Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Safi, neradim ti se vzdát, jak říká moje poradkyně, z hovna jsem uplacal sněhuláka, který nesmrdi a děti si s ním hraji

A už jen neřeším naší maminku, jen děti a sebe

Jo a rozvodový sanon a papíry vozím v autě 😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, malymarek napsal:

Safi, neradim ti se vzdát, jak říká moje poradkyně, z hovna jsem uplacal sněhuláka, který nesmrdi a děti si s ním hraji

A už jen neřeším naší maminku, jen děti a sebe

Jo a rozvodový sanon a papíry vozím v autě 😁

 

Díky! Povzbudilo mě to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

Jak zvládáte dlouhodobý pocit, že se pokoušíte zachránit manželství / dostat ho na původní úroveň, ale nemáte odezvu? A vaše obavy - abychom spolu byli i za další 2-4 roky jsou brány jako vyhrožování? Navrhujete, že půjdete na párovou terapii, ale protějšek to už o rok odkládá? Teď už konečně souhlasí, ale vy se bojíte, že z vás ty 3 roky potlačované pocity vyletí a způsobí armagedon?

2 malé děti, které nám tím vztahem dost zamávaly (vyčerpání, málo času na sebe, atd)

Já bych mohl povídat a založit si na to i poradnu. Nechci to vypisovat veřejně, ale to, co se píše výše platí do puntíku, osobní a dlouhodobá zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 11. 2. 2022 v 20:22, safi napsal:

Jak zvládáte dlouhodobý pocit, že se pokoušíte zachránit manželství / dostat ho na původní úroveň, ale nemáte odezvu? A vaše obavy - abychom spolu byli i za další 2-4 roky jsou brány jako vyhrožování? Navrhujete, že půjdete na párovou terapii, ale protějšek to už o rok odkládá? Teď už konečně souhlasí, ale vy se bojíte, že z vás ty 3 roky potlačované pocity vyletí a způsobí armagedon?

2 malé děti, které nám tím vztahem dost zamávaly (vyčerpání, málo času na sebe, atd)

Dobrý manželský poradce by to měl umět ukočírovat, toho bych se nebál ... otázkou spíše je, co brání tvé manželce v tom, aby chtěla manželství zachránit spolu s tebou - už nechce? ... nevěří ti, že jsi ochotný pro záchranu udělat cokoliv? ... kamarádky ji radí blbosti? ... atd. Pokud oba opravdu chtějí ( a to není časté ), dá se to většinou zachránit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zachrana manzelstva je iluzia a strata casu, presiel som si tym, nakoniec po urcitom case aj tak jeden, alebo druhy zisti,ze to mali urobit ked to prislo a nepokusat sa fackovat mrtvolu.

Ale kazdy to ma ine a musi si zodpovedat otazku, ci chce prezivat v niecom, v com nie je spokojny. Deti su vyhovorka, mozu byt stastne, dokonca stastnejsie, ked sa situacia vyriesi a nehra sa divadielko. Tazko sa vystupuje z komfortnej zony a vela krat je dovod zotrvat zvyk, pohodlie, ale je to to, v com chcem zit?

Ked to niekto neciti teraz, mozno sa da nejakymi kompromismi, poradnou, snazenim ziskat nejaky cas, ale je to naozaj docasne, ludia sa nemenia a nakoniec to sklzne tam, kde to je teraz, akurat uplynie cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu update: našli jsme manželského poradce, který vyhovuje oběma. Chodíme tam 4 měsíce. Sice ne každý týden - děti jsou různě nemocné, dovolené, atd…

Ale nějaké výsledky jsou. S mediátorem jsme schopni se bavit o řadě věcí, u kterých jsme se dříve zhádali jako koně - od peněz, přes sex až po naše skutečné pocity a jejich příčiny -což je asi to nejtěžší.

Doma je trošku větší klid - trošku více pohody…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím moc nesouhlasím.

Podle mě lidi s problémy vyhledávají pomoc pozdě, pokud vůbec. Tj. v situaci, kdy už je vztah tak rozesranej, že skutečně moc šancí na záchranu není.

Já to viděl u nás, když se to začalo srát a tak jsem nadhodil, že by se s tím možná mělo něco dělat a byl jsem odpálkován. To bylo 2 roky před totálním rozpadem. Pokud bysme pomoc vyhledali hned na začátku, tak bysme nestihli napáchat tolik nevratných škod.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Jerryl napsal:

S tím moc nesouhlasím.

Podle mě lidi s problémy vyhledávají pomoc pozdě, pokud vůbec. Tj. v situaci, kdy už je vztah tak rozesranej, že skutečně moc šancí na záchranu není.

Já to viděl u nás, když se to začalo srát a tak jsem nadhodil, že by se s tím možná mělo něco dělat a byl jsem odpálkován. To bylo 2 roky před totálním rozpadem. Pokud bysme pomoc vyhledali hned na začátku, tak bysme nestihli napáchat tolik nevratných škod.

Je to přesně tak. Manželství potřebuje každodenní oboustrannou investici - tak ten systém funguje 😁 Do poradny z 90% ( možná o více chodí manželé pozdě …). …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Barvitý rozvod mám také za sebou

K poradnám jako zachránců manželství mám stejnou nedůvěru jako k osobním koučům

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to vypada, ze moje puvodni radost z toho, ze vse probehlo hladce byla naivni a ze i ja brzo prispeju nejakou veselou historkou z nataceni :)

 

Long story short, rozchod pred 6ti lety. Nemel jsem cash, tak jsem ji dal nechal zamestnanou ve svoji firme (bez nutnosti pracovat) + mela auto (Volvo XC60) s plnym servisem a benzinem zdarma. Pred mesicem jsem naznal, ze stacilo a je cas uklidit, tak dostala vypoved s tim, ze ji auto bezplatne prevedu a necha si notebook a telefon.

A vcera email, ze jak se vyrovname za firmu, kterou jsme pry budovali spolecne (coz je firma, kterou prvnich 10 let nenavidela a nic neresila, protoze "kdyz sis to vymyslel, tak si to udelej sam") a zatahnul jsem ji tam ke konci vztahu na virtualni funkci jen jako pokus o "partnerskou terapii".

 

Nejaky dobry pravnik tady? :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo kámo, tak to je pěkný svinstvo.

V Černých Ovcích nebo podobném pořadu popisovali obdobný případ, kde pánovi vyrovnání pěkně spočítali i z budoucích zisků firmy.

Velmi děkuji své bývalé ženě, že si před sňatkem vydupala předmanželskou smlouvu, kterou mě před podobnými pokusy ochránila. 
Pokud to ženo čteš, děkuji milionkrát - a to doslova 😀

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Teto rubrice jsem se na fóru léta vyhýbal. Myslel jsem že to se mě nemůže stát a to byla chyba.

Přijedu si to v pátek z práce strhanej jak pero od budíku, říkám si to jsem rád že je ten týden za mnou a ona že si musime promluvit.

Nocni můra. Nemluviš se mnou, Nikam nechodíme  jsem spíš jak muj otec...už me nepritahujes a navic jsem někoho potkala...

No co budu psát, už týden nespim úplně mě to rozervalo. Moje pokusy o vysvětlení a nápravu jsou šmahem odmítnuta. V čem je ten druhej lepší  že hodi rodinu za hlavu.  V létě dovolená, společné plány do posledni chvile...

Sbírám m v sobě  silu se k tomu nějak  vzpřímeně postavit ale zatim to furt bolí jak prase. Furt bych ji to odpustil kvůli 6ti leté dceři. Vůbec nevim jak to podat a jak to asi vezme. Z toho mám největší strach. Nějaký nápad, rada?

 

Upraveno uživatelem taurus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, taurus napsal:

Teto rubrice jsem se na fóru léta vyhýbal. Myslel jsem že to se mě nemůže stát a to byla chyba.

Přijedu si to v pátek z práce strhanej jak pero od budíku, říkám si to jsem rád že je ten týden za mnou a ona že si musime promluvit.

Nocni můra. Nemluviš se mnou, Nikam nechodíme  jsem spíš jak muj otec...už me nepritahujes a navic jsem někoho potkala...

No co budu psát, už týden nespim úplně mě to rozervalo. Moje pokusy o vysvětlení a nápravu jsou šmahem odmítnuta. V čem je ten druhej lepší  že hodi rodinu za hlavu.  V létě dovolená, společné plány do posledni chvile...

Sbírám m v sobě  silu se k tomu nějak  vzpřímeně postavit ale zatim to furt bolí jak prase. Furt bych ji to odpustil kvůli 6ti leté dceři. Vůbec nevim jak to podat a jak to asi vezme. Z toho mám největší strach. Nějaký nápad, rada?

 

Popravdě? Když je ten hrneček rozbitej a slepíš ho, stejně se z něj blbě pije. Někdy ( často) z něj ani pít nejde.

Jsi mladej, máte šestileté dítě a zeptej se sám sebe, jestli to chceš lepit opravdu jen kvůli dítěti a jestli Ti to bude stát za to.

Rozvod z moji viny mám za sebou, ale jedním z důvodů bylo to, že jsme spolu několik posledních let neměli nic společného. Druhým důvodem bylo, že jsme dělal co jsem neměl. Syn byl už velkej, ženatej chlap a o ženu jsem se myslím dobře postaral, ale prodlužovat tu agonii nemělo cenu.

 

Pravda je vždy v polovině a vina je vždy na obou stranách a proto Tu radím nic už nelep, usměj se a podívej se kolik je na světě hezčích a hlavně hodnějších ženskejch.

Sorry, že Ti neradím, aby se ses plazil po kolenou a dělal ze sebe troubu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...