Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Já vím, že 2.0tdi by byl lepší...ale kolem těch 9-10 tis eur je to skoro nereálné...auto který má +200 tis km nechci..

80% to bude jezdit ve dvou lidech a těch 20% full obsazení tzn. já, žena + dcera 4 roky a hromada věci do kufru.... takže myslím, že těch cca 80kw by bylo v pohodě.

A to dsg se u 1.6tdi chová líp než klasický 5" manuál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, guzmic napsal:

Já vím, že 2.0tdi by byl lepší...ale kolem těch 9-10 tis eur je to skoro nereálné...auto který má +200 tis km nechci..

80% to bude jezdit ve dvou lidech a těch 20% full obsazení tzn. já, žena + dcera 4 roky a hromada věci do kufru.... takže myslím, že těch cca 80kw by bylo v pohodě.

A to dsg se u 1.6tdi chová líp než klasický 5" manuál.

 

A proč tedy 7 míst? Zbytečná váha navíc a ještě menší kuf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam treba 1.6 TDI docela rad. Najel jsem s tim v nekolika OII/OIII pres 40t km. Jasne, neni uplne zavodak, ale na bezny jezdeni uplne v pohode a moc to nezere. Kamos ho ma v Caddy a az na vymenu vstriku po 200t (ktera je docela bezna), to slape v pohode a utahne to i dodavku plnou krabic s vinem :D. Jen bacha na to DSG, 7st byla se suchyma spojkama, takze te muze cekat investice do prevodovky. K tomu ale at se asi vyjadri nekdo zkusenejsi. Jinak souhlas, ze s DSG je to lepsi svezeni nez s manualem. To dlouhy zprevodovani ty 5st prevodovky se k tomu motoru fakt nehodi.

BTW, taky je potreba vzit ten vykon s klidem, 77kw v 1.9TDI bylo jeste nedavno povazovano za silnejsi karu :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, guzmic napsal:

Já vím, že 2.0tdi by byl lepší...ale kolem těch 9-10 tis eur je to skoro nereálné...auto který má +200 tis km nechci..

80% to bude jezdit ve dvou lidech a těch 20% full obsazení tzn. já, žena + dcera 4 roky a hromada věci do kufru.... takže myslím, že těch cca 80kw by bylo v pohodě.

A to dsg se u 1.6tdi chová líp než klasický 5" manuál.

 

A proč tedy 7 míst? Zbytečná váha navíc a ještě menší kuf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Lion napsal:

 

A proč tedy 7 míst? Zbytečná váha navíc a ještě menší kuf

7 míst nepotřebuju, to je pravda ale pár akci za rok jako rodina uděláme a odvoz pro tolik lidí se hodí.

Klidně bych vzal klasickou verzi, tohle je u nás ve městě, půjdu se na to podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Ta DSG převodovka co se tam dávala (označení DQ200) není špatná, ale žere 2 mechatroniky na 300.000 km. S tím je třeba počítat 🙂 

Njn já jsem si myslel, že tam je 6" no nevadí koukal jsem, že ta mechatronika je cca 20 tis...no vyměnil bych to a snad by byl pokoj, ten samotný motor snad zlý není.

Jen mě trochu sere, že to je dovoz a nevěřím km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, guzmic napsal:

Njn já jsem si myslel, že tam je 6" no nevadí koukal jsem, že ta mechatronika je cca 20 tis...no vyměnil bych to a snad by byl pokoj, ten samotný motor snad zlý není.

Jen mě trochu sere, že to je dovoz a nevěřím km...

Osobne bych ten nájezd km úplně neřešil, ale řešil bych pravidelnost servisu. Stejně nepoznáš pořádně, zda to někdo najel na dálnici nebo vozenim dítěte do školky pár kilaku. A osobně si beru vždycky svyho mechanika, něco mám nactenyho, ale to nestačí. Ale tohle stejně už dávno víš, musím být jen chytrej :-)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, guzmic napsal:

Njn já jsem si myslel, že tam je 6" no nevadí koukal jsem, že ta mechatronika je cca 20 tis...no vyměnil bych to a snad by byl pokoj, ten samotný motor snad zlý není.

Jen mě trochu sere, že to je dovoz a nevěřím km...

VW jde velice dobře prověřit přes AD. Brácha má Tiguana s DE a poslali mu výpis z celé servisní historie... Pokud byl tedy servisovaný u AD. Jinak bych od toho dal ruce pryč, protože se stačí stále hojně.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, guzmic napsal:

Já vím, že 2.0tdi by byl lepší...ale kolem těch 9-10 tis eur je to skoro nereálné...auto který má +200 tis km nechci..

80% to bude jezdit ve dvou lidech a těch 20% full obsazení tzn. já, žena + dcera 4 roky a hromada věci do kufru.... takže myslím, že těch cca 80kw by bylo v pohodě.

A to dsg se u 1.6tdi chová líp než klasický 5" manuál.

Mám starého Caddyho 200+ tis km s 55kW 1.9 TDi, jezdím v tom já, žena, syn 4 roky a hromada věcí v kufru, často věci typu dvě tři přepravky o celkové váze dalšího člověka... Nejsem teda závodník, ale 130 po dálnici to normálně jede, a když jsem s tímhle nákladem ještě táhl vozík s metrákem po okresce, pověsil se na mě v obci osamělý jezdec v jedničkové oktávce, že mě jako za cedulí předjede - tak jsem tam měl stovku dřív než on a už mě nedojel. Ale nevím, jestli zrovna tahle slabší verze nemá taky kratší převody, mně to každopádně na tohleto fotrovské / chalupářské ježdění bohatě stačí a nikoho tím nezdržuju...

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, guzmic napsal:

Njn já jsem si myslel, že tam je 6" no nevadí koukal jsem, že ta mechatronika je cca 20 tis...no vyměnil bych to a snad by byl pokoj, ten samotný motor snad zlý není.

Jen mě trochu sere, že to je dovoz a nevěřím km...

Tak mi pošli VIN a zkusíme na to mrknout. Jo a ta mechatronika je 35k + práce 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak v ten okamžik by to bylo pro mě nezajímavé. To už bych se blížil k 12tis eur a to za 5let starýho Tourana nedám.

Kua ještě včera tam měli napsaný vin.... dnes už ho tam nevidím, kašlu na to. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...