Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Tak trochu pro odlehčení:

-  manželka absolvovala návštěvu u prodejce KIA, byla vyděšena z velikosti v Kia Sportage, oproti Suzuki SX4 je jí to zdálo obrovské a pro nás zbytečně velké, ale moc pěkné...

- manželka absolvovala návštěvu u prodejce Suziki, byla vyděšena z "přezíravosti" prodejce Suzuki, který byl mírně arogantní, že zaspala a že se má ozvat v říjnu, teď nezájem

- při rozhovoru se synem, když mu řekla, že v hledáčku je potenciálně i SsangYong, tak následovala studená sprcha, že, Panebože, jen to ne, má to být poslední auto, tak si kupte AUTO.

Tak asi tak, je to sranda, ještě že máme v plné kondici naše Suzuku SX4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

efreeti: Člověče mě to nějak nevzalo, vevnitř to mělo velký plochy klavírovýho laku, strašně mě sraly takový prkotiny jako zvuk blinkrů, zvuky při zapnutí auta, vytažení klíčku,... zvanku to úplně zle nevypadalo, pak jsem přesedl do Mizsubishi ASX a to na mě působilo líp. Pravda byl jsem tam s tímhle názorem asi jedinej 🙂 Chtít dneska levný SUV, tak asi skončím u Dustera.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

efreeti: Člověče mě to nějak nevzalo, vevnitř to mělo velký plochy klavírovýho laku, strašně mě sraly takový prkotiny jako zvuk blinkrů, zvuky při zapnutí auta, vytažení klíčku,... zvanku to úplně zle nevypadalo, pak jsem přesedl do Mizsubishi ASX a to na mě působilo líp. Pravda byl jsem tam s tímhle názorem asi jedinej  Chtít dneska levný SUV, tak asi skončím u Dustera.  

Zvuk blinkru byl top, fakt jsem se začal nahlas smát když to začalo :D Prodejce nechápal. Jinak to ale podle mě půjde vypnout nebo změnit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu pro odlehčení:
-  manželka absolvovala návštěvu u prodejce KIA, byla vyděšena z velikosti v Kia Sportage, oproti Suzuki SX4 je jí to zdálo obrovské a pro nás zbytečně velké, ale moc pěkné...
- manželka absolvovala návštěvu u prodejce Suziki, byla vyděšena z "přezíravosti" prodejce Suzuki, který byl mírně arogantní, že zaspala a že se má ozvat v říjnu, teď nezájem
- při rozhovoru se synem, když mu řekla, že v hledáčku je potenciálně i SsangYong, tak následovala studená sprcha, že, Panebože, jen to ne, má to být poslední auto, tak si kupte AUTO.
Tak asi tak, je to sranda, ještě že máme v plné kondici naše Suzuku SX4...

Kvůli přístupu některých dealerů jsem i některý značky vyřadil z výběru. Plivání na ostatní značky je klasika. Jinak na první dobrou jsem měl že Sportage podobný pocit, při druhý zkoušce jsem si hodně rychle zvyknul a například Stonic nebo xCeed mi potom přišly komický.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm o víkendu by měly bejt u Olympie v Brně testovací jízdy Světa Motorů, tak snad to covid nezruší, a vyzkouším je live, zrovna Xceed se mi dost líbí jako potencionální náhrada za Focuse, po SUV nijak extra netoužím, ale vyšší podvozek by se občas hodil, navíc to auto fakt vypadá dobře a o tolik menší než Sportage se nezdá https://www.autosalon.tv/novinky/bonusy-k-tv-poradu/sportage-nebo-xceed-plnohodnotne-suv-vs-auto-ktere-si-na-nej-hraje-ale-je-sexy-a-skvele-jezdi/pohledy/1 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, pavča napsal:

Tak trochu pro odlehčení:

-  manželka absolvovala návštěvu u prodejce KIA, byla vyděšena z velikosti v Kia Sportage, oproti Suzuki SX4 je jí to zdálo obrovské a pro nás zbytečně velké, ale moc pěkné...

- manželka absolvovala návštěvu u prodejce Suziki, byla vyděšena z "přezíravosti" prodejce Suzuki, který byl mírně arogantní, že zaspala a že se má ozvat v říjnu, teď nezájem

- při rozhovoru se synem, když mu řekla, že v hledáčku je potenciálně i SsangYong, tak následovala studená sprcha, že, Panebože, jen to ne, má to být poslední auto, tak si kupte AUTO.

Tak asi tak, je to sranda, ještě že máme v plné kondici naše Suzuku SX4...

Nenech se odradit arogantním prodejcem a zkus další AD o pár km dál... Je v nich opravdu obrovský rozdíl, tak jako všechno, je to o lidech. Top je, když tě maník odpálí během minuty, že zavolá zpátky a to se nikdy nestane :D

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm o víkendu by měly bejt u Olympie v Brně testovací jízdy Světa Motorů, tak snad to covid nezruší, a vyzkouším je live, zrovna Xceed se mi dost líbí jako potencionální náhrada za Focuse, po SUV nijak extra netoužím, ale vyšší podvozek by se občas hodil, navíc to auto fakt vypadá dobře a o tolik menší než Sportage se nezdá https://www.autosalon.tv/novinky/bonusy-k-tv-poradu/sportage-nebo-xceed-plnohodnotne-suv-vs-auto-ktere-si-na-nej-hraje-ale-je-sexy-a-skvele-jezdi/pohledy/1 

XCeed je super. My ho nakonec odpískali kvůli kufru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nebudu jmenovat, ale dva prodejci Suzuki se opravdu podle mě chovali dosti podivně:

- jeden, když jsem poslal poptávku na Vitaru, tak se ozval cca po třech dnech s tím, že u Kony to chtělo rychle konat, tak jsem mu řekl že už nemáme zájem, čekal bych, když prodejci úpí, že nejsou kšefty, reakci obratem a maximálně vstřícné jednání a podbízení se a hýčkání si potencionálního zákazníka,

- druhý dnes, viz výše (návštěva manželky) prý hodně neochotné jednání bez zájmu.

Já jsem byl kdysi hodně navázán na Auto Jarov a byl jsem zvyklý na velmi osobní a vstřícné jednání, ale je pravda, že jsme u nich brali každé tři roky nová auta...

Naše stávající Suzuki SX4 jsme koupili u Emil Frey Stodůlky a jednání bylo špičkové, vše šlo, vstřícné slevy a nabídky, přihlášení vozu, prostě naprostá pohoda. Co se, panebože za těch 10 let u prodejců tak změnilo???????????????????????? Asi lidé, kteří jsou málo motivovaní prodejem nebo už je ten obtížný zákaznický hmyz nebaví nebo nemají pro slevy a nabídky prostor - nevím, ale asi hlavně chtějí zákazníky nehledící na peníze...

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, pavča napsal:

No nebudu jmenovat, ale dva prodejci Suzuki se opravdu podle mě chovali dosti podivně:

- jeden, když jsem poslal poptávku na Vitaru, tak se ozval cca po třech dnech s tím, že u Kony to chtělo rychle konat, tak jsem mu řekl že už nemáme zájem, čekal bych, když prodejci úpí, že nejsou kšefty, reakci obratem a maximálně vstřícné jednání a podbízení se a hýčkání si potencionálního zákazníka,

- druhý dnes, viz výše (návštěva manželky) prý hodně neochotné jednání bez zájmu.

Já jsem byl kdysi hodně navázán na Auto Jarov a byl jsem zvyklý na velmi osobní a vstřícné jednání, ale je pravda, že jsme u nich brali každí tři roky nová auta...

Naše stávající Suziki SX4 jsme koupili u Emil Frey Stodůlky a jednání bylo špičkové, vše šlo, vstřícné slevy a nabídky, přihlášení vozu, prostě naprostá pohoda. Co se, panebože za těch 10 let u prodejců tak změnilo????????????????????????

ten arogantní sráč u Suzuki byl Rieger Praha 9? Tam to dřív bývalo ok, asi se něco změnilo 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne, Praha 5. Jo ale kontakt u prodejce Suzuki na Proseku nebyl tak špatný, to, co mě zajímalo a s čím mě v podstatě odbyli ve Stodůlkách mi řekli okamžitě a ochotně právě na Proseku. Je to opravdu o lidech a ochotě... Jen pro zajímavost mě zajímala cena akumulátoru 48 V v mild hybridu Suzuki, ve Stodůlkách bez VIN čísla to prostě nejde říci, na Proseku ihned sdělena přibližná cena...

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, pánové. Je fakt, že "ta lepší" výbava není žádný luxus nýbrž standard dané (nižší střední) třídy, to je mi jasné.

Ad ta loketní opěrka - já se přiznám, že třeba ve fabce a oktě jsem jí nikdy nepřišel na chuť, poměrně mi vadila a musel jsem ji mít otevřenou. A ta v tom hyundai není ani posuvná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, pavča napsal:

Ne ne, Praha 5. Jo ale kontakt u prodejce Suzuki na Proseku nebyl tak špatný, to, co mě zajímalo a s čím mě v podstatě odbyli ve Stodůlkách mi řekli okamžitě a ochotně právě na Proseku. Je to opravdu o lidech a ochotě... Jen pro zajímavost mě zajímala cena akumulátoru 48 V v mild hybridu Suzuki, ve Stodůlkách bez VIN čísla to prostě nejde říci, na Proseku ihned sdělena přibližná cena...

tak to jsem rád, že na Proseku ještě drží laťku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, odjinud napsal:

Díky za rady, pánové. Je fakt, že "ta lepší" výbava není žádný luxus nýbrž standard dané (nižší střední) třídy, to je mi jasné.

Ad ta loketní opěrka - já se přiznám, že třeba ve fabce a oktě jsem jí nikdy nepřišel na chuť, poměrně mi vadila a musel jsem ji mít otevřenou. A ta v tom hyundai není ani posuvná.

Zkus si do toho sednout, já mám 180 cm a skoro metrák, loketka mi tam sedí akorát a už bych auto bez ní nechtěl. Přítule je menší, cca 160 cm a má sedačku tak vpředu, že na lokatku ani nedosáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 9. 2020 v 9:52, eskimak napsal:

Od Tivoli az po Rexton, vsetko vyzera velmi podarene, pricom malicky Tivoli (tipujem ze velkostne ako spominana Vitara) je na pohlad vyrazne lacnejsi. Standard 5 rokov zaruka. Dik za rozsirenie obzorov, ak by som kupoval nove auto (co nezvyknem robit) tak to bude v hladaciku. Neviem ale posudit kvalitu spracovania, nesedel som v tom (pred 20 rokmi v nejakom Musse, ale to bol este iny svet).

Už si nepamätám - nebol si to ty, čo brblal na interiér Vitary? Lebo ak áno, tak tie Ssangyongy ťa asi zrovna neoslovia. Nie sú nekvalitne spracované, ale tá estetika a plasty sú ázijské. Občas sa nájdu aj úlety typu lesklý panel okolo šaltru a podobne.

 

před 18 hodinami, moco napsal:

Rexton má dokonce ještě klasický rám jako LC

Nielen to, ale default je to zadokolka. Plus priraditeľný predok a redukcia. Proste old style, aj keď oblečené do moderných šiat. Síce sa všetko prepína moderne elektrikou s kolečkom na stredovom tuneli, interiér pôsobí tiež plus-mínus súčasne (a v bielej koži celkom luxusne), ale pri dnešných medzinápravových spojkách a hybridoch je to technické riešenie tak spred dvadsiatich rokov. A výkonu tiež zrovna nepobral, zato sa dá objednať s manuálom, ktorý sa podobne ako u Vitary v podstate neserie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, wawrik napsal:

Už si nepamätám - nebol si to ty, čo brblal na interiér Vitary? Lebo ak áno, tak tie Ssangyongy ťa asi zrovna neoslovia. Nie sú nekvalitne spracované, ale tá estetika a plasty sú ázijské. Občas sa nájdu aj úlety typu lesklý panel okolo šaltru a podobne.

Jop. Ja. Je to mozne ze nazivo by som zmenil nazor. V modernon SsangYong som nesedel, vo Vitare ano. Ale prekvapilo ma ako znacka ktoru som vnimal ako umierajucu prisla na trh s modernou paletou aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...