Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Já myslím že to je jednoduchý. Někdo má povahu, že nedokáže dělat kompromisy a se svým egem se nevejde ani do auta. Takovej má bejt buď single, nebo si najít nějakou submisivní čubinu, co jí občes jednu střelí a zas je klid.

Pak jsou na druhý straně podpantofláci, co si nechají nalinkovat celej život a fungujou na principu otroka. Obětují na oltář spokojenosti a klidu svoje koníčky, kamarády a sny.

No a pak tu jsou guerilloví válečníci jako já. Občas děláme co se po nás chce, protože za tím vidíme výhled na vyšší benefit. Někdy  opustíme pozice, abychom jindy bojovali podle našich pravidel. Prostě je to takovej boj, kde dá mrdu práce postoupit o centimetr jen proto, abys lusknutím prstu byl zas někde v piči deset let zpátky :D Psychicky slabej bojovník dá fuchtli lepáka až to mlaskne a zařadí se do do první kategorie výše. Fyzicky slabej přestane bojovat a zařadí se druhý kategorie výše.

No a zdravý jádro bude bojovat celej život :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, M3maniac napsal:

... hlavně neptejte se na netu, jestli se máte ženit 😉

Zlatá slova 🙂

Každé soužití IMHO vyžaduje určitou míru kompromisů. Pokud se potkají partneři, kteří jsou ochotni se dohodnout, pak to může fungovat. Pokud by se jeden snažil významně víc prosadit svou, pak to asi fungovat nebude. My jsme s manželkou spolu 34 let, z toho 31 v manželství, a i když to hlavně v první letech nebylo vždy jednoduché, v posledních deseti letech, poté co obě dcery odešly na školy a posléze do života, si rozhodně nemůžu stěžovat 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zenaty 18 let a plne mi to vyhovuje. :) 

Delam chlapske veci, zena zase ty babske, decka vyrustaji, oba mame sve konicky a zaliby...........ja mam zato, ze zit ve dvou je normalni. A koneckoncu jsem hlava rodiny a podle toho se i chovam. 

Jednu vec jsem se v mladi naucil a ta mi pomaha cely zivot: Jako chlap jsi vzdycky sam! 

Tzn. nikdo ti v rozhodovani o tvem zivote neporadi a ani nepomuze. Protoze jsme kazdy jiny. Kazdy ma jine cile a zije jiny zivot.........vse je jen na tobe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, jako hlavní benefit párovýho soužití pro chlapa po padesátce vidím to, že v připadě vàžnějšího zdravotního problěmu někdo zavolá rychlou - jako beze srandy :) podle mě to je jedinej důvod, proč se ženáči dožívají delšího věku (když už tu byl zmíněn film Teorie tygra). 

Anebo je ta statistika jen urban legend a pravdu má starej vtip: Není pravda, že ženáči žijí déle - jen se jim to zdá delší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, M10 napsal:

No, neměl bych se asi moc vyjadřovat, jako třikrát ženatý a rozvedený, ale když tak hezky žádáš, tak moje zkušenost je v tom, že pokud jsi připraven vzdát se svého vlastního života a žít život někoho jiného, plnit jeho přání a požadavky, podmínky, pokud jsi schopen se vzdát svého vlastního rozhodování, koníčků, někdy dokonce i práce, svých názorů, své osobnosti, sebeúcty atd. až do nekonečna, potom : OŽEŇ se.

Pokud chceš mít svůj vlastní život, názor, rozhodnutí, sebeúctu, žít v pravdě bez pokrytectví, být  šťastný atd. až do nekonečna, potom  NEŽEŇ se.

Mnoho lidí, nejen zde, se mnou a tím, co jsem napsal, nebude souhlasit, ale pokud má kdo zdravou sebereflexi a dokáže si nelhat tzv. do kapsy, musí uznat, že aby byl v manželství schopen přežít ( o nějakém štěstí nemůže být vůbec řeči), musí se bezpodmínečně podvolit vládě a diktátu ženy. Tak to prostě je. (Mimochodem, dost se tohoto tématu dotýká český film Teorie tygra...doporučuji shlédnout).

Já jsem v půlce svého života došel k poznání, že ač jsem se snažil celý dosavadní život mít partnerku a rodinu, tak to byl naprosto šílený a falešný plán, který nevyšel a ani nikdy fungovat nemohl. V současnosti jsem ve fázi, kdy žiju sám a stýkám se s poslední bejvalkou a tím pádem jakoby rodinou (páč máme děti), jako bych se vracel ze služebních cest a zase na ně okamžitě odjížděl. Ale svůj život a hlavně svoji svobodu včetně svobody rozhodování, si už nehodlám nechat nikdy vzít, alespoň ne dobrovolně .

Asi jsem tě nepotěšil spoustu lidí pobouřil, ale je to můj názor, moje zkušenost a pokud jsem dobře četl tvůj příspěvek, chtěl jsi poznámky ze skutečného života...ne? 

Tak ti držím palce ať máš svůj vlastní názor a nenecháš se ovlivnit jinými :). Moudrost vzniká jedině vlastním prožitkem (zkušeností), nijak jinak se jí nedobereš. Tak prožívej :)

PS: Ještě odpověď na tvůj poslední dotaz : Neznám a za celý svůj život jsem nepoznal NIKOHO (mluvím o mužích), kdo by byl opravdu v manželství šťastný. Já myslím, že to totiž  ani nelze .... :)

Ty vole, to je hroznej brutál :lol2: Ty jsi opravdu nepotkal za celý život nikoho, kdo byl v manželství šťastný? To jsou parádbický perly, díky .... 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, jako hlavní benefit párovýho soužití pro chlapa po padesátce vidím to, že v připadě vàžnějšího zdravotního problěmu někdo zavolá rychlou - jako beze srandy podle mě to je jedinej důvod, proč se ženáči dožívají delšího věku (když už tu byl zmíněn film Teorie tygra). 
Anebo je ta statistika jen urban legend a pravdu má starej vtip: Není pravda, že ženáči žijí déle - jen se jim to zdá delší
Benefit po padesátce, no hned se cejtim lip

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si zkrátit vyjádření Afriacna do podoby: Víra v lásku a spokojený život v manželství exponenciálně klesá s počtem rozvodů které v životě zažiješ.

Já se rozvedl zatím jen jednou, tak do toho asi ještě půjdu :) .... zatím ještě věřím 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10 klidně se ožeň, není se čeho bát, pokud budeš mít předmanželskou smlouvu:). Manželce se též nelíbily me koníčky, dřív jsem lezl po skalách, litani je prý taky moc nebezpečný a na všechno si zvykla:), jen si to musíš nastavit na začátku ať ví do čeho jde:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomas_2002 to napsal hezky. S zenskou je to sice boj, ale dyt by to bez ni byla nuda. Ty hlavni mantinely se vyboxuji relativne brzy a pak jde vetsinou o blbosti. 
Ja jsem spokojenej...jen kdyby mi furt neupijela to pivo! Mira 0,5 litru je snad kurva nastavena z nejakeho duvodu a ne ze zrovna zbyly flasky po okurkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, M10 napsal:

pokud jsi připraven vzdát se svého vlastního života a žít život někoho jiného, plnit jeho přání a požadavky, podmínky, pokud jsi schopen se vzdát svého vlastního rozhodování, koníčků, někdy dokonce i práce, svých názorů, své osobnosti, sebeúcty atd. až do nekonečna, potom : OŽEŇ se.

Pokud tvá manželství vypadala takhle, vůbec se ti nedivím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, martar napsal:

Mimochodem, jako hlavní benefit párovýho soužití pro chlapa po padesátce vidím to, že v připadě vàžnějšího zdravotního problěmu někdo zavolá rychlou - jako beze srandy :) podle mě to je jedinej důvod, proč se ženáči dožívají delšího věku (když už tu byl zmíněn film Teorie tygra). 

Anebo je ta statistika jen urban legend a pravdu má starej vtip: Není pravda, že ženáči žijí déle - jen se jim to zdá delší :D

Se vším výše uvedeným i ostatními gentlemany plně souhlasím, momentálně jsem ve třetím skoromanželství /už 17. rok/, nicméně jako největší klad mé stávající musím uvést, že mně vytáhla z těch největších zdravotních sraček /vážná nehoda v Mongolii/, kdy jsem nebyl schopen ani chodit samostatně na hajzl - teď už je po letech naštěstí mírně lépe. Jinak jsem se ničeho vzdávat nemusel, koníčky ani přátele mi nezakazovala a naopak, mám velký obdiv k tomu, že relativně bez potíží snášela naše dlouhodobá odloučení po cizinách a nakonec, i přes mírná zakolísání a rozbití několika talířů jsme spolu do teď a nelezeme si výrazně na nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, brownwld napsal:

Borci, tohle cist jako 24letej svobodnej borec de facto bez zkusenosti s vaznym dlouhodobym vztahem je dobra sada :D

Taky jsme byli mladý a najednou seš 20 let ženatej :lol: a byla to dobrá jízda, takže pokračujeme dál :) a jak jseš starší a když máš dost respektu navzájem tak si můžeš říct jo, s touhle chci v klidu zestárnout a to je nejvíc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já vám nevím, já jsem štastně ženatej 16 let. S manželkou jsme dohromady 22 let. Máme dvě děti a musím říct, že jsem nikdy ani na vteřinu nepochyboval jestli to bylo správné rozhodnutí. Moje žena je můj nejlepší kamarád a život bez ní si moc nedokážu představit a troufnu si říct, že je to oboustranné. Samozřejmě že společné soužití občas vytváří třecí plochy a nutnosti kompromisů, ale tak nějak to nikdy nepřesáhlo nic, na čem bychom se nedokázali shodnout. Vylezli jsme spolu na spoustu hor a skal, nachodili tisíce kilometrů, vypili moře piva a nějak mimochodem si pořídili dvě holky, kterým se společnými silami a zuby nehty snažíme vštípit náš společný náhled na svět. Být sám? To je moje noční můra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...