Přejít na obsah

Jak se zbavit neplaticiho najemnika.


Doporučené příspěvky

Asi tak nějak. Já to prožil jednou a stačilo, byt už je prodaný. Borec bydlel v klidu dva roky, byt odkoupit nechtěl, smlouvu měl už propadlou, ale vystěhovat se nechtěl. Tak jsem jeden den odvezl všechen nábytek, lednici atd navštívil ho v práci a dal mu týden na to aby vypadnu, nebo že najde svoje věci na dvorku před domem. Za 4 dny byl pryč, ale snadné to teda nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 536
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, vždy v pohodě +- pár dní kolem 15 ctého celé dva roky. Až když zjistil, že bude muset vypadnout tak přestal platit, jeden nájem jsem měl zálohu a pak další měsíc a půl už neplatil takže to nebyla taková hrůza. Na těch 10t sere pes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, nechci tady tím strávit více času než je nutné:-), neberu ti tvůj názor, ale já ho z toho bytu prostě vystěhuju a fertig. Když bude třeba, ukončím i nájemní smlouvu s nájemcem a podnájemní smlouva končí vždy nejpozději s koncem nájemní smlouvy. Jestli se bude chtít soudit s nájemcem (který už mu ale nemá co podnajmout, protože není vlastníkem bytu), jak je ctěná libost.

 

 

Asi tak nějak. Já to prožil jednou a stačilo, byt už je prodaný. Borec bydlel v klidu dva roky, byt odkoupit nechtěl, smlouvu měl už propadlou, ale vystěhovat se nechtěl. Tak jsem jeden den odvezl všechen nábytek, lednici atd navštívil ho v práci a dal mu týden na to aby vypadnu, nebo že najde svoje věci na dvorku před domem. Za 4 dny byl pryč, ale snadné to teda nebylo.

 

Nerikam ze to neni reseni, vzdyt ja nakonec take tehdy v zoufalstvi postupoval stejne. Ale je to proste v rozporu se zakonem. Soudit se s tebou nikdo nemusi, staci podat trestni oznameni a o zbytek se postara policie. Nechce se mi to porad dokola opakovat, ale je jedno zda mas najemni nebo pdonajemni smlouvu, svevolne proste najemnika podle zakona vystehovat nesmis a hotovo tecka - bud soud neboí musi on dobrovolne - jinak tohle je memento vami popisovaneho reseni https://usti.idnes.cz/louny-podminka-majitele-bytu-neplatici-vystehovani-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A170724_163910_usti-zpravy_mi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vždy v pohodě +- pár dní kolem 15 ctého celé dva roky. Až když zjistil, že bude muset vypadnout tak přestal platit, jeden nájem jsem měl zálohu a pak další měsíc a půl už neplatil takže to nebyla taková hrůza. Na těch 10t sere pes.

Tak to je jeste dobre, zvlast pokud byt ani neznicil. Nebo te jeste mohl napraskat na finacni urad ze jsi byt pronajimal nacerno bez platne smlouvy. Nekteri lide jsou opravdu neuveritelni a casto maji zdarma pravni poradnu lecjakych "neziskovek" takze v tom docela umi chodit.

 

A nebyla v tom případě automaticky smlouva prodloužena konkludentně?

Podle me se smlouva prodlouzila automaticky, presne jak pises. A je je jedno ze ji nepodepsal pronajimatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam ze to neni reseni, vzdyt ja nakonec take tehdy v zoufalstvi postupoval stejne. Ale je to proste v rozporu se zakonem. Soudit se s tebou nikdo nemusi, staci podat trestni oznameni a o zbytek se postara policie. Nechce se mi to porad dokola opakovat, ale je jedno zda mas najemni nebo pdonajemni smlouvu, svevolne proste najemnika podle zakona vystehovat nesmis a hotovo tecka - bud soud neboí musi on dobrovolne - jinak tohle je memento vami popisovaneho reseni https://usti.idnes.cz/louny-podminka-majitele-bytu-neplatici-vystehovani-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A170724_163910_usti-zpravy_mi

Není to v rozporu se zákonem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu tohle vlákno a nestacim se nekdy fakt divit...az z toho beha mráz po zadech..

 

Podle me je to dost loterie a nikdy nevite co Vas v budoucnu ceka. Ten dotyčny v dobe nastupu muze mit slusnou praci ale behem par mesicu se muze situace zmenit.

 

Podle me ideal jsou studenti a požadovat ze začatku vyšši kauci. Minimalne tri najmy dopredu. Samozrejme ze to neni jistota ale aspon behem te trimeaicni vypovedni lhuty vymyslet neco jak ho z toho bytu dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to v rozporu se zákonem. 

Je. Porusite paragraf 178 Trestniho zakona, rekne Vam to kazdy slusny pravnik nebo soudce. Prectete si clanek v prispevku na ktery reagujete, tam mate vysvetleno primo od soudkyne, ktera popisuje proc dala 6 mesicu podminene presne zato co popisujete vy - ?Rozumím situaci majitelů bytu, ovšem měli postupovat právní cestou. Požádat o předběžné opatření či soudní vystěhování,? zdůvodnila uložení trestu v trvání šesti měsíců s podmíněným odkladem na 1 rok soudkyně Blanka Šišová.

 

Nebo viz treba zde https://www.advokatijelinek.cz/vystehovani-najemce.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je. Porusite paragraf 178 Trestniho zakona, rekne Vam to kazdy slusny pravnik nebo soudce. Prectete si clanek v prispevku na ktery reagujete, tam mate vysvetleno primo od soudkyne, ktera popisuje proc dala 6 mesicu podminene presne zato co popisujete vy - ?Rozumím situaci majitelů bytu, ovšem měli postupovat právní cestou. Požádat o předběžné opatření či soudní vystěhování,? zdůvodnila uložení trestu v trvání šesti měsíců s podmíněným odkladem na 1 rok soudkyně Blanka Šišová.

 

Nebo viz treba zde https://www.advokatijelinek.cz/vystehovani-najemce.html

Ty pořád postuješ nějaké nájemce, já mluvím o podnájmu. Platí co jsem psal výše. Podnájemní smlouva končí nejpozději s koncem smlouvy nájemní. Do kdy má vypadnout se určuje smlouvou, hotovo šmytec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pořád postuješ nějaké nájemce, já mluvím o podnájmu. Platí co jsem psal výše. Podnájemní smlouva končí nejpozději s koncem smlouvy nájemní. Do kdy má vypadnout se určuje smlouvou, hotovo šmytec. 

Achjo, doufam ze uz to pisu naposled, zeptej se opravdu nejakeho pravnika, ja to resil s mnoha a pokud je to kvalitni pravnik tak ti rekne ze ta situace najem/podnajem je uplne analogicka, kdyz ti skoncita doba podnajmu, je to stejne jako kdyz skonci doba najmu, protoze pokud se dana osoba odmitne vystehovat, NESMIS JI VYSTEHOVAT SVEPOMOCI AT JSI KDOKOLIV!I! Vypovedi ze zakonnych duvodu taky skonci dona najmu/podnajmu, zase uplne analogicky jako kdyz uplyne sjednana doba najmu/podnajmu. Je uplne jedno ze k podnajemci jako pronajimatel defacto nemas zadny pravni vztah, protoze najemce/podnajemce ma pravni vztah k uzivani bytu a v pripade ze ukonceni smlouvy rozporuje nebo neuznava, musi pred vystehovanim o platnosti ci neplatnosti naroku na uzivani bytu rozhodnout soud a teprve pak muzes ucinit dalsi kroky (ani s pravomocnym rozsudkem nesmis vystehovani provest sam, muze ho provest bud soudni vykonavatel nebo exekutor). Opravdu si o tom neco zjisti nebo nastuduj, nez zacnes davat "zasvecene" silacke rady ktere mohou nekoho privest do problemu. Jasne pravdepodobnost ze na tebe neplatic poda trestni oznameni neni asi prilis vysoka (ikdyz dnes clovek fakt nevi), ale existuje a kazdy kdo se po te ceste nedobrovolneho vystehovani pusti by mel vedet ze to ma urcita rizika.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raytheone, já Ti tak trochu napovím, tedy ve věci podnájmu. Jestliže podnájemní smlouva skončila, neboť následuje osud smlouvy nájemní, měl by se podnájemce vystěhovat. Jednoho z mých podnájemců jsem nevystěhoval, ale uzavřel jsem další smlouvu nájemní a podnájemní. V tom mi nikdo bránit nemůže, jestliže předchozí vztahy (nájemní a podnájemní) byly ukončeny. Nového nájemce zmiňovat nebudu, ale pokud se dobře pamatuji, podnájemci se tehdy stali dva sympatičtí chlapci, Ivan Vasiljevič Glušenko a Voloďa Bucharov. Bývalý podnájemce opustil dobrovolně byt někdy okolo jedné hodiny ranní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...