Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 27 minutami, African napsal:

Já nevím no...mě se to nezdá. To už asi radši tu Dáčii, ale tam zase je ta absence automatu, aůůů, nebude to lehké vybírání....

Dacie bych se bál - syn koupil jako firemní "dodávku" Duster, byl s tím hned na začátku asi 3x v servisu, protože pár věcí vůbec nefungovalo, nebyly prý vůbec zapojeny a aktivovány...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, African napsal:

Já nevím no...mě se to nezdá. To už asi radši tu Dáčii, ale tam zase je ta absence automatu, aůůů, nebude to lehké vybírání....

Afri, tie predsudky ťa dosť oberajú o zážitky :D Ssangyong je dosť uznávaná kórejská značka, niečo ako Mazda medzi japončíkmi - jediná slabina bývala protikorózna ochrana. Ale to platilo pred desiatimi rokmi, teraz sú na tom lepšie, aj keď teda na špičku protikoróznej ochrany stále nepatrí, používajú trochu tenšie plechy (rovnako ako tá Mazda).

A napríklad taký Rexton je nezmar, plus sedem miest, svetlá výška 30 cm (!) - to nemajú ani súčasné offroady (disclaimer: Rextony predávané na Islande, inde možno bude iná). Pritom v tom bežnom teréne to môže jazdiť celý čas bez straty kytičky, čo napríklad o Landroveroch povedať nemôžeš, lebo ti tam stále bude niečo odchádzať, napríklad vzduchový podvozok. Ssangyong používa rokmi overenú techniku, čo z neho síce robí technicky „zaostalú“ značku, ale vo výsledku sa ti tam máločo kazí.

Pre ľudí, čo nehľadajú najnovšie výkriky techniky a potrebujú spoľahlivosť, je to skvelá voľba.

image.thumb.png.cf430a985745a24d8003d1bbb875193c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značka mě musí oslovovat a musím k ní mít nějáký vztah, tak to prostě mám a asi to v brzké době nezměním :punk: Auto nevypadá zle, ale já bych do něj nešel...jako do žádného číňana viz. jak píše Ragu, kteří nám toho ještě možná hodně v automobilovém průmyslu předvedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.autoforum.cz/predstaveni/britove-si-diky-brexitu-budou-moci-koupit-auta-za-ceny-o-nichz-se-nam-muze-jen-zdat/

 

Možná, že i v UK budou výrazně levnější auta a čínským autům se tam bude dařit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, odjinud napsal:

V Bulharsku jsem koukal, ze policajti tam mj. maji SUV Great Wall, invaze z Ciny postupuje...

Dyk si je tam na zacatku dekady take montovali, nez prisel bankrot

https://en.wikipedia.org/wiki/Litex_Motors

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, African napsal:

Značka mě musí oslovovat a musím k ní mít nějáký vztah, tak to prostě mám a asi to v brzké době nezměním :punk: Auto nevypadá zle, ale já bych do něj nešel...jako do žádného číňana viz. jak píše Ragu, kteří nám toho ještě možná hodně v automobilovém průmyslu předvedou.

Má to i svoje pozitiva, například já když něco kupuju (od kravin typu fén na vlasy až po auto, byt...), musím si udělat podrobný průzkum, zkoumat fóra, chodit zkoušet, v podstatě se v daný oblasti stát polo-odborníkem, než se pro něco rozhodnu. Ty to máš jednoduchý - Auto bude Mitsubishi, mobil bude Sony a pak už jenom řešíš 40x změnu parametrů a slevy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem kto to tu nadhodil (SsangYong), ale musim priznat ze som nad tou znackou odjakziva ohrnal nos. Po wawrikovom popise som sa pozrel na ich stranky, a padla mi teda sanka. Od Tivoli az po Rexton, vsetko vyzera velmi podarene, pricom malicky Tivoli (tipujem ze velkostne ako spominana Vitara) je na pohlad vyrazne lacnejsi. Standard 5 rokov zaruka. Dik za rozsirenie obzorov, ak by som kupoval nove auto (co nezvyknem robit) tak to bude v hladaciku. Neviem ale posudit kvalitu spracovania, nesedel som v tom (pred 20 rokmi v nejakom Musse, ale to bol este iny svet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, eskimak napsal:

Neviem kto to tu nadhodil (SsangYong), ale musim priznat ze som nad tou znackou odjakziva ohrnal nos. Po wawrikovom popise som sa pozrel na ich stranky, a padla mi teda sanka. Od Tivoli az po Rexton, vsetko vyzera velmi podarene, pricom malicky Tivoli (tipujem ze velkostne ako spominana Vitara) je na pohlad vyrazne lacnejsi. Standard 5 rokov zaruka. Dik za rozsirenie obzorov, ak by som kupoval nove auto (co nezvyknem robit) tak to bude v hladaciku. Neviem ale posudit kvalitu spracovania, nesedel som v tom (pred 20 rokmi v nejakom Musse, ale to bol este iny svet).

Já v tom seděl a je to normální relativně Evropský auto (až na pár kravinek typu futuristicky podsvícená palubovka a vtipný grafiky/zvuky). Tivoli aktuálně nedává moc smysl, vzhledem k tomu že když ho chceš mít v nejaký rozumný výbavě, vyjde ti stejně jako Korando se stejnou nebo lepší výbavou, díky tomu zvýhodnění co teď na Korando dávají. I pocitově jsem si uvnitř Tivoli připadal jako v takový budget verzi auta. V Rextonu jsem seděl jen uvnitř salonu a dost mě to ohromilo, je to fakť loď jako kráva, do města nesmysl ale bydlet někde mimo, umím si představu tu zábavu s Rextonem. 

 

Já měl Saangyong docela dlouho v hledáčku, ale nakonec jsem úplně opustil segment SUV a koupil něco jinýho, co splnilo moje představy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ragu napsal:

Má to i svoje pozitiva, například já když něco kupuju (od kravin typu fén na vlasy až po auto, byt...), musím si udělat podrobný průzkum, zkoumat fóra, chodit zkoušet, v podstatě se v daný oblasti stát polo-odborníkem, než se pro něco rozhodnu. Ty to máš jednoduchý - Auto bude Mitsubishi, mobil bude Sony a pak už jenom řešíš 40x změnu parametrů a slevy :D

Správně, ta "omezenost" je vlastně osvobozující a nebere čas na průzkum 🙂

To jsem se koukal po telefonu (mám kombo Nokia/Samsung) a vypadlo na mě něco čínskýho.  Manželka mi správně řekla ať si nekupuju nic co ani neumím vyslovit  :-)  Trochu mi to tu připomněla ta debata o Ssangyongu 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

Značka mě musí oslovovat a musím k ní mít nějáký vztah, tak to prostě mám a asi to v brzké době nezměním :punk: Auto nevypadá zle, ale já bych do něj nešel...jako do žádného číňana...

S tým súhlasím. Ale toto je niečo iné, ako ohŕňať nos na niekým, kto sa neriadi rovnakými predsudkami ako ty, si myslím :cheers:

Btw, Ssangyong je kórejská značka (a pokiaľ viem, všetky autá pre európsky trh sa vyrábajú priamo v Kórei, čo ja osobne považujem za výhodu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak medituju o výbavě plánovaného auta (hyundai i30) a přemýšlím, jestli dát 40 kkč navíc za ne úplně tu základní výbavu.

Znamenalo by to:

- 16ky kola oproti 15kám (ale i tak plecháče, ALU dalších 5 kkč navíc)

- 8´´ barevný infotainment s rádiem (ale bez navi) vs. 5´´ čb rádio

- zadní parkovací sensory + kamera vs. nic

- všechny okýnka v elektrice vs. jen přední

- boční blinkry v zrcátkách vs. v blatnících

- zrcátka elektricky sklopná vs. nesklopná

- volant v kůži

- el. bederní opěrka v sedadle řidiče, středová loketní opěrka

a jako extra bonus fejková chromovaná lišta vzadu dole s 2 fejkovými chromovanými výfuky 🙂 vs. přiznaný jeden reálný výfuk a černá plast. lišta

 

Jelikož mám starou plečku, tak ta základní výbava bude +/- stejná jako mám teď (až na digi klimu), takže vyloženě must have mi nic nepřijde.

ALU kola bych dokupoval tak jako tak, na 15kách nechám zimáky, navi mám Waze v telefonu… snad jen el. okna vzadu do budoucna kvůli harantům, kdyby si hráli s kličkama… kolega si to nemůže vynachválit.

Jak to vidíte? Přijde Vám něco z toho zásadního?

Chápu tedy, že většina aut / výbav je tu trochu jiná liga… tak to berte shovívavě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, wawrik napsal:

S tým súhlasím. Ale toto je niečo iné, ako ohŕňať nos na niekým, kto sa neriadi rovnakými predsudkami ako ty, si myslím :cheers:

Btw, Ssangyong je kórejská značka (a pokiaľ viem, všetky autá pre európsky trh sa vyrábajú priamo v Kórei, čo ja osobne považujem za výhodu).

Stejně tak jako když mi kamarád řekl, že mě jeblo v kořenáči když kupuji Outlandera. A je to úplně na pohodu, říkáme tomu vyjádření svého názoru, tzv. svoboda slova :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odjinud: přesně jak píše Afrika, já čekal že tam budeš mít nějaký zbytný pičičurky jako el. ovládaný víko kufru , atp. ale tohle jsou samý praktický věci, který bych do novýho auta chtěl taky. Teda za parkovací senzory-kameru bych asi separátně nepřiplácel, i když je to fajn věc, ale na takhle malým autě (sám mám Focuse) mi to nechybí, ale když je to takhle v balíku, není o čem, ber to 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, African napsal:

Stejně tak jako když mi kamarád řekl, že mě jeblo v kořenáči když kupuji Outlandera. A je to úplně na pohodu, říkáme tomu vyjádření svého názoru, tzv. svoboda slova :cheers:

Ono jak říká dušení guru Rytmus - Nikdy sa nezavďačíš všetkým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, wawrik napsal:

Afri, tie predsudky ťa dosť oberajú o zážitky :D Ssangyong je dosť uznávaná kórejská značka, niečo ako Mazda medzi japončíkmi - jediná slabina bývala protikorózna ochrana. Ale to platilo pred desiatimi rokmi, teraz sú na tom lepšie, aj keď teda na špičku protikoróznej ochrany stále nepatrí, používajú trochu tenšie plechy (rovnako ako tá Mazda).

A napríklad taký Rexton je nezmar, plus sedem miest, svetlá výška 30 cm (!) - to nemajú ani súčasné offroady (disclaimer: Rextony predávané na Islande, inde možno bude iná). Pritom v tom bežnom teréne to môže jazdiť celý čas bez straty kytičky, čo napríklad o Landroveroch povedať nemôžeš, lebo ti tam stále bude niečo odchádzať, napríklad vzduchový podvozok. Ssangyong používa rokmi overenú techniku, čo z neho síce robí technicky „zaostalú“ značku, ale vo výsledku sa ti tam máločo kazí.

Pre ľudí, čo nehľadajú najnovšie výkriky techniky a potrebujú spoľahlivosť, je to skvelá voľba.

 

Rexton má dokonce ještě klasický rám jako LC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...