Přejít na obsah

Jak se zbavit neplaticiho najemnika.


Doporučené příspěvky

Dobře, jde mi jen o to, že to bude třeba za měsíc nebo ještě později, až budou opravy hotové a to už můžou být nájemníci v trapu. Nevím, jestli budou nechávat realiťákovi novou adresu. Třeba jo, třeba jsou slušní a všechno zaplatí, ale moc bych na to nesázel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 536
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podle smlouvy se musi do 7 dnu odhlasit z trvalaku, vim kam se prestehovali, takze bud do noveho, nebo trvalak na uradu prace..

Ale abych se dostal k jadru veci - kdyz do mesice neuhradi pozadovanou castku, jak se postupuje dal, kdo to resi/vymaha?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Ondras_CZ napsal:

Podle smlouvy se musi do 7 dnu odhlasit z trvalaku, vim kam se prestehovali, takze bud do noveho, nebo trvalak na uradu prace..

Ale abych se dostal k jadru veci - kdyz do mesice neuhradi pozadovanou castku, jak se postupuje dal, kdo to resi/vymaha?

mimosoudní vymáhání, předžalobní výzva a následně žaloba (návrh na vydání platebního rozkazu)

Můžeš si to řešit sám, případně přes nějakou agenturu, advokáta... Pokud máš dobrou smlouvu a není problém s prokázáním nároku, bude hlavním rizikem bonita dlužníků - musíš si ujasnit, jestli ti to stojí za tvůj čas, případně náklady, které nemusíš dostat zpátky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Není tu nějaký právník se zkušenostmi v oblasti nájemních smluv? Chtěl bych něco konzultovat, přirozeně za standardní honoràř. V kostce - nájemník platí nájemné, ale rozporuje vyúčtování za energie a služby, celkem už mi dluží cca 20.000. Jde mi o to, jak postupovat a jak upravit najemní smlouvu do budoucna. Děkuji za příp. reakci do SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, nikdy bych to na sebe napsane nenechal. Trochu problem je to s vodou, ktera vetsinou byva v ramci plateb druzstvu/svj a tam jsem taky videl uz nedoplatky v desitkach tisic (nechapu jak uprimne :) )

dnes jdou energie skoro vsude online a je to na 5 minut. Navic realne s tim muze byt dost srani. Mi treba PRE vymenila bez meho souhlasu ve starem byte elektromer a spotrebu dopocitala dle minule spotreby. Problem byl, ze ten byt byl rok prazdny. A ja idiot se nechal premluvit na lince, ze at platim zalohy, ze to nejde zmenit a pak mi to prece vrati. Nejak jsem nemel cas to resit, tak jsem kazdy mesic posilal 1850,-. Odpojit jsem to nechtel, protoze jsem tam mel obcas prohlidky a potreboval roznout v koupelne atd...  (To me malem stalo 20k) nakonec mi ponizili odhad o 90% spotreby..., ale byl to boj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jedu před idealninajemce 4 roky a super. O ničem nevim, jen mi chodí penize. Vyúčtování jim nahraju jednou ročně a oni to propocitaji a vyplatí nebo strhnou. Kontrolují byt, ručí za nej, posílají fotodokumentaci, atd. Nikomu z ulice ani kamosovi bych uz nikdy byt nepronajal 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám flatservice.cz na doporučení kámoše a taky dobrý! Sice lehce menší peníze (třeba o dvojku proti tomu, kdybych to řešil sám), ale za ten klid a jistotu mi to stojí.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Chtel bych pozadat o konzultaci: Najemnik v byte by si tam rad zridil adresu podnikani. Je v tom pro nas jako majitele nejake riziko? Musi to schvalovat SVJ? Je adekvatni si to nechat zaplatit? Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, skalis napsal:

Najem.

Byl bych proti. Ani příbuznému, natož cizímu. Pokud tam třeba časem budou bydlet tvoje děti, nebo časem vy a chcete mít dobré vztahy se sousedy, tak je lepší případným problémům předcházet. Letmo jsem dal do vyhledávače sídlo virtuální firmy v Brně a za dvě kila měsíčně si může sídlo pronajmout. Jako bonus, až bude chtít bydlet jinde, nemusí měnit adresu firmy 😉

image.thumb.png.79f93279ffc7f53cb3cf4a7d5e3d9ef2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych pozadat o konzultaci: Najemnik v byte by si tam rad zridil adresu podnikani. Je v tom pro nas jako majitele nejake riziko? Musi to schvalovat SVJ? Je adekvatni si to nechat zaplatit? Diky za rady.

Co si matně vzpomínám, tak to kdysi řešil NS s tím, ze je třeba rozlišovat mezi místem podnikání (k tomu nájemce souhlas vlastníka nepotřebuje) a umístěním provozovny (k tomu potřebuje souhlas vlastníka). A riziko - podle me nic významného nad rámec toho, ze už tam je a může tam naběhnout exekutor.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...