Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Golf 2013 1.4tsi jezdil za 7,3l. Leon st 1.5tsi mám 6,3l. Kdybych jel na spotřebu, míň dálnice a hodně okresek, tak bych myslím v pohodě daval 5,5l i min. Při malé zátěži to dost často přepíná na 2valce a pak to běžné ukazuje aktuální spotřebu 3,5l apod. Co se spotřeby týká tak sem fakt takový rozdíl nečekal. Že je to krok dolů co se týká dynamiky, s tím sem byl srozuměn. Po zimě mohu říct že nevím ani o žádném cukání při rozjezdu se studeným motorem(jiné stížnosti sem na netu nezaznamenal), toho sem se bal asi nejvic, ale počítám že minimálně od roku 2020 je to vyřešeny problem
Me dynamika vyhovuje, ja uz jezdim spis kochacku :). Dlouhodobou mam zatim 5.8l, ctvrtina dalnice, zbytek okresky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že vás to s tou spotřebou furt baví 😞 Na jízdě je přeci spousta zábavnějších věcí, které lze sledovat, než měnící se čísla na displeji 😄 Za párem hezkých cyklistek se dá jet 20 km/h, při 40 si ráno na náplavce můžu prohlédnout běžkyně v kraťáskách a ve 140 si můžu prohlédnou hezký profil a nebo přidat, kdyby to náhodou nestálo za to 😄 Kdo by hlídal spotřebu, vždyť u pumpy z vás ty peníze stejně dostanou 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrat dakujem vsetkym za prinosne odpovede a skusenosti.

před 25 minutami, Irwinek napsal:

Že vás to s tou spotřebou furt baví 😞 Na jízdě je přeci spousta zábavnějších věcí, které lze sledovat, než měnící se čísla na displeji 😄 Za párem hezkých cyklistek se dá jet 20 km/h, při 40 si ráno na náplavce můžu prohlédnout běžkyně v kraťáskách a ve 140 si můžu prohlédnou hezký profil a nebo přidat, kdyby to náhodou nestálo za to 😄 Kdo by hlídal spotřebu, vždyť u pumpy z vás ty peníze stejně dostanou 😞

Pre mna golf nepatri medzi auta kde sa nepozera na spotrebu a riesi sa len radost z jazdy, je to rodinne auto, na jazdenie su ine :D  A ked mas len cca 40-45l nadrz tak od spotreby zavisi aj kolko casu stratis na pumpach :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, lukasb515 napsal:

Mockrat dakujem vsetkym za prinosne odpovede a skusenosti.

Pre mna golf nepatri medzi auta kde sa nepozera na spotrebu a riesi sa len radost z jazdy, je to rodinne auto, na jazdenie su ine :D  A ked mas len cca 40-45l nadrz tak od spotreby zavisi aj kolko casu stratis na pumpach :D

Já si ještě loni ( starý pán pak umřel a dědicové auto prodali ) půjčoval občas stovku škodovku. Nádrž měla na 32 l. Jen jsem se tak kochal po okrskách a bylo mi fajn, a přitom to auto nedává žádnou radost z rychlosti, zvuku motoru a já nevím čeho všeho, co se dnes tak cení. Prostě mi v něm bylo fajn, protože stejným mě vozil děda a já na něm začínal 😄

Jo, Mazlík má nádrž na 75 litrů a předchozí Drobek 100l. 

500 km na jednu nádrž většinou ujedeš s čímkoli, a déle asi v kuse sedět nevydržíš, takže si protáhneš tělo a trošku odpočineš a to se počítá 😄 A čas je relativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty odstaveny auta na letistich (bez chipu) jsou kusy, na ktery cekaj konkretni lidi, kterym ty kary vyrabeli na objednavku, nebo to jsou auta, co mely byt skladem a vsechny chipy si ted vyrobci setrej pro ty, co si objednavaj nova auta? Az ty chipy dovyrobej a nastrkaj do tech aut na letistich, tak to vsechno bude na trhu jako skladovky ? 

Tusi nekdo, jak to bude ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, honza71 napsal:

Ty odstaveny auta na letistich (bez chipu) jsou kusy, na ktery cekaj konkretni lidi, kterym ty kary vyrabeli na objednavku, nebo to jsou auta, co mely byt skladem a vsechny chipy si ted vyrobci setrej pro ty, co si objednavaj nova auta? Az ty chipy dovyrobej a nastrkaj do tech aut na letistich, tak to vsechno bude na trhu jako skladovky ? 

Tusi nekdo, jak to bude ?

Podle mě je to výrobní fabrice jedno, jestli to dodá dealerovi na sklad, nebo dealerovi pro konkrétního zákazníka. Takže to bude asi kombinace. Slyšel jsem predikci, že zalepit tu díru bude trvat dost dlouho, že návrat do normálu jen tak nehrozí.
Dva známí mají objednané nové auta, oběma posunuli dodání cca o půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, honza71 napsal:

Ty odstaveny auta na letistich (bez chipu) jsou kusy, na ktery cekaj konkretni lidi, kterym ty kary vyrabeli na objednavku, nebo to jsou auta, co mely byt skladem a vsechny chipy si ted vyrobci setrej pro ty, co si objednavaj nova auta? Az ty chipy dovyrobej a nastrkaj do tech aut na letistich, tak to vsechno bude na trhu jako skladovky ? 

Tusi nekdo, jak to bude ?

Oboje. Postihlo to klientské i skladové vozy. Navíc kdo co má skladem tak se to velice rychle doprodává. Měl jsem dnes telefon se zástupcem výrobce a trochu mi potom vyschlo v krku ... 

Já naštěstí držím poměrně velkou skladovou zásobu, takže mám zboží tak na 3 měsíce, ale jsou dealeři, kteří už teď nemají skladem vůbec nic a jenom berou objednávky do výroby bez garance termínu dodání. 

Už začínám chápat, jak se musí letos cítit prodejce bicyklů ... 

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Foundryman napsal:

Mimochodem, proč jste všichni tak posedlí koncernem? Třeba Japonci ještě furt dělají normální motory a ne oturbený sekačky na trávu.

Vlastně jenom setrvačnost. Vždycky jsem měl rád Golf jako auto, a dneska můžu koupit cokoliv koncernového bez většího překvapení. Vlastně jsem už nové auto před koupí nezkoušel tak 10 let. V zimě jsem koketoval s Lexusem, ale pak přišel lockdown, potřeboval jsem něco objednat a tak zase koncern.

Výhoda, že všechno vypadá a chová se stejně je, že žena je zvyklá na koncern, takže nemusím řešit, že bude mít s něčím problém, když by musela použít mé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Radek124 napsal:

Bože to je argument jak noha... Chová se to a vypadá furt stejně blbě, tak to mámo koupíme zas, ať si nemusíme na starý kolena zvykat na něco lepšího :wheelchair: 

taky dobrý :) když mě se fakt ještě navíc líbí. A rodinnou dodávku stejně nikdo lepší nemá. Tam bohužel moc výběru není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Oboje. Postihlo to klientské i skladové vozy. Navíc kdo co má skladem tak se to velice rychle doprodává. Měl jsem dnes telefon se zástupcem výrobce a trochu mi potom vyschlo v krku ... 

Já naštěstí držím poměrně velkou skladovou zásobu, takže mám zboží tak na 3 měsíce, ale jsou dealeři, kteří už teď nemají skladem vůbec nic a jenom berou objednávky do výroby bez garance termínu dodání. 

Už začínám chápat, jak se musí letos cítit prodejce bicyklů ... 

Diky za vysvetleni. Vsemu rozumim, az na toho prodejce kol 😀, na to sem kratkej resp. vedeni mam dlouhy 😎

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, honza71 napsal:

Diky za vysvetleni. Vsemu rozumim, az na toho prodejce kol 😀, na to sem kratkej resp. vedeni mam dlouhy 😎

COVID věc... minulé léto nešlo koupit pořádné kolo. Každý ho chtěl. Nějakou dobu chaty. To samé třeba sehnat psa, každý má teď COVIDového psa, atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...