Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 10 minutami, African napsal:

To auto je kamaráda a co vyjelo z linky, tak tahá auta, lodě, železo, no všechno co je hodně těžký. Občas ho beru na výpomoc... No každopádně má okolo dvěstě pade najeto bez ztráty kytičky, běžný servis a jen tak ho neprodá, vyvažuje ho zlatem ;) Ale pravdu máš v tom že je to asi neprodejné.... 

Abych ti to vrátil. To, ale znáš z vyprávění ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Strocek napsal:

Abych ti to vrátil. To, ale znáš z vyprávění ne :)

To je právě realita vs. vyprávění, ale na to si prostě už musíš přijít sám ;) Já strašně rád vzpomínám na Rovera 75, kterého jsem si dovezl před lety s Německa, přes dvěstě namotáno, samozřejmě automat. Většina lidí se shodla v tom, že jsem tenkrát spáchal automobilovou sebevraždu :lol2:No nic, měl jsem ho asi tři roky, objel v něm Evropu, namotal další kilo a ještě docela dobře prodal. Automobilový průmysl je občas prostě jedno velké překvapení :cheers:

PS: Zapomněl jsem na to nejdůležitější, do toho auta jsem nedal ani korunu :D

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ty manualy co se zivotnosti moc neadoroval. Odchazi automat i manual. Napriklad posledni generace MX-5 ma sice perfektni manual, ale odchazi jeden za druhym... 

 Apropo, ja preferuji manual, ale je to taky tim, ze prd najezdim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální Touareg má na kouli 3,5 t (Land Cruiser má 3 t rovný). Vloni jsem tahal kamarádovi ze Švýcarska Jaguara, letos jsem vezl jinymu kamarádovi na zahradu bagr.. Auto samozřejmě pozná, že má přívěs, přepne automaticky na to správný nastavení a kdybych nekouknul občas do zrcátka, tak ani nevím, že tam něco mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím se zapojit do diskuze a zmíním hybridní systémy od Toyoty, které mají automat automaticky.

To zahrnuje různé modely Toyoty a Lexusu. Osobní zkušenost mám s modelem Auris hybrid a fajn. Nejlepší je to ve městě v zácpách. Jinak to nepočítám mezi normální auta, ale spíš pohybovadla z bodu do bodu. To dělá bezchybně a velmi pohodově. Abych byl objektivní, tak tento konkrétní model, i když má ve jménu Touring Sports, postrádá sportovní ambice a respekt na silnici. Pro radost z jízdy však jsou jiná auta. Já mám radost, že to spolehlivě slouží a doufám, že ještě dlouho bude. Hybridní systém původně z Priusu je prozatím považován za spolehlivý a prostý mnoha kurvítek vyskytujících se v moderních vozech, což mě těší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchšie Toyoťácke hybridy sú z tejto súťaže vylúčené, tam sa nemá v „prevodovke“ čo pokaziť. Nie je to viacstupňová prevodovka ako v iných autách, ale obyčajný diferenciál, žiadne stupne (tak ako v bežných automatických a manuálnych prevodovkách) sa tam neradia.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

To je právě realita vs. vyprávění, ale na to si prostě už musíš přijít sám ;) Já strašně rád vzpomínám na Rovera 75, kterého jsem si dovezl před lety s Německa, přes dvěstě namotáno, samozřejmě automat. Většina lidí se shodla v tom, že jsem tenkrát spáchal automobilovou sebevraždu :lol2:No nic, měl jsem ho asi tři roky, objel v něm Evropu, namotal další kilo a ještě docela dobře prodal. Automobilový průmysl je občas prostě jedno velké překvapení :cheers:

PS: Zapomněl jsem na to nejdůležitější, do toho auta jsem nedal ani korunu :D

Rover a jeho sedany byl můj vlhký sen v mládí.

V rodině byl Rover 620ti, bylo to první auto v kterém jsem jel +200km/hod.

Klasická anglická zelená, kůže v interiéru... prostě paráda.

https://www.auto.cz/rover-620-ti-nejsilnejsi-sestistovka-8

Byla to spolupráce Rover-Honda třeba na popelníku byl ze spodní strany normálně znak Honda.

To byla fantastická kára....jo a klasický 5" manuál. 🙂

Ps. k automatům manželka má 15 let starou astru 4" automat a funguje na 1*

a na křižovatce N nedáváme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik To co tvrdíš o bezestupňovém diferenciálu je pravda jen u nejnižších řad (tj. postupně downsizované hračky určené pro kravskýma prdíkama posedlou EU). Schémata sem dávat nebudu, ale tam kde bývá potřeba redukce a nebo naopak větší rozsah otáček, dovedou novější e-CVT planetovky taky "automaticky" řadit několik kvaltů - všechno je to jen o selektivním uvolňování a přibržďování komponent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, guzmic napsal:

Rover a jeho sedany byl můj vlhký sen v mládí.

V rodině byl Rover 620ti, bylo to první auto v kterém jsem jel +200km/hod.

Klasická anglická zelená, kůže v interiéru... prostě paráda.

https://www.auto.cz/rover-620-ti-nejsilnejsi-sestistovka-8

Byla to spolupráce Rover-Honda třeba na popelníku byl ze spodní strany normálně znak Honda.

To byla fantastická kára....jo a klasický 5" manuál. 🙂

Ps. k automatům manželka má 15 let starou astru 4" automat a funguje na 1*

a na křižovatce N nedáváme.

Jsem vyhrabal fotku, tak 2007 jsem byl hrdý majitel :thumbsup_anim: Honda tam byl myslím motor, to máš pravdu, ale už přesné nevím, možná BMW, ale ta spolupráce tam určitě proběhla. A v našem málem městečku, kde vlci dávají dobrou noc jsem byl King of the road :punk:Na tu dobu neuvěřitelně krásná, pohodlná kára, kterých navíc bylo v ČR strašně málo. 

Rover 2.jpg

Rover.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, pavča napsal:

Pánové, vy mě děsíte, začínám mít rozpolcený pocit, zda u plánovaného Hyundai Kona nezvolit nakonec přece jen manuál, nevěřím tomu, že při zkušební jízdě, která trvá chvíli, budu jako člověk, který automat nikdy neměl, schopen posoudit, zda je to dobré nebo špatné...

Ach jo...

@pavča Ahoj, pokud bude potřeba, půjčíme ti u nás na víkend auto a můžeš zkoušet :) Případně SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, African napsal:

Jsem vyhrabal fotku, tak 2007 jsem byl hrdý majitel :thumbsup_anim: Honda tam byl myslím motor, to máš pravdu, ale už přesné nevím, možná BMW, ale ta spolupráce tam určitě proběhla. A v našem málem městečku, kde vlci dávají dobrou noc jsem byl King of the road :punk:Na tu dobu neuvěřitelně krásná, pohodlná kára, kterých navíc bylo v ČR strašně málo. 

Rover 2.jpg

Rover.jpg

Tohle je ale řada 3xx komponenty civic...

Ta šestistovka byla komponenty Accord.

BMW měli ve spolupráci až později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, guzmic napsal:

Tohle je ale řada 3xx komponenty civic...

Ta šestistovka byla komponenty Accord.

BMW měli ve spolupráci až později.

Aha, tak jsem to pomotal, máš pravdu. 75 jak jsem psal byla tedy mým snem  na který jsem nedošáhl 😇 Teď koukám ještě na fotky z gůglu, řada 400/45, anebo? 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dokusan napsal:

Novej Defender 3,5 tuny a 300 kilo na střeše:)

Naložit to můžeš..ale záleží jak daleko to odvezeš :)

https://www.autoforum.cz/predstaveni/auto-znacky-zname-nespolehlivosti-se-v-dlouhodobem-testu-pokazilo-po-269-km-trikrat/?fbclid=IwAR1xlIxpedp1MMKqsHHidog8YG61onoeSS-hWJSTmfrUvMQBf1-7yvmG88g

Autoforum neberu vážně. Dávám jen pro odlehčení ;)

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dawe009 napsal:

:lol2:

Otazka je, ci to suvisi s tym nalozenim :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, je blbost kupit 3 roky staré, bývalé novinářské manuální RWD BMW M240i s nájezdem cca 37 tisíc km? Je mi jasné, že místo šetrného zajíždění se s tím jezdilo jako s ukradeným. Dává to pak BMW před prodejem nějak dokupy nebo pošle vylítané dál? Mám z toho blbý pocit, zvláště, když mění 2. majitele po půl roce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co byste chtěli - neleštěné, bez škrábanců a v origo fóliích? Jestli je to s papírama, prodlouženou zárukou a 50% slevou "jen tak na lítačku", možná by bylo lepší po 2. majiteli teď, než po šestém za další 3 roky v AAA, za stejnou cenu v celolaku a o 5 centimetrů delší od opakovaného natahování na skřipec :whistle:
@adamo Jestli seš tam kde píseš a trváš na radě z Chronomagu, tak k téhle sortě aut bych tahal rozumy spíš od někoho jako je kolega @M3maniac (nejen podle nicku).:smoke:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...