Přejít na obsah

Jak se zbavit neplaticiho najemnika.


Doporučené příspěvky

Pokud tu ma nekdo zkusenosti s neplaticim najemnikem a moznostmi jak ho vystehovat z bytu, uvital bych vase postrehy event. zkusenosti. Jsem docela zhrozen jak snadno v CR mohou fungovat podvodnici kterym vse projde a opakovane okradat lidi a smat se jim do obliceje. Ma nekdo podobnou zkusenost? Jak se priste ochranit pred zlodejskym najemnikem? Strucna chronologie "meho" pripadu:

listopad 2015 - pronajem bytu, predany klice, najemnikem zaplaceno jedno najemne v hotovosti, kauce mela byt poslana na ucet, ale nikdy nedorazila, najemnik si ihned zapsal do bytu trvalé bydliště, najemnika jsem prolustroval v rejstriku exekuci - bez zapisu.

prosinec 2015 - najemne ani kauce nezaplaceny, opakovane urgence, sliby ze zaplati, nikdy nic neuhrazeno, dozvěděl jsem se z registru zenajemnik ma od prosince 2015 3 exekuce na statisicove a milionove castky.

leden 2016 - neuhrazeno ani najemne ani kauce, kontaktoval jsem advokata, ktery mi napsal vypoved z najmu, najemnik ale neprebira postu, nereaguje uz na emaily ani telefonaty.

unor 2016 - dosla mi trpelivost a vydal jsem se do bytu se stehovaky, najemnik vola policii a te se vykazuje najemni smlouvu a falesnymi potvrzenimi ze najemne zaplatil, PCR odmita cokoliv udelat a naopak me vykazuje z meho bytu s odkazem na soudni reseni. Stejny pokus jsem ucinil jeste jednou, vysledek totozny, najemnik to resi tak ze v byte je neustale bud on nebo pritelkyne.

brezen 2016 - advokat mi radi podat zalobu na vyklizeni, realne to odhaduje na cca rok pokud bude najemnik chodit k soudu a nebude se odvolavat, respektive nebude delat problemy, coz ale 100% bude, tedy realne to vidi na nekolik let, neni sance cokoliv na najemnikovi vymoci, protoze je oficialne zcela nemajetny, pracuje nacerno a veskere veci jsou majetkem jeho pritelkyne nacoz ma papiry (to mi rekli exekutori co vedou respektive nevedou exekucni rizeni). Dnes jsem nechal jsme najemnikovi odpojit elektrinu, ktera byl napsana na me, pote co jsem zjistil ze udelal obrovsky nedoplatek, ktery budu muset uhradit ja.

Realne uvazuju ze najmu "profesionaly" kteri se zabyvaji "vymitanim" problemovych najemniku. Podle advokata je to ale nezakonne a je to docela dosr drahe, ale porad lepsi nez se roky soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 536
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud je to takto a je to notorickej neplatic, najmi si četu, počkej, až vypadne z bytu, okamzite mu všechno vystehuj, všechno vcetne jeho nabytku a věci a vymen zamky a na par dni nech byt hlidat.

Toto rikam, protože jsem to slysel od kamaráda - chlap taky zavolal policajty a chtěl zpatky, ale majitel ukazal nedoplatky a zaloby a policie nic nedělala a chlapik odtahl. Mozna je to trochu pritazeny za vlasy, ale......myslim, ze tvoje situace vyžaduje trochu tvrdsi reseni.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vubec Ti to nezavidim. Zazil jsem neco podobneho nekolikrat. Posledni rok a pul mam celkem slusneho najemnika, plati ruzne, ale alespon vzdy da vedet, ze se neco deje.

Jak mas postavenou smlouvu? Ja tam mam neco jako, ze kdyz 2x nezaplati, je to poruseni smlouvy a ja ji muzu vypovedet. Nebo tak nejak.

Ja mel jednou ,,kliku´´ na smazky. Slecna nebo pani stala vzdy s mimcem ve dverich, ze uz to fakt poslou a ja blbec jim na to skocil. Pak me taky dosla trpelivost. Dostat je ven byl celkem ok, ale byt znicenej, stary parkety na odpis a jeste jsem musel nechat zasklivat skoro vsechno co bylo skleneny ve spolecnych prostorach. Drzim Ti palce at najdes reseni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brokovnici radit nebudu,  ta už vyšla z módy.   Bohužel na hrubej pytel...

Ti vymahači jsou asi fakt jediná rozumná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to takto a je to notorickej neplatic, najmi si četu, počkej, až vypadne z bytu, okamzite mu všechno vystehuj, všechno vcetne jeho nabytku a věci a vymen zamky a na par dni nech byt hlidat.

Toto rikam, protože jsem to slysel od kamaráda - chlap taky zavolal policajty a chtěl zpatky, ale majitel ukazal nedoplatky a zaloby a policie nic nedělala a chlapik odtahl. Mozna je to trochu pritazeny za vlasy, ale......myslim, ze tvoje situace vyžaduje trochu tvrdsi reseni.

 

Blbý je, že tam údajně stále někdo je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam bude pruser s tim trvalým bydlištěm... Nemůžeš mu bránit aby se tam dostal. Výše popsané funguje jen když tam trvalak nemá. Tohle jsem řešil s bývalou ženou... Rok jsem ji nechal v bytě a bydlel jinde, než si našla chlapa a odstěhovala se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je v tom ze PCR odmitla cokoliv delat, protoze ten chlapek se vykazal potvrzenim ze najem zaplatil, samozrejme si to vytisknul a podepsal sam, ale to PCR zkoumat nebude na miste nebude. Protoze je v byte neustale bud on nebo pritelkyne, nelze je jentak vystehovat a navic PCR byla na miste do nekolika minut, protoze nahlasili nasilne vloupani. Smlouvu mam napsanou dobre, mam tam ze kdyz nezaplati najem mohu do bytu vstoupit a vystehovat ho, realne je to ale uplne nanic, viz vyse. Advokat mi rekl ze je uplne jedno co mas a nemas ve smlouve, ze je to stejne jedno, protoze vymoct to muzes realne jen u soudu, coz je na nekolik let s obrovskymi naklady (poplatky advokatovy, soudni poplatky, kolky, exekutor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Blbý je, že tam údajně stále někdo je...

Jojo, ted jsem si to precetl ještě jednou :-( Nevim. Asi by mi po par mesicich jeblo a udelal bych nejakou blbost, protože bych nesnesl nejakeho zmrda, který se vali v mem byte zadarmo. A roky cekat na vystehovani je absurdni. Zkus tu vyklizeci cetu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ted jsem si to precetl ještě jednou :-( Nevim. Asi by mi po par mesicich jeblo a udelal bych nejakou blbost, protože bych nesnesl nejakeho zm.da, který se vali v mem byte zadarmo. A roky cekat na vystehovani je absurdni. Zkus tu vyklizeci cetu!

Vyklizeci cetu jsem zkousel, ta neprojde pres PCR. Jedina sance je ze se odstehuji dobrovolne nebo o tom rozhodne soud a vystehuje je nasledne exekutor. Samozrejme byt nejspise totalne znici a bude to strasne drahe. Mne uz taky malem jednou jeblo, ale to si nepomuzu kdyz jim dam pres hubu, akorat budu mit pruser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žijeme v zemi, kde zákony hrají do karet zmrd....m tohoto typu. Jednou jsem to zažil v rodině, máte dluhy nééé, máte práci joooooo, chcete slušně bydlet jasněěěě. A pak to začlo, umřel mi tatínek, musím platit pohřeb atd atd, u pohřbu je člověk na měkko, ale když je každý měsíc jiná pohádka dojde trpělivost. Tak jsem řekl, ok...chcete bydlet zadarmo? podepíšete směnku......Díky bohu podepsali a pak splatili. Je hrozné že tady je za zlého ten kdo nedluží a ten co dodržuje smlouvy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žijeme v zemi, kde zákony hrají do karet z.......m tohoto typu. Jednou jsem to zažil v rodině, máte dluhy nééé, máte práci joooooo, chcete slušně bydlet jasněěěě. A pak to začlo, umřel mi tatínek, musím platit pohřeb atd atd, u pohřbu je člověk na měkko, ale když je každý měsíc jiná pohádka dojde trpělivost. Tak jsem řekl, ok...chcete bydlet zadarmo? podepíšete směnku......Díky bohu podepsali a pak splatili. Je hrozné že tady je za zlého ten kdo nedluží a ten co dodržuje smlouvy....

Nejsmutnejsi natom je, ze se politici byli v prsa jak pomuze NOZ, ale v realu se nic nezmenilo. A co me stve uplne nejvic je to, ze pokud je nejak vypudim, pujdou jen o dum dal a udelaji to stejne nekomu dalsimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej to ihned na soud, nemas ve smlouvě že pokud nezaplatí 2 nebo 3 najmy smlouva zaniká?

Mam tam ze kdyz nezaplati jeden najem muzu do bytu vstoupit a vystehovat je, maji davno podanou vypoved (kterou neprevzali), realne je to ale nanic, protoze maji falesne potvrzeni o zaplaceni ktere bude pripadne zkoumat az soud. Jenze soudit se je na spoustu let, jak mi rekl advokat pokud budou mazani a omlouvat se a sikovne zdrzovat, bude to nejmene na tri ctyri roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podat trestní oznámení pro podezření trestného činu neoprávněného užívání bytu, pak to musí řešit PČR. Po nezaplacení tří nájmů je důvod k ukončení smlouvy. Toto ukončení stačí doručit na adresu trvalého bydliště, je jedno, jestli si ho ten dlužník převezme. Potom skončil právní důvod k užívání bytu. Nájemce bude rychle konfrontován policií, vyslechnut a bude mu sděleno obvinění. Při pokračování trestného činu neoprávněného užívání se trest potom zvyšuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podat trestní oznámení pro podezření trestného činu neoprávněného užívání bytu, pak to musí řešit PČR. Po nezaplacení tří nájmů je důvod k ukončení smlouvy. Toto ukončení stačí doručit na adresu trvalého bydliště, je jedno, jestli si ho ten dlužník převezme. Potom skončil právní důvod k užívání bytu. Nájemce bude rychle konfrontován policií, vyslechnut a bude mu sděleno obvinění. Při pokračování trestného činu neoprávněného užívání se trest potom zvyšuje.

Diky, trestni oznameni urcite podam. Problem je konfrontace nebude rychla, najemnik predvolani urcite neprevezme a pak se zacne omlouvat z podani vysvetleni. A neresi to jak ho dostat z bytu. Pravne tam davno nema co delat, problem je ze ho z toho bytu nelze dostat fyzicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...