Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Zkusím rozhodit sítě i tady, hledám nějaké info k NC z odkazu, nebyl se na ni náhodou někdo podívat:

https://auto.bazos.cz/inzerat/132985994/mazda-mx-5-18-2007-110tkm.php

Případně nezná někdo pana Jana Vejskraba nebo nemá na něj nějaké reference? Má aktuálně několik inzerátů, všechno Mazdy, hledal jsem na mazda fórech ale nic jsem nenašel, tak mě spíš napadlo, jestli někdo neví, kdo to je, případně od něj třeba někdo auto už kupoval nebo mě možná někdo bude umět odkázat na nějaké zkušenosti s koupí u něj.

Předem díky za jakékoliv informace.

Určitě před koupí prověřim VIN a našel jsem dobře reference co se týká MX5 na servis BM motors, takže tam bych auto určitě nechal pred koupi prohlédnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

To vypadá jako čerství dovoz. 

Sežeň VIN, zkusím se ti podívat do Elektronické servisky Mazdy. 

Servis ti můžu doporučit Guru Racing Garáž na MX5, případně klidně i u mě, pokud jsi někde z okolí P5. 

Upraveno uživatelem Snehulak54
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Snehulak54 napsal:

Ahoj, 

To vypadá jako čerství dovoz. 

Sežeň VIN, zkusím se ti podívat do Elektronické servisky Mazdy. 

Servis ti můžu Guru Racing Garáž na MX5, případně klidně i u mě, pokud jsi někde z okolí P5. 

Ahoj, moc díky za pomoc, odpoledne si budeme volat tak se určitě zeptám na VIN. Jinak jsem praha 9 takže určitě díky za tip na guru racing, je to i cca kousek z toho hradesina, kde to prodává.

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NCcko s 1.8 nechces. Priplat a kup 2.0 s Bilsteinama a samosvorem. Ona je ta 1.8 adorovana pro svoji tocivost, ale jen tema, kdo nejezdili s dvoulitrem. ;)

Jezdil jsem vsechny ctyri generace s ruznejma motorama a upravama (NA a ND bohuzel jen kratce v ramci car swapu na projizdce) a fakt je mezi kolikrat "stejnejma" autama obrovskej rozdil. Doporucuji FB a skupinu MX-5, je tam mnohem vic zivo nez na MX-5.biz a ac FB nesnasim, je to nestrukturovana studnice znalosti. Poptej se tam a idealne zkusit sehnat od nejakeho klubaka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Guru je fajn (teda trosku drazsi a budes smrdet po kouri z cigaret jeste vecer), ale urcite ti dobre poradi. Pak jeste doporucuju http://bmmotors.cz/, kde mi mockrat pomohli a jsou to fakt nadsenci. Ale bacha, oni tyhle machri obecne maji uzasnej dar ti kazdy auto rozmluvit a doporucit podobnej werk od jejich znamejch. :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty, ono asi pokud doporučí něco takového od nich tak nejsem proti 😀 tohle  zaujalo  protože to můžu mít 5 let, mít to jako skoro daily a pak to ještě rozumně prodat s najezdem do 200 (ano, jsem si plně vědom, že kdoví  jak to je v realitě, tady sázím na prověření VIN, i když asi ani to nemusí být stoprocentní). Proto hledám reference na tohoto prodejce, proti aktuálně hovoří, že to je dovozce, pro že prodává jenom mazdy, tak to působí o kousek duveryhodneji. Každopádně ale chci aby to někdo prohlédl, já tomu prd rozumim a těžko třeba poznam, jestli nastrik spodku proběhl přes už existující rez nebo včas. Ani vlastně nevím, kam se podívat pořádně takže určitě musím sehnat někoho kvalifikovaného.

Na FB jsem už info sháněl, ale zstimcbez odezvy.

Co se týká dvoulitr tak máš určitě pravdu ale ten příplatek není až tak malý, byť věřím, že za to stoji. Už takhle mám ale problém si ospravedlnit takhle zbytečně auto tím, že jsem vybral generaci, se kterou snad budu moct jezdit "skorodaily" a že když bude nejhůř prodám to drahé popovice jako auto, kterým bude moct jezdit do práce:-D takže v tomto kontextu je ta 1.8 bohužel volbou z rozumu.

Já se vlastně pořád motam v kruhu-jak náhradit služební, o které přijdu. Aktuálně máme před barákem ještě Outbacka 3.generace (late 2009) ktery je sice bozi, ale se 400 na budíku a spojkou uz pomalu na výměnu je to spise na doježdění, protoze servis uz se prilis nevyplatí. A moje mysl se potácí stale ve stejnem kruhu

1) koupím velkou krabici na výlety, ve které se vyspím ve dvou a můžeme vyrazit kamkoliv.

2) koupím něco pro zábavu v čem se ale bude dát normálně jezdit a zimu a zbytek budu řešit outbackem, dokud bude jezdit. Třeba miatu, twingo rs a nebo z méně zábavného ale azylového soudku breru nebo c70

3) koupím si jinou motorku:-D ale to je ode mě prece sobecké... no i kdyz... no prostě tohle paralelně pořád vyvěrá na povrch 😀

 

No a všechno tohle řeším paralelně do té doby, než jedno z toho dotáhnu a vlastně sám nevím, co to nakonec bude 😀

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Když tak napiš SZ. Já kupoval mx5 1,8 na podzim a udělal jsem při výběru několik chyb tak ti rozepíšu jak a kde hledat problémy a čemu bych se vyvaroval.
Dvoulitr je jinak super ale u mě byl přes limit a já zas říkám raději 1,8 než nic. I po půl roce mám z auta pořád respekt a nedostanu ani z te 1,8 všechno. Taky jezdím daily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

potřeboval bych Vaši radu. Chtěl bych koupit auto s následujícími parametry - cena 100 - 150 tisíc, kombi, benzín. Můj nájezd za rok je tak 7000-8000. Nechtěl bych žádné auto z koncernu a tak mě napadají auta jako je Mazda 6, Honda Civic (je to hatch, ale kufr by mohl být dostačující), Ford Focus, Dacia a jiné. Neporadili by jste mi prosím? Už v tom trošku. A nejlepší by bylo, kdyby jste náhodou věděli o nějakém k prodeji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Focus s atmo 1.6 benzínem je asi bezproblémová volba, na vývoji toho motoru se měla podílet Yamaha, Mazda 6 je o třídu výš takže za tu cenu asi budou starší a ojetější auta než v katagorii Focus,. 

Asi budeš hledat něco takovýho, https://autoingarant.cz/vsechny-vozy/ford-focus-5d-16-duratec-74kw pokud nevadí Civic hatch, tak Focus by mohl posloužit taky, ta MkII. má ještě docela skladnej kufr. Případně bych si asi šel pro tohle https://www.tipcars.com/ford-focus/kombi/benzin/ford-focus-1-6-74kw-ghia-full-winterpaket-10924570.html a budeš mít hezčí barvu a kola než já a navíc vyhřívaný čelní sklo. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, fide napsal:

Zdravím všechny,

potřeboval bych Vaši radu. Chtěl bych koupit auto s následujícími parametry - cena 100 - 150 tisíc, kombi, benzín. Můj nájezd za rok je tak 7000-8000. Nechtěl bych žádné auto z koncernu a tak mě napadají auta jako je Mazda 6, Honda Civic (je to hatch, ale kufr by mohl být dostačující), Ford Focus, Dacia a jiné. Neporadili by jste mi prosím? Už v tom trošku. A nejlepší by bylo, kdyby jste náhodou věděli o nějakém k prodeji. 

Mazda 6 za kilo bude vrak, za 150 bude vrak za rok, smysl má až Mazda 6 mk2 ta už tolik nerezne, ale aj tak to bude diesel a sázka do loterie.

Focus 1.6 benzín je rozumná volba ale nevím jestli chceš zábavné auto a nebo jen povoz, co Tě odvezle z bodu A do bodu B.

Pokud to máš jen jako dopravní prostředek, kouknul bych se i na Dacii Sandero.

třeba něco takového:

https://auto.bazos.cz/inzerat/133817577/dacia-sandero-stepway-09-tce.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, guzmic napsal:

Mazda 6 za kilo bude vrak, za 150 bude vrak za rok, smysl má až Mazda 6 mk2 ta už tolik nerezne, ale aj tak to bude diesel a sázka do loterie.

Focus 1.6 benzín je rozumná volba ale nevím jestli chceš zábavné auto a nebo jen povoz, co Tě odvezle z bodu A do bodu B.

Pokud to máš jen jako dopravní prostředek, kouknul bych se i na Dacii Sandero.

třeba něco takového:

https://auto.bazos.cz/inzerat/133817577/dacia-sandero-stepway-09-tce.php

Tak Sandero má moc malý kufr. Chtěl bych jen spolehlivý vůz, co mě odveze z bodu A do bodu B. Na zábavu bude v budoucnu jiné auto. Ten Ford je asi na tom s korozí lépe než ty Mazdy 6?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáme tu mezi sebou pražáka nebo hradečáka s druhou generací S80, motorizace D5 (2.4l 158kW) a rok cca 2013+ (poface)?  
Podle všeho budu od léta potřebovat dálniční přibližovadlo na cesty PRG<->HK a zatim mi výše uvedené (v rámci budgetu cca 300k) vychází nejlépe. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, fide napsal:

Tak Sandero má moc malý kufr. Chtěl bych jen spolehlivý vůz, co mě odveze z bodu A do bodu B. Na zábavu bude v budoucnu jiné auto. Ten Ford je asi na tom s korozí lépe než ty Mazdy 6?

@fide

Focus je jistější volba než Mazda 6 mk1.

ale druhá řada už je lepší, tu jsem snad výrazně rezavou ještě neviděl.

Ale třeba tohle, vypadá fakt dobře

Pohodlné velké auto, co celkem slušně jede.

https://auto.bazos.cz/inzerat/133704899/mazda-6-gh-20i-kombi.php

 

 

IMG_20210327_063029.jpg

IMG_20210327_063058.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řikal mi tuhle kámoš (mladej kluk), že jeho jedničková fábka, že už neni vono :) a že by se podíval po něčem trochu lepším. Chtěl by dvojkovou oktávku v kombíku a neví co za motorizaci. Moc toho nenajezdí a spíš po městě krátký trasy, takže benzín. Já mu říkal, že bych se nebál ani jedničkový oktávky s 1.6 74kw v pěkným stavu. Nepotřebuje nějakej super výkon, spíš pracanta co vydrží. Jakej motor by byl nejlepší? Rozpočet do kila.

 

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nebude blbá i ta 75kw co se dávala do těch dvojek, když trefíš pěknej kousek, ale nemám zkušenost. Člověk jak do toho vyloženě nedělá, tak si může zadělat na zbytečnej průšvih a to si řekneš Oktávka to zná každej. Předpokládám, že ty benzíňáky nikdo nebral jako firemní koráby, který natočili statisíce, takže by mohla bejt větší šance sehnat pěknej kousek než dízla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...