Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 10 minutami, dawe009 napsal:

Žena má Tiguana 1.5 TSI 110 kW s DSG a jezdí to úplně v pohodě. Jako není to motorizace na tahání přívěsu, ale plně naložený to jede furt ok. Když ji to jedu mejt nebo tankovat a jedu v tom sám, dá se říct, že je to i svižný. Průměrná spotřeba za ten rok, co ho má, je 7,3 litru. 80% couračky město, 20% dálnice. 

Diky. Asi neco takovyho jsem potreboval slyset :) Tiguan nebo Ateca s 1.5tsi 110kW by nemuselo byt pro zenu "moc velky" a zaroven s tim dojedeme do Madarska do lazni, na vychod Slovenska za pribuznejma, pripadne do Chorvatska k mori. 

Outlander uz je starej a navic 2.0TDI na mejch dennich 25km do prace a zpet mi prijde trochu uchylny :) + teda tech par delsich cest viz. vyse (tam je to fajn) 😎

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Tak a sem nahranej Tak dlouho jsem se tesil, az budu vybirat novej povoz, az z toho mam ted hlavu jak patraci balon, bo nevim.


Zkus se podivat na Opel Zafira. Našel jsem za 480 000 r.v.2018 super výbava. 1.4 T benzin 140 koní najeto 23 000km. Vysoký posed, hodně místa. Ja mam Zafiru od novoty 10 let, neměnil bych.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Berbatow napsal:


 

 


Zkus se podivat na Opel Zafira. Našel jsem za 480 000 r.v.2018 super výbava. 1.4 T benzin 140 koní najeto 23 000km. Vysoký posed, hodně místa. Ja mam Zafiru od novoty 10 let, neměnil bych.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk
 

 

Zafira je ok, aj ten motor bude slušný... ale za půl míče bych vzal něco nového... scalu, rapid, t-roc nebo t-cross.

Nebo klidně Sandero v plné palbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tip, ale Zafiru ne. Pokud nove, tak nejspis rovnou toho Tiguana nebo Atecu pripadne treba CX 5. A jeste spis na operak. Za cash to bude v pripade nejakyho triletaka. 

Operaky se tu kdysi probirali. Mate nekdo referenci treba na Barth ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky






Zkus se podivat na Opel Zafira. Našel jsem za 480 000 r.v.2018 super výbava. 1.4 T benzin 140 koní najeto 23 000km. Vysoký posed, hodně místa. Ja mam Zafiru od novoty 10 let, neměnil bych.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

Pošli mi tu Zafiru. Brácha shání Zafiru kolem této částky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hladam rodinne auto na kazdodenne jazdenie do prace a pripadne vylety. Momentalne mame skodu octaviu II po fl 2.0 TDI 103kw - absolutne vyhovuje, rozmerovo, spotrebou atd. skoro dokonale auto pre mna, no ma 11r. a bude pytat castejsi servis co mi uz pride casovo a aj financne nezmysel.

 

Rozmyslam nad VW Golf Variant 8gen 1.5 eTSI 96kw DSG. 

Mate niekto prosim skusenosti s tymto motorom resp autom ako takym? Spolahlivost, spotreba, nejake chyby, vyrobne vady?

Mild hybrid je v pohode? Trochu sa ho bojim s ohladom na servis a dalsie diely co mozu robit problem atd.

Neviete nahodou ako su na tom vseobecne 1.5 etsi s olejom? Treba casto dolievat? (momentalne sa olej dolieval az pri vymene cize ci to pre mna nebude velky sok ked bude chciet kazdych 10k km flasku :D ) 

Popripade comu sa pri konfiguracii vyhnut?

 

 

Nejake ine navrhy v tejto cenovke a v tychto rozmeroch od konkurencie?

 

Mockrat dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám G7 Variant 2019 1.5 cng dsg ... Olej nedolevam, ale měním po 15k, aktuálně najeto 35k a spokojenost... Jak rozměrově tak dynamicky...

Možná bych zvážil toto řešení, nevím jak už teď mají odladěný infotaiment a hybrid je zas poměrně "nová" technologie u koncernu ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi 110 kW.

eTSI je mild hybrid, není na tom nic složitého, 48V systém, není se tam čeho obávat

verze 96 kW používá Millerův cyklus spalování - sice nejsou hlášeny žádné problémy, ale přesto bych se trochu bál vlivu na životnost motoru. 110 kW nic takového nemá.

případně pokud bys měl obavy i z toho mild hybridu (není důvod), tak je v nabídce i klasická 1.5 TSI bez to 48V systému.

Auto je to velmi dobré, především podvozkově/jízdně je opravdu dobře udělané. Jediný, co není zatím ještě vyladěný na top, to je infotainment. Od uvedení je to už o hodně lepší, první auta byla fakt porod..teď už to chodí většinou relativně ok a další aktualizace jsou na cestě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za cenne info.

O tom Millerovom cykle som netusil, predpokladal som, ze tie motory su rovnake len je zmenena riadiaca jednotka, ale mas pravdu uz som to nasiel aj na oficial stranke VW. :D:D  Bolo to uz vo VW predtym pouzivane? 

V konfiguracii mi vyhovovala vybava limited s 96kw + doplnkova vybava, ak by som chcel 110kw tak by som musel ist do vybavy style co by pre mna znamenalo prakticky +3500€ (doplnkovu vybavu beriem viacmenej tu istu v oboch pripadoch, to co je naviac v style k zivotu velmi nepotrebujem). Otazne je ci 3,5k bude stacit na pripadne neprijemnosti s Millerovym cyklom...

 

Neviete niekto ci k ponuke limited planuju pridat aj dalsie motory?

Popripade kontakt na niekoho kto by vedel urobit peknu motivacnu cenu? :D

 

diiky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, milleruv cyklus byl už u mk7 a nevím o žádném problému..ale z logiky věci to má ten motor trochu těžší..takže pokud to plánuješ mít třeba na 10 let, tak bych se tomu pro jistotu vyhnul.

Bohužel složení výbav na SK neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovede,

chcem dsg cize mildu sa nevyhnem, otazne je ci ist do 96kw alebo 110kw pre ten millerov cyklus. To si uz musim zvazit sam... 

před 2 hodinami, blackhead napsal:

Pokud mild nepotrebujes treba kvuli dsg, tak bych se tomu vyhnul, nic to defacto neprinasi. Jinak my mame 96kw v novem leonu st a je to pro nase potreby v pohode, slusna je spotreba, kombinovana do 6 a okresky se da dostat i pod 5 na 100.

Tu spotrebu mas s mild hybridom a dsg?

Zerie ti to olej? Ako casto treba resp netreba dolievat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, blackhead napsal:

Pokud mild nepotrebujes treba kvuli dsg, tak bych se tomu vyhnul, nic to defacto neprinasi. Jinak my mame 96kw v novem leonu st a je to pro nase potreby v pohode, slusna je spotreba, kombinovana do 6 a okresky se da dostat i pod 5 na 100.

Moje vlastní zkušenost po roce: Spotřeba 1.5tsi 96kw 2020 vs 1.4tsi 103kw 2013 je -1litr pro nový motor při podobném autě a stejném stylu jízdy což je obdivuhodny. Druhá věc je životnost tam je to otazník, ale pro mě s nájezdem 10-15tis/rok to není téma. Každopádně ta prvotní reakce nového motoru je brutálně utlumená, při přepnutí do sportovního režimu je to krapet lepší. Každopádně aby to jelo podobně tak je třeba točit min +500 otáček a o to víc mě udivuje ta výrazně nižší dlouhodobá spotřeba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, efreeti napsal:

Moje vlastní zkušenost po roce: Spotřeba 1.5tsi 96kw 2020 vs 1.4tsi 103kw 2013 je -1litr pro nový motor při podobném autě a stejném stylu jízdy což je obdivuhodny. Druhá věc je životnost tam je to otazník, ale pro mě s nájezdem 10-15tis/rok to není téma. Každopádně ta prvotní reakce nového motoru je brutálně utlumená, při přepnutí do sportovního režimu je to krapet lepší. Každopádně aby to jelo podobně tak je třeba točit min +500 otáček a o to víc mě udivuje ta výrazně nižší dlouhodobá spotřeba. 

Aku mas prosim ta dlhodobu na tej 1.5?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf 2013 1.4tsi jezdil za 7,3l. Leon st 1.5tsi mám 6,3l. Kdybych jel na spotřebu, míň dálnice a hodně okresek, tak bych myslím v pohodě daval 5,5l i min. Při malé zátěži to dost často přepíná na 2valce a pak to běžné ukazuje aktuální spotřebu 3,5l apod. Co se spotřeby týká tak sem fakt takový rozdíl nečekal. Že je to krok dolů co se týká dynamiky, s tím sem byl srozuměn. Po zimě mohu říct že nevím ani o žádném cukání při rozjezdu se studeným motorem(jiné stížnosti sem na netu nezaznamenal), toho sem se bal asi nejvic, ale počítám že minimálně od roku 2020 je to vyřešeny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Karussell napsal:

Pratele, nevite pls, jaky jsou ted cca dodaci lhuty na plug-in hybridni Octavie?

sice to neni Octavia, ale cekam na plug-in hybrid Leon, a mel prijit tenhle tyden (3 mesice pry). Zatim ani slovo od prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...