Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Hele logicky - čím dražší byla původní pořizovačka, tím starší auto a horší stav bude za 300k. @Tomas_2002 - psal, že nájezd akceptuje do 200k, takže asi nehledá novinku, ne?

 

Jestli je to auto primárně na rodinný pojíždění, hledal bych spíš pracanta, který už v základu nestojí raketu. Skvělý auto je Seat Leon ST 1,4 v pakeru FR, nebo golf, nebo tak něco. Ze starší i30 to i tak bude skok vpřed. Anebo nová i30 je celkem fajn auto. XC90, nebo XC60 mají svoje mouchy, umí se s věkem prodražit (elektrika, pohon 4x4). BMW bych se asi v tomhle případě vyhnul, ale to je možná dáno tím, že v Plzni stojí servis za starou bačkoru. Nevím, jak jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodeo65: aktuálně mám XC70 D4 Summum Inscription 2016, předtím V50 a 3x XC70 (nafta D5, i benzín 3.2) a je to i díky nákladům na servis. AD má akci 4+ na auta MY2015 a starší: slevy na díly a práci 15 - 30 %. Mimo AD je v republice asi 6 servisů, který se specializují na Volvo a jsou víceméně kladný reference, osobně jezdím do Auto Ambo v Brně už 10 let.

Naftový D5 (136 kW) jsou velice dobře hodnocený motory, každopádně je potřeba prověřit výměny oleje v automatu (po cca 60K km) a stav AWD.

 

Na Volvo má nabídku starších aut přes AD na https://www.volvista.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj moto osazenstvo,

 

žena v úterý asi zničila naši rodinou i30, kterou jsme sice chtěli stejně prodat, ale takto to řeší pojišťovna, asi to bude totálka. 

Proto přemýšlím co ji koupit. Rozpočet tak 300tis najeto max 200tis. Bude s tím jezdit s dětma do školky a na nákupy.

Je asi jedno jestli to bude diesel, nebo benzín, hybrid by byl ideál, ale s tím rozpočtem si nechám zajít chuť.

 

Je rozumné koukat po XC90, případně B8 Passatu Variant?

 

Volvo, možná i starší BMW, případně Mazda. 

 

Poradíte prosím jestli má smysl koukat po výše uvedených značkách, nebo je to nesmysl za takové peníze?

 

Jak je na tom Volvo, BMW a Mazda se servisem, je to ranec?

 

Díky moc

Honza

 

Je rozumné koukat po XC90, případně B8 Passatu Variant?

Já si teda myslím, že hybridního Aurise za tyhle peníze seženeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušnou B8 za tyto peníze podle mě neseženeš. Já třeba teď budu vykupovat toto, ale tam je prodejní cena 440.000,- Kč. Pod 400k to budou vylítaný vrány ... 

 

attachicon.gifB8.JPG

 

attachicon.gifb82.JPG

 

Našel jsem jich pár, každý tak 130tis+ km. Kdyby to byl 2.0TDi tak by to snad ještě 100tis dalo.

 

 

Jak dlouhé jsou většinou ty cesty? Kolik lidí?

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

 

Myslím, že nenajezdí víc jak 20tis za rok (nevím kde by k tomu přišla). Z 90% by to byla ona a 2 děti (3 a 1 rok).

 

 

Hele logicky - čím dražší byla původní pořizovačka, tím starší auto a horší stav bude za 300k. @Tomas_2002 - psal, že nájezd akceptuje do 200k, takže asi nehledá novinku, ne?

 

Jestli je to auto primárně na rodinný pojíždění, hledal bych spíš pracanta, který už v základu nestojí raketu. Skvělý auto je Seat Leon ST 1,4 v pakeru FR, nebo golf, nebo tak něco. Ze starší i30 to i tak bude skok vpřed. Anebo nová i30 je celkem fajn auto. XC90, nebo XC60 mají svoje mouchy, umí se s věkem prodražit (elektrika, pohon 4x4). BMW bych se asi v tomhle případě vyhnul, ale to je možná dáno tím, že v Plzni stojí servis za starou bačkoru. Nevím, jak jinde.

 

Jak říkáš spíš pracanta, ale aby to bylo taky trochu větší a bezpečné. Přece jen žena nějak asi nebude moc řešit škrábance, no a já raději taky ne, nebo bych z toho zešedivěl. i30 není špatný, to vůbec ne, to s ní můžu probrat, jestli ale není lepší rovnou jetou i40 nebo Santa Fe/Tusson.

 

Rodeo65: aktuálně mám XC70 D4 Summum Inscription 2016, předtím V50 a 3x XC70 (nafta D5, i benzín 3.2) a je to i díky nákladům na servis. AD má akci 4+ na auta MY2015 a starší: slevy na díly a práci 15 - 30 %. Mimo AD je v republice asi 6 servisů, který se specializují na Volvo a jsou víceméně kladný reference, osobně jezdím do Auto Ambo v Brně už 10 let.

Naftový D5 (136 kW) jsou velice dobře hodnocený motory, každopádně je potřeba prověřit výměny oleje v automatu (po cca 60K km) a stav AWD.

 

Na Volvo má nabídku starších aut přes AD na https://www.volvista.cz

 

Volvo by nás taky zajímalo, jen je to spíš o štěstí co člověk najde. Bojím se vybrat něco, kde to bejvalej majitel zanedbal a neřešil oleje... 

 

Jinak klasické podmínky (Dneska asi už standard)

- Tempomat (adaptivní výhodou)

- klimatizace alespon 2 zonova

- 6+ airbagů

- 2x isofix

- alespon 550l kufr (tj určitě kombi)

- 100kw, aby to trošku jelo.

- Diesel/Benzín ještě nevím 

 

Pořád mi z toho dobře vychází dělník ten Passat B7/8 nebo Superb II, trojkovej je pase. Otázka je oktavka...

 

Zatím tíky moc za podněty. Jdu to projít a promyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat / Superb mi na vození dvou dětí do školy přijde trochu overkill ... 

 

Asi bych se podíval po nějaké zachovalé Octavii  1.4 TSI 110kW nebo to samé v Golfu  nebo Leonu  ... 

 

Něco jako je toto : https://www.dasweltauto.cz/detail/201430985?brand=skoda&fuelType=benzin&minPS=150&minRegYear=2015&modelgroup=skoda-octavia&sortAsc=true&sortCol=price

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Japonci obecně a dlouhodobě nemají žádný propadák v benzínových motorech, ba naopak. Vůbec bych se toho nebál. A hlavně Ignis je o dost prostornější než cítilo...o tom bych vůbec neuvažoval. Otec Ignis chvilku měl a kromě kufru to bylo plnohodnotné auto, co se prostoru týče (mělo dokonce posuvné zadní sedačky). Jestli máš možnost jít za dobré peníze do hybridu, neváhal bych

 

 

Jel jsem v tom a do města super, vzal bych ten hybrid, jen kvůli spotřebě. Spolehlivost bude dobrá tam aj tam.

 

No tak dík oběma. Zkusím teda toho hybrida, ale jestli mě bude srát, tak vás budu chodit v noci strašit. Jinak co psal moco, tak samozřejmě s tou prostorností souhlasím, na tom malým půdorysu je to super, posuvný sedačky vzadu to má taky. Dokonce i parkovací kamera tam je, ačkoli mi při týdle velikosti přijde až skoro zbytečná. Ale prostě je to japonec (btw myslel jsem, že to dělají v Hungarii, ale ne, resp. tohle ne) a výbavy jsou dost pevně daný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ignis: je to stejný motor jako bez Hybrida a je tam v podstatě jen jinak řešený alternátor, který si přerozděluje (i do zásobníčku) elektřinu dle potřeby spotřeby na palubě - proto je to mildHybrid

- tedy je to jen komerčně nazvané, ale jinak je to technologie asi tak 30let stará a je to jen Inteligentní alternátor :)

 

Ojetý Hybrid do 350K: Toyota Yaris, Auris, Prius, Prius+ či Lexus CT 

 

Náhrada za starou i30 -  teď máme v akci FB i30 za 370tis... případně se dá objednat úplně nová i30HB za 300.000,- s 1,4i (74kw) atmo... do Prahy naprosto ideál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel bych jít nad 350tis, musela by to být neodolatelná nabídka. Jinak si myslím,že jde sehnat dost do 300tis. Nicméně Lexus by asi byla výjimka.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak zrovna Lexus RX 400h jsem ted prodaval za 200, najeto poctivych a overitelnych 213tis... Sice to nebyla 4-leta ojetina, ale byl TOP (taky ho vzal prvni zajemce ktery prijel). Takze za 3kila by se mel nechat sehnat top kousek z poslednich let vyroby s jeste mensim najezdem...

 

Ale je pravda, ze by to chtelo doplnit v dotazu max. stari auta - to je taky podstatne pro vyber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat / Superb mi na vození dvou dětí do školy přijde trochu overkill ... 

 

Asi bych se podíval po nějaké zachovalé Octavii  1.4 TSI 110kW nebo to samé v Golfu  nebo Leonu  ... 

 

Něco jako je toto : https://www.dasweltauto.cz/detail/201430985?brand=skoda&fuelType=benzin&minPS=150&minRegYear=2015&modelgroup=skoda-octavia&sortAsc=true&sortCol=price

 

Jenže do unora příštího roku to budeme používat jako prostředek na dopravu do německa, kde budeme 3 roky a já tam budu dělat. V únoru si koupím auto já, tak pak to fakt bude max 15k km za rok.

Takže i proto řešíme něco většího, abychom se pohodlně ve čtyřech přestěhovali třeba na víkend.

 

Ted jsem dostal přístup do Arvalu s 10% slevou, tak fakt jde sehnat B8 s 115tis km za 330tis, odkup z operaku od firem, za 350 už pěknej, oboje 2016 s kompletní dokumentací (zpráva o 70stranách) co tam s tím je.

 

Takže pánové, zatím vede Passat. Mazda 6 je nádherné auto, akorát uvnitř je malé :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová Mazda 6 má míň praktický kufr, asi i trochu menší. Místa bych řekl, že tam je stejně jako v Passatu

To me právě moc trápí. Za rok chci koupit auto sobě a koukám po mazde 6 2020 v hybridu. Dle me nejkrásnější auto vůbec. Jen ten kufr...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Rodeo65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me právě moc trápí. Za rok chci koupit auto sobě a koukám po mazde 6 2020 v hybridu. Dle me nejkrásnější auto vůbec. Jen ten kufr...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koupíš rakev

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me právě moc trápí. Za rok chci koupit auto sobě a koukám po mazde 6 2020 v hybridu. Dle me nejkrásnější auto vůbec. Jen ten kufr...

píšou 506L oproti 650L Passat to je fakt dost... Kurňa ale když jí miluješ, není co řešit. ;-)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To me právě moc trápí. Za rok chci koupit auto sobě a koukám po mazde 6 2020 v hybridu. Dle me nejkrásnější auto vůbec. Jen ten kufr...

píšou 506L oproti 650L Passat to je fakt dost... Kurňa ale když jí miluješ, není co řešit. ;-)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Právě 144L navíc je fakt moc.

 

Spíš mi jde o děti a věci na výlety (než budu mít ja větší auto). Ženě jsem říkal, že na základě její nehody bych ji spíš měl koupit T-72, ale rám bychom prodělali kalhoty na pohonných hmotach...

 

Zase...když máš 506L, tak se vlezes, když máš 650L tak se taky vlezes. Člověk je tvor rozpinavy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to nechtěl psát první, ale dokud jsme měli dvě děti vlezli jsme se v případě potřeby i do E46, kde na prostoru poznáš i to, že máš v peněžence o dvě bankovky víc. Jakmile jsme hledali auto pro tři sedačky, začal problém, zejména se šířkou interiéru. Každopádně koncern má kufry největší, v něčem je třeba i ty testy vyhrávat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...