Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

17 hours ago, Lucky Lucaso said:

No tvl. Za tohle si dej poradnou facku. 

 

17 hours ago, Tomas_2002 said:

Páč od chlapa, který má takový mindset ohledně vlastních dětí je lepší utýct i kdyby to byl jedinej důvod ?

 

Kucí, trochu nadhledu by neškodilo. Že někdo - obecně - třeba nemá k dětem (vlastním, vyženěným) 100% commitovanej vztah, neznamená, že je nemá rád nebo jima pohrdá či se k nim chová hnusně. Ne každej je zapálenej rodič.

A co se mně týče - víkendy ob-týden byla dohoda s ex. Kvůli stabilnímu režimu pro děti, lepšímu plánování času, volným víkendům a dalším věcem na obou stranách. K tomu nepraktická vzdálenost mezi oběma bydlišti. Kluci jsou spokojený, těší se ke mně, já zase na ně a to je, myslim, důležitý. Vždycky si to užijem, ať už u mě propaří víkend na xboxu nebo něco podnikáme, a všichni jsou happy. Pokud se teda neučíme, to moc rádi nemaj.

Pro úplnost dodám, že si během těch dvou týdnů i voláme nebo píšem. A samozřejmě přes prázdniny je to jiný.

Ještě nějaký dotaz či koment? :)

 

@Zmizík - díky, že ses mě zastal, předsedo :D

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, klobadysek napsal:

No já to vnímám tak, že je to o nalezení vnitřní rovnováhy. Smířil jsem se s tím, že manželka je úplně jiná než já mentalitou, kulturním pozadím, sociálním vnímáním atd. Nemáme společné zájmy, vnímáme jinak výchovu dětí atd.  Otázkou ale je, nakolik člověk tyto skutečnosti přijme (zvlášť když se otočí po dvaceti letech zpět ke svým ideálům partnerského soužití které měl) a řekne si, že to je něco co zkrátka patří k životu a jde se dál,  NEBO ho přestane bavit zatínat zuby a rozhodně se s tím radikálně něco udělat. 

Dilema jsi vyjádřil přesně, jeho řešení nerozumím ani za mák. Pokud žiju s někým, kdo je zcela jiný, tak jedinou variantou je v podstatě žít si vlastní životy, což jde ale dost těžko, pokud spolu má dvojice děti. "Přijmutí těchto skutečností" pak může znamenat akorát přizpůsobení se, takže člověk dělá něco, co chce ten "úplně jiný". Opravdu se mi nezdá, že by toto muselo být něco, "co zkrátka patří k životu". 

Jde o klišé, ale člověk by měl v první řadě činit šťastným sám sebe, do ostatních se to potom promítne. Já odešel z domácnosti, když jednomu potomku bylo 10, druhý se sotva narodil. Jsem pevně přesvědčený, že i pro obě děti to po X letech skončilo lépe, než kdybych zůstal, a to se starším kvůli manipulaci matky nevidím vůbec (mladší je nejspokojenější a nejhodnější dítě svého věku na světě).

Uznávám však, že se mi to lehce mluví, protože jsem našel někoho, se kterým do sebe zapadneme jako lego.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KFL Je to jedna z alternativ. Dřív jedna z nejběžnějších. Pokud je exka vychovává rozumně a tobě míra kontaktu s nimi stačí, tak je to v pohodě.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar - Jak jsem psal předtím, ex je velmi rozumná žena a nikdo se o kluky líp nepostará - po všech stranách. Já vypomůžu tam, kde už její síly nebo skilly nestačí - operativně, jak je potřeba.

Pro děti je důležitý hlavně stabilní zázemí, režim a fakt, že spolu s ex skvěle vycházíme, což se na ně ve finále pozitivně přenáší. Jestli se vidíme co tři dny nebo jednou za dva týdny, fakt nehraje roli, pokud mají kluci dost citu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on je dnes celý svět naruby, moc se není divit kam to všechno spěje, navíc se vše bere jako úplný standard. Lidi se navzájem nepotřebují, upřednostňují pohodlný život, který jim vyhovuje a pojem rodina se pomalu vytrácí, přitom si myslím že jde o jednu z nejzásadnějších věcí v životě člověka. Já chápu, že se to někomu nepovede, lidi se poznávají celý život, navíc se postupně mění, ale problém je, že lidi nemají vůbec zájem něco lepit a na vztahu pracovat. Na kluka ve škole koukají jak z jara že má oba rodiče a navíc ještě k tomu že jsme manželé :D Dovolím si tipnout že víc jak polovina děcek u něj na škole nemá plnohodnou rodinu a zázemí, no a určitě se nesmířím nikdy s tím že je to tak správně. Tím nemyslím nikoho konkrétně odsud, protože se osobně neznáme a na druhou stranu souhlasím, že určité procento rozvodů ku prospěchu všech i dětí samozřejmě je. Některá manželství totiž stojí za starou bačkoru a to těm dětem taky moc nepřidává, ba naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mejch 5 centů do diskuze. Jsou tam 2 věci -

- volání rodu / krev mý krve / nebo jakkoli to nazveš. Osobně nejsem fotrovskej typ. Děti mi “vadily” před i po narození. Ale moje princeznička…to je přece nejkrásnější, nejchytřejší, nej, nej….atd. Chápu že to nechápe někdo kdo nemá děti. Nechápu, že to někdo nemá ačkoli má děti - ale respektuji to.

- zodpověďnost. Je úplně jednou, jakej vztah mám se svoji ženou, ale má odpověď na dítě je, že se z něj musí stát člověk, za kterého se (a nakonec za sebe) nebudu stydět a zároveň ho připravím do života a předán mu vše co já umím a jak ten svět chápu. To znamená ale časově je to náročné ale nutné. Kdybych neměl zodpovědnost, ale dělal jen co chci nebo jen přihlížel tomu co chtějí dělat ostatní, tak se po probuzení podrbu na zadku a jdu zpatky do postele. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, KFL napsal:

@martar - Jak jsem psal předtím, ex je velmi rozumná žena a nikdo se o kluky líp nepostará - po všech stranách. Já vypomůžu tam, kde už její síly nebo skilly nestačí - operativně, jak je potřeba.

Znám takový frajery, heslo “ dopřál jsem dítěti luxus v podobe vlastní matky”

jinak řečeno “ domrdals” život buchte, která to bude mit hodně těžký si s cizím parchantem najít partnera a tvaris se jako vítěz… bravo tvoji rodiče musejí byt pyšní… 

Jak rikam znám takový frajery z mého okoli, ale nejsou to kluci se kterými chci trávit cas, proste on ten charakter člověka je docela důležitej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, vwtyp11 napsal:

... která to bude mit hodně těžký si s cizím parchantem najít ...

Se dvěma! :D

Nicméně, než ti KFL odpoví: ono to není vždycky tak šablonovitý, jak píšeš. Hromada bab se do mateřství vyloženě pokládá a o mužskýho už nějak extra nestojí (často je to i jedním z důvodů rozpadu rodiny). A naopak, pokud je žena v pohodě a k světu, najít si i s jedním či dvěma dětmi mužskýho není zas tak velkej problém. Sám jsem měl i dvě dvojnásobný maminy (a s jednou jsem doteď) - a nemyslím, že bych byl zoufalec, kterýmu nic jinýho nezbývá :) Prostě byly a jsou skvělý.

V jednom ale pravdu máš - tíha rodičovství, výchovy a všednodenní "roboty" leží na mámě dětí (však jsem na to s tím slízáváním smetany narážel). To se u nás ale týká statisíců matek a mnohdy se tak rozhodly dobrovolně, nikdo jim ten model nevnutil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč takovej zbytečnej lynč kofoly? To že se přiznal, že zjistil, že prostě nemá pudy jako otec roku. Pokud vím (a psal to tady), tak má 2 děcka s jednou pani, uznává, že to dojebal on a z domu vypadl max s uzlíkem buchet (aka nechal barák a všechno rodině + na děcka platí a snaží se starat)

Dojebal buchtě život si představuju udělat ji děcko, pak se zdejchnout, nic ji nenechat a neplatit alimenty (to je druhej extrem, ale znám jich několik), ještě to jde okořenit tím, že ji zatáhneš do fetu nebo chlastu.

Přijde mě, že ty soudy jsou tady házený do placu často dost z vostra na to, že tu situaci většinou nikdo nezná (nebo max z jedný strany)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne s tymto suhlasim, prilis rychlo sudime cloveka a nemame kompletny obraz.

Ako pise KFL, stara sa, s detmi vychadza, nevidim dovod ho tu verejne ukrizovat. Ruku na srdce, kto je dokonaly otec a kto ma gule si to priznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ať se tu nehádáme, pro odlehčení, pokud to neznáte, sem vkládám vtipné video ze života. :D  De facto se dá říct, že jakákoli změna je stejná a vlastně takové zrcadlo, tím reaguji na některé posty, že s každou novou dámou je to vlastně to samé (ono asi i s námi z jejich pohledu), viz. Míra (Long).

A vlastně to možná patří spíš do vlákna ze života, ale je to super pro odlehčení a poskytuje to určitý nadhled. :D

A v neposlední řadě pro pár zdejších kolegů, kteří procházejí krizí doma.

 

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kdojinej napsal:

Martare, vytahujes se jak dustojnjk vod dragounu po prvni noci straveny v hampejzu... 😀

Co takhle rumunku, bulharku, cikanku, mels?😁

Bulharku Jarku, tatarku z párku,
motorku z korku, Maďarku, Norku,
Japonku, Polku, Mongolku z vdolku,
uzenou rolku, zelenou jolku.
Jenom ne tuhle cikánskou holku :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Se dvěma! :D

Nicméně, než ti KFL odpoví: ono to není vždycky tak šablonovitý, jak píšeš. Hromada bab se do mateřství vyloženě pokládá a o mužskýho už nějak extra nestojí (často je to i jedním z důvodů rozpadu rodiny). A naopak, pokud je žena v pohodě a k světu, najít si i s jedním či dvěma dětmi mužskýho není zas tak velkej problém. Sám jsem měl i dvě dvojnásobný maminy (a s jednou jsem doteď) - a nemyslím, že bych byl zoufalec, kterýmu nic jinýho nezbývá :) Prostě byly a jsou skvělý.

V jednom ale pravdu máš - tíha rodičovství, výchovy a všednodenní "roboty" leží na mámě dětí (však jsem na to s tím slízáváním smetany narážel). To se u nás ale týká statisíců matek a mnohdy se tak rozhodly dobrovolně, nikdo jim ten model nevnutil.

pokud mas svoje vetsi deti, tak je skoro sebevrazda hledat bezdetnou babu..ktere se behem par mesicu zakonite spusti program dite.

za me jsou deti treba plus...kdyz jich neni 6 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...