Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Tohle vlakno je smutne poucny. Ja to ted resim z profesionalniho hlediska a nejhorsi opravdu je kdyz to odnasi deti - manzele s rocnim ditetem se rozvedli pred 2 toky, holcicce jsou ted 3 roky. Rozvod asi strasny, obs VS, vubec spolu nekomunikuji, pouzde pres pravniky, dodneska nemaji majetkove vyporadani (slo tam o desitky milionu), otec chtel stridavku, ale dostal snad jeden vikend za dva tydny. U holcicky se objevil zdravotni problem, ktery, kdyz se nevyresi ted, muze ji dozivotne naprosto zohyzdit v obliceji. Matce jsme jako jedine reseni navrhli operaci, musi to byt rychle, s casem se ten problem bude zhorsovat. Operace ma ale rizika, muze dojit k cele rade vaznych komplikaci, tak jak to u operaci na hlave a krku byva. Matka souhlasila, naplanovali jsme termin, s otcem jsme nikdy nejednali, ani jsme nevedeli ze jsou rozvedeni, normalne staci podpis jednoho zakonneho zastupce. Prisel doporuceny dopis od pravniku otce - s operaci pro rizika nesouhlasi. V tu chvili jsme to stopli, matka zhroucena, probehlo setkani obou rodicu s pravniky s pravniky nemocnice, strasna hadka, nadavky, vyhruzky, vycitky (mlivili spolu poprve po 2 letech), ja tam uprostred, snazil jsem se byt racionalni a argumentovat, takze mi nakonec vsichni 4 vynadali, no hruza reknu vam. Dohoda samozrejme zadna, matka dala soudu zadost na predbezne opatreni, to stejne udelal otec, to soud snad obema zamitnul, naridil vypracovani znaleckeho posudku - trva to uz 5 mesicu, posudek samozrejme stale neni (mel byt do cervna, ale znalec pozadal o odklad z duvodu zaneprazdnenosti), pres leto se nic asi dit nebude, pritom s kazdym dnem se snizuje sance na dobry konec. Pokud se budou odvolavat, davat svoje posudky, soud naridi revizni, tak myslim ze uz zadna operace asi nebude, za rok za dva. Zcasti obzaloba sobeckych rodicu, zcasti laxni justice. A dite chudak. Pred rokem jsme zase resili ockovani ditete, taky to skoncilo u soudu, ktery snad stale bezi. Takovych story mam plno. Asi dovedu pochopit nenavist mezi byvalymi partnery, ale kdyz to takhle silene odnasi dite je to smutne, ale bohuzel celkěm caste.

 

P.S. Skutecne valky Roseovych se podle me dnes nevedou o majetek, ale o deti. Majetkove vyporadani myslim soudy celkem dobre umi, ale s tema detma je to svizel, kdyz zacne opravdova valka.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsou rodiče debilove tak je to fakt těžky...a přesně jak pišeš odnáši to nevinné ditě. EGO je strašna záležitost. Hodně to svědči o přirozené inteligenci obou dospělých jestli se to tak dá nazvat lidi.

 

Smutny ale jak se řiká charaktér člověka se projevi když vztah konči...nebo jsou nějaké těžkosti ve vztahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu na jinou notu: i kdyz jsem videl, ze obecne tu nazor na psychology - terapeuty neni zrovna pozitivni, mate nekoho, s kym mate ohledne rozvodu/vztahu apod. dobre zkusenosti? Potrebuju si v sobe par veci ve vztahu srovnat a chtel bych zkusit rozhovor s nekym objektivnim. Idelane s trochu exaktnim pristupem - zadna esoterika... Praha zn. ideal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem si z toho odnesl dobré poznatky apod. Moje manželka vůbec a vše rozporovala. Takže ono záleží jestli oba dva chcou nebo ne.

 

 

Trochu na jinou notu: i kdyz jsem videl, ze obecne tu nazor na psychology - terapeuty neni zrovna pozitivni, mate nekoho, s kym mate ohledne rozvodu/vztahu apod. dobre zkusenosti? Potrebuju si v sobe par veci ve vztahu srovnat a chtel bych zkusit rozhovor s nekym objektivnim. Idelane s trochu exaktnim pristupem - zadna esoterika... Praha zn. ideal.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu na jinou notu: i kdyz jsem videl, ze obecne tu nazor na psychology - terapeuty neni zrovna pozitivni, mate nekoho, s kym mate ohledne rozvodu/vztahu apod. dobre zkusenosti? Potrebuju si v sobe par veci ve vztahu srovnat a chtel bych zkusit rozhovor s nekym objektivnim. Idelane s trochu exaktnim pristupem - zadna esoterika... Praha zn. ideal.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Psychology a atd bych volil pokud mas problém sám se sebou a pocit, ze nic nevíš, nebo pocit ze děláš blbosti..

Terapeut dává smysl v při párové terapii hlavně jako moderátor, pro jednoho nevím..

 

Je dobrý si představit to, ze mas jít k někomu takovému a říct mu hned všechno, co té trápí (proste sepsanou zakázku) a jak to budeš mít na papíře, tak se na to podívat jako na text někoho jiného.

 

Já tohle řeším a uz části mám za sebou, ale ještě mě toho hodně čeká. Víc mi pomůže si hodně věci uvědomit. Takže s někým bych řešil to, jak chápat sám sebe. A nakonec si napsat pro a proti

 

Já dostal tip: najdi si milenku, ne na sex, ale na povídání, jestli bude po sexu taky fajn:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Třeba má někdo jinou zkušenost, nebo názor, ale já si myslím, že jakmile jednou uvažuješ o nějakým lepení, tak už to slepit nepůjde.

Pujde, ale bude to z vetsi casti stat dal za ho*no. Podle me by si mel clovek dobre uvedomit, jaka je realna alternativa k soucasnemu stavu, z pohledu sveho i deti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psychology a atd bych volil pokud mas problém sám se sebou a pocit, ze nic nevíš, nebo pocit ze děláš blbosti..

Terapeut dává smysl v při párové terapii hlavně jako moderátor, pro jednoho nevím..

 

 

To jsi rekl dobre, presne tohle mam taky na mysli. Nekdo objektivni stojici nohama na zemi, co by mi rekl, jestli delam blbosti, nebo dobrou vec;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi rekl dobre, presne tohle mam taky na mysli. Nekdo objektivni stojici nohama na zemi, co by mi rekl, jestli delam blbosti, nebo dobrou vec;)

Ja se o tom začal bavit s kolegyni u nad v praci je to právnicka a rozvadela už své známe, tak o tom vi víc než ja. Nic mezi námi není, ale je to super žena. Docela mě uzemnila, ale jsemnza to rad a něco si musím domyslet s v něčem mě to ujistilo. Žena si mysli ze mam milenku, ale píšu si s lidmi, se kterými se mužů otevřené bavit.

 

Jestli děláš dobrou věc ti nikdo asi neřekne. Budeš za padoucha, tedy pokud neudelas padoucha z ni. Musíš si to rict ty sám. Ale k tomu te muže někdo dovézt. Koukej na to, co to vsechno obnáší, jaké to má dopady na ni, děti, okolí a jestli tam je něco, co nedokážes zvládnout. Někdy je rozvod pro děti lepsi. Musíš koukat na sebe, abys byl porad fungující a milující člověk. Otázkou kde budeš fungovat a koho mít rad nemá smysl se zabývat, ale tou představou ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My teď taky máme s manželkou zvláštní období. Ona ve 42 letech přichází krizí středního věku, ale nedokáže si to přiznat. Takže se snaží dokázat všem okolo sebe, co všechno ještě dokáže. Začala běhat každý den, teď v horách jede jako fretka, do toho módu být na každé párty z práce... Jako kdyby ji bylo 20.

Já to měl před pěti lety podobný. Pak se ozvalo jedno koleno, pak druhý, problémy s patou, takže teď s ní nemůžu držet krok. Snad ji to brzy přejde, protože to je k nevydržení. Dovolená = dostihy o počet nachozených km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ale nemusí být krize středního věku, vždyť vykazuje známky úplně normálního lidského chování, obzvlášť v pouhých 42 letech :-) Že nevymetala párty v práci když vychovávala Vaše děti se dá také pochopit. Já všeobecně tu frázi KSV nemám rád, někdo prostě začne žít, a celé okolí se začne tlemit že prochází krizí :-) :-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost možný, hodně toho sedí, jen jsem nechtěl měnit manželku za mladší, když už tak naopak:)

 

V práci mě to ale vysvihlo nahoru, ale za velkou cenu.

Proste tlak společnosti a to jak ho vnímám je děs. Projevilo se to tak, ze teď chci ze vztahu pryč. Prestoze všichni chtějí přesný opak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psychology a atd bych volil pokud mas problém sám se sebou a pocit, ze nic nevíš, nebo pocit ze děláš blbosti..

 

A někdy ti ten psycholog řekne, že to chápe, že i chápe, že nerozumíš chování protistrany, kompatibilita nula, akorát máš problém vyskočit z tý lodi bláznů, když tam máš děti. Někdy stačí, když ti potvrdí, že nejsi ty to hovado.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...