Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 6 minutami, wawrik napsal:

Ako súvisí nedostatok čipov s tými „EU zmrdmi“? :unsure:

Jednoduše - nebýt zeleného blbnutí, nemusela by být auta tak napěchovaná elektronikou a nepotřebovala by tolik čipů. Abys dostal z motůrku pro zahradní sekačku těch 120-150 koní, potřebuješ čipů vagón.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, wawrik napsal:

Aha. Takže EÚ môže za to, že stáli výrobné linky trebárs Toyoty v Japonsku alebo Suzuki-Maruti v Indii (ktoré sa do Európy ani nevozia).

Autá sú prepchaté elektronikou, lebo to ľudia vyžadujú.

Ano, politici jsou taky lidi. I když se to občas nezdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, honzyk napsal:

No, já koupil Volvo (ojeté) v červnu a bylo to za minutu 12, dneska jsou u dealera ta samá auta o cca 20 - 30 tis. dražší 

@Maroz toho výběru je mi tak nějak nejsympatičtější Leon, co když ti do toho přidám Focuse a Peugeot 308 ? 

308 bude teď nová a ta vypadá famozně, ale dodání bych rekl, že bude v nedohlednu, to už bych možná počkal na dacii jogger... 

Focus mě teď taky napadl, ale skladem je nejlevněji za 630 v konfiguratoru ho for ani nemá (nebo se mi nezobrazuje) tak nevím, jestli se vůbec prodává... 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Takže EÚ môže za to, že stáli výrobné linky trebárs Toyoty v Japonsku alebo Suzuki-Maruti v Indii (ktoré sa do Európy ani nevozia).
Autá sú prepchaté elektronikou, lebo to ľudia vyžadujú.
Za a je k tomu Eu nutí (emise), když už tam dají bezpečnostní systémy, tak si je lidi vezmou, holt.
Ze Suzuki/ Maruti se do Evropy ve velkém vozila poslední generace Suzuki Alto GF / Nissan Pixo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Americkej napsal:

Myslíš ekofašos? Jestli mne počítáš mezi lidi, já bych si vystačil s technikou z 90ek, ABS a klima je fajn, zbytek jsou sračky...

Určite, toto fórum je plné ľudí, čo by im to stačilo, vrátane mňa :D Ale potom sú tu ďalšie milióny zákazníkov, čo chcú elektronické nastavovanie tohoto, vyhrievanie tamtoho, displej tam aj tam a určite aj hentam... Jo, a hlavne aby to malo apku.

Mimochodom, trendy v automotive dnes udáva Ázia, nie pár zaostalých mimoňov v Európe :D Preto mi príde dosť odveci viniť z nedostatku áut nejakú EU, keď je to problém celosvetový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, wawrik napsal:

Určite, toto fórum je plné ľudí, čo by im to stačilo, vrátane mňa :D Ale potom sú tu ďalšie milióny zákazníkov, čo chcú elektronické nastavovanie tohoto, vyhrievanie tamtoho, displej tam aj tam a určite aj hentam... Jo, a hlavne aby to malo apku.

Mimochodom, trendy v automotive dnes udáva Ázia, nie pár zaostalých mimoňov v Európe :D Preto mi príde dosť odveci viniť z nedostatku áut nejakú EU, keď je to problém celosvetový.

Čipy jednou budou a svět se dá zpátky rychle do pořádku, ale EU už asi těžko, no povíme si za pět, deset let. Downsizing, hybridy a všechny podobné pokusy o lepší eco auta beru jako jednu velkou lež, boudu na lidi a celé EU, no a na elektriku nejsme zdaleka připraveni, takže to tady vidím jako jeden velký průšvih. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se přidám

kdybych dnes vybíral normální káru, tak jdu asi zase k Toyotě pro hybrida.

Nárůst ceny nových modelů se mi u nich nezdá tak drastický jako např u Škody.

Co mě ale zaráží, že Corolla kombi se prodává za dost podobné peníze jako Camry, která má představovat top znacky. Kdybych furt nepřevážel nějaký krámy, tak bych asi ten sedat zkousnul a Camry by byla jasná volba.

Ten humbuk okolo elektromobility mě pěkně štve

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Jerryl napsal:

kdybych dnes vybíral normální káru, tak jdu asi zase k Toyotě pro hybrida.

Nárůst ceny nových modelů se mi u nich nezdá tak drastický jako např u Škody.

Ja mám dojem, že Toyota slušne pozdražovala ešte predtým, v rámci generačnej výmeny modelov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, skok v ceně mezi původním Aurisem TS a Corollou TS byl patrný, ale to auto docela narostlo a při koupi předváděčky je rozdíl počítám kolem 50t.

U Camry je rozdíl ceníkových a reálných cen mnohem vyšsí. Co jsem koukal, tak 750-800 je dosažitelná cena při ceníku od 920.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Maro napsal:

308 bude teď nová a ta vypadá famozně, ale dodání bych rekl, že bude v nedohlednu, to už bych možná počkal na dacii jogger... 

Focus mě teď taky napadl, ale skladem je nejlevněji za 630 v konfiguratoru ho for ani nemá (nebo se mi nezobrazuje) tak nevím, jestli se vůbec prodává... 😀

Zírám na to, na fordskladem mají celé 4 kusy 😯 v našem konfigurátoru jen suv, v německém i rakouském všechno, Fiesta, Focus,... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...