Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Ačkoliv jsem to už několikrát odložil nebo nevyřešil, tentokrát už se opravdu nachyluje čas na výměnu mini cooperu S z roku 2007. Nehoří to, ale v nejbližším půlroce k tomu nejspíš dojde. Náhradu hledám dlouho a myslím, že jsem už zvažoval snad všechno, ale třeba tady někoho napadne něco, co mě ne. Na ježdění ve více lidech nebo s nákladem/kolem mám doma nového dieslového Passata, chtěl bych tedy něco více zábavného.

 

- 2013 nebo novější, ideálně 2015

- benzín

- ideálně alespoň 300 koní, minimum kolem 200

- zadní pohon

- spotřeba max k 10l, budu s tím asi dojíždět do práce denně cca 80km

- rozumné provozní náklady, rozuměj ať to nemá motor, který pravidelně vyhrává ceny za nejméně spolehlivý motor na světě jako je tomu v případě MINI

- bylo by dobré, aby se do něj vešli 2 lidi + dětská sedačka

- odpočet DPH, cena ideálně kolem 400, max 500 bez DPH

 

Tyto požadavky podle mě splňuje jenom jedno auto a to zatím neprozradím. Není to totiž ideální volba, protože většinou přesahuje můj max rozpočet a tak se snažím sám sebe přesvědčit že to není ten můj ideál.

 

Díky za každý nápad

 

Co Golf R ? Koní 300, pohon 4x4, běžné ježdění do 10 litrů v pohodě. Do 600.000,- kč se sehnat dá. A pořád je to jenom VW, takže provozní náklady podobné jako u běžného Golfu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf R me napadl. Zboznuju ty 4 vyfuky a zvuk. Vychazi ale draz nez m135. A kdyz tyhle dve auta stovnam, tak nevidim jediny duvod pro golf.

Je mi jasne, ze neexistuje auto, ktere splnuje vsechno. Snad krome toho bmw. Jsem pripraveny z neceho slevit. Chtel jsem nasbirst nejake tipy, ktere treba neznam. IS-F je treba super, atmosfericky velky motor, ale je to uz moc velke a drahe auto a na muj najezd nic moc. Stejne jako treba mustang V8...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf R samosvor nemá, protože je to ctyrkolka. To ze se Golf krade a Seat ne..no nevím, přijde mi to trochu prežitý tohle přemýšlení.. Navíc většinou auto za 600 si člověk pojistí. Argument nižšího nájezdu beru, to je pravda. Pro mě je Golf dotazenejsi auto. Cupra vypadá uvnitř hodně plastově taky. Ale někomu se líbí design Cupry víc. To chápu, je to individuální. Mě se víc líbí konzervativního vw.

A už končím. Vždycky se nechám vtahnout do diskuze o autech a pak si nadavam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě třeba, že bude méně lákat zloděje. To je pro mě třeba docela silný argument.

 

Myslím že Golf R ti jen tak někdo neukradne. To je tak specifický auto, že bys zákazníky na kradené díly hledal opravdu těžko. A i kdyby nakonec jo, tak to máš přeci pojištěný ne ?

 

Tohle přemýšlení o tom, co se krade víc a co míň pamatuju když jsem ještě prodával jedničkový Fabie a pojistku proti odcizení měl jen každej druhej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Aký to má súvis?

Suvis to má takový, ze Golf R má dost gripu i bez samosvoru. Samosvor se dá dokoupit, nicméně nevím o případu, kdy by to někdo udělal, protože to proste není potřeba. U premotorovane předokolky to je samozřejmě víc než užitečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covece ten Abarth 124ka je fakt myj sen a na sauto ho nekdo prodava novyho z Rakous za hodne dobrej peniz. Sedel jsem v nem na Naplavce a laska na prvni pohled. Bohuzel mi to nedovolili ani natocit, chtel jsem aspon slyset laufy. Jinak spera je proste nutnost, Miatu bych nikomu bez svoru nedoporucil.

Hele a kde sis tu 124ku pujcil? V pujcovnach jsem ji nevidel ani v Italii... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjčil jsem si ji ve Fiatu:) A hele, mezi námi..je krásný mít to auto na víkend, řízení je opravdu dokonalý.. Ale..stejně mi to přišlo jako auto pro někoho v zastydlý pubertě. Na dálnici se s tím nedá jet, je to strašně hlučný. Jako vikendovka ok, ale na každodenní použití to fakt není. Je to ryzí sportak, děla to bordel, řazení napřímo, řízení tuhé a strmé. Ale to co jsem měl bylo za 1,2 M a to je nesmysl. BRZ udělá stejnou službu, jen musíš vyměnit špéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl takhle půjčenou novou Miatu a mě to zklamalo. Jsem chtěl střechu zpátky po 3 minutách. Pak jsem to teda přetrpěl ale nenadchlo mě to. Nad kilo je v tom děsnej bordel, že to přehlušilo i výfuky. Jako podvozek fajn, ale že by byl nějak zábavnější než v mojí trojce (stejný motor). Měl jsem tda RT nebo jak tu targu nazývají - chci zkusit ještě plátno, tam by to mělo být lepší a ideálně s tím novým točivým dvoulitrem.

 

BTW: mě by u Fiatu hrozně vadil ten turbomotor (mimo to že bych se v něm asi styděl) - mě v těch malých autíčkách sedí točivé atmošky, klidně i s menším výkonem. Zatím co jsem zkoušel menší turbomotory, tak mě vadila absence zátahu nahoře. 

 

BRZ se obávám, že jinak super auto , je reálně jen dvoumístné a nevejde se ani prcek. Což když má člověk rodinu může být problém.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos jako napochodoval do Fiatu a rekl si o zapujcku s tim, ze ho mozna koupis?

Přesně takhle jsem to udělal já. Akorát jsem napochodoval do Mazdy a do Subaru. V obou mi půjčili auto na den, s každým jsem ujel cca 300 km a na základě toho změnil názor a rozhodl Miatu místo původně favorizovaného BRZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...