Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Před hodinou, adamo napsal:

Pánové, je blbost kupit 3 roky staré, bývalé novinářské manuální RWD BMW M240i s nájezdem cca 37 tisíc km? Je mi jasné, že místo šetrného zajíždění se s tím jezdilo jako s ukradeným. Dává to pak BMW před prodejem nějak dokupy nebo pošle vylítané dál? Mám z toho blbý pocit, zvláště, když mění 2. majitele po půl roce...

Nekoupil bych to. Měl jsem vždycky možnost od importéra tyto auta koupit, ale když jsem viděl v servisní historii zápisy o zápůjčkách k těmto účelům tak jsem od toho dal ruce pryč. A dobře ti radím, udělej to taky. Protože jestli se to bude srát (a to by se klidně mohlo srát i kdyby to byl úplně nový kus) tak si to celou dobu budeš vyčítat 🙂 

No a nebo by na to musela být opravdu výjimečná cena, ale my to dostávali za ceny běžných služebních vozů, takže jsme to nechtěli.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož to auto najelo 37 tis km smykem, asi bych do toho nešel. Jinak novinářský auto nemusí být nutně pruser, pokud se jedná o nějakou běžnou specifikaci..třeba u 530d v kombiku bych to nebral nijak tragicky..ale u sportovního auta bych si dal fakt bacha. Znám člověka co sedí na importu jako PR manager a znám i jejich fleeťáka. Auta se na konci dávají do kupy opticky, ale samozřejmě diferák se jen tak pro dobrý pocit nemění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, African napsal:

Jsem vyhrabal fotku, tak 2007 jsem byl hrdý majitel :thumbsup_anim: Honda tam byl myslím motor, to máš pravdu, ale už přesné nevím, možná BMW, ale ta spolupráce tam určitě proběhla. A v našem málem městečku, kde vlci dávají dobrou noc jsem byl King of the road :punk:Na tu dobu neuvěřitelně krásná, pohodlná kára, kterých navíc bylo v ČR strašně málo. 

Měls to pěkný! :). Já na ty starší káry nedám dopustit. Shodou okolností jsem byl dneska u kámoše na pokecu co mi dělá servis, tak mu říkám, hele potřeboval bych udělat oleje a filtr, tak mi říká, tak mi to tu nech, já tě hodim domu. Před chvílí mi to přivez domu. Olej, filtr i s prací 1300,- ještě jsem mu před tim říkal mrkni na spodek, jestli to něco nepotřebuje, už to má roky... Tak prej tam nic nepotřebuje a šlape to krásně, najeto 408xxx. Jezdim s tim 12let denně, všední dny cca 100km. Samozřejmě když si řekne nějakej spotřebák, tak mu dám co potřebuje. Sem zatraceně spokojenej parchant, za 6 let je to ofiko veterán :). Jasně, komfort nebude jako u nových, ale na to moje ježdění... Sem si říkal, že bych mohl dát mega nebo se o to alespoň pokusit. ;)

1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, pavel23 napsal:

Máš ji moc pěknou a koukám Quattro. 

ááá pán se vyzná :) . Díky za pochvalu! S tím quattrem tě musim zklamat, to tam bylo nalepený a už sem to s tím koupil a šlo to dolu, stejně jako ty neorigo kola, teď už tam sou originál audi, pomalu to připravuju do origo stavu na ty zelený značky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Strocek napsal:

ááá pán se vyzná :) . Díky za pochvalu! S tím quattrem tě musim zklamat, to tam bylo nalepený a už sem to s tím koupil a šlo to dolu, stejně jako ty neorigo kola, teď už tam sou originál audi, pomalu to připravuju do origo stavu na ty zelený značky :)

Proč to chce dávat na zelený značky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem si nemyslel, že to nastane tak brzo, ale čím dál častěji se člověk otočí za hezkou károu 20 let starou viz tahle A4 a její vrstevníci.
Oproti nové nudné šedi nebo hůře wannaby sportovním SUV apod...

U mě to nakonec dopadlo taky na 14 letou vránu.
db7277b0035528a2e0df2f23d78b59a5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Dokusan napsal:

Proč to chce dávat na zelený značky?

jako že prostě jezdíš oficiálně ve veteránu :). Je to jenom úvaha, a tady to bylo myšlený spíš jako fór, ale napadlo mě to. Ono to má nějaký výhody i nevýhody a omezení, takže to budu muset ještě zjistit co a jak. 

 

před 35 minutami, exBURN napsal:

Nikdy jsem si nemyslel, že to nastane tak brzo, ale čím dál častěji se člověk otočí za hezkou károu 20 let starou viz tahle A4 a její vrstevníci.
Oproti nové nudné šedi nebo hůře wannaby sportovním SUV apod...


U mě to nakonec dopadlo taky na 14 letou vránu.

Vidim to stejně. Máš to pěkný, si řekneš 14let a pane jaká je to pořád fešanda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Strocek napsal:

Měls to pěkný! :). Já na ty starší káry nedám dopustit. Shodou okolností jsem byl dneska u kámoše na pokecu co mi dělá servis, tak mu říkám, hele potřeboval bych udělat oleje a filtr, tak mi říká, tak mi to tu nech, já tě hodim domu. Před chvílí mi to přivez domu. Olej, filtr i s prací 1300,- ještě jsem mu před tim říkal mrkni na spodek, jestli to něco nepotřebuje, už to má roky... Tak prej tam nic nepotřebuje a šlape to krásně, najeto 408xxx. Jezdim s tim 12let denně, všední dny cca 100km. Samozřejmě když si řekne nějakej spotřebák, tak mu dám co potřebuje. Sem zatraceně spokojenej parchant, za 6 let je to ofiko veterán :). Jasně, komfort nebude jako u nových, ale na to moje ježdění... Sem si říkal, že bych mohl dát mega nebo se o to alespoň pokusit. ;)

Jo, jo, to byli ještě poctivý auta, dneska je to úplně jinde, ale to tak nějak se vším, prostě spotřebák. Audi v Quattru měl před dlouhými léty kamarád, a každý rok jsme to brali v zimě na pole blbnout, dodnes na to vzpomínám. Ale tomu se tedy brutálně vyspal motor, ani se nebylo čemu divit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 10. 2020 v 13:59, gorlo napsal:

Jak je na tom DSG převodovka? Příští rok plánuji koupit auto do práce. Rok tak 2013 a nejspíš Octavia 3 nebo Golf. Auta budou mít najeto kolem těch 200tis. Má smysl nad tím DSG uvažovat, nebo raději manuál?

Já mám DSG v Octavia III. 1.8TSI, rok 2013 najeto momentálně 170tisíc a bude oprava dvojspojky... Mám to vyběhaný, ale nutno podotknout, že velký množství km to strávilo po Praze... 
a nechával jsem tam měnit olej v 100k, ikdyž říkají, že tam je suchá skříň a výrobce nemá předepsaný interval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Radek124 napsal:

No jo, to se ještě dělávaly pěkný auta co byla radost řídit - ne jak ty dnešní dvoutunové hroudy, co fungujou spíš jako iPod na kolečkách... :thumbsdown_anim:

Tak zrovna v pripade parniku (MX-5 NC) je to hodne mimo. Je to nejslabsi a nejtezsi generace. Ta nova imho jizdne o dost lepsi. Zaroven i lehci. Design nekomentuju a parniky jsem mel pro poradek dva... ;)

To mi pripomnelo, ze musim aktualizovat svuj auto obraz o tri roadstery. 

Screenshot_20201027-212855.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2020 v 13:41, monika1910 napsal:
Pozdravujem chalani,
idem si k Vám po radu... aktuálne mám malú hybridnú yarisku a čoraz častejšie mám pocit, že nadišiel ten správny čas na jej výmenu a ak by jej nový model ponúkali aj vo verzii so štvorvalcom, tak by som pravdepodobne po yarise siahla opäť. Áno aktuálne prebieha dopredaj modelového radu z roku 2017 a bolo by to riešením, ale mať takmer to iste auto ako teraz... no, neviem. Páči sa mi nová Corolla a taktiež aj CH-R, len premýšľam, či má opodstatnenie si priplatiť cca 2 tis. € za 2,0 l, alebo úplne stačí 1,8 l (hybrid, automat). Viem, že veľa závisí od toho, či sa s autom jazdí viac v meste, alebo na diaľnici, no i napriek tomu by ma zaujímal Váš názor, či skúsenosti. Pozdáva sa mi ešte Kia xCeed a Mazda CX-3, ale tam to bude asi podstatne horšie, čo sa spotreby týka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2020 v 10:34, adamo napsal:

Je to ještě necelý rok v tovární záruce. Nicméně máte pravdu, riziko následků 37 tisíc km driftem je dost vysoké. Kašlu na to. Díky všem za reakci.

můžu poprosit jen ze zvědavosti klidně do SZ Cenu a bližší specifikaci? Mám 340i a dost koukám i po 240i. Ale všechno jsou to Xdrive a to nechci. Zadokolka je obvykle jedno z 20 aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...