Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Omluvte nezkušeného a neznalého poloměrů v dotyčných rodinách, ale po zběžném projetí pár příběhů zde + v naštvávacím vlákně mám v hubě takovou pachuť, že dotyční si o tu rozvodovou žumpu ve spoustě případů vlastně dlouhodobě koledovali. Baba pod pantoflem co si "šéfovi co chce mít doma tichučko" kupodivu netroufla říct že už ho má plné kecky (takže za to můžou kamarádky a tchýně ke které utekla), další velevážený si (ve věku kdy už by měl mít rozum) dopřává "dohodnutý sex" v době kdy se s dotyčnou tahají o majetek...  :tired:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale s tím "dohodnutým sexem" si to vážně nedovedu dost dobře představit... chápu, že to je spíš na rozhovor nad pátým pivem v hospodě, ale popravdě bych si to rád představil, jak to probíhalo (před a po). Opravdu ta podobná iracionálnost s "Kreténem v baráku" je zarážející.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to dobře hodnotí z domovova od počítače, v klidné atmosféře, třeba se skleničkou vína, když člověk ty starosti nemá a soudit někoho, byť dělá různé chyby a chová se z pohledu jiného iracionálně, není na místě, protože většina z nás ani nezná ricouse osobně, natož aby znal všechny souvislosti. Je mi jasné, že asi sám momentálně neví co s tím a ulevuje si aspoň sdílením těch starostí, ale jen bych chtěl upozornit, že tohle fórum je veřejný prostor a může sem nahlídnout kdokoli, tak je opatrnost, ohledně různých detailů, na místě, myslím, že v jiném vlákně sám uvedl, že manželka tuto komunitu vede v patrnosti a mohlo by mu to způsobit i nějaké následné komplikace. Tak snad jsem to nenapsal moc komplikovaně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to dobře hodnotí z domovova od počítače, v klidné atmosféře, třeba se skleničkou vína, když člověk ty starosti nemá a soudit někoho, byť dělá různé chyby a chová se z pohledu jiného iracionálně, není na místě, protože většina z nás ani nezná ricouse osobně, natož aby znal všechny souvislosti. Je mi jasné, že asi sám momentálně neví co s tím a ulevuje si aspoň sdílením těch starostí, ale jen bych chtěl upozornit, že tohle fórum je veřejný prostor a může sem nahlídnout kdokoli, tak je opatrnost, ohledně různých detailů, na místě, myslím, že v jiném vlákně sám uvedl, že manželka tuto komunitu vede v patrnosti a mohlo by mu to způsobit i nějaké následné komplikace. Tak snad jsem to nenapsal moc komplikovaně.

Jinými slovy at ricous radeji drzi hubu ohledne toho co a kam strka :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nikomu to nepřeji, představte si, že jste z toho normalně v piči, už jen ta myšlenka že přijdete o děti je hrozná. Já to už zažil. No a když takhle uleháte, tak se na sebe po delší době bez nenávisti podíváte a jde to samo. Druhý den mi bylo osvětleno, že doufá že se budu chovat při rozvodu normálně, když teda i ona se snažila...

Já sám jsem první rozvod měl ve 24 a bylo to na hovno, teď mi je 47 a je to na dvě. Rozumů jsem k ostatním postiženým dosud měl jak dr. Plzák, ale většinou víte s prominutim hovno, než vás to potká (opakuji nepřeji nikomu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ricousi mám za to, že podobnou věc nepřeje nikdo nikomu. Při čtení tvých příspěvků by mě spíše zajímalo, co od svého "striptýzu" zde na fóru očekáváš. Přijde mi, že řada lidí (včetně tebe) to zde využila k utvrzení v názoru, jak jsou ženské pitomé a vždy je rozchod jejich chyba, což sice polechtá ega, ale nic to nevyřeší. Pokud hledáš konkrétní rady, jak dále postupovat, je internetové fórum nejhorším poradním orgánem, navíc nikdo přesně neví, jak tvá situace vypadá a jde pouze o jednostranné informace.

 

Domnívám se, že pokud nejde o zcela přátelský rozvod, lze postupovat jen jedním způsobem: chovat se slušně a velkoryse, ale zároveň si stát za svým a nedělat ze sebe blba. Možná to někdy může vypadat jako slabošství a vést ke krátkodobým porážkám, dlouhodobě se taková taktika nicméně vždy vyplatí minimálně u soudu a dětí, věřím že po vychladnutí emocí většinou též u protistrany.

 

Pokud mohu posoudit ze své práce, 100 % případů, ve kterých manžel/ka potřebují zažít vítězství, končí akorát tragédií pro všechny zúčastněné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš proč asi? Protože zde dostanu i nějakou tu radu (nejen zde, ale i formou SZ a oo telefonu) a jelikož do hospody jdu už jen tak 1x za měsíc, člověk se rád vykecá a dozví, kde dělá bejkárny, co jinak. Chodím sem 10 let, spoustu lidí znám osobně a spoustu už to taky potkalo a bohužel i potká. Pokud to ovšem někoho sere, tak se těžko ve vláknu "Rozvod" dozví něco o nových kalibrech Primek nebo jak jdou Parnis konečně svou cestou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vůbec nekritizuju, že vlákno vzniklo, co mě nezajímá, nečtu a tím méně bych tam přispíval.

 

Rozumím ti, že člověk potřebuje trochu podpory či si vyslechnout, co si kdo o věci myslí. Já jen varuji předtím, abys aplikoval byť i dobře mířené rady na svůj případ ve stylu, který jsem zde občas vycítil (viz nekritické přijmutí názoru, že advokátka je u rozvodu lepší -co je to za blbost hledat právní pomoc podle pohlaví?). Nakonec stejně tu situaci nejvíce znáš ty a rozhodnutí bude na tobě, případně si nech pomoci od lidí, kteří jsou na danou záležitost odborníci a potřebné informace od tebe/manželky/dětí získají (právník, psycholog atd.).

 

A držím palce... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ricousi, tady je moje zkušenost: jsem stejně starý jako ty, mám dvojčata, a od jejich prvního roku máme střídavku.

Musel jsem totálně změnit pracovní režim. Ve dnech, kdy je mám, nepracuju, protože nejsem schopen pracovat na 100% a přišel bych o klienty. Nevím jak zvládáš multitasking - já moc ne - takže veškerou svou pozornost věnuju dětem a kombinuju to max s rekreačními činnostmi. Pracovat u toho nejsem schopen. Pokud si myslíš, že něco uděláš, zatímco budou ve škole/školce, moc s tím nepočítej. Jednak děti každou chvíli stůňou a když není k dispozici babička, musí fungovat bez ohledu na práci rodič... a i když decka zrovna nechoří, během dopoledne člověk tak akorát vypere, vyžehlí, uklidí, uvaří, nakoupí a na chvíli si sedne, aby měl sílu na odpolední aktivity, návštěvy doktorů, logopedů, kroužků, Sokola... Takže jedu v režimu "mám děti, nepracuju... nemám děti, makám 12 - 16 hodin denně". Naštěstí to moje profese umožňuje. I tak jsem o část zákazníků přišel a moje příjmy jsou na cca 70% toho, co bylo dřív. Ale dá se to. Hned po rozchodu jsem samozřejmě musel pořídit hromadu věcí - děti mají většinu věcí dvojmo, aby nependlovaly se stěhovacím vozem, takže hračky, potřeby, zařízení pokojíčku, šatstvo, knihy .. hodně záleží, jak si tohle s exkou nastavíte. Každopádně by tě v případě střídavky čekaly větší výdaje a nižší příjmy, pravděpodobně. U plný střídavky se sice neplatí alimenty, ale většinou nakonec stejně chlap přispívá do fondu na boty/bundy/školný/kroužkovný/jiný nárazový platby...

 

U starších dětí to možná už není tak hrozné, nevím. Ale co vím je to, že v našem věku už té energie není tolik a člověk je večer často úplně groggy. Přesto to za to stojí.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare do toho chci jít, jen si jsem skoro jist, že mi to šéf nepovolí - obchoďák, jedinej v ČR, samozřejmě drtivá většina kšeftů jde za mnou. Ale zároveň si řikám - k čemu mi ty prachy budou? Abych měl na ruce PO, v garáži motorku a na léto kabrio? Co děti? Do teď jsem je bral jako "samořejmost" ale to padne a já jim chci dát přednost přede vším. Holt nepojedeme tak často k moři, ale o to víc pod stan a na vodu, výlety vlakem, na kolech, na ryby atd. Jedinej strach mám najít tady u nás aspoň trochu přijatelnou práci, těžko mě někdo nechá tejden makat jak vo život a tejden doma...

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ricousi, nechci ti dávat hraběcí rady, neznáme se, ale z toho co jsem si teď v posledních postech pročetla mi přijde, že to bereš za ten správnej konec. Navíc ženské dokážou být taky s prominutím svině a někdy je neštěstí, že všichni stojí při matce a při otci ne. Občas nechápu, jak je toto v jedenadvacátém století možné. Držím palce, aby se to vyvrbilo co nejlépe pro všechny strany. Jak píšeš, kdo si něco neprožil, nepochopí to. Já osobně vdaná nejsem, děti nemám a mít nebudu (vrozená hromonální porucha), ale snažím se zajímat i o věci co se mi s největší pravděpodobností nestihnou stát. A s tím příležitostným sexem to neodsuzuju - jste oba svéprávní, dospělí a pokud oba souhlasíte, je to vaše věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...