Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

před 5 minutami, prischera napsal:

Možná tomu nebudeš přes své špatné zkušenosti věřit, ale je to něco jiného....

podľa toho čo píšeš sa ti podarilo nájsť ženu s ktorou to zmysel dáva a funguje ti to, čo je super a prajem ti to. Nechcem ti protirečiť, len treba brať do úvahy aj ako sa svet aj ľudia zmenili. 

Aj sa to trošku pohlo mimo manželstva. Už sa bavíme o vzťahoch. To je nekonečná téma. Ja vravím nie len manželstvu, vzťahom sa nebránim. Toto by sme mohli uzavrieť. 

před 12 minutami, martar napsal:

Původně ale nebyla diskuze o dilematu manželství x samota, ale o manželství x volnější forma vztahu. Osobně preferuju tu volnější formu (nemít partnerku doma trvale nainstalovanou), ale současně si uvědomuju i určitý nevýhody - třeba právě riziko, že zbytečně skapu při banàlní mrtvičce či infarktu. Beru to jako cenu za značnou míru svobody...

Presne tak, pre niekoho je sloboda možno hneď najdôležitejšia za zdravím, niekto slobode až toľko dôležitosti neprikladá. Priority. Mám to rovnako ako ty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, helit napsal:

kamaratom ked zalezi to sa nepocita? musi to byt zena? to mi pride ako keby existovala na svete len zena a nikto iny

Zamysli se trošku nad svým názorem. Kdyby to tak bral tvůj otec, tak tu dnes nepíšeš. Leda že chceš děti s kamarádkou. A jak psal tady kolega, není nic horšího, než žít sám a nemít pro koho žít. Ale v klidu, je to Tvoje věc a pokud jsi šťastný přeju ti to.Na druhou stranu je to lepší než nasekat hromadu dětí a nestarat se o ně ( pár takových znám ). Není umění mít se dobře a starat se jen o sebe, o dost složitější být zodpovědný za svou rodinu, vychovat potomka nebo potomky a těšit se jednou na malý prcky tvého prcka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, helit napsal:

40:60 neni bohviečo pomer :)  ďalšia vec koľko ľudí si dokáže otvorene priznať niečo čo je im nepríjemné?  aj ty sám si napísal že je to neistota, že zatiaľ ti to funguje ale o hocikedy sa to môže zvrtnúť. 

 

v tomto vinu priznávam, možno to je predošlými sklamaniami

40:60 je z hlediska statistiky jednoznačně rozhodný poměr. Buď si jistý, že až tady ta diskuze poběží dlouho, bude poměr 49,9:50,1.. takže jednoznačnou odpověď tady nedostaneš.

ale nejistota je přece fundamentální součástí života. resp. jedinou jistotu v životě máš, a to, že umřeš. a v životě, stejně jako v manželství/vztahu záleží jen na Tobě, jakou míru rizika jsi ochoten přijmout a kde si vytyčíš limity kompromisů. za sebe po 35 letech manželství říkám, že bych to toho šel znovu. ano, kompromisy byly, ale nelituji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu, jak se nekdo nemuze cejtit stastnej....alias - prej ses ozenil. To musis bejt stastnej. No, musim.....

Jinak jsem se zenou od tsunami v Thajsku (prvni spolecna dovolena. Uz to me melo varovat, ze to bude jizda) a i pres par padu na hubu, je to stale to nejlepsi co me mohlo v zivote potkat. A to uz jsem to mel pred tricitkou srovnany, jak to odziju jako desperado

F017FF44-FAA7-40BF-9247-39AEEAB42876.jpeg

E6324A0C-F8FC-42B0-9846-8F14895BD4B3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, nickie napsal:

40:60 je z hlediska statistiky jednoznačně rozhodný poměr. Buď si jistý, že až tady ta diskuze poběží dlouho, bude poměr 49,9:50,1.. takže jednoznačnou odpověď tady nedostaneš.

ale nejistota je přece fundamentální součástí života. resp. jedinou jistotu v životě máš, a to, že umřeš. a v životě, stejně jako v manželství/vztahu záleží jen na Tobě, jakou míru rizika jsi ochoten přijmout a kde si vytyčíš limity kompromisů. za sebe po 35 letech manželství říkám, že bych to toho šel znovu. ano, kompromisy byly, ale nelituji.

ja si myslím že ste si (myslím viacerých čo píšu) slovo manželstvo vymenili za slovo vzťah, alebo kvalitný vzťah. Proste taký vzťah ktorý chce mať snáď každý muž. Asi každý muž má predstavu že si nájde ženu s ktorou sa budú mať radi, založia rodinu, vychovajú deti, ale to je vzťah, to nie je manželstvo. Manželstvo nie je podmienka k tomu aby to vyšlo. 

Ak by ste na to nemali papier len proste žili spolu, v čom by to bolo iné? Buď sa snažíš a pracuješ na tom vzťahu (a ideálne obaja) alebo sa nesnažíš. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celé je to o kompromise, tebe a žene. Nikto nie je dokonalý. Ani život sám. Ja sa nesťažujem. Žena má svoje dni ale inak je v poho. Tak isto ako každý. Samozrejme sa musíte spoznať a vytvoriť si dáke mantinely, ktoré má každý inde. Tolerancia a pochopenie toho druhého.. A deti sú, ako sa hovorí na nezaplatenie :) Tie ti dajú toľko do života ako nič na svete. To nikto nezistí pokiaľ ich nemá v normálnom vzťahu. A o tom to je. Už tisíce rokov. Kukni si film Dobrý Will Hunting. Tam to pán profesor krásne opíše, čo je to preziť život so svojou ženou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, helit napsal:

ja si myslím že ste si (myslím viacerých čo píšu) slovo manželstvo vymenili za slovo vzťah, alebo kvalitný vzťah. Proste taký vzťah ktorý chce mať snáď každý muž. Asi každý muž má predstavu že si nájde ženu s ktorou sa budú mať radi, založia rodinu, vychovajú deti, ale to je vzťah, to nie je manželstvo. Manželstvo nie je podmienka k tomu aby to vyšlo. 

Ak by ste na to nemali papier len proste žili spolu, v čom by to bolo iné? Buď sa snažíš a pracuješ na tom vzťahu (a ideálne obaja) alebo sa nesnažíš. 

 

a to já si nemyslím, že jsme ve sporu. každý dlouhodobý a šťastný vztah  (a mnaželství je typ vztahu) vyžaduje " oběti" . jak říkáš ...Buď sa snažíš a pracuješ na tom vzťahu (a ideálne obaja) alebo sa nesnažíš.  manželství jako takové je dnes kolikrát považováno za relikt, nicméně stále požívá vyšší právní ochrany ze strany státu. jde jen o úroveň vztahu, nikoli o úroveň omezování a kompromisů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pebe napsal:

já žehlim až v neděli večer, ale zase si v telce můžu pustit co chci 😄

ano, na zehleni me bavi, ze si muzu pustit mash, ikdyz je manzelka doma. to jsou takove krasne drobne radosti :D je to jak rekl Jna Werich, ty podruznejsi veci, o tech doma rozhoduje manzelka, ale ty dulezite veci, tak o tech rozhoduju ja.

ja jsem zenaty teprv deset roku, zname se asi o ctyri roky dyl... obcas doma skripu zubama, ale to povazuju za docela normalni jev, asi stejne jako jsou obcas na zabiti kamaradi... ted pri stavbe baraku je to tedka mnohem narocnejsi, ale ja doufam, ze i na to budem spolecne s usmevem u sklenky vina vzpominat a vypravovat kamaradum jako vesele historky.
podle me ale manzelstvi je zavazek zit a obetovat se pro nekoho jineho. a melo by to teda byt oboustranne.

ale mladsi generaci rozhodne nezavidim, prijde mi, ze v dnesni spolecnosti je to cim dal tim vic nejake slozitejsi, nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, nickie napsal:

a to já si nemyslím, že jsme ve sporu. každý dlouhodobý a šťastný vztah  (a mnaželství je typ vztahu) vyžaduje " oběti" . jak říkáš ...Buď sa snažíš a pracuješ na tom vzťahu (a ideálne obaja) alebo sa nesnažíš.  manželství jako takové je dnes kolikrát považováno za relikt, nicméně stále požívá vyšší právní ochrany ze strany státu. jde jen o úroveň vztahu, nikoli o úroveň omezování a kompromisů

"obete" vyžaduje každý vzťah, s tým súhlasím.

Čo myslíš tým "požívá vyšší právní ochrany ze strany státu"? 

Upraveno uživatelem helit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda, kam jsem to vlez? Já třeba vyrůstal v úplné rodině, ale snad bych byl radši, kdyby úplná nebyla. Táta alkoholik a chronický žárlivec, když nabyl dojmu, že ho máma podvádí, ožralej přede mnou a mladším bráchou, coby malýma klukama, ji zbil. O dost let později mu máma dala záminku a fakt ho začala podvádět, přišel jí na to, řev po celé ulici, volal jsem k nám do baráku PaChy i sanitku... a jsou furt spolu, už 40 let a rozvádět se nechtějí. Kvůli baráku.

Já si svoji ženu bral po 13 letech vztahu a společného soužití, když otěhotněla, synkovi je teď 4,5 roku. Poznal jsem ji jeden únorový páteční večer cestou ze školy, ujel nám přípoj a šlapali jsme v noci v zimě přes les z vlaku ze sousedního města do města, kde jsme oba od narození bydleli, ale do té doby o sobě nevěděli. Když jsem ji přišel ukázat rodičům (to jsme se spolu ještě bavili), první věta mojí mámy byla ke mně: "Jé, já si vedle tebe přestavovala nějakou křehkou blondýnku..." Moje žena je tmavovlasá a pořádný kus baby, rozhodně na ní není kousek křehkosti - tak to jsem si tenkrát řekl, že jsem na dobré cestě.

Moje žena je pro mě parťák a plno věcí děláme společně, třeba výlety, domácí úklid nebo rekonstrukci chalupy (moc jí bavila sbíječka). Nebo hraní se synkem. Ten nám teda otočil život vzhůru nohama oběma fest, vandrování, koníčky, i zachlastat jsme dřív chodili, ale chtěli jsme ho a jsme za něj rádi. No a některé věci neděláme společně a tak nějak po těch letech poznáme, kdy má jeden toho druhého nechat chvilku na pokoji. Nebo neřešit cenu blbých hodinek, co si zas bůhvíproč pořídil. Ve všem je ale veliká trasparentnost, nikdo si nic nepořizuje druhému za zády.

Stát se může samozřejmě cokoliv, třeba se rozhádáme a rozvedem, oba jsme si už kdysi vyříkali, kde jsou hranice, na kterých ten rozvod neodvolatelně nastane, ale zatím to na něj nevypadá. Žena mě toho dost naučila, já se toho kvůli ní musel dost naučit sám, a jí jsem na oplátku taky nikdy nějak moc nerozmazloval...

 

Nevím, jestli to odpovídá na nějakou otázku, tyhle věci jsou hodně individuální... já jsem hodně kooperativná typ i v jiných vztazích než s manželkou, takovej naivní důvěřivej mraveneček, takže ani v tom manželství nemám problém se občas vykašlat na nějaké ego a udělat něco pro dobro společné věci. Nicméně říkat si můžu, co chci a můžu být upřímný - když svojí ženě řeknu, že vymyslela pěknou píčovinu, tak ona se zamyslí a třeba i změní plán, takže definici podpantofláka úplně na 100% myslím nesplňuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doplním sa, keď nájdeš schopnú ženu, môže to fungovať. Nehovorím že sa to nedá, len som si istý že je to náročné. A ženiť sa určite nebudem, jak som povedal aby som sa potom pýtal cudzích ľudí o dovolenie sa rozísť, delil to čo si zarobím a či budem/nebudem môcť vidieť deti a ako často...... nie ďakujem. 



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svobodni střelci na žehleni kašlou, kromě lněnejch věcí. Bavlna vidí žehličku jen před extra důležitejma schůzkama. Jinak se to vyvěsí, a co se nevyvěsí, to si sedne pri nošení :) (Je mi jasný, ze jiní SS to mají treba jinak...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 3 minutami, martar napsal:

Svobodni střelci na žehleni kašlou, kromě lněnejch věcí. Bavlna vidí žehličku jen před extra důležitejma schůzkama. Jinak se to vyvěsí, a co se nevyvěsí, to si sedne pri nošení :) (Je mi jasný, ze jiní SS to mají treba jinak...)

takhle to maji i nekteri zenaci... 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...