Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

před 10 minutami, Hardslimer napsal:

@nickolas jj, souhlas. Nesmis se na muj text koukat profesne. Je pravda, ze u psaneho slova nejde nekdy rozeznat co je jeste humor a co uz ne. Polepsim se. 

;)

Ne ne, v pohode. Ono to s tou uzdou/retezem byva pomerne casty vtipek. Ale jak si lidi nevidi do ksichtu a neznaji se, tak se to dost blbe odhaduje. 
Muj oblibeny je, ze ty smisene manzelstvi obecne nedelaji dobrotu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometr a Fondryman : jako gentleman vám oběma musím říct : jděte do prdele se svatbou!🤣🤣🤣🤣  A víte, co se mi líbí nejvíc? Hláška pana Ducháčka : "Láska je krásná věc, ale jak to leze do peněz, je lépe býti člověku samotnému !"

No ale jsem moc rád, že se tady objevila taková pestrá směsice zkušeností a názorů. O tom by to mělo být, že každý si najde to své a žije si dle svých představ a není důvod ho za to odsuzovat či posuzovat. 

Důležité je, že se máme rádi, jsme zdraví a je mír, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, M10 napsal:

...názorů. O tom by to mělo být, že každý si najde to své a žije si dle svých představ a není důvod ho za to odsuzovat či posuzovat. 

 

mam pocit ze pan M3maniac to s tym posudzovanim takto nebere a hlavne v suvislosti so mnou :D ale ja sa nehnevam :D 

suhlasim, ja som vyjadril svoj nazor, snad to nikoho neurazilo alebo nejak extremne nepoburilo a zaroven respektujem nazor ostatnych :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, helit napsal:

doplním sa, keď nájdeš schopnú ženu, môže to fungovať. Nehovorím že sa to nedá, len som si istý že je to náročné. A ženiť sa určite nebudem, jak som povedal aby som sa potom pýtal cudzích ľudí o dovolenie sa rozísť, delil to čo si zarobím a či budem/nebudem môcť vidieť deti a ako často...... nie ďakujem. 

No ale zjistit po letech, že sice máš svou neomezenou svobodou, ale si jako kůl v plotě a nikomu na tobě (nezištně) nezáleží, je dost možná stejně bolestné jako ten rozvod. A nejsem si jistý, co je horší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Flipik napsal:

No ale zjistit po letech, že sice máš svou neomezenou svobodou, ale si jako kůl v plotě a nikomu na tobě (nezištně) nezáleží, je dost možná stejně bolestné jako ten rozvod. A nejsem si jistý, co je horší. 

kamaratom ked zalezi to sa nepocita? musi to byt zena? to mi pride ako keby existovala na svete len zena a nikto iny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ne, ale až budeš potřebovat sanitku, tak tam pravděpodobně nebudou 🤣. Člověk má řadu dalších vztahů - rodina, kamarádi, kolegové a jsou důležité, ale i tyto  vztahy budou mít nakonec kvalitu podle toho, kolik do nich člověk (sama sebe) investuje. No a myslel jsem nejen na ženskou, ale třeba taky děti a vnoučata. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

helite, přestaň popírat evoluci. Prostě to tak je od přírody nastavené - a kvůli nějakému zanedbatelnému procentu defektních jedinců (sobce nevyjímaje) se osvědčený postup při předávání genofondu (rodina, společná péče o potomstvo výměnou za iluzi pomoci ve stáří) jen tak nezastaví... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, helit napsal:

kamaratom ked zalezi to sa nepocita? musi to byt zena? to mi pride ako keby existovala na svete len zena a nikto iny

Možná tomu nebudeš přes své špatné zkušenosti věřit, ale je to něco jiného. Mám pár velmi dobrých přátel. Lidí kterých si hluboce vážím a na které se mohu vždy spolehnout. Některé z nich jsem poznal i přes fórum a naše přátelství přerostlo dál. Ale s tím co k sobě cítíme s mojí ženou se to nedá srovnat. Když je mi fakt zle (přeji ti aby tě to nepotkalo), tak je to právě ten člověk, který je tu se mnou a pro mě a pomáhá mi, i kdyby nic neříkala, jen tu byla. A samostatná kapitola jsou děti. Ano stojí spoustu námahy, peněz a úsilí. Ale někdy mám pocit, že jsou to jediné, co mi dává nějaký smysl. A to že je můžeme se ženou vychovávat spolu a každý přispíváme svým pohledem na svět, považuji za jednu z nejdůležitějších věcí v životě. Chápu, že to zní jako patetické fráze, jinak to napsat neumím. Ale moc bych ti přál abys našel někoho, s kým ti bude stát za to strávit minimálně velkou část života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Flipik napsal:

No ale zjistit po letech, že sice máš svou neomezenou svobodou, ale si jako kůl v plotě a nikomu na tobě (nezištně) nezáleží, je dost možná stejně bolestné jako ten rozvod. A nejsem si jistý, co je horší. 

Původně ale nebyla diskuze o dilematu manželství x samota, ale o manželství x volnější forma vztahu. Osobně preferuju tu volnější formu (nemít partnerku doma trvale nainstalovanou), ale současně si uvědomuju i určitý nevýhody - třeba právě riziko, že zbytečně skapu při banàlní mrtvičce či infarktu. Beru to jako cenu za značnou míru svobody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...