Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

V Cechach sa pri rozvode riesi/musi riesit majetok??? Lebo na Sk to s rozvodom nema nic spolocne a sud to absolutne nezaujima. Ak su deti, musia byt dohodnute skor nez dojde k rozvedeniu. Majetok je problem tych dvoch (ktory mozu samozrejme riesit sudom ak inak nevedia).

Bez ucasti manzelov to ide (alebo aspon niekedy slo, nieco sa tento rok menilo), o rozvode bez pojednavania som este nepocul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy si súd nariadi pojedko už len koli tomu pretože sudca spis nevidel a prvý krát ho uvidí až na pojednávani. Im je to úplne u prdele že tam musíte prísť, stojí vás to peniaze nervy a cas. Z mojich skúseností je 9 sudcov z 10tich totálny kreteni, ktori su neznaly veci. Veľa z nich ktorí robia rodinu majú sami rozvrátene rodiny. Potom aj keď si to neuvedomujú majú tendencny pohľad na vec. Im ste úplne ukradnutý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Cechach sa pri rozvode riesi/musi riesit majetok??? Lebo na Sk to s rozvodom nema nic spolocne a sud to absolutne nezaujima. Ak su deti, musia byt dohodnute skor nez dojde k rozvedeniu. Majetok je problem tych dvoch (ktory mozu samozrejme riesit sudom ak inak nevedia).

Bez ucasti manzelov to ide (alebo aspon niekedy slo, nieco sa tento rok menilo), o rozvode bez pojednavania som este nepocul.

 

Když nevyřešíš majetek máš běžnej rozvod, když máš smlouvu na majetek a pořešený potomky máš tzv. smluvní rozvod  - vždy rychlý jednání v soudní síni zpravidla vyřešeno při prvním stání.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno máš pravdu studujem. Ale môj pohľad sa zmenil po niekoľkých stážach ktoré som absolvoval či na súdoch alebo prokurature. Nie som advokát ale dva roky v advokátskej kancelárii mám odrobene. Žiaľ počas praxe v justícii sa mi naskytol pohľad aj z druhej strany rieky. A ver že ten pohľad mi veľmi otvoril oči a dúfam že do tej masinerie nikdy nesadneme. Budem rád keď sa mi podarí vyštudovať a mať príjem z inej činnosti aby som mohol grátis zastupovať ľudí ktorý si to dovoliť nemôžu. Zastupovať a pomáhať kvalitne. Nie štýlom centrum právnej pomoci. Ale o tom inde asi

Upraveno uživatelem enslow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nevyřešíš majetek máš běžnej rozvod, když máš smlouvu na majetek a pořešený potomky máš tzv. smluvní rozvod - vždy rychlý jednání v soudní síni zpravidla vyřešeno při prvním stání.

To je ten signifikantny rozdiel co spominam. U nas pri rozvode sud nezaujima tvoj majetok. A ak su deti, bez vyriesenia co s nimi ta sud nerozvedie.

Cize postupnost deti-rozvod-majetok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak: Jak píše Tomak - buď se ti dva na majetku dohodnou, pak uzavřou písemnou Dohodu o majetkových poměrech v době po rozvodu manželství, kterou oba podepíší, nechají ověřit podpisy a přiloží k návrhu na rozvod manželství, soud ji pak jen konstatuje a jednání je velmi rychlé, nebo se nedohodnou a pak to řeší soud. A o nezletilých dětech, přestože se oba opět dohodnou, musí formálně rozhodnout soud a ještě předtím, než projednává samotný rozvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jako advokát jen za cca poslední dva roky zprostředkoval rozvod asi dvaceti párům. Zřejmě mám nějaké mediátorské schopnosti, protože to ve všech případech dopadlo dohodou (dohoda na dětech, dohoda o majetku a souhlasný návrh na rozvod), jednání pak bylo z mého pohledu úplná balada v deseti minutách - účastníci to pochopitelně i tak vnímali špatně, protože jim v ten moment právě definitivně skončila určitá etapa jejich života.

 

Přijde mi, že to předrozvodové dělení majetku probíhá lépe. Oba účastníci to chtějí už mít z krku a jsou ochotni jistých kompromisů. Po rozvodu už je nic k ústupkům tolik netlačí, a tak se často "zabarikádují" na svých pozicích bez možnosti rozumné dohody.          

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi oznamila, ze podala navrh.

Dohoda o detech asi nebude (kazdy chceme neco jinyho), a o majetku pak uz taky ne.

Deti si zrovna vedle me hrajou a netusej, co se na ne vali. :(

Po 11 letech mi oznami konec a ani ne po 3M poda navrh. V jakym to zijeme svete? :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu pro odlehčení...

Když jsem se rozváděl (naštestí úplně v pohodě), navrhoval jsem jestli uděláme rozvodový fotky.

Člověk má v albu fotky před svatbou, svatbu, děti a pak jako nic a další fotky s jinou.

Přišlo mi to takový neuzavřený - no nemám je (fotky) prej sem blbec...

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi oznamila, ze podala navrh.

Dohoda o detech asi nebude (kazdy chceme neco jinyho), a o majetku pak uz taky ne.

Deti si zrovna vedle me hrajou a netusej, co se na ne vali. :(

Po 11 letech mi oznami konec a ani ne po 3M poda navrh. V jakym to zijeme svete? :-/

Strašný, drž se a snad to nakonec ku prospěchu hlavně dětí nějak dobře dopadne... Držím palečky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi oznamila, ze podala navrh.

Dohoda o detech asi nebude (kazdy chceme neco jinyho), a o majetku pak uz taky ne.

Deti si zrovna vedle me hrajou a netusej, co se na ne vali. :(

Po 11 letech mi oznami konec a ani ne po 3M poda navrh. V jakym to zijeme svete? :-/

 

Držím palce!  A přeju vám všem, aby to hlavně děti odsraly co nejmíň.

 

Trochu pro odlehčení...

Když jsem se rozváděl (naštestí úplně v pohodě), navrhoval jsem jestli uděláme rozvodový fotky.

Člověk má v albu fotky před svatbou, svatbu, děti a pak jako nic a další fotky s jinou.

Přišlo mi to takový neuzavřený - no nemám je (fotky) prej sem blbec...

T.

 

To je zajímavý, člověče. Má to logiku. Člověk dokumentuje život fotkama a i tohle k němu bohužel patří (nejenom ty radosti) a s odstupem času ...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi oznamila, ze podala navrh.

Dohoda o detech asi nebude (kazdy chceme neco jinyho), a o majetku pak uz taky ne.

Deti si zrovna vedle me hrajou a netusej, co se na ne vali. :(

Po 11 letech mi oznami konec a ani ne po 3M poda navrh. V jakym to zijeme svete? :-/

Chlape drž se. Mě to žena oznámila po 13 letech co jsme spolu. Teď jsem měl soud o výživné, naštěstí jsme se na všem dohodli. Teď ještě majetkové, tam to máme taky domluvený a já se jen modlím ať na poslední chvíli necukne.

Na rovinu je to masakr, já zhubnul 15 kilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape drž se. Mě to žena oznámila po 13 letech co jsme spolu. Teď jsem měl soud o výživné, naštěstí jsme se na všem dohodli. Teď ještě majetkové, tam to máme taky domluvený a já se jen modlím ať na poslední chvíli necukne.

Na rovinu je to masakr, já zhubnul 15 kilo

Ty taky???
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi oznamila, ze podala navrh.

Dohoda o detech asi nebude (kazdy chceme neco jinyho), a o majetku pak uz taky ne.

Deti si zrovna vedle me hrajou a netusej, co se na ne vali. :(

Po 11 letech mi oznami konec a ani ne po 3M poda navrh. V jakym to zijeme svete? :-/

Je mi líto vašich dětí, pac ty za nic nemůžou. Když si to představím, je mi zle. Moje maminka mi rozvedla XY kámošů/kámošek a já si vlastně nikdy pořádně neuvědomil, co bych dělal, kdyby se to týkalo i mě. Byl bych v hajzlu, ale úplně. Přes rameno nikomu nevidíš, nejsem skodolibej člověk, naopak, kdo mě zná, ví to. Každymu přeji jen to, co si zaslouží. Tebe ani paní neznám, ale znám dost takových případů. Většinou to s paní a jejím budoucím nabíječem nedopadlo valne a chtěly se vracet. Samozřejmě záleží, co z tebe vytriska na výživnýn, pac pokud je reálná ta částka, kterou si zmiňoval, tak si může hodně, ale hodně vyskakovat:-(

Bohužel si asi úplně neuvědomila, že tohle už nezastaví.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale proč to tady vůbec je?

Protože jsou situace v životě, kdy svoje skutečné pocity a životní rozpoložení nechceš probírat s lidmi v reálu a nechceš, aby tě litovali, protože se stydíš za své skutečné slzy. A tak se obrátíš na lidi tady. Vybrečíš se, pročteš si příběhy jiných a máš pocit, že v tom nejsi tak sám.

Chápu, kvituji a držím palce, ať je to co nejmíň bezbolestné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...