Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Já určitě nejsem hoden někomu dávat rady ohledně vztahu, ať ho znám nebo ne. Prostě každý vztah je individuální a každý se v něm chováme jinak. Člověk to nemá růžové, včetně mě. Já si ale pevně stojím za svým i když to kolikrát bolí. Nechci se vyjadřovat k tomu, co kdo dělá dobře nebo špatně, každý to zase řeší individuálně. Ale co mě jako otce zajímá je pohled na střídavku. Mám souseda, který po hodně "italském" vztahu docílil před čtyřmi lety střídavé péče. Znám souseda i jeho bývalou ženu. Od té vím, že to dětem vůbec neprospívá po psychické stránce. Dvě různé bydliště, dvě školy a v neposlední dva rodiče s rozdílnými partnery. Dětem je 8 a 12 let - oba dva, včetně souseda to zpětně hodnotí tak, že by do toho podruhé nešli, protože ten 12ti letý už jim to asi dává pěkně za vinu.

 

Já mám děti rád a byl jsem i v situaci, že vztah byl velmi nahnutý a tříštivý před rozpadem, ale NIKDY by mě nenapadlo dětem škodit střídavou péčí, osobně to považuji za nápor na psychiku kvůli výše uvedenému. Takže spíš bych docílil nějaké dohody, kdy je mít co nejvíce a užít si je, ale nedělal bych jim bordel v hlavě. Ostatně děti jsou téměř vždy rukojmími rodičů a dost z nich na to dojíždí rozbitým vývojem. Takže jestli můžu alespoň trochu přispět, pokud si dětí vážíš a miluješ je, tak si dobře rozmysli, jestli je chceš zatěžovat střídavou péčí a komplikovaným životem nebo je mít často a mít s nimi skvělý vztah, který je nezatíží víc, než jiné dítě. Možná můj pohled není líbivý, ale jsem rozhodně proti střídavce a svým dětem bych to nikdy neudělal. Ostatní, co v tom letí, neodsuzuji, ale pokud máš možnost se ještě rozmyslet, tak to udělej velmi pečlivě a všechno si zvaž - především právě s ohledem na děti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasny vsem (on i sestra maji rozvedena manzelstvi, ale rodice ne), jen nekdo ma pocit, ze delat si z toho v tomhle vlakne srandu je strasne vtipne.

 

Abych nebyl OT, souhlasim s Davidovym nazorem na stridavou peci. Nikdy bych to detem neudelal... ze stejnych duvodu

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Moje dcera se rozvedla (vlastně jsem zakládal vlákno) a mají střídavou týdenní péči a nevidím v tom žádný problém ze strany rodičů ani dětí. Faktem je, že se rozvedli celkem v pohodě, oba mají nové partnery a dokáží si vyhovět, když je potřeba, když někam jedou, když marodí, atd. Nechají si děti o pár dní déle a pak to vyrovnají. Jak psal, tuším Martar, hodně věcí je potřeba mít 2x.

 

Dětem je 9 a 7 a netrpí tím vůbec, řekl bych. Chodí pořád do stejné školy, mají stejné kroužky, stejné tréninky, stejného dědu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jednom musím souhlasit, Sphinxxi, dvě školy, to je šílenost. Základní podmínkou pro funkční střídavku je bydlení ve stejné lokaci a stejná škola, kroužky, kamarádi, jinak je to krutá schíza. A schopnost rodičů domluvit se na jednotné výchově.

 

Já jsem tebou zmiňované negativní důsledky střídavé péče dlouho zvažoval, a nakonec jsem usoudil, že jediná možná druhá varianta by byla horší. Navíc v mém případě děti nikdy nic jiného než střídání nezažily, fungujeme spíš jako volná rodina rozložená v čase i prostoru, a zdá se, že je to spíš rozvíjí. Sám jsem z úplné rodiny, ale v dětství jsem měl taky dva domovy (u rodičů a prarodičů) a s láskou na to vzpomínám. Víc podnětů, víc vzorů, zkušenost s bydlením ve městě v bytě vs na kraji města v domě s obrovskou zahradou a zvířaty. Mé děti to teď mají stejně. Prostě holky mají byt i dům vzdálené od sebe cca 8 km a na obou místech jsou doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dětem je 9 a 7 a netrpí tím vůbec, řekl bych. Chodí pořád do stejné školy, mají stejné kroužky, stejné tréninky, stejného dědu. :)

To je zásadní rozdíl. Ale pokud žena nebo muž zdrhne někam dál, je to velká komplikace - pro děti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

To je zásadní rozdíl. Ale pokud žena nebo muž zdrhne někam dál, je to velká komplikace - pro děti.

 

Souhlas, tam bych to taky viděl být u jednoho z rodičů a druhý jednou za 14 dní na prodloužený víkend nebo jak se to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jednom musím souhlasit, Sphinxxi, dvě školy, to je šílenost. Základní podmínkou pro funkční střídavku je bydlení ve stejné lokaci a stejná škola, kroužky, kamarádi, jinak je to krutá schíza. A schopnost rodičů domluvit se na jednotné výchově.

 

Já jsem tebou zmiňované negativní důsledky střídavé péče dlouho zvažoval, a nakonec jsem usoudil, že jediná možná druhá varianta by byla horší. Navíc v mém případě děti nikdy nic jiného než střídání nezažily, fungujeme spíš jako volná rodina rozložená v čase i prostoru, a zdá se, že je to spíš rozvíjí. Sám jsem z úplné rodiny, ale v dětství jsem měl taky dva domovy (u rodičů a prarodičů) a s láskou na to vzpomínám. Víc podnětů, víc vzorů, zkušenost s bydlením ve městě v bytě vs na kraji města v domě s obrovskou zahradou a zvířaty. Mé děti to teď mají stejně. Prostě holky mají byt i dům vzdálené od sebe cca 8 km a na obou místech jsou doma.

 

Psal jsem to ve stejný čas, kdy jsem reagoval Kamilovi. U Tebe bych řekl, že máš ještě malé děti na nějaké vyhodnocení, ale zase s Tebou si v budoucnu velmi rád sednu ke stolu a rád si poslechnu, jak to vnímáš po letech, protože Tvůj názor bude upřímný a nebude zkreslený, nastíníš plusy i mínusy. V mém názoru to jistě nic nezmění, ale rád si utříbím celkový pohled na střídavku z praxe. A upřímně řečeno, zrovna Ty máš můj velký obdiv, protože vím, že se o děti staráš na 110% i na úkor svého času a povinností.

 

Kamil: Ano, taková je většinou praxe ... ob týden, prázdniny, ale dá se to individuálně. Za sebe jsem rád, že se můžu podílet na výchově standardně i když už to bylo kolikrát hooodně na hraně.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s bývalkou nedokázal normálně komunikovat ještě několik let po rozvodu. Nakonec to vyčichlo a dnes jsme kamarádi. Nicméně dcera pro nás oba byla priorita. Vzhledem k mé práci nešlo udělat žádnou dohodu o nějaké pravidelné střídavé péči. Tak jsem si prostě dceru bral, kdykoli jsem měl čas, plus měla klíče od mého bytu a přišla, kdykoli chtěla. Dodnes jsem bývalce vděčný, že mi to umožnila. Vždy se dá nějak dohodnout, jen se nesmí nic lámat přes koleno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem to ve stejný čas, kdy jsem reagoval Kamilovi. U Tebe bych řekl, že máš ještě malé děti na nějaké vyhodnocení, ale zase s Tebou si v budoucnu velmi rád sednu ke stolu a rád si poslechnu, jak to vnímáš po letech, protože Tvůj názor bude upřímný a nebude zkreslený, nastíníš plusy i mínusy. V mém názoru to jistě nic nezmění, ale rád si utříbím celkový pohled na střídavku z praxe. A upřímně řečeno, zrovna Ty máš můj velký obdiv, protože vím, že se o děti staráš na 110% i na úkor svého času a povinností.

 

Kamil: Ano, taková je většinou praxe ... ob týden, prázdniny, ale dá se to individuálně. Za sebe jsem rád, že se můžu podílet na výchově standardně i když už to bylo kolikrát hooodně na hraně.

Ježiš, neblbni - až si nejmenovaný člen zez Plzně přečte, jak mě poplácáváš po zádech, tak se mu udělá mdlo... já nechci mít nikoho na svědomí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já určitě nejsem hoden někomu dávat rady ohledně vztahu, ať ho znám nebo ne. Prostě každý vztah je individuální a každý se v něm chováme jinak. Člověk to nemá růžové, včetně mě. Já si ale pevně stojím za svým i když to kolikrát bolí. Nechci se vyjadřovat k tomu, co kdo dělá dobře nebo špatně, každý to zase řeší individuálně. Ale co mě jako otce zajímá je pohled na střídavku. Mám souseda, který po hodně "italském" vztahu docílil před čtyřmi lety střídavé péče. Znám souseda i jeho bývalou ženu. Od té vím, že to dětem vůbec neprospívá po psychické stránce. Dvě různé bydliště, dvě školy a v neposlední dva rodiče s rozdílnými partnery. Dětem je 8 a 12 let - oba dva, včetně souseda to zpětně hodnotí tak, že by do toho podruhé nešli, protože ten 12ti letý už jim to asi dává pěkně za vinu.

 

Já mám děti rád a byl jsem i v situaci, že vztah byl velmi nahnutý a tříštivý před rozpadem, ale NIKDY by mě nenapadlo dětem škodit střídavou péčí, osobně to považuji za nápor na psychiku kvůli výše uvedenému. Takže spíš bych docílil nějaké dohody, kdy je mít co nejvíce a užít si je, ale nedělal bych jim bordel v hlavě. Ostatně děti jsou téměř vždy rukojmími rodičů a dost z nich na to dojíždí rozbitým vývojem. Takže jestli můžu alespoň trochu přispět, pokud si dětí vážíš a miluješ je, tak si dobře rozmysli, jestli je chceš zatěžovat střídavou péčí a komplikovaným životem nebo je mít často a mít s nimi skvělý vztah, který je nezatíží víc, než jiné dítě. Možná můj pohled není líbivý, ale jsem rozhodně proti střídavce a svým dětem bych to nikdy neudělal. Ostatní, co v tom letí, neodsuzuji, ale pokud máš možnost se ještě rozmyslet, tak to udělej velmi pečlivě a všechno si zvaž - především právě s ohledem na děti.

Konečně to někdo napsal!! Střídavá péče je podle mě špatné řešení a děti jsou pak obětmi sobeckosti rodičů a jejich potřeby dělat druhému naschvály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně to někdo napsal!! Střídavá péče je podle mě špatné řešení a děti jsou pak obětmi sobeckosti rodičů a jejich potřeby dělat druhému naschvály.

Nemyslim si ze stridava pece je sobeckost rodicu. To je dost jednostranny názor. Stridavka je dle me dost specificka a pokud to oba dva rodice chteji a vyhovuje to hlavne detem - proc ne. U me to neslo.

Ja bych si nemohl dovolit mit stridavku - ohrozil bych tim svou praci, prijem a zabezpeceni rodiny, coz je v konecnem dusledku dle mého daleko horsi. Je to podobne jak to pisou v letadle... první si nasazuje masku rodic a pak se nasazuje maska diteti. Takze první musim byt v pohode ja a pak jsem schopen resit potřeby dítěte, které miluji.

 

Edit: gramatika

Upraveno uživatelem Petrando
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim si ze stridava pece je sobeckost rodicu. To je dost jednostranny názor. Stridavka je dle me dost specificka a pokud to oba dva rodice chteji a vyhovuje to hlavne detem - proc ne. U me to neslo.Ja bych si nemohl dovolit mit stridavku - ohrozil bych tim svou praci, prijem a zabezpeceni rodiny, coz je v konecnem dusledku dle mého daleko horsi. Je to podobne jak to pisou v letadle... první si nasazuje masku rodic a pak se nasazuje maska diteti. Takze první musim byt v pohode ja a pak jsem schopen resit potřeby dítěte, které miluji.Edit: gramatika

Já ti rozumím. Ale mám pocit, že střídavá péče často vychází z premisy, že dítě se nemůže bez jednoho či druhého rodiče obejít. Ale ve skutečnosti jde o to: JÁ chci dítě a JÁ chci dítě. A o něj pak ve skutečnosti ani tolik nejde. Nedovedu si pak úplně představit, co to pro 5, 6 letého pidižvýka musí být, furt na cestě s batůžkem, plyšovým medvědem v ruce a vlastně nikde doma. No ale rodiče se můžou bít v prsa, že se starají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ohrožení příjmu rodiny je věc druhá. A já svůj názor určitě nikomu necpu, ani neodsuzuji toho, kdo v takovém vztahu je, ale já bych to svému dítěti neudělal, zatěžovat ho ještě poletováním mezi jedním a druhým (každý jiného partnera) nebo mezi školami, kamarády, bydlištěm a podobně. Zbytečný zmatek. A já plánuji minimálně ještě další dvě až tři děti a v tomto ohledu mám dost jasno. Ale jak jsem psal, nikomu to neberu, píšu jen svůj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ricous:

Promiň chlape, ale nevim jestli jsi hloupý (nemyslim to zle), nebo zoufalý (to bych se nedivil).

Chytneš jí při nevěře, utrácí více než oba vyděláte, vybere účet, chová se jak pipka, před dětma Tě úmyslně shazuje (třeba ne přímo, ale ty dárky u rodičů říkají taky dost) a Ty chceš něco urovnávat? Takovou osobu už snad ani nemůžeš mít rád, timhle by se pro mě stala úplně cizí vypočítavou a zlou nevim čim (chci být slušný).

Být Tebou tak bojuju o děti - do toho bych dal všechno a na to bych se soustředil a ne na to, urovnávat "manželství". To bys chtěl další část života žít s pocitem, že z Tebe udělala trotla, mohla si dovolit v podstatě všechno k Tobě, teď to funguje, ale až jí zase mrdne v palici tak jak to bude dál? Budeš to prožívat znova, ještě intenzivněji a hůř.

 

Odstřihni ji hned, pošli ji k čertu, ale důrazně jí řekni, že se dětí nevzdáš, budeš bojovat vším co budeš moct atp... Prostě jí nahnat strach a zároveň postavit před situaci, že ona už pro Tebe není nic (ikdyž to není pravda, znám to neboj), ale děti jsou všechno a těch se prostě nevzdáš.

 

Nechápu, jak můžeš myslet na to, dát to znova dokupy. To si fakt nezasloužíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...