 2000kč kolky + 120kč ověření podpisů. Při řízení jsme se oba vzdali práva na odvolání, takže rozhodnutí soudu nabylo právní moci okamžitě. Manželství bylo bezdětné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu OT, ale.. ja kdyz slysim nektery typy, jak mluvi o svych partnerech v jejich nepritomnosti.. a pak se pusinkujou a objimaj jak teenageri, i kdyz se odlucuji na dlouhe 2 hodinky.. zveda se mi zaludek..

.. asi by neskodilo obecne vic ucty, uprimnosti, slusnosti, empatie, fair play...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na lidech - pokud si budou chtít dělat peklo, nebo pokud jeden z nich bude chtít dělat peklo, tak to peklo bude. Rozumní lidé se většinou dohodnou, samozřejmě, pokud jsou schopni akceptovat kompromis

Nadherná teorie plná lásky a porozumění :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co jsem větou nahoře myslel (a co nebylo zřejmě pochopeno) je: zkusit nechat opadnout první emoce a zvážit, zdali se chce (může) dohodnout nebo ne. Dohoda = kompromis, ale taky obvykle rychle vyřízenou věc. Spor = soudy na několik let (podle osobní situace, dětí, majetku apod.). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...