Přejít na obsah

Jak se zbavit neplaticiho najemnika.


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 536
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jen pro zpřestření něco z opačnýho soudku. Dnes u mě končila nájemnice, byt jsme v pohodě předali, zapsali stavy, já jí vrátil kauci, načež ona mi předala láhev Prosecca a poukaz na večeři za 500Kč, jako že mi strašně děkuje za fajn bydlení. Jo a totéž ještě poslala mý sekretářce, která je pomohla s nějakým formulářem. Prostě to může bejt i na pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dam moju skusenost. Kupil som spekulativne byt ze dam do prenajmu. Sup inzerat, ozval sa zaujemca ze chce na dva roky. Dali sme stretko, prisiel taky ten cigansky tip. Pozrel byt ze dobre berie ho s tym ze pol roka dopredu mi vyplati vopred. Medzi tym som si ho vylustroval a pozeram. Dlhy na daniach, nejake platobne rozkazy a pod. Dobre. Pri stretku som mu dal lajster so vsetkym s dovetkom ze dufam ze nas vztah taky spad mat nebude. Tvaril sa prekvapene sice ale dobre. Na moje pocudovanie peniaze za pol roka som mal hned na ucte. Chcel tam ubytovat manzelsky par (jeho zamestnancov). Vzhladom na to ze byt som prenajal ako nezariadeny tak som tam na kontroly ani nechodil lebo nemali co znicit. Pred koncom pol roka sa mi panko ozval ze ci sa budem hnevat ze by najom ukoncili o mesiac skor. Hovorim ved jasne kludne chodte ved mate zaplateny pol rok. Tak som mu oznamil hned ze idem pozret byt. Byt v pohode ale akurat smrad, spina, steny dodrbane. Tak som mu to zavolal a panko ze nemam sa bat on tam ide a vybavi to. Vecer telefon ze pane mali ste pravdu boli tam ako prasce tak som ich vyhodil. Samozrejme byt mi dal do stavu v akom ho preberal. Teda vymaloval a dal vyluxovat. Este mi ho odovzdal o dva tyzdne skor a nechcel ani peniaze. Takze aj takto to moze skoncit napriek tomu, ze dotycny vyzeral veeeelmi nedoveryhodne.

 

Teraz tam je matka s dcerou, najskor som myslel ze tam chcu obsluhovat panov tak som im povedal ze som stary basista a ze ked nebude vsetko ok zakony nezakony vykopnem im dvere a povyhadzujem ich cez balkon von... Byt krasne porobili a este ma pozvali ze sa mam prist pozriet :-D

Upraveno uživatelem enslow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prostě je to kus od kusu. Kámoš onehdá přebíral byt od cikánů. Když se v damluvený čas dostavil k baráku, tak nájemníci už tam čekali v nastartovaným autě a když k nim přišel blíž, tak mu prostě hodili klíčky na zem a odjeli neznámo kam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpetne diky za tip.. Pristi rok budu s nejvetsi pravdepodobnosti take resit pronajem a tohle vypada velmi zajimave, presne kvuli tem rizikum a konecne i tomuto vlakno stale zvazujeme i prodej. Musim to pak probrat s pravnikem, kazdopadne pisu si a ukladam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, nenašel jsem lepší vlákno, kde se zeptat, tak snad to nebude vadit. Nastěhoval jsem se do nového nájmu a zjistil jsem, že majitelka bytu tady má pravděpodobně pořád trvalé bydliště (přišel jí úřední dopis), tak se chci zeptat, zda je to právně v pořádku? Úplně se mi ta situace nelíbí, ještě když měla plnou pusu řečí, že nechce abych tu měl trvalé bydliště já, protože se bojí exekucí. Můžu s tím něco dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, nenašel jsem lepší vlákno, kde se zeptat, tak snad to nebude vadit. Nastěhoval jsem se do nového nájmu a zjistil jsem, že majitelka bytu tady má pravděpodobně pořád trvalé bydliště (přišel jí úřední dopis), tak se chci zeptat, zda je to právně v pořádku? Úplně se mi ta situace nelíbí, ještě když měla plnou pusu řečí, že nechce abych tu měl trvalé bydliště já, protože se bojí exekucí. Můžu s tím něco dělat?

Je to v souladu s 133/2000 Sb., a dělat s tím nemůžeš vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok díky za pomoc, já to nemyslel nijak zle. Ale v rodině už máme jednu zkušenost s neoprávněnou exekucí, kvůli trvalému pobytu předchozího nájemníka, takže jsem na tohle trochu citlivý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok díky za pomoc, já to nemyslel nijak zle. Ale v rodině už máme jednu zkušenost s neoprávněnou exekucí, kvůli trvalému pobytu předchozího nájemníka, takže jsem na tohle trochu citlivý.

Je třeba rozlišovat mezi vlastníkem a nájemcem a trvalým a faktickým pobytem. Exekuce probíhá v místě faktického pobytu dlužníka, tedy tam kde má např. uloženy movité věci. Pokud vlastník bytu v bytě nebydlí, ani v něm nemá žádné své věci, pak i když má v daném místě trvalý pobyt, nemůže se exekuce na věci v bytě vztahovat. Komplikovanější situace samozřejmě může být v případě, kdy předcházející nájemník se stal dlužníkem, v bytě už nebydlí, i když tam má např. trvalý pobyt (nájemce si může trvalé bydliště zapsat i bez souhlasu vlastníka bytu např. na základě nájemní smlouvy), ale exekutor informaci o změně nájemců nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak sem prispejem aj troškou do mlýnu ja. Mám skúsenosť v Prahe na Skalke s nájmom.

 

Došiel som do Prahy z Bratislavy a našiel 3+1 za 11k - vravim si super cena, pani chcela dva najmy zalohu, No problem.

Bývali sme tam 3 - 2x kluk a holka. No problemo.

Pani raz za 2 mesiace prišla na kontrolu, spravili sme jej kafe, čaj, pokecali sme. No bola hrozne mila, všetko v pohode.

 

Moj odchod som riešil tak, že som nájom prepísal na spolubydlov a odišiel som. Spolubydlovia mi vratili zalohu 22k, že oni si ten byt preberú a pani vráti zálohu im.

Pri mojom odchode došla pani na kontrolu, všetko cajk.....

 

Po tom ako som bol asi 3m preč mi vola kamoš, že mám tam u nich dopis od majiteľky. Došiel som tam a písala pani, ze jej dlžím 10tisic za topeni, 11 za vodu / elektrina bola na mna /, 3tisic za spoločne prostory - uklid, smeti atd...

 

No celkovo mi vypočítala,že dlžím cca 25 tisíc za rok bydleni.. Okamžite som jej volal a povedal, ze jej zaplatim ak mi ukaze vyuctovanie, zacala sa vyhovarat, ze ho este nema, ale ze vychadza z toho, že v minulosti najomci tiez doplacali a tak vie kolko budem doplacat ja atd...

Zrazu sa z milej starej pani stala hrozna p**a, volala mi 10x denne, písala mi listy (spolubydlovia jej dali moju adresu aby sa jej zbavili). V jednom liste ma označila za zlodeja, že som jej ukradol veci z bytu, že som jej zničil stenu (a to tam bola osobne na kontrole a robili sme fotodokumentaciu pred mojim odchodom).

 

Napísal som jej velmi krásny list s tým, že daľšia naša komunikácia bude prebiehať výhradne cez právnikov.. Nakoniec to skončilo tak, že asi rok po tom okradla spolubydlov a odmitla im vrátiť zálohu...

 

Pani mala asi 70rokov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Zajímavý pohled z druhé strany - viz dnešní Černé ovce za ČT. 

Zhruba jde o tohle:

Nájemní dům v Kolíně, v něm několik nájemníků, kteří pravidelně platí nájem + energie, vždy v hotovosti majiteli

oproti příjmovému dokladu. Až do teď vše v cajku, dokud se asi po roce neozval insolvenční správce s tím, že majitel domu je v insolvenci a nájemci měli nájemné platit jemu. Na první pohled blbost, ale vše potvrzeno soudem i advokáty, takže nájemníci musi zaplatit nájemné ještě jednou. 

Poučení - než někomu něco zaplatíte, prověřte si, že není v insolvenčním rejstříku, jinak budete cálovat znovu. 

Analogicky - pozvu si řemelníka, udělá mi práce za 200k, vystaví fakturu, já ji v hotovosti proti potvrzení uhradím a za rok přijde insolvenční správce, že ji mám zaplatit ještě jednou, protože řemeslník je v insolvenci a příjem správci zatajil. 

Dobrý ne?

 

Edit: překlepy

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborný. U řemeslníka ještě chápu, že to IS nemá šanci podchytit, ale u nájemníků? Je to pravidelnej příjem z nemovitostí dlužníka, to nemá insolvenční správce v popisu práce ošetřit to ( informovat zúcastněné) včas?

 

Ono vůbec to přenesení břemene zjišťování & placení na nevinnou třetí stranu je pěkná lumpárna.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, a nejlepší na tom je, že dlužník není zdaleka nemajetný, kromě baráku v Kolíně zmiňovali ještě další, snad v Poděbradech. Ale nájemnící si na něm nic nevezmou, protože majetek spadá do konkursu, řízení je už uzavřené a další pohledávky nelze přihlašovat.

Mají to vymyšlený dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...