Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Požadavky, které se navzájem vylučují :D :

- vyšší posez, vyšší podvozek, tedy SUV - nutno

- 4x4 (jakékoliv) - nutno

- automat - skoro nutno

- rozumná (rozuměj malá) spotřeba. Současné auto má dle palubního počítače průměr asi 4,3 l/100 km - tak málo to nebude, to vím, ale třeba kolem 6-7 by bylo fajn

- bude to druhé auto v rodině, takže benzín nebo hybrid. Auto bude jezdit občas 20 km po Praze do práce (ale málokdy), občas nákup (ale spíš nákupy jezdí za námi), občas děti na/z kroužku, občas na chatu (80 km), občas na ryby (20-30 km). Delší trasy bude spíše jezdit první auto (hory, moře).

- nové

- cena kolem 1M Kč, přinejhorším trochu víc

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často.

Díky moc.

Edit: snad do každého auta se vejde po sklopení sedaček dvoumetrový prut, snad do všech aut už jde objednat vyhřívání i zadních sedaček (není nutné).

 

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Gustaf napsal:

Ješte mě napadla Alfa giuiletta....:) 

Giulietta je dosť v poriadku, len nekupuj prvé ročníky. Najlepšie tak 2014 vyššie, to ma aj nový a už vychytaný Multiair. Ak sa nebojíš (resp. tvoja žena) tých blbých rečí zakaždým, keď stretneš nejakého známeho, je to dobrý výber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, wawrik napsal:

Giulietta je dosť v poriadku, len nekupuj prvé ročníky. Najlepšie tak 2014 vyššie, to ma aj nový a už vychytaný Multiair. Ak sa nebojíš (resp. tvoja žena) tých blbých rečí zakaždým, keď stretneš nejakého známeho...

...rano v servise.

:lol2:

Sorry, nedalo sa odolat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, lolohh napsal:

Prosím o radu. Požadavky, které se navzájem vylučují :D :

- vyšší posez, vyšší podvozek, tedy SUV - nutno

- 4x4 (jakékoliv) - nutno

- automat - skoro nutno

- rozumná (rozuměj malá) spotřeba. Současné auto má dle palubního počítače průměr asi 4,3 l/100 km - tak málo to nebude, to vím, ale třeba kolem 6-7 by bylo fajn

- bude to druhé auto v rodině, takže benzín nebo hybrid. Auto bude jezdit občas 20 km po Praze do práce (ale málokdy), občas nákup (ale spíš nákupy jezdí za námi), občas děti na/z kroužku, občas na chatu (80 km), občas na ryby (20-30 km). Delší trasy bude spíše jezdit první auto (hory, moře).

- nové

- cena kolem 1M Kč, přinejhorším trochu víc

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často.

Díky moc.

Edit: snad do každého auta se vejde po sklopení sedaček dvoumetrový prut, snad do všech aut už jde objednat vyhřívání i zadních sedaček (není nutné).

 

Co XC60?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, lolohh napsal:

Prosím o radu. Požadavky, které se navzájem vylučují :D :

- vyšší posez, vyšší podvozek, tedy SUV - nutno

- 4x4 (jakékoliv) - nutno

- automat - skoro nutno

- rozumná (rozuměj malá) spotřeba. Současné auto má dle palubního počítače průměr asi 4,3 l/100 km - tak málo to nebude, to vím, ale třeba kolem 6-7 by bylo fajn

- bude to druhé auto v rodině, takže benzín nebo hybrid. Auto bude jezdit občas 20 km po Praze do práce (ale málokdy), občas nákup (ale spíš nákupy jezdí za námi), občas děti na/z kroužku, občas na chatu (80 km), občas na ryby (20-30 km). Delší trasy bude spíše jezdit první auto (hory, moře).

- nové

- cena kolem 1M Kč, přinejhorším trochu víc

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často.

Díky moc.

Edit: snad do každého auta se vejde po sklopení sedaček dvoumetrový prut, snad do všech aut už jde objednat vyhřívání i zadních sedaček (není nutné).

 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/cr-v/18510364?goFrom=list

Další možnost.

Jednu Hondu doma mám a spokojenost.

Jen nevím, jak jezdíš, ta převodovka CVT – je spíše pro klidnější jízdu i když ta RAV to bude mít podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Frantik napsal:

Co XC60?

Velké, hlavně široké - moc si neumím představit, jak s tím pani kvůli šířce zajíždí do garáže (asi už řeší nějaká vychytávka), je i docela dlouhé. Drahé (když vezmu nejlevnější verzi benzín ve čtyřkolce, přidám tam pár prkotin, tak jsem na 1,5 M 🙄 , což i po nějaké slevě bude hodně). Ale je krásné a chtěl bych ho pro sebe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, sorondo napsal:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/cr-v/18510364?goFrom=list

Další možnost.

Jednu Hondu doma mám a spokojenost.

Jen nevím, jak jezdíš, ta převodovka CVT – je spíše pro klidnější jízdu i když ta RAV to bude mít podobné.

Díky. Na CRV jsme taky koukali - na webu :) Není to moc hezký a nevidím moc vhod oproti RAV4. Ale asi se na ní půjde podívat i v reálu. I když pani říká, že je hnusná.

Jezdím asi jako starší dědek, pani jezdí jako starší bába. S CVT jsem chvíli jezdil v Subaru a nijak mě to neuráželo. Upžímně řečeno, nejsme nějací fanšmekři ohledně jízdních vlastností apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, lolohh napsal:

Velké, hlavně široké - moc si neumím představit, jak s tím pani kvůli šířce zajíždí do garáže (asi už řeší nějaká vychytávka), je i docela dlouhé. Drahé (když vezmu nejlevnější verzi benzín ve čtyřkolce, přidám tam pár prkotin, tak jsem na 1,5 M 🙄 , což i po nějaké slevě bude hodně). Ale je krásné a chtěl bych ho pro sebe :D

A co koupit tu predchozi verzi? Sice asi nebude uz nova, ale ve skvelym stavu ta dobry penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lolohh napsal:

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často. 

RAV4 Hybrid je skvelé auto, nedávno som s ním strávil týždeň (popisujem tu) a potom objednal. Dosť ma prekvapilo, ako ďaleko sú elektronické systémy - veľmi použiteľné, nebolo potrebné ich zložito zapínať, nastavovať alebo sa im venovať, všetko robili tak nejako samé a presne tak, ako by som očakával. Vrátane udržiavania v jazdnom pruhu, žiaden pingpong od čiary k čiare, ako som to nedávno zažil u iných (párročných) áut.  Je to jedno z tých sivých áut, ktoré ťa síce nijako za srdce nechytia - ak teda prežiješ vonkajší dizajn, ale robia čo majú, ničím veľmi neserú a vydržia dlho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, lolohh napsal:

Díky. Na CRV jsme taky koukali - na webu :) Není to moc hezký a nevidím moc vhod oproti RAV4. Ale asi se na ní půjde podívat i v reálu. I když pani říká, že je hnusná.

Jezdím asi jako starší dědek, pani jezdí jako starší bába. S CVT jsem chvíli jezdil v Subaru a nijak mě to neuráželo. Upžímně řečeno, nejsme nějací fanšmekři ohledně jízdních vlastností apod.

Já jsem to jen tak nahodil, jako další japonskou možnost, mě se osobně také Ravka libí víc. Manželka má Hondu HR-V a je velmi spokojená – tak proto to jsem to navrhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lolohh, len pre info u tej CRV udávajú CVT prevodovku, neviem z akého dôvodu nakoľko auto žiadnu prevodovku nemá. Akurát akustický prejav pri zrýchľovaní sa podobá jazde s CVT.  Hondu CRV mám v hybride cca pol roka a som spokojný, veľké priestranné auto. Vzhľadovo výrazne krajšie ako predošlý model CRV, interiér je úplne iný. Výhodu oproti RAV-ke vidím kardanový pohon zadných kolies, určite lepšie riešenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=13404]Gustaf[/mention]: Já bych pro ženu v tomdle budgetu volil něco aspoň trochu zajímavějšího.

 

Lancia Delta. Teda ehm... dycky se vlastně líbila i mě

 

Třetí generace jako ojetina má celkem dobré hodnocení.

Motorově taky snad žádná pastička.

 

Bral bych asi diesel, třeba tuten 1.6 JTD / 120 kobylek v bico:

https://auto.bazos.cz/inzerat/124409455/lancia-delta-iii-16jtd-88kw-platino-bicolore.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...