Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

před 15 minutami, Libor_OV napsal:

Absolvoval jsem jako rodič nezletilých synů pohovor s pracovníci OSPOD, která pro to byla pověřená soudem.

Chtěl jsem od pracovnice vědět, co je zač - co studovala a jakou má v oboru praxi.

Odpověděla mi, že mi nic takového ze zákona nemusí sdělovat a nesdělí a že na OSPOD může pracovat, protože splňuje požadované minimální vzdělání pro svoji pozici.

Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Nechce se mi věřit, že nemám nárok vědět profesní údaje o osobě, která mě a moje syny zpovídá.

Děkuji.

Asi bych se na to vykašlal a nešel touto cestou, už tak jsou většinou ženské na straně ženských (takže už tak jsi ve nevýhodě) a ještě jestli půjdeš proti ní, tak jen hůř pro tebe a pro výsledek toho co řešíš. Pokud máš dojem že je předpojatá, stěžuj si na ni a nech ji vyměnit, jinak se s ní spíše snaž vyjít.. jen rada. Chápu, že to čím asi procházíš není příjemné, ale myslím si, že to nic nevyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PetrSefl Ta paní vyslýchala aji nezletilé syny - požádal jsem ji o info k její profesní odbornosti, odmítám nechat vyslýchat syny jenom tak někým, koho stanovil soud. Jsem ostražitý a chápu, že můžu být jako otec oproti matce obecně znevýhodněný, ale... Setkávám se se zásadními chybami ve výkonu práce lidí, kteří ze svojí pozice rozhodujou o osudu a životech mnoha lidí - celých rodin (OSPOD, dětský psycholog apod.). Když pochybím ve výkonu svoji práce, tvrdě za to platím, tady se nic neděje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem líný hledat. Tohle by Ti mohlo jako ukázání směru pátrání pomoci:

Každý zaměstnanec OSPOD musí splňovat odborné předpoklady podle § 110 a § 111

zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a podle zákona

č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů,

ve znění pozdějších předpisů.). Podle § 9a odst. 3 zákona o SPOD a přílohy č. 1 vyhlášky č.

473/2012 Sb., o provádění některých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí se

tyto orgány musí řídit při výkonu sociálně-právní ochrany dětí standardy kvality sociálně-

právní ochrany dětí, které jsou kritérii určujícími úroveň kvality poskytování sociálně-právní

ochrany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, PetrSefl napsal:

Asi bych se na to vykašlal a nešel touto cestou, už tak jsou většinou ženské na straně ženských (takže už tak jsi ve nevýhodě) a ještě jestli půjdeš proti ní, tak jen hůř pro tebe a pro výsledek toho co řešíš. Pokud máš dojem že je předpojatá, stěžuj si na ni a nech ji vyměnit, jinak se s ní spíše snaž vyjít.. jen rada. Chápu, že to čím asi procházíš není příjemné, ale myslím si, že to nic nevyřeší.

Mám s OSPODem vcelku dobré zkušenosti, ne vždy jsou na straně matky, ale jinak je to trochu bezzubá organizace, až mi bylo někdy těch ženských líto, co všechno musí řešit a jaký to je někdy boj s větrnými mlýny..

Na druhou stranu mám zkušenosti s doslova zmrdem dětským psychologem, který byl schopný předepsat dítěti psychofarmaka. Dodnes se mi otvírá kudla v kapse, když si na toho krypla zkurvenýho vzpomenu.

S OSPODem nebojuj a držím ti palce, ať všechno dobře dopadne a jsou děti i ty v klidu a pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, TomTomTom napsal:

Na druhou stranu mám zkušenosti s doslova zmrdem dětským psychologem, který byl schopný předepsat dítěti psychofarmaka. Dodnes se mi otvírá kudla v kapse, když si na toho krypla zkurvenýho vzpomenu.

Neznám kontext, ale zeptám se: považuješ ho za zmrda, protože coby psycholog předepisoval léky (na což jako nelékař nemá právo), nebo ses spletl a šlo o psychiatra a za zmrda ho považuješ z principu, že předepisuje děcku psychofarmaka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, M.K. napsal:

Neznám kontext, ale zeptám se: považuješ ho za zmrda, protože coby psycholog předepisoval léky (na což jako nelékař nemá právo), nebo ses spletl a šlo o psychiatra a za zmrda ho považuješ z principu, že předepisuje děcku psychofarmaka?

Bylo tam toho více, léky z toho absolutně za hranou bez ohledu na klasifikaci lékař/nelékař...a nezlob se, více toto téma nechci rozebírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobím se, Tys to napsal na internet 🤷‍♂️ Mně tam zaujalo to zkratkovité tvrzení o zmrdovi a kryplovi. Kdyby to byl opravdu psycholog, pak by se dopustil hrubé chyby a určitě by se to dalo řešit (proto jsem se ptal). Pokud to byl lékař, pak se samozřejmě dá diskutovat, jestli to bylo ordinovaný adekvátně nebo ne (ale není to špatně v principu, stejně jako není špatně, že chirurg řeže do lidí). Toť vše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...