Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Jestli to má být auto pro 2lidi, dítě a kočárek jak naznačuješ, tak bych ty kombíky tak rychle nezatracoval. Já si kdysi takhle koupil krátkého golfa. Dokud to bylo pro 2 lidi, tak lahoda-nic jiného v životě nebudu potřebovat. Pro 3 a kočárek už to bylo s odřenýma ušima. Pro 4 malý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud vyloučíme kombíky, zbydou nám hatchbacky, liftbacky, sedany, SUV, MPV, crossovery, kabriolety ...
Nevíš, jestli chceš nový nebo ojetý, do třech kil nebo víc ...
To je jako by jsi chtěl nějaký hodinky, nový nebo použitý, do dvaceti tisíc ale klidně víc, určitě ne natahovací ...
Už 15 let mě živí prodávání aut a základní předpoklad je si uvědomit, co chceš. Bez toho se nehneš z místa. Budeš poletovat jak zmatená včela z místa na místo, lidi se ti budou snažit něco poradit - ne na základě tvých potřeb, ale na základě JEJICH potřeb, takže ti to bude k hovnu, protože sám vlastně nevíš co chceš.
Auto je prostě kus plechu, kterej má jasnej účel. Dovézt z bodu A do bodu B. Na tobě pak zbývá si uvědomit jak se ten transport má provést.
Levně ?
Rychle ?
Pohodlně ?
Kolik lidí povezu ?
Jaké trasy jezdím ?
Kolik toho ujedu za rok ?
Kolik do toho chci investovat ?
Pak ve výběru můžou hrát i iracionální faktory:
Jak se na moje auto budou tvářit ostatní ?
Jak moc se chci lišit od ostatních ?
Jak moc moje auto zatěžuje planetu ?
Pak může hrát velkou roli i komplex malýho péra, velikost garáže, bezpečnost chodců, ale to prostě nikdo neví, protože neznáme tvoje potřeby, motivy k nákupu nového vozu a osobní preference.
Čím víc podobných otázek si položíš a čím víc odpovědí získáš, tím blíž budeš k autu, se kterým budeš spokojený.

Dík, tyhle otázky pomáhaj (bez ironie), ta analogie s hodinkama je bohužel přesná, a z praxe víme že to takhle chodí často, dokud si člověk nějaký hodinky nekoupí a nezjistí, co mu vyhovuje))

Pokusím se to postupně upřednostňovat. MPV, Kabrio ne, hatchbacky se mi vždycky líbily (golf, cupra, i30), bojím se jen do jaký míry pak budou dobrý třeba s děckem, SUV, Liftback asi dobrý.

Preference možná lehce jetý, koukal jsem většinou na něco s nájezdem do 50k, nicméně zcela pocitově, nemám to ničím podložený, autům rozumím cca stejně jako jaderným redaktorům.

Do 300k je pro mě aktuálně limit pro hotovostní platbu, do 500k řekněme s financováním, asi to z hlediska cashflow budu preferovat.

Chci - bezpečí, rozumnou spotřebu, ne nutně extra rychlost, vzhled bude asi hrát nějakou roli, co řekne okolí je mi jedno, garážový stání mám řekl bych dostatečný pro téměř cokoliv))

Předpokládám primárně jízdu po Praze a okolí, občas možná něco delšího (za rodinou tak jednou ročně, Morava cca 250k km, možná občas chalupa cca 90km). Roční nájezd zatím předpokládám malej, vůbec ale neumím říct co to je (pár tisíc km?).

Auto mi teď primárně chybí kvůli nákupům, když potřebuju někam něco odvézt/přivézt (menší věci typu píčovinky z ikea), výlety. S děckem si to nějak bez auta neumím představit, na druhou stranu ho zatím nemám.

Je to o něco lepší? Klidně mužem přes SZ.

Díky moc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pokud bych přemýšlel o novým, tak po zvážení tvých připomínek bych šel bych aktuálně do modelu Škoda Scala 

Motor 1.0 TSI 85kW nebo 1.5 TSI 110 kW - myslím že na to tvoje ježdění po Praze a okolí s malým nájezdem by ta 1.0 stačila.

Aktuální zvýhodnění jsou:

1.) Sleva dealer

2.) Bonus "výprodej skladu" (pozor, nejde kombinovat s akčním modelem 125 let)

3.) Bonus protiúčet

Pokud z toho udělám nějaký průměr tak se z ceníkové ceny dostaneš cca. -70.000,- Kč (45.000,- Kč u akčního modelu)

Ideálně hledej vozy s fakturací před 1.4.2020, ty dealer koupil za nižší ceny.

Hledal bych tedy buď akční model 125 let za starou cenu, nebo výbavu Ambition/Style za starou cenu s výprodejovým bonusem.

Škodovky si všeobecně celkem dobře drží cenu, takže pokud se ti podaří dobře koupit, tak i když budeš auto (třeba z rodinných důvodů) měnit tak na tom zas tolik neproděláš.

Níže je modelový příklad - takové auto pořídíš po slevě za cca. 370.000,- Kč. K tomu je akce 0% úrok a povinné ručení za 125 Kč ročně ... 

To je asi cesta kterou bych směřoval já za situace, kterou jsi nastínil. 

Scala.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pokud bych přemýšlel o novým, tak po zvážení tvých připomínek bych šel bych aktuálně do modelu Škoda Scala 

Motor 1.0 TSI 85kW nebo 1.5 TSI 110 kW - myslím že na to tvoje ježdění po Praze a okolí s malým nájezdem by ta 1.0 stačila.

Aktuální zvýhodnění jsou:

1.) Sleva dealer

2.) Bonus "výprodej skladu" (pozor, nejde kombinovat s akčním modelem 125 let)

3.) Bonus protiúčet

Pokud z toho udělám nějaký průměr tak se z ceníkové ceny dostaneš cca. -70.000,- Kč (45.000,- Kč u akčního modelu)

Ideálně hledej vozy s fakturací před 1.4.2020, ty dealer koupil za nižší ceny.

Hledal bych tedy buď akční model 125 let za starou cenu, nebo výbavu Ambition/Style za starou cenu s výprodejovým bonusem.

Škodovky si všeobecně celkem dobře drží cenu, takže pokud se ti podaří dobře koupit, tak i když budeš auto (třeba z rodinných důvodů) měnit tak na tom zas tolik neproděláš.

Níže je modelový příklad - takové auto pořídíš po slevě za cca. 370.000,- Kč. K tomu je akce 0% úrok a povinné ručení za 125 Kč ročně ... 

To je asi cesta kterou bych směřoval já za situace, kterou jsi nastínil. 

Scala.JPG.aeb644b9cc3677478837af5a121802a3.JPG

Super, dík! Tohle vypadá jako fajn cesta a nějak to potvrzuje moje předchozí hledání. V tý nabídce co ukazuješ je teda manuál, ale předpokládám že to je jenom ilustrační. Přes co mám ideálně hledat? Zatím jsem se díval na Škoda plus včetně těch jejich škoda financial services a vypadalo to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, je to jenom ilustrační. Na Škoda Plus bych nehledal, s tou výprodejovou akcí vychází ty nový auta skoro stejně jako roční nebo předváděcí. 

Hledej zde, vlevo si zaškrtní motor/převodovku jaký uznáš za vhodné.

https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?step=filters&ModelFamily=NWScala_2020,NW_2019

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Liqid napsal:

Já bych vzal tohle (nevím teda jestli jsem trefil generaci, v Golfech se nevyznám). Bývalý kolega to dával do octy a dobrý.

 

https://www.spoilercentrum.cz/produkty/slunecni-clony-carshades-volkswagen-golf-sportsvan/

 

před 16 hodinami, rooosta napsal:

Ja som mal podobné, ale od HORNET    , spracovanie aj kvalita bola OK, ale deti ako aj keď som niekoho viezol sa sa na to sťažovali ( pri jazde sa im "hýbal"

svet, či sa im točila hlava z toho). Na iných autách mám fólie a tak to aj ostane, už žiadne sieťky :-)

Tohleto nevypada spatne, jen je otazka, jestli dat 3500 za "sitky do oken" nebo uz opravdu investovat do folii.

@Tomas_2002Nevis, jak to je prosim se zarukou, kdyz si necham ty folie na skla udelat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I30 FL ještě není vůbec v prodeji. All Inclusive je akce pro před FL a určitě nebude po FL, které bude cca 30-40tis jinde než vyprodejový před FL ve stejné výbavě. 

Upraveno uživatelem Somalec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 5. 2020 v 8:45, ragu napsal:

Super, dík! Tohle vypadá jako fajn cesta a nějak to potvrzuje moje předchozí hledání. V tý nabídce co ukazuješ je teda manuál, ale předpokládám že to je jenom ilustrační. Přes co mám ideálně hledat? Zatím jsem se díval na Škoda plus včetně těch jejich škoda financial services a vypadalo to OK.

Zkus mrknout i na Leony, které se teď díky nástupci vyprodávají za zajímavé ceny, nedávno jsem to taky nadhazoval, zde Jarov, ale samozřejmě je takto mají i další prodejci https://www.autojarov.cz/nove-skladove-vozy-a-moto/vozy/seat/leon/op-price1Range-349900%3B868000%3Aprice1Min-349900%3Aprice1Max-868000%3AvolumeRange-999%3B999%3AvolumeMin-999%3AvolumeMax-1984%3ApowerRange-70%3B70%3ApowerMin-70%3ApowerMax-140%3AorderBy-/?q=

Ceny podobné, jako u Scaly, zde za ty peníze lepší výbava, motory obdobné, přece jen koncern, do Scaly toho zase asi víc nacpeš v případě potřeby, design je už pak čistě subjektivní, takže spíš dávám jako dalšího adepta. Sám Leona mám a potřeby jsou obdobné, 2 lidi + pes, do budoucna 3 + pes :) , nájezd kolem 10k ročně, tak nějak všude možně a zatím nebyl nikdy s ničím problém, že by mi něco chybělo, nebo tak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus mrknout i na Leony, které se teď díky nástupci vyprodávají za zajímavé ceny, nedávno jsem to taky nadhazoval, zde Jarov, ale samozřejmě je takto mají i další prodejci https://www.autojarov.cz/nove-skladove-vozy-a-moto/vozy/seat/leon/op-price1Range-349900%3B868000%3Aprice1Min-349900%3Aprice1Max-868000%3AvolumeRange-999%3B999%3AvolumeMin-999%3AvolumeMax-1984%3ApowerRange-70%3B70%3ApowerMin-70%3ApowerMax-140%3AorderBy-/?q=
Ceny podobné, jako u Scaly, zde za ty peníze lepší výbava, motory obdobné, přece jen koncern, do Scaly toho zase asi víc nacpeš v případě potřeby, design je už pak čistě subjektivní, takže spíš dávám jako dalšího adepta. Sám Leona mám a potřeby jsou obdobné, 2 lidi + pes, do budoucna 3 + pes , nájezd kolem 10k ročně, tak nějak všude možně a zatím nebyl nikdy s ničím problém, že by mi něco chybělo, nebo tak.
 

Super, dík. Na Leony určitě koukám. Vedle Scaly se teď ještě dívám na i30, Ceed a někdo mi doporučil v našich končinách trochu exotický SsangYong.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, shewcza napsal:

Bellsi, plánovat můžeš co chceš, realita bývá mnohdy jiná. Taky jsem kupoval ženě auto s tím, že jsme teď 2+1, ale plánujeme další. Koupili jsme větší a o tři měsíce později sháním auto 2+3 :-D sorry za OT.

Něco člověk úplně neovlivní, o tom žádná :) na druhou stranu rovnou shánět něco, co vlastně nepotřebuju/nechci, pro případ co kdyby, je taky takové nic moc. Já dokud nebudu vysloveně muset, tak budu rád jezdit v hatchbacku. Ehm jo moc by se mi líbila Californie, s tou jsme rázem úplně jinde a není to vůbec pro případ "co kdyby", i když ta by i na to zafungovala bez problémů, ovšem jezdit s ní běžně bych nechtěl.

Před hodinou, ragu napsal:


Super, dík. Na Leony určitě koukám. Vedle Scaly se teď ještě dívám na i30, Ceed a někdo mi doporučil v našich končinách trochu exotický SsangYong.

Nemáš vůbec za co, ono všechny jmenované, až na SY, tam vůbec nevím co mají a vlastně ani nechci :), jsou podobná auta, ještě bych ti k tomu mohl přihodit třeba Mazdu 3 (ta se mi strašně líbí), ale cenově na tom bude pravděpodobně hůř. Určitě si každé z těch aut zkus, ono až do nich sedneš a projedeš se, tak i jako laik sám poznáš, že ti něco bude připadat lepší a něco horší, to už je o různých aspektech, (design, ergonomie, jízda atd atd..), každý je jiný a vyhovuje mu něco jiného, občas jsou to i úplně iracionální kraviny, ale taky to má svou váhu při výběru :) Sám jsem měl takovou směs důvodů, proč to a to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběhový Leon ST za podobnou cenu bych před Scalou upřednostnil vždycky. Pro 4clenou rodinu v pohodě ve všech ohledech. Ale nevím jaké sou šance ještě najít skladovku s automatem, což asi chceš. Možnost mít Vyhřívaný volant, sklo, blindspot,usb-c je na straně Scaly, jinak už jen nevýhody. I30,ceed jsou super pokud si je člověk nechá po dobu záruky, dýl bych to udržovat nechtěl, ceny ND jsou klidně trojnásobné a nepouští se do nich každý garážmistr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběhový Leon ST za podobnou cenu bych před Scalou upřednostnil vždycky. Pro 4clenou rodinu v pohodě ve všech ohledech. Ale nevím jaké sou šance ještě najít skladovku s automatem, což asi chceš. Možnost mít Vyhřívaný volant, sklo, blindspot,usb-c je na straně Scaly, jinak už jen nevýhody. I30,ceed jsou super pokud si je člověk nechá po dobu záruky, dýl bych to udržovat nechtěl, ceny ND jsou klidně trojnásobné a nepouští se do nich každý garážmistr

V čem jsou zásadní výhody Leonu?
A co třeba nový Clio (bez předsudků vůči Francouzum?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, shewcza napsal:

Bellsi, plánovat můžeš co chceš, realita bývá mnohdy jiná. Taky jsem kupoval ženě auto s tím, že jsme teď 2+1, ale plánujeme další. Koupili jsme větší a o tři měsíce později sháním auto 2+3 :-D sorry za OT.

Ty kaňoure jeden :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ragu napsal:


V čem jsou zásadní výhody Leonu?
A co třeba nový Clio (bez předsudků vůči Francouzum?

Leon lze jako kombi a je to úroveň Golfu, Octavie. Ta scala bude o nepatrný chlup menší, nevím kam ji zařadit. 
A clio bude malé, jestli ho ještě dělají v kombi, tak je to taková francouzská Fabie, možná stísněnější pocity vevnitř. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, efreeti napsal:

Výběhový Leon ST za podobnou cenu bych před Scalou upřednostnil vždycky. Pro 4clenou rodinu v pohodě ve všech ohledech. Ale nevím jaké sou šance ještě najít skladovku s automatem, což asi chceš. Možnost mít Vyhřívaný volant, sklo, blindspot,usb-c je na straně Scaly, jinak už jen nevýhody. I30,ceed jsou super pokud si je člověk nechá po dobu záruky, dýl bych to udržovat nechtěl, ceny ND jsou klidně trojnásobné a nepouští se do nich každý garážmistr

Ehm. Ako si na toto prisiel? Kie sa budem zastavat, pretoze ich par v rodine mame, a tam sa proste nekazi nic. A spotrebak stoji uplne rovnako ako ine znacky, nik ta nenuti kupovat origo ale solidne znacky. Co pri 7+rocnom (po zaruke) aute je podla mna ok. Brzdy par korun, filtre zdarma, oleja tam ide tak ako do inych podobnych motorov. Sviecky tiez bezna cena. Nerozumiem o akych 3 nasobnych cenach tocime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...