Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Chlapi, muzu poprosit o nazor? Resim takove asi trosku zvlastni dilema ... potreboval bych vetsi auto (ojetinu), ktere obcasne zvladne 6 lidi a hromadu zavazadel. Osciluju mezi dvema dost odlisnyma variantama. Jedna je MB Viano 2012 ve trilitru s automatem. Luxusni stav i po technicke strance (provereno mechanikem), sympaticka vybava, puvod v CR a pravidelny servis, ale pomerne vysoky najezd (300k km). Druha je C4 Grand Picasso 2015 ve dvoulitru s automatem, luxusni vybavou a rozumnym najezdem (115k km). Kazda varianta ma sva pro a proti. MB je bez kompromisu z hlediska mista a prostoru, bude s nim ale slozitejsi parkovat, mozna bude mit drazsi servis a urcite vyssi spotrebu. C4 je z hlediska mista kompromis (kdyz nalozim 6 lidi, zavazadel se vejde minimum), ale ma mensi naklady na servis, nizsi spotrebu, na druhou stranu ta fajn vybava znamena spoustu kurvitek ... 

Cena u obou variant je podobna (rozdil 10k) ...

Co byste si vybrali vy, pripadne proc? Mne uz z toho fakt praska hlava a nevim, kudy kam ... a potrebuju to uz konecne rozseknout.

Diky za kazdy nazor!

Upraveno uživatelem jhonzatko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U te Z4 zalezi kolik ti je let a kolik toho nalitas. Ale tva uvaha je spravna, s detma se to muze lehce zkomplikovat. Ja teda i s prckem roadster jako auto pro radost, ale pitomy je, ze se tam proste nevejdeme komplet, tak se furt dohadujeme. Venku krasne a ja odmitam jet v kombiku na chalupu, tak jedem obema autama ve trech. Me to teda nevadi, ale pani nechce sama, junior s ni nechce, kdyz muze se mnou. No pakarna, furt to resime. Proto miatu prodavam a ze stejneho duvodu si kup Z4ku dokud muzes.

 

Apropo 3GT je velehnus, to uz se vam pak musi libit fabia sedan. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U te Z4 zalezi kolik ti je let a kolik toho nalitas. Ale tva uvaha je spravna, s detma se to muze lehce zkomplikovat. Ja teda i s prckem roadster jako auto pro radost, ale pitomy je, ze se tam proste nevejdeme komplet, tak se furt dohadujeme. Venku krasne a ja odmitam jet v kombiku na chalupu, tak jedem obema autama ve trech. Me to teda nevadi, ale pani nechce sama, junior s ni nechce, kdyz muze se mnou. No pakarna, furt to resime. Proto miatu prodavam a ze stejneho duvodu si kup Z4ku dokud muzes.

 

Apropo 3GT je velehnus, to uz se vam pak musi libit fabia sedan. :)

 

Víš co, je mi 29 a ročně nalítám tak 15 tisíc. Pořád si říkám co pořídit a limit si dávám tak 400 tisíc, protože jinak by mě auto muselo fakt silně chytit za srdce a nevím jak si omluvit ještě tohle, když cpu takové prachy do hodinek :D U té Z4 se bojím plátěné střechy a zimy. Kdybych to pořídil, určitě bych v tom musel jezdit i v zimě. To přesně nevím jak by probíhalo, hlavně když jsem zvyklý na vyhřátou 4x4 :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si kup 3 s plechovou střechou. Přemýšlel jsem nad Z taky, ale E93 nakonec vyhrála.

 

Mně se tam sice celá rodina vejde, ale sedět vzadu je za trest, takže stejně jezdíme ve dvou autech, když je pěkně ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pánové, přemýšlím o 2. autu do rodiny. Aktuálně octavia combi 2TDi, narostá spokojenost, jen pokukuji po něčem novém.
Dostal jsem vynadáno, že se koukám po samých velkých autech, když mám toho combíka, tak ať si koupím něco menšího a sportovnějšího.
Sám nejsem žádný profi řidič, ale rozhodně bych nerad nějaký ufňukaný motor.
Nájezd kolem 20k/rok, rozpočet kolem 800-900. Starších aut se celkem bojím, můj vrchol je výměna kola a žárovky u staršího auta.
Koukal jsem na i30N x i30 fastback N - mám možnost mít super cenu u hyundai x mazda. Očekávám tedy mx 5, ale zde je druhý problém, asi budeme za chvilku 3.
Mohu poprosit místní o radu, kam se pokukovat? Nějaký vw?
Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf GTI TCR - naprosto srovnatelné s i30n a použitelnější pro každý den

 

Pokud ti stačí menší auto, tak Polo GTI s manuálem je jízdně fakt super a ještě dost ušetříš. Vyráběly se jen chvíli, v podstatě nedopatřením..teď už jde objednat už zase jen automat. Ale u dealerů je 6 - 7 nových aut s manuálem ještě k mání. Jednou to bude raritka.

 

edit: Tomáš mě předběhnul :)

edit 2: TCR je aktuálně ještě 15 kusů pro ČR, pak šlus.

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf GTI TCR - naprosto srovnatelné s i30n a použitelnější pro každý den

 

Pokud ti stačí menší auto, tak Polo GTI s manuálem je jízdně fakt super a ještě dost ušetříš. Vyráběly se jen chvíli, v podstatě nedopatřením..teď už jde objednat už zase jen automat. Ale u dealerů je 6 - 7 nových aut s manuálem ještě k mání. Jednou to bude raritka.

 

edit: Tomáš mě předběhnul :)

edit 2: TCR je aktuálně ještě 15 kusů pro ČR, pak šlus.

Děkuji objednat se dá jen přes VW? Nikde jsem je neviděl, že by je měl dealer. 

Oproti hyundai tedy vidím i výhodu, držení ceny, protože na té i30N bych měl super cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji objednat se dá jen přes VW? Nikde jsem je neviděl, že by je měl dealer. 

Oproti hyundai tedy vidím i výhodu, držení ceny, protože na té i30N bych měl super cenu.

 

Mysíš to TCR? Ano, jakýkoliv dealer, přijď a řekni, že ho chceš. Dealeři často tyhle auta neobjednávají jen tak na sklad nebo jako předváděcí..přeci jen to není masovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysíš to TCR? Ano, jakýkoliv dealer, přijď a řekni, že ho chceš. Dealeři často tyhle auta neobjednávají jen tak na sklad nebo jako předváděcí..přeci jen to není masovka.

 

Dealeři to neberou jako předváděcí, protože pak mají v samé rozjívenosti tendence to házet i s kunčaftama do potoka :D 

 

https://coolmagazin.iprima.cz/porady/autosalon/prazsky-prodejce-rozstrelil-golf-gti-i-se-zakaznikem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dealeři to neberou jako předváděcí, protože pak mají v samé rozjívenosti tendence to házet i s kunčaftama do potoka :D

 

https://coolmagazin.iprima.cz/porady/autosalon/prazsky-prodejce-rozstrelil-golf-gti-i-se-zakaznikem

To byl můj clubsport. Vzali si ho bez dovolení. Dementi z jednoho nejmenovaného pražského dealerstvi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...