Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, můžu se Vás zeptat, na názor, za jak dlouho jste se dostávali z toho šoku, když váš rozvod/rozchod potkal, za předpokladu, že jste to nečekali?  Nebo jak jste to řešili? Resp. potřeboval bych si asi trochu postěžovat, pač svým přátelům a rodině už s tím lezu na nervy :D 

Já byl s partnerkou 12 let, víceméně od střední školy. Bohužel po jejím nástupu do práce (nemocnice) jsme se začali odlučovat a do toho jsme stavěli dům, okolo kterého jsem běhal jen já. Když jsem zjistil, že minulý rok se vídá s někým jiným, tak jsme si dali klasickou "pauzu", co velice nic nevyřešila ale vybrala si mne, zasnoubili se, dostavěli dům a nyní před Vánoci, před stěhováním se dozvím, že se s ním vlastně celý rok vídá, jezdí spolu na výlety (údajně s kamarádkami), atd.... Teď tam nechám hotový dům pro ni a jejího nového ctitele a odejdu s pár drobnýma a považuji to za osobní tragédii. Děti jsme zatím neměli, ale nějak to vše pořád nemůžu zkousnout... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, fAUSt napsal:

Byl na jejím pozemku, měli jsme jen smlouvu o půjčce, což byly mé vložené peníze+čas+ostatní. 

Vieš preukázať vložené peniaze a čas(a vyčísliť ho?)? To je hodnota, ktorú si do toho doniesol, žili ste spolu, druh a družka, nejaké zákony na to platia, mala by Ti to nahradiť.
Prebral si to s právnej stránky z niekým fundovaným?
Skús sa na to pozrieť z praktickej stránky: Investoval dlhú dobu do nehnuteľnosti na základe vzťahu? Zrušila ona vzťah? (podvodom?) To úsilie a prostriedky, ktoré tam zanecháš, Ti bude chýbať v potenciálne novom vzťahu, kde možno budú raz deti...

Edit: Partnerku si stratil, a podľa Tvojho popisu, nie je o čo stáť, a je jedno aká je pekná, milá, inteligentná atď. Neboj, prebolí. Teraz potrebuješ čisto pragmatický pohľad. Necheš sa s tým párať, lebo si z toho rozbitý? Zver to niekomu kto je na to odborník a Ty sa venuj sebe.

Upraveno uživatelem M109
Typpo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale tohle jsi měl mít pošéfované už před zásnubami. Nechci poučovat, ale když už jsi měl tu zkušenost...

 

Trval bych na vyplacení minimálně půlky (podle zásluh, pozemek z toho tedy vynechme. Nikdo neví jak jste financovali) nynější tržní hodnoty domu. Pokud jsi to financoval celé sám a odmakal taky a umíš to prokázat, tak bych chtěl 100% tržní ceny. Za tu už si nějakou 3+1 koupíš a ženskou si taky najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, těch pár drobných co jsem psal nebude zase tak drobných, pár milionů to bude, ale je to jen to co jsem do toho vložil, nějaké věci co jsem dělal svépomocí a pak ten čas běhání okolo toho, i tak pokud to ale porovnám s budoucí hodnotou domu po zkolaudování, tak je to zkrátka zanedbatelná částka no. Pošéfované to bylo právě jen tou smlouvou o půjčce, tož představuje ty mé investované prostředky + čas + svépomocná práce. 

Spíše mě ale vadí, že jsem někomu nachystal barák k nastěhování a nebudu to já a pak taky, že ji mám prostě pořád rád a naivně si maluju v hlavě nějaké scénáře, že by se to dalo nějak všechno slepit :D vůbec se mi nechce začínat znovu od nuly 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Americkej napsal:

Jestli si chceš jen postěžovat, tak rozumím, ženský uměj bejt krutý mrchy. Jestli chceš nepřijít o vynaloženou investici, sežeň si co nejostřejšího rozvodovýho právníka. Naštěstí bez dětí nebude mít tu správno páku. Přeju zdar.

Jo, právník už to řeší, jen to bohužel zatím nevypadá, že by to mělo mít nějak významně jinak. Takže vlastně už si jen chci postěžovat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, fAUSt napsal:

Jo, těch pár drobných co jsem psal nebude zase tak drobných, pár milionů to bude, ale je to jen to co jsem do toho vložil, nějaké věci co jsem dělal svépomocí a pak ten čas běhání okolo toho, i tak pokud to ale porovnám s budoucí hodnotou domu po zkolaudování, tak je to zkrátka zanedbatelná částka no. Pošéfované to bylo právě jen tou smlouvou o půjčce, tož představuje ty mé investované prostředky + čas + svépomocná práce. 

Spíše mě ale vadí, že jsem někomu nachystal barák k nastěhování a nebudu to já a pak taky, že ji mám prostě pořád rád a naivně si maluju v hlavě nějaké scénáře, že by se to dalo nějak všechno slepit :D vůbec se mi nechce začínat znovu od nuly 

Ženskejch po světě běhá... A každá jiná 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, fAUSt napsal:

a pak taky, že ji mám prostě pořád rád a naivně si maluju v hlavě nějaké scénáře, že by se to dalo nějak všechno slepit :D vůbec se mi nechce začínat znovu od nuly 

Po tomto to chceš lepiť?! A vlastnú hrdosť máš? 
Zober sa a odcestuj niekam aspoň na mesiac.
A kúp si nové hodinky, kurva drahé! 

Upraveno uživatelem M109
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, M109 napsal:

Po tomto to chceš lepiť?! A vlastnú hrdosť máš? 
Zober sa a odcestuj niekam aspoň na mesiac.
A kúp si nové hodinky, kurva drahé! 

Nejdřív byt a hned potom hodinky! :D Díky, asi jsem potřeboval tady ty slova... pač od rodiny a přátel už jsem je slýchal moc často, že jsem to už nebral :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, fAUSt napsal:

Jo, těch pár drobných co jsem psal nebude zase tak drobných, pár milionů to bude, ale je to jen to co jsem do toho vložil, nějaké věci co jsem dělal svépomocí a pak ten čas běhání okolo toho, i tak pokud to ale porovnám s budoucí hodnotou domu po zkolaudování, tak je to zkrátka zanedbatelná částka no. Pošéfované to bylo právě jen tou smlouvou o půjčce, tož představuje ty mé investované prostředky + čas + svépomocná práce. 

 

No pozor, tam je aj hodnota ktorú si vybudoval, je tam nárast hodnoty nehnuteľnosti. Jedna vec je zmluva o pôžičke, druhá to, že ste spolu do niečoho investovali, ak ste žili spolu, dal by som to ohodnotiť, a z rozdielu medzi hodnotou a investovanými prostriedkami žiadal polovicu. Ale na to by sa mal pozrieť ten Tvoj právnik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fAUSte, jestli z nich vetsinu svych penez dostanes, tak nad tim mavni rukou a jdi dal. Pamatuj, ze jak to ma kozy nebo volant, driv nebo pozdeji s tim budou problemy a spolkne to spoustu penez. A kdybys mel nahodou odejit s holym zadkem, tak ten barak zapal ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, fAUSt napsal:

Nejdřív byt a hned potom hodinky! :D Díky, asi jsem potřeboval tady ty slova... pač od rodiny a přátel už jsem je slýchal moc často, že jsem to už nebral :D 

hlavně se to nesnaž lepit, to je cesta do pekla, z vlastní zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, fAUSt napsal:

Nejdřív byt a hned potom hodinky! :D Díky, asi jsem potřeboval tady ty slova... pač od rodiny a přátel už jsem je slýchal moc často, že jsem to už nebral :D 

A taky, pokud ji znáš od střední školy, uvědom si, že za cca 10 let z ní bude protivná tlustá fuchtle, zatímco ty budeš chlap v nejlepší formě. Co by sis s ní počal?  Vlastně tě ušetřila hroznýho dilematu, ze těch 10 let by akce vyšla podstatně dráž 😃

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fAUSt fakt sa už nesnaž nič lepiť ( pokus tam už bol ), vytrieskaj z toho čo sa dá a utekaj…

Vyzeráš na človeka ktorý len tak ľahko nedokáže mávnuť za vzťahom, ale vážne si nechci predstaviť že to budeš musieť riešiť v budúcnosti ak by v tom už boli deti a musel by si ísť dá sa povedať aj od nich. Ako sa hovorí, lepšie je zísť s kratšej cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Vám všem za povzbudivá slova. Určitě to pro mě není lehké nad tím mávnout, ale sere mě, že jsem se pro něco nadřel a teď si tam plynule šoupne místo mě někoho jiného🤬  udělal jsem jí až moc snadný život, nemusela nic řešit, teď už vůbec nebude. 

 

Jinak OK Ok. lepit to teda nebudu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...