Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Tomas_2002 napsal:

No jo, MR 2019 to se vyrábělo už od 7/2018, to už je historie :D Pokud vím, tak to funguje jen u vozů s MIB 3, což u modelu Kodiaq a Superb je až s MR 2021

Ale super, ze uz konecne umi auta bezdrat! To mi fakt udelalo radost. Jen nevim, proc to tak trva :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, moco napsal:

Kamarádi od fochu, jak je na tom se spolehlivostí ten 206kW motor v Superbu? Není to pokladnička? Spotřebu neřeším. 

Nula závad na autech co mi prošlo rukama. Jsou verze 206 a 200 kW, liší se rokem výroby a emisní třídou, ale jsou stejný. Prvních par tisíc km to žere jak osmiválec, ale pak se to zklidní a padne to pod 10. Možná doplní někdo ze servisní sítě nějaký info, ale obecně si nepamatuju na jakékoliv 2.0 TSI závadu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Rodeo65 napsal:

Ahoj,
Auto pro sebe jsem vyřešil tak, že mě to čeká za 2 roky. Takže je na řadě auto pro ženu (bohužel to nejde vyřešit jako to moje). Líbí se jí stará krásná XC90 2011-2014 v D5. Ty auta se daj sehnat kolem 400tis s rozumným nájezdem a budu brát bez DPH v Německu, tak i za méně.

Ví tu někdo z Vás, zda s tím jsou nějaké velké potíže, na či se zaměřit a co nebrat?

Nám se ten stary korab moc líbí, pro mě to je sen. Sice ve vnitr je cítit rok 2006, ale to asi nevadí. Dle nas spolehlivější a kvalitnější jak Mitsubishi Outlander 2016. Vyvedte me z omylu.

Díky moc


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ještě bych přidal přední světla - popraskaný povrch, dle volva kvůli zimní směši prodáváné u nás. Světla sou celkem drahé a vyleštit se to většinou nedá. 

Interiér není moc kvalitní, zkontroluj boční plasty u sedaček, jestli nejsou zlomené. Potom loketku jestli moc nevrže.

Za mě to není moc dobré auto. Hlavně tím vnitřkem a neschopnou 4x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, moco napsal:

Kamarádi od fochu, jak je na tom se spolehlivostí ten 206kW motor v Superbu? Není to pokladnička? Spotřebu neřeším. 

Je to nejlepší motor co se tam dá pořídit. Pokud člověk akceptuje spotřebu, tak není co řešit. Ale já se nevešel pod 10l ani s tím bi-tdi 176 kW takže mě to přijde super 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vladar91 napsal:

Ještě bych přidal přední světla - popraskaný povrch, dle volva kvůli zimní směši prodáváné u nás. Světla sou celkem drahé a vyleštit se to většinou nedá. 

Interiér není moc kvalitní, zkontroluj boční plasty u sedaček, jestli nejsou zlomené. Potom loketku jestli moc nevrže.

Za mě to není moc dobré auto. Hlavně tím vnitřkem a neschopnou 4x4

Otec mal dve, myslím, že ročníky 2006 a 2009 - vždy kúpil s nájazdom okolo 200 tis. a potom okolo 300 tisíc predával. Na autách sa menili v podstate len nejaké spotrebné veci. 

Ale inak potvrdzujem vŕzgajúci interiér, zlomený plast na sedačke sa tiež riešil. Popraskané svetlá detto, ale myslím že ako dovod servis uvádzal teplo od xenónov a "únavu materiálu" (nie som si už istý či sa svetlá menili).  

V každom prípade to bolo preňho ideálne auto - velké, pohodlné, spolahlivé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volvo je celkově pohodlnější, bude mít i lepší jízdní vlastnosti, Outlander je proti němu žebřiňák a není to žádný divoch. Každopádně když tě XC90 pozlobý, stojí to nemalé peníze, už jsem tady zmiňoval kamaráda který se handrkoval s bazarem o úhradu opravy čtyřkolky, která stála devadesát tisíc. Auto měl doma týden, když se odporoučela. Na tom Outlanderovi v benzínu, pokud byl dobře dělaný servis tě nemá co překvapit, aspoň co se peněz týká. Ty auta znám dobře a jsou to držáci. Jenom reznou jako správný Japonci, takže určitě zkontrolovat spodek jak je na tom. V Německu kolem čtyř kil šel sehnat ještě minulý rok, když jsem hledal já, malý nájezd auto v záruce. Ale doba je blbá, ty auta šli dost cenově nahoru, kurz Eur nic moc a k tomu je jich méně a méně. Ten dvoulitr si dnes každý drží zuby nehty....jo a dvoukole ani nepřemýšlej, stojí za prdlačky.

Afri jsem rád, že píšes o Outlanderu právě Ty, párkrát jsem ho u Tebe viděl v příspěvcích. Děkuji za názor, 2wd nebude cesta. Co ten jejich PHEV?

U XC90 to člověk těžko odhadne, jsem připraven do toho dát 350bez DPH a počítám že pak něco aby se "zabydlel". Jenže jak odhadnout tu čtyřkolku.. Odhalí to nějaký odhadce vozidel I když to zvedne? Doufám, že těch 90tycek za opravu bylo v autorizaku a ne někde u kutila. To by byla raketa...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

důležité je si ověřit, že byl měněný olej v automatu co 60t km a to ideálně pouze v autorizáku (špatný typ oleje ten automat popraví, stejně jako jeho nevýměna). Občas odchází tisícihran na AWD, ale u těchto posledních ročníků bude už ten zesílený. Občas teče do AWD jednotky, ale v ČR jsou profíci, co ji umí opravit a tušímže i přemístit na vhodnější místo. Někdy odchází pumpa haldexu. Mrknout na zadní tlumiče, mohou tam být nivomaty. Jestli netečou. Nebo jestli se od nich neozývá hluk. Nejsou úplně levné. A poslední věcí jsou vířivé klapky na 136kW verzi. Naštěstí nehrozí vcucnutí. 
Je to jen takový souhrn, co tě může potkat, ale nelze říci, že to potká každý kus

Děkuji za výpis kostelivcu. Todle nejsem schopen odhalit sám jako nouma na auta co? Ja si tu našel něco přímo od prodejce VOLVA. Takže jen s kompletní historii, výměnou oleje v motoru, v převodovce...snad by pak mělo bejt vše ok.

Tskze jak to tak čtu, tak nebude to sranda něco vybrat. Připravit si na opravu alespoň 60 na začátek abych mohl jezdit...jo kdo chce opici...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych přidal přední světla - popraskaný povrch, dle volva kvůli zimní směši prodáváné u nás. Světla sou celkem drahé a vyleštit se to většinou nedá. 
Interiér není moc kvalitní, zkontroluj boční plasty u sedaček, jestli nejsou zlomené. Potom loketku jestli moc nevrže.
Za mě to není moc dobré auto. Hlavně tím vnitřkem a neschopnou 4x4

O předních světlech jsem též četl, uvidíme co nabídne německý trh. Bydlím teď tu a budu vybírat odtud.

Interiér je opravdu dost predpotopni, ale to by ženě nevadilo. Pro ženu 4x4 asi nebude limitujici když se nezesere, pak bude limitujici pro moji peněženku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otec mal dve, myslím, že ročníky 2006 a 2009 - vždy kúpil s nájazdom okolo 200 tis. a potom okolo 300 tisíc predával. Na autách sa menili v podstate len nejaké spotrebné veci. 
Ale inak potvrdzujem vŕzgajúci interiér, zlomený plast na sedačke sa tiež riešil. Popraskané svetlá detto, ale myslím že ako dovod servis uvádzal teplo od xenónov a "únavu materiálu" (nie som si už istý či sa svetlá menili).  
V každom prípade to bolo preňho ideálne auto - velké, pohodlné, spolahlivé. 

Děkuji za info. Kam pak táta předsedal? Jen tak ze zvědavosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodeo,

jen k tomu, ze sis nasel potencionalni vuz primo z Volva...asi dva roky zpet jsem premejslel nad vymenou kinderwagenu ze stavajici V70 na zanovni v70... vedel jsem presne co chci a jednu krasnou nasel v Pruhonicich...Vonavka, spravnej motor, vybava, malicko km, krasna...Auto primo z volva, kde bylo jako manazerske, vsechny servisy hotove atd... No, udajne nebourane auto, nelicovala kapota a mlhovky vs naraznik, opravovanej drzak svatla....kdyz sem se ptal, neikdo nic nevedel a az pak prisel borec ve volvo monterkach, ze s tim najel do zaveje pred salonem :) , motor zechcanej od oleje, prej omylem prelil a zapomnelo se to utrit...nejake volva uz sem mel, tak sem se optal na par veci, kdyz videl, ze me nevochcije, tak rekl, ze vi prd co s tim bylo...

Neber to jako dogma, jen bud opatrnej i v ofiko salonu. Ojebat Te bude chtit asi kazdej :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Rodeo65 napsal:


Děkuji za info. Kam pak táta předsedal? Jen tak ze zvědavosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

tu to moc smerodatné nebude - v podstate prestal jazdiť a kúpil si na občasné cesty okolo baráku SX4 s cross (benzín, atmosféra). Teraz ale začína znova špekulovať a ťahá ho to aspoň k XC60, pravdepodobne by znovu hladal staršie s dieslovým 5 válcom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodeo,
jen k tomu, ze sis nasel potencionalni vuz primo z Volva...asi dva roky zpet jsem premejslel nad vymenou kinderwagenu ze stavajici V70 na zanovni v70... vedel jsem presne co chci a jednu krasnou nasel v Pruhonicich...Vonavka, spravnej motor, vybava, malicko km, krasna...Auto primo z volva, kde bylo jako manazerske, vsechny servisy hotove atd... No, udajne nebourane auto, nelicovala kapota a mlhovky vs naraznik, opravovanej drzak svatla....kdyz sem se ptal, neikdo nic nevedel a az pak prisel borec ve volvo monterkach, ze s tim najel do zaveje pred salonem  , motor zechcanej od oleje, prej omylem prelil a zapomnelo se to utrit...nejake volva uz sem mel, tak sem se optal na par veci, kdyz videl, ze me nevochcije, tak rekl, ze vi prd co s tim bylo...
Neber to jako dogma, jen bud opatrnej i v ofiko salonu. Ojebat Te bude chtit asi kazdej
 

Jak říkáš, bohužel. Bude asi lepší někoho znaleho věci mít s sebou po ruce. Jinak to nevidím no.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu to moc smerodatné nebude - v podstate prestal jazdiť a kúpil si na občasné cesty okolo baráku SX4 s cross (benzín, atmosféra). Teraz ale začína znova špekulovať a ťahá ho to aspoň k XC60, pravdepodobne by znovu hladal staršie s dieslovým 5 válcom. 

Díky moc. I todle ale mi říká, že ty Volva něco do sebe mají...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Rodeo65 napsal:

Afri jsem rád, že píšes o Outlanderu právě Ty, párkrát jsem ho u Tebe viděl v příspěvcích. Děkuji za názor, 2wd nebude cesta. Co ten jejich PHEV?

Pre PHEV musíš mať vhodný prevádzkový režim (dochádzanie do mesta najmä na elektrinu), inak ťa bude srať. Má o štvrtinu menšiu benzínovú nádrž. Tu na IS jazdia Outlandre prakticky len v PHEV verzii, je to mimoriadne obľúbené auto, ale osobne som mu na chuť neprišiel, a to mám hybridy rád. Je o niekoľko sto kg ťažšie ako obyč spaľovák, to nejako súdruhovia v Japonsku nevychytali, a je to dosť cítiť. Najmä v „teréne“ - má problémy trebárs so šmykľavými deravými výjazdmi a všetkým, čo nejako súvisí s tou hmotnosťou.

Na druhej strane jazdíš za málo, je tichšie a komfortnejšie. Je to držiak. Skvelá vec je nastavovanie rekuperácie pádlami pod volantom, najmä v zápchach je to božia vec, posúvaš sa len plynovým pedálom, ktorý pri uvoľnení veľmi výrazne brzdí.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Rodeo65 napsal:


Afri jsem rád, že píšes o Outlanderu právě Ty, párkrát jsem ho u Tebe viděl v příspěvcích. Děkuji za názor, 2wd nebude cesta. Co ten jejich PHEV?

U XC90 to člověk těžko odhadne, jsem připraven do toho dát 350bez DPH a počítám že pak něco aby se "zabydlel". Jenže jak odhadnout tu čtyřkolku.. Odhalí to nějaký odhadce vozidel I když to zvedne? Doufám, že těch 90tycek za opravu bylo v autorizaku a ne někde u kutila. To by byla raketa...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Phev je super a po Německu jich jezdí hodně, protože tam na ně mají dotace a jsou velmi oblíbená, takže šance na dobrý kup by mohla být. Mají hezčí interiéry a lepší jízdní vlastnosti, to auto má vcelku i solidní zátah a sílu. Pro mé využití mě přišlo dobíjení jen zbytečný stresík navíc a s testovácími jízdami jsem byl max spokojen i s tím dvoulitrem, takže to dopadlo jak to dopadlo :guitar: Čtyřkolku to má parádní, oni tak nějak všichni ti Japonci to mají vymazlené.

Jinak kamarád měl Volvo u AD, aby se mohl soudit, nakonec dostal s bazaru 50% celkových výdajů co si vlastně vzpomínám že říkal. Auto pustil po dvou letech, protože chytil nějaký kus co do něj strkal jenom prachy....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 5. 1. 2021 v 17:42, Jsilver napsal:

Kolega tady mi nabidnul si ho pujcit tak toho asi vyuziji... no a pokud mi to vyjde tak jdu do nej. Cas mam, supa ma do cervna

Jen tak na dlouhé zimní večery :) https://www.youtube.com/watch?v=ZweAwJB5exA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, honzyk napsal:

Jen tak na dlouhé zimní večery :) https://www.youtube.com/watch?v=ZweAwJB5exA

Diky, videl jsem a auto uz jsem i na par dnu mel pujcene. Asi rozhodnuto.... musim rychle nebot se bojim ze jak Skodovka zmenila, resp udala na strankach nove emise tak se da cekat ze to Volkswagen udela take a pak jsem v.... nechapu jak je mozne ze obe dve znacky, ac maji stejne, identicke motory, maji nebo udevaji? jine emise.... fakt mi to hlava nebere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, videl jsem a auto uz jsem i na par dnu mel pujcene. Asi rozhodnuto.... musim rychle nebot se bojim ze jak Skodovka zmenila, resp udala na strankach nove emise tak se da cekat ze to Volkswagen udela take a pak jsem v.... nechapu jak je mozne ze obe dve znacky, ac maji stejne, identicke motory, maji nebo udevaji? jine emise.... fakt mi to hlava nebere. 
Napadá mě rozdílná váha aut, převody, aerodynamika..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Vladar91 napsal:

Napadá mě rozdílná váha aut, převody, aerodynamika..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 

To si nemyslim, jen pro male srovnani, motor 2.0 TDi 147kw 4x4 Skoda uvadi u superbu combi 151-163g, volkswagen u Arteona, ten samy motor 129-135g.... ten rozdil je fakt obrovskej a vaha zase tak rozdilna nebude, aerodynamika mozna jo.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...