Přejít na obsah

Jak se zbavit neplaticiho najemnika.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 536
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja taky pronajimam byt a zatim zadny problem (musim zaklepat -:). Kazdy mesic mam na uctu to, co tam ma byt.

 

Samozrejme si vybiram jen slusne najemce. To je zaklad vseho. Dam jim dobrou cenu, ale chci 3 mesicni najmy jako vratnou kauci a za kazdy den prodleni urok z prodleni ve vysi 1% z dluzne castky. Takze pokud by se za 17 let neplatic nevystehoval, tak by si zadelal na docela zasadni financni problem.

Jeste jsem zvazoval smlouvu na dobu urcitou, ale zdalo se mi to ve finale neprakticke, tak jsem do toho nesel.

Kdyz si prectes postovany odkaz, zjistis ze je uplne jednou jakou smlouvu mas nebo jake smluvni pokuty sis do ni vlozil. Jadrem problemu je ze plneni sankci ze smlouvy vymuzes pouze u soudu, ktery je nakladny (statisice na poplatkach a pravnikovi), trva dlouho ( 2 az 4 roky), celou dobu platis jako ta pani z clanku a ve finale zjistis ze se svoji pohledavkou se zaradis nekam na konec v poradi z dalsimi veriteli a ze je nedobytna. Financni ztraty to jsou obrovske (najem a poplatky za X let, advokat, exekutor, soudni poplatky, oprava bytu, atd.). A vetsinou se dany najemnik po vystehovani presune o ?dum dal? a udela to stejne nekomu dalsimu. Cesky oravni rad ho chrani. Samozrejme po celou dobu pobira prispevek na bydleni, pracuje nacerno, socialni ani zdravotni neplati. Nema duvod. V CR ma uz skoro milion alespon jednu exekuci, 600 tisic lidi ma 3 a vice exekuci - to jsou nesplatitelne dluhy a temto lidem je proste vsechno jedno, nemaji uz co ztratit, protoze dluhy nikdy nesplati a ty tak dale na pokutach rostou do astronomickych vysin. Reseni jak se vyhnout neplaticimu najemnikovi jsem popsal vyse, naopak veci jako podnajemni smlouva proste nefunguji. Po osobni zkusenosti nedoporucuji ani sluzeb profesionalnich agentur typu idealninajemnik.cz, protoze ty proste nefunguji, presne z duvodu jak jsem popsal rovnez vyse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to od začátku pročetl a kromě toho že je mi z těchhle případů vždycky na blití bych se s vámi rád podělil o zkušenost z druhé strany barikády.

Před pár lety jsme s, tehdy ještě, přítelkyní, hledali byt k pronájmu, našli jsme za solidní cenu, přes realitku. Jednání proběhlo v pohodě, smlouva OK, všechno relativně fér.

Smlouva obsahovala i to že majitel bytu měl druhé klíče + právo na asistovanou návštěvu (kontrola stavu) 1x za měsíc, jak už tu bylo zmíněno. Co se týče plateb, všechno na účet, nějaké dohodnuté zálohy ve smlouvě s tím že na konci zúčtovacího období bude předloženo vyúčtování ohledně spotřeb atd a rozdíl vyrovnán a tak. Byt čerstvě po rekonstrukci, nijak zásadní, ale předchozí nájemníci to prý dost zprasili tak to musel opravit. Takže například nová vana a kuchyňská linka.

 

Po nastěhování jsme zjistili několik věcí. Nová vana byla zasilikována ke kachličkám ještě s krycím igelitem, takže když ho pak někdo sundával tak ho musel zaříznout okolo, a protože tedy mezi vanou a igelitem vznikla mezera, teklo k sousedům. No, nejsem lempl, koupil jsem silikon a opravil to. Pronajímatele jsem o tom předem informoval s tím, že se podle mě jedná o drobnou opravu kterou provedu na vlastní náklady, souhlasil. Chtěl všechny závady, opravy a úpravy hlásit, jinak bych mu to asi ani neříkal.

Následovala podobná anabáze s kuchyňskou linkou, kdy to řemeslník pro jistotu nezasilikonoval vůbec, takže kolem celého dřezu teklo, kapalo od trubek a tak. Stejný postup, informovat pronajímatele, použít zbytek silikonu + koupit novou pancéřovku ke dřezu. Všechno ok.

Pak jednou moje drahá polovička myla nádobí ve dřezu, zespoda upadly trubky odpadu a všechen ten sajrajt se vylil na zem. Když jsem si to prohlížel svým analytickým okem tak jsem usoudil, že montér byl debil a že je potřeba to celé předělat. Byly tam krátké trubky, neseděly průměry atd. Tohle už jsem sám dělat nechtěl, jsem jenom nešikovná ajťák, žádný instalatér, navíc tyhle náklady už by byly i dost poznat. Takže jsme se pronajímatelem dohodli, že se za 3 dny zastaví, podívá se, a zajistí opravu.

Den po dohodnutém termínu jsem mu volal proč nepřišel, slušně se omluvil s tím, že to nestihl kvůli práci, a dohodli jsme jiný termín. Takhle to bylo tak 3x. Potom už jsem nečekal do druhého dne, ale volal jsem mu pěkně hned, většinou to zvedl tak na 5. zavolání cca 2 hodiny po termínu. Takhle to šlo asi měsíc, nakonec jsem to nějak opravil sám.

 

Při konci zúčtovacího období po 10 měsících nájmu to bylo stejné. Nebral telefony, a když ano, tak s výmluvami. My jsme se stěhovat už nechtěli, hledali jsme byt ke koupi a chtěli jsme vydržet v tomhle dokud nepůjdeme do vlastního. První vyúčtování za energie jsme dostali s 11 měsíčním zpožděním. Podotýkám, že jsem platil vždy včas, kompletně a nic jsme nezničili. Podle vyúčtování nám vracel přes 11 tisíc (za 10 měsíců nájmu) . To je víc než celý měsíční nájem, který jsme tam platili. Chtěl jsem snížit zálohy na energie ale to odmítl.

Během dalšího roku se opakovala stejná situace pořád dokola, občas telefon brala jeho partnerka a vymlouvala se, občas on, ale nic z toho.

 

Nakonec jsme byt našli a koupili. Na vrácení kauce ve výši tří měsíčních nájmů - byt jsem vracel v lepším stavu než jsem ho přebral protože jsem během té doby, co jsme tam bydleli, opravil ještě pár dalších věcí které měl zařídit on - jsme po vystěhování čekali 5 měsíců. Byt nikdo nepřebral, na termín se nedostavil, aspoň mi smskou napsal ať mu nechám klíče ve schránce. Na poslední dvě vyúčtování za energie čekám tři roky, telefonovat jsem asi po půl roce přestal, nechce se mi to řešit. Poslední vyúčtování by mělo být jen cca za 2 měsíce, myslím že mi tedy pán dluží přibližně 14 (měsíců) * 1000 = 14000 Kč.

Věřím že ze strany pronajímatele to musí být ještě horší, přece jenom, vyhazovat někoho z bytu 5 let a platit hypotéku na byt, který prodělává, je fakt blbý. Taky jsem se dávno rozhodl že něž nemovitost pronajmout, lepší jí prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som bol na tom podobne ale chvalabohu sem byt prodal.

Prvy krok bol ze som v panelovej stupacke normalne cvakol privod elektriny do bytu. To sa im nepacilo ale nemali co robit ale i tak sa nevystahovali.

 

Potom som dostal poradene jednu efektivnu vec a to bez podotykam bez vniknutia do vlastneho bytu.

A to odvrtanie dvernych pantu z vonkajsej strany.

Normalne som si prenajal vykruzovaciu vrtaciu hlavu do zeleza s takym strojom. Je to v podstate taky stroj ked napr do panelu musia vrtat vacsie priemery trubiek + ma to aj vodu na chladenie.

 

U mna to prebiehalo takto. Prisli sme ticho a hned zacali vrtat zarubnu pri hornom pante.

Podnajemnik zavolal policiu a kym policia prisla bol odvrtany stredny pant.

Policia zistila ze byt je moj a do bytu som nevosiel a na vlastnom majetku mozem robit co chcem. Nikoho som neohrozil ani nic.

Nasledne policia chcela do bytu vojst ale to som mal uz len spodny pant na zarubni co samozrejme vahu dvier neudrzal a ohol sa :D

A woila byt bol bez dvier a nedalo sa to vooobec zavriet.

Bola potrebna uplna vymena zarubne vchodovych dveri ale podnajomnik ukon sam urobit nemohol a ja som ho v noci rychlo vystahoval. :)

 

Ano je to kus drasticke ale v meze zakona ale musel som kupit novu zarubnu a dvere...

 

Nasledne mi ssedia tlieskali lebo to bol dost nechutny clovek a robil stale bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som bol na tom podobne ale chvalabohu sem byt prodal.

Prvy krok bol ze som v panelovej stupacke normalne cvakol privod elektriny do bytu. To sa im nepacilo ale nemali co robit ale i tak sa nevystahovali.

 

Potom som dostal poradene jednu efektivnu vec a to bez podotykam bez vniknutia do vlastneho bytu.

A to odvrtanie dvernych pantu z vonkajsej strany.

Normalne som si prenajal vykruzovaciu vrtaciu hlavu do zeleza s takym strojom. Je to v podstate taky stroj ked napr do panelu musia vrtat vacsie priemery trubiek + ma to aj vodu na chladenie.

 

U mna to prebiehalo takto. Prisli sme ticho a hned zacali vrtat zarubnu pri hornom pante.

Podnajemnik zavolal policiu a kym policia prisla bol odvrtany stredny pant.

Policia zistila ze byt je moj a do bytu som nevosiel a na vlastnom majetku mozem robit co chcem. Nikoho som neohrozil ani nic.

Nasledne policia chcela do bytu vojst ale to som mal uz len spodny pant na zarubni co samozrejme vahu dvier neudrzal a ohol sa :D

A woila byt bol bez dvier a nedalo sa to vooobec zavriet.

Bola potrebna uplna vymena zarubne vchodovych dveri ale podnajomnik ukon sam urobit nemohol a ja som ho v noci rychlo vystahoval. :)

 

Ano je to kus drasticke ale v meze zakona ale musel som kupit novu zarubnu a dvere...

 

Nasledne mi ssedia tlieskali lebo to bol dost nechutny clovek a robil stale bordel.

Nevim jak na Slovensku, ale v CR by sis uplnym ucvaknutim privodu elektriny do bytu (privod si najemnik muze nechat obnovit bez souhlasu majitele na zaklade najemni smlouvy, byt neplatne) a odvrtanim zarubni vchodovych dveri do bytu pri podanem trestnim oznameni vyslouzil podminku za trestny cin utisku. Ustalena soudni praxe ceskych soudu je takova ze jakakoliv svepomoc je zcela nepripustna a v rozporu se zakonem a je trestana bez ohledu na okolnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kdyz si prectes postovany odkaz, zjistis ze je uplne jednou jakou smlouvu mas nebo jake smluvni pokuty sis do ni vlozil. Jadrem problemu je ze plneni sankci ze smlouvy vymuzes pouze u soudu, ktery je nakladny (statisice na poplatkach a pravnikovi), trva dlouho ( 2 az 4 roky), celou dobu platis jako ta pani z clanku a ve finale zjistis ze se svoji pohledavkou se zaradis nekam na konec v poradi z dalsimi veriteli a ze je nedobytna. Financni ztraty to jsou obrovske (najem a poplatky za X let, advokat, exekutor, soudni poplatky, oprava bytu, atd.). A vetsinou se dany najemnik po vystehovani presune o ?dum dal? a udela to stejne nekomu dalsimu. Cesky oravni rad ho chrani. Samozrejme po celou dobu pobira prispevek na bydleni, pracuje nacerno, socialni ani zdravotni neplati. Nema duvod. V CR ma uz skoro milion alespon jednu exekuci, 600 tisic lidi ma 3 a vice exekuci - to jsou nesplatitelne dluhy a temto lidem je proste vsechno jedno, nemaji uz co ztratit, protoze dluhy nikdy nesplati a ty tak dale na pokutach rostou do astronomickych vysin. Reseni jak se vyhnout neplaticimu najemnikovi jsem popsal vyse, naopak veci jako podnajemni smlouva proste nefunguji. Po osobni zkusenosti nedoporucuji ani sluzeb profesionalnich agentur typu idealninajemnik.cz, protoze ty proste nefunguji, presne z duvodu jak jsem popsal rovnez vyse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

Kdyz si prectes postovany odkaz, zjistis ze je uplne jednou jakou smlouvu mas nebo jake smluvni pokuty sis do ni vlozil. Jadrem problemu je ze plneni sankci ze smlouvy vymuzes pouze u soudu, ktery je nakladny (statisice na poplatkach a pravnikovi), trva dlouho ( 2 az 4 roky), celou dobu platis jako ta pani z clanku a ve finale zjistis ze se svoji pohledavkou se zaradis nekam na konec v poradi z dalsimi veriteli a ze je nedobytna. Financni ztraty to jsou obrovske (najem a poplatky za X let, advokat, exekutor, soudni poplatky, oprava bytu, atd.). A vetsinou se dany najemnik po vystehovani presune o ?dum dal? a udela to stejne nekomu dalsimu. Cesky oravni rad ho chrani. Samozrejme po celou dobu pobira prispevek na bydleni, pracuje nacerno, socialni ani zdravotni neplati. Nema duvod. V CR ma uz skoro milion alespon jednu exekuci, 600 tisic lidi ma 3 a vice exekuci - to jsou nesplatitelne dluhy a temto lidem je proste vsechno jedno, nemaji uz co ztratit, protoze dluhy nikdy nesplati a ty tak dale na pokutach rostou do astronomickych vysin. Reseni jak se vyhnout neplaticimu najemnikovi jsem popsal vyse, naopak veci jako podnajemni smlouva proste nefunguji. Po osobni zkusenosti nedoporucuji ani sluzeb profesionalnich agentur typu idealninajemnik.cz, protoze ty proste nefunguji, presne z duvodu jak jsem popsal rovnez vyse.

Jak jsem psal. Zaklad vseho je mit dobereho najemce. 20 let se zabyvam obchodovanim a vsem svym kolegum vzdycky rikam. Je dobre mit propracovanou smlouvu, ale kdyz mate dobreho obchodniho partnera, tak ani zadnou smlouvu nepotrebujete. Kdyz vsak mate spatneho, tak vas casto ani smluvni sankce a dalsi smluvni ustanoveni nespasi. Ale kdyz uz se spalite pri vyberu obchodniho partnera, tak jedna z poslednich stebel, kterych se muzete chytit, je smluvni pokuta a obcas i zafunguje. To mam za tech 20 let praxe overeno. Ale kazdy ma jinou zkusenost. To nezpochybnuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ted jsem to sem chtěl dát, watches byl rychlejší :)

 

Dolozka přímé exekuční vymahatelnisti. Má s tím někdo praktickou zkušenost? Můj pravník dostane vynadáno - vůbec jsem o tom institutu nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...