Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Pokud máš Mitsubishi, tak bych šel do ASX. Nevypadá špatně a v základu bude stát kolem 300 bez DPH. Motor 1.6 benzín.

Sám po něm koukám. Ještě mám v rozhodování Suzuki Vitaru.

Kdepak, v automatu jsi někde na pětseti bez DPH....říkám, to auto je dobré ale cenově výš a o dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A protože jsem s Toyotou otravnej, tak ať je to komplet, radši roční takový kousek, než imho trable.....

https://www.tipcars.com/toyota-yaris/toyota-yaris-15-hybrid-12155339.html nebo tutovku

https://www.tipcars.com/toyota-auris/toyota-auris-16-active-trend-12155452.html a už dám pokoj  :lol2:
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlíme do firmy funglovku Peugeot 2008, Opel Corsa se jaksi neuchytil, byl to krok vedle :-) Máte někdo zkušenosti s tímto modelem, nebo jaký jsou vůbec dnes ti Peugeoti? Nikdy jsme nechtěli Francouze do baráku, ale těžko říct. Děkuji za odpovědi :-)

 

Podívej se na ceny náhradních dílů a pak letáky od Peugeotu zahodíš jak jedovatýho hada... Stejně jako u všech francouzských, korejských nebo japonských aut....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se zastávat PSA ani dlaších - ale při pohledu na ten hospodsky nedůsledný národní hate-list "abych si mohl zdůvodnit germána" (co taloši, usáci, rusáci a indiáni, he?) mám pocit že Tomas_2002 píše z 20-leté časoprostorové výdutě, odkud nezaznamenal že ceny, četnost a otravnost servisů se za posledních 20 let obrátily spíš v neprospěch germánských plechovic, nemluvě o boudách na zákazníky vrcholících nyní Dieselgate...  -_-

Volba auta je v první řadě o osobních sympatiích (osobně mám blíž k tipům od DavidLC) - nicméně po kladech a záporech příslušného modelu bych se pídil spíš na příslušném uživatelském fóru (link od strejdy Googla), než u předpojatých pacošů Chronomagu  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu z výdutě minulého roku, kdy jsem za turbo na P3008 platil 55.000,- bez DPH. Taky píšu z časoprostoru člověka, který s ojetými vozy každý den obchoduje a tak má trochu zkušenost s tím, kolik co stojí. Prakticky žádné auto nepřijde na bazar tak, že na něm není potřeba něco opravit či vyměnit.

 

Takže si klidně můžeš strčit kecy o předpojatých pacientech tam, kam slunce nesvítí a zjistit si ceny třeba brzdového kotouče, turba, tlumiče, motorku stěrače, čelního skla a pátých dvěří u jednotlivých výrobců a zjistíš, jak moc jsi se mýlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na ceny náhradních dílů a pak letáky od Peugeotu zahodíš jak jedovatýho hada... Stejně jako u všech francouzských, korejských nebo japonských aut....

Máme dvě Japonská auta, Toyotu a Mitsubishi, takže jsme už zvyklí :-) A na MB, kde jsme dali nedávno za zámek startování třicet tisíc to stejně asi nemá....Děkuji za upozornění, ale dražší náhradní díly nám nevadí, navíc auto bude v záruce pět let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to máš jen počas záruky, tak tě prakticky nemusí zajímat spolehlivost a ceny náhradních dílů. V tom případě bych do toho šel klidně srdcem a vybral si to, co se mi líbí bez dalšího uvažování :-) Kdybys vybral něco ze značek koncernu, nebo Mazdu, Ford či Hyundai tak dej vědět, poptal bych ti u nás nejlepší cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mitsubishi má ASX, ale cenově o dost výše...My chceme nahradit Opel Corsa, a tam nebýt ta debilni robotická převodovka, tak ani neměníme. Takže samozřejmě chceme s cenou co nejníže, a opravdu ta náplň auta bude poskakoval každý den pár km, žádná velká zátěž. Upřímně mě ale bedan trochu vystrašil. Chtěli jsme Forda Focuse v litru a tam je ten motor už ověřený že to je poruchov? sračka, o tom Peguotu se toho zatím moc neví a vyhrál nějaké ceny, ale víme jak to je no....

máš nejaký zdroj Afri ? Mám focusa 1.0 92 kw piaty rok a 70.000 km jazdím s ním podobné trasy ako plánuješ ty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, v automatu jsi někde na pětseti bez DPH....říkám, to auto je dobré ale cenově výš a o dost.

Afri, já přehlédl, že to auto má být v automatu. Tam se obávám, že si s Pažoutem oproti tomu Oplu moc nepomůžete. Obojí je to automatizovaná převodovka a ne automat. Je pravda, že jsem již delší dobu s žádným francouzským prckem nejel, ale moje zkušenost ze zkoušení podobného samořadícího zázraku od Citronu nebyla zrovna pozitivní. Dlouho to váhá, co má vlastně zařadit, vlastní řazení  je o dost pomalejší, než mojí rukou, cuká to atd. V nedávné minulosti (cca 3 roky) jsem považoval za jedinou použitelnou automatickou převodovku pro malé vozy DSG od VW a to mám ke koncernu averzi. Vývoj jde dopředu, ale doporučuji půjčit si tu předváděčku na víkend a pořádně tu převodovku vyzkoušet v různých situacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, já přehlédl, že to auto má být v automatu. Tam se obávám, že si s Pažoutem oproti tomu Oplu moc nepomůžete. Obojí je to automatizovaná převodovka a ne automat. Je pravda, že jsem již delší dobu s žádným francouzským prckem nejel, ale moje zkušenost ze zkoušení podobného samořadícího zázraku od Citronu nebyla zrovna pozitivní. Dlouho to váhá, co má vlastně zařadit, vlastní řazení  je o dost pomalejší, než mojí rukou, cuká to atd. V nedávné minulosti (cca 3 roky) jsem považoval za jedinou použitelnou automatickou převodovku pro malé vozy DSG od VW a to mám ke koncernu averzi. Vývoj jde dopředu, ale doporučuji půjčit si tu předváděčku na víkend a pořádně tu převodovku vyzkoušet v různých situacích.

 

Přemýšlíme o 2008, ne o 208 :smile_anim: Robotickou převodovku už nikdy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš nejaký zdroj Afri ? Mám focusa 1.0 92 kw piaty rok a 70.000 km jazdím s ním podobné trasy ako plánuješ ty...

 

Nemám, řekl mi to mechanik u Forda, kde servisujeme naše Mondeo....Prý vzít obloukem tento motor, ale jak vidíš sám, není to asi pravidlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to máš jen počas záruky, tak tě prakticky nemusí zajímat spolehlivost a ceny náhradních dílů. V tom případě bych do toho šel klidně srdcem a vybral si to, co se mi líbí bez dalšího uvažování :-) Kdybys vybral něco ze značek koncernu, nebo Mazdu, Ford či Hyundai tak dej vědět, poptal bych ti u nás nejlepší cenu.

Děkuji, jsi moc hodný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...