Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

V 7. 7. 2019 v 14:40, petr_cha napsal:
V 5. 7. 2019 v 22:43, Pavelpu27 napsal:

My teď taky máme s manželkou zvláštní období. Ona ve 42 letech přichází krizí středního věku, ale nedokáže si to přiznat. Takže se snaží dokázat všem okolo sebe, co všechno ještě dokáže. Začala běhat každý den, teď v horách jede jako fretka, do toho módu být na každé párty z práce... Jako kdyby ji bylo 20.

Já to měl před pěti lety podobný. Pak se ozvalo jedno koleno, pak druhý, problémy s patou, takže teď s ní nemůžu držet krok. Snad ji to brzy přejde, protože to je k nevydržení. Dovolená = dostihy o počet nachozených km.

Tak to uz je pozdě.. jestli beha jak fretka a maka na sobe, tak to uz ma druhyho chlapa.. to je jasny... :-o) jestli vo tom zatim jen mluvi, tak mas mozna jeste šanci.. 🙂

Bohužel asi máš pravdu. U různých známých a kolegů jsem to už zažil mnohokrát. Je to pořád stejný vzorec chování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 7. 2019 v 14:40, petr_cha napsal:
V 5. 7. 2019 v 22:43, Pavelpu27 napsal:

My teď taky máme s manželkou zvláštní období. Ona ve 42 letech přichází krizí středního věku, ale nedokáže si to přiznat. Takže se snaží dokázat všem okolo sebe, co všechno ještě dokáže. Začala běhat každý den, teď v horách jede jako fretka, do toho módu být na každé párty z práce... Jako kdyby ji bylo 20.

Já to měl před pěti lety podobný. Pak se ozvalo jedno koleno, pak druhý, problémy s patou, takže teď s ní nemůžu držet krok. Snad ji to brzy přejde, protože to je k nevydržení. Dovolená = dostihy o počet nachozených km.

Tak to uz je pozdě.. jestli beha jak fretka a maka na sobe, tak to uz ma druhyho chlapa.. to je jasny... :-o) jestli vo tom zatim jen mluvi, tak mas mozna jeste šanci.. 🙂

@Pavelpu27: Pavle, jak to dopadlo, to by mě dost zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

páni, trošku som si prečítal kto má aké skúsenosti s manželstvom a rozvodom a ak sa vám bude chcieť, napíšte sem prosím vás nezáležiac či ste rozvedení či stále ženatí, či by ste do toho išli znovu a či si myslíte že manželstvo prináša viac výhod (a aké) v porovnaní so životom "len" vo vzťahu, prípadne či z vás niekto na ženy zanevrel do takej miery, že radšej s nimi už nič nerieši. Taktiež koľko poznáte ľudí ktorí sú naozaj v manželstve šťastní (naozaj myslím naozaj naozaj, nie len na pohľad). Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, helit napsal:

páni, trošku som si prečítal kto má aké skúsenosti s manželstvom a rozvodom a ak sa vám bude chcieť, napíšte sem prosím vás nezáležiac či ste rozvedení či stále ženatí, či by ste do toho išli znovu a či si myslíte že manželstvo prináša viac výhod (a aké) v porovnaní so životom "len" vo vzťahu, prípadne či z vás niekto na ženy zanevrel do takej miery, že radšej s nimi už nič nerieši. Taktiež koľko poznáte ľudí ktorí sú naozaj v manželstve šťastní (naozaj myslím naozaj naozaj, nie len na pohľad). Vďaka

No, neměl bych se asi moc vyjadřovat, jako třikrát ženatý a rozvedený, ale když tak hezky žádáš, tak moje zkušenost je v tom, že pokud jsi připraven vzdát se svého vlastního života a žít život někoho jiného, plnit jeho přání a požadavky, podmínky, pokud jsi schopen se vzdát svého vlastního rozhodování, koníčků, někdy dokonce i práce, svých názorů, své osobnosti, sebeúcty atd. až do nekonečna, potom : OŽEŇ se.

Pokud chceš mít svůj vlastní život, názor, rozhodnutí, sebeúctu, žít v pravdě bez pokrytectví, být  šťastný atd. až do nekonečna, potom  NEŽEŇ se.

Mnoho lidí, nejen zde, se mnou a tím, co jsem napsal, nebude souhlasit, ale pokud má kdo zdravou sebereflexi a dokáže si nelhat tzv. do kapsy, musí uznat, že aby byl v manželství schopen přežít ( o nějakém štěstí nemůže být vůbec řeči), musí se bezpodmínečně podvolit vládě a diktátu ženy. Tak to prostě je. (Mimochodem, dost se tohoto tématu dotýká český film Teorie tygra...doporučuji shlédnout).

Já jsem v půlce svého života došel k poznání, že ač jsem se snažil celý dosavadní život mít partnerku a rodinu, tak to byl naprosto šílený a falešný plán, který nevyšel a ani nikdy fungovat nemohl. V současnosti jsem ve fázi, kdy žiju sám a stýkám se s poslední bejvalkou a tím pádem jakoby rodinou (páč máme děti), jako bych se vracel ze služebních cest a zase na ně okamžitě odjížděl. Ale svůj život a hlavně svoji svobodu včetně svobody rozhodování, si už nehodlám nechat nikdy vzít, alespoň ne dobrovolně .

Asi jsem tě nepotěšil spoustu lidí pobouřil, ale je to můj názor, moje zkušenost a pokud jsem dobře četl tvůj příspěvek, chtěl jsi poznámky ze skutečného života...ne? 

Tak ti držím palce ať máš svůj vlastní názor a nenecháš se ovlivnit jinými :). Moudrost vzniká jedině vlastním prožitkem (zkušeností), nijak jinak se jí nedobereš. Tak prožívej :)

PS: Ještě odpověď na tvůj poslední dotaz : Neznám a za celý svůj život jsem nepoznal NIKOHO (mluvím o mužích), kdo by byl opravdu v manželství šťastný. Já myslím, že to totiž  ani nelze .... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 12 minutami, M10 napsal:

No, neměl bych se asi moc vyjadřovat, jako třikrát ženatý a rozvedený, ale když tak hezky žádáš, tak moje zkušenost je v tom, že pokud jsi připraven vzdát se svého vlastního života a žít život někoho jiného, plnit jeho přání a požadavky, podmínky, pokud jsi schopen se vzdát svého vlastního rozhodování, koníčků, někdy dokonce i práce, svých názorů, své osobnosti, sebeúcty atd. až do nekonečna, potom : OŽEŇ se.

Pokud chceš mít svůj vlastní život, názor, rozhodnutí, sebeúctu, žít v pravdě bez pokrytectví, být  šťastný atd. až do nekonečna, potom  NEŽEŇ se.

Mnoho lidí, nejen zde, se mnou a tím, co jsem napsal, nebude souhlasit, ale pokud má kdo zdravou sebereflexi a dokáže si nelhat tzv. do kapsy, musí uznat, že aby byl v manželství schopen přežít ( o nějakém štěstí nemůže být vůbec řeči), musí se bezpodmínečně podvolit vládě a diktátu ženy. Tak to prostě je. (Mimochodem, dost se tohoto tématu dotýká český film Teorie tygra...doporučuji shlédnout).

Já jsem v půlce svého života došel k poznání, že ač jsem se snažil celý dosavadní život mít partnerku a rodinu, tak to byl naprosto šílený a falešný plán, který nevyšel a ani nikdy fungovat nemohl. V současnosti jsem ve fázi, kdy žiju sám a stýkám se s poslední bejvalkou a tím pádem jakoby rodinou (páč máme děti), jako bych se vracel ze služebních cest a zase na ně okamžitě odjížděl. Ale svůj život a hlavně svoji svobodu včetně svobody rozhodování, si už nehodlám nechat nikdy vzít, alespoň ne dobrovolně .

Asi jsem tě nepotěšil spoustu lidí pobouřil, ale je to můj názor, moje zkušenost a pokud jsem dobře četl tvůj příspěvek, chtěl jsi poznámky ze skutečného života...ne? 

Tak ti držím palce ať máš svůj vlastní názor a nenecháš se ovlivnit jinými :). Moudrost vzniká jedině vlastním prožitkem (zkušeností), nijak jinak se jí nedobereš. Tak prožívej :)

PS: Ještě odpověď na tvůj poslední dotaz : Neznám a za celý svůj život jsem nepoznal NIKOHO (mluvím o mužích), kdo by byl opravdu v manželství šťastný. Já myslím, že to totiž  ani nelze .... :)

Jako stastne zenaty muz rikam: neco na tom, co pises, je!

Dneska uz se lidi brat nemusi, da se zit v pohode ve volnym svazku.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem s manzelkou 10 let, v manzelstvi z toho 9 a budu na strane Tomase_2002. Obcas me zena stve, obcas stvu ja ji (a dokonce si to uvedomuju), ale celkove zatim dost dobry. Ohledne stesti bych rekl, ze mnohem lepsi, nez byt sam a resit to nezavaznyma vztahama. Neco jsme spolu zazili - tri decka, barak vcetne nasledne rekonstrukce, trimesicni odluku kvuli mymu pobytu v USA a vsechno jsme zvladli. Myslim, ze krize prijde, az decka trochu odrostou a budeme mit zas kazdy vic casu pro sebe, jak tady nekdo vyse zminoval. Ale rozhodne nase manzelstvi neni o ztrate sebeucty, konicku a ovladani jednoho druhym.

Jestli je neco zatez na vztah a zmena zivotniho stylu, tak to urcite neni manzelstvi, ale decka. To je velka zmena a velky omezeni (individualniho casu a konicku), ale pokud to nekdo neceka nebo neni ochotnej podstoupit a presto si ty decka poridi, tak je blbec. Proste, pokud si chci zit zivot jako driv, tak zadny decka - fair enough, kazdyho volba. Pokud si je poridim a pak si ztezuju, ze na sebe a svoje veci nemam tolik casu, tak sorry jako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wau, tak nevím kolik ti je M10, ale já osobně si nemyslím, že nelze být ve vztahu ( manželském ) šťastný ( spokojený ). Podvolit se ženskému diktátu? No pokud máš takovou ženu ( kdokoliv ) a neprokoukl jsi ji ( ano často se v diktátora mění až po svatbě ) a dovolíš ji Ti diktovat tak je zle. Já děkuji bohu, že mi nikdo nic nediktuje ( a ano, sem tam to zkoušela ). Ano, byla to sem tam itálie, nebudu povídat že né, ale podle mě to k tomu patří , prostě jednou to jde líp a jednou hůř a je jedno jestli v manželství nebo v práci a životě celkově. Kdysi mi zkoušela zakazovat pivo, hospodu atd, ale rychle zjistila, že přes to nejede vlak.  Do hospody jdu cca 2x za měsíc , jasně za mlada se kalilo častěji. Nikdo mi nic nezakazuje a snažím se hledat společný kompromis v určitých věcech, né však za cenu toho, že bych z toho občasného kompromisu byl nešťasný. Nelze si myslet, že bude vše jen dle toho jak si to přeje jen jeden z páru. Na druhou stranu děkuji bohu, že jsem asi dobře vybral, mám vypráno, vyžehleno, navařeno a doma je uklizeno. Nevyměnil bych ji za nic na světě ,to ovšem neznamená, že za měsíc nemůže být vše jinak. Já osobně jsem ji řekl, že s ní chci být až do smrti, možná jsem naivní, ale doufám, že nám to vyjde, ale tak stejně vím, že se vše umí posrat z minutu na minutu. Kdyby to tak bral každý, nejsou rodiny, nejsou děti vyrůstající v úplných rodinách a rodina je základ státu 🙂 Takže já radím dobře vybrat. Samozřejmě znám hodně rozvedených párů, taky znám hodně chlapů co se rozvedli aby byli s o 15-20 let mladší diktátorkou, ale většinou mi u piva přiznali , zlatá první manželka. Tím se ovšem vůbec nechci zastávat ženské populace globálně, protože vím, že žena je plémě hadí a koho hladí toho zradí 😂 Opravdu některé dokážou překvapit velmi zákeřně a bezpáteřově a ikdyž přišli s holou prdelí chtěji ze všeho půlku... Na to má můj švagr dobrou hlášku, tak běž.... , ty tvoje dvoje gaťky se kterýma jsi přišla ti vystřelím z okna. No závěrem, tady nejde paušalizovat, každý jedinec jak muž tak žena jsou odlišní a každému vyhovuje něco jiného. Je jasné, že když chlap dělá kariéru nebo maká jak čert ať se má rodina  dobře tak nemůže být denně od 14hod doma a nemůže věnovat rodině každý víkend, tedy aspoň v té nejproduktivnější fázi života a mnoho žen si právě v tyto okamžiky hledá většinou z nudy na netu pozorné fešáky s atletickým tělem, kteří ji do ouška šeptají jak je krásná, jak je sexy, ale už netuší, že dotyčný takto ladí najednou tři zachovalé paničky. Kámoš v dobré víře platil ženě hodiny tenisu a hádejte jak to dopadlo, rozvod a za 3 měsíce zjistila, že takto trénuje asi 6 paniček, ten kámoš se o rodinu staral vzorně asi 20 let. Těch příběhů je hodně, někdo holt má více štěstí a někdo zase méně. Takže chlapi držte se a hlavně neptejte se na netu, jestli se máte ženit 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, M10 je v názoru na institut manželství radikálnejší než já - to mě těší! Doteď jsem si myslel, že jsem na samým okraji názorový škály :D

Jinak jsem přesvědčenej, že jsou chlapi, kteří můžou žít v manželství šťastně, ale většinou (bez urážky - naopak jim závidím) se jedná o hodně konvenční týpky s konvenčními zájmy, kteří se navíc realizují i v zaměstnání. Takovej chlapík pak přijde dom s čistou hlavou a nedělá mu problém a násilí být ideální manžel a taťka - a všichni jsou spokojeni. Horší je to s majiteli firem nebo umělci nebo lidmi žijícími z nárazových projektů - tam je dlouhodobý štastný manželství dost vzácnost. Často bohužel nepřežije takový ty období, kdy je chlap ve stresu, jde do finančních rizik a maká 12+ hodin denně. Pochopitelně to neplatí jen pro pány, abych se nedotkl nějakyho zdejšího feministy.

Edit: jo a pro tazatele "helit" sem někdo prosím mrskněte tu scénu ze Skŕivánků na niti..." Tak to se ožeňte"..."Tak to se nežeňte" :D (já to neumím vložit)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...