Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 25 minutami, safi napsal:

Potřebuju poradit: 1.10 jsem prodal do Áček auto. Převod řeší plnou mocí... Dnes je 19.10 a na registru vozidel jsem si ověřil, že auto stále na ně přepsané není. Volal jsem jim, prý se ozvou. 

V jak moc velkým problému jsem? 

Prepisujú to všetko v Prahe, trvá im to aj mesiac. Máš kúpnu zmluvu, predávací protokol, poistenie si zruš na základe toho. Nech už sa na aaa sype popol akokoľvek, prepis spravia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, nickolas napsal:

Prepis ma byt udelany do 10 dnu od prodeje a zodpovida za nej prodavajici. Jaka je sankce a ve kterych pripadech se k ni pristupuje netusim. Resim to ted taky :)

50 000 CZK. Navíc nemám čas řešit případné pokuty za rychlost a parkování... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, koveras napsal:

Prepisujú to všetko v Prahe, trvá im to aj mesiac. Máš kúpnu zmluvu, predávací protokol, poistenie si zruš na základe toho. Nech už sa na aaa sype popol akokoľvek, prepis spravia.

Díky za uklidnění..... Samozřejmě jsem jim volal, ale max. se dovoláš na infolinku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Prepis ma byt udelany do 10 dnu od prodeje a zodpovida za nej prodavajici. Jaka je sankce a ve kterych pripadech se k ni pristupuje netusim. Resim to ted taky :)

Povinnost podat žádost na změnu vlastníka mají jak prodávající, tak i kupující společně, stejně tak odpovědnost za nesplnění této povinnosti. Vzhledem k tomu, jak některý registry fungujou, je těch 10 dní v podstatě nereálných, ze sankce bych si hlavu nedělal, nevím o případu, že by to na někoho vytáhli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Povinnost podat žádost na změnu vlastníka mají jak prodávající, tak i kupující společně, stejně tak odpovědnost za nesplnění této povinnosti. Vzhledem k tomu, jak některý registry fungujou, je těch 10 dní v podstatě nereálných, ze sankce bych si hlavu nedělal, nevím o případu, že by to na někoho vytáhli.

Já se spíše bojím, aby auto někde nejezdilo (protože v nabídce se dosud neobjevilo) a někde neparkovalo a nesbíralo pokuty... Samozřejmě kupní smlouvu mám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím, spíš to prostě nezvládají časově, ať už na vlastní straně, nebo na straně registrů. V krajním případě existuje možnost iniciovat tu změnu vůči registru jen jednou stranou. Možná bych doporučil vyzvat je písemně ke konání a pohrozit jim, že jim odvoláš tu plnou moc, budeš konat sám a vystavíš je nebezpečí té sankce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Já se spíše bojím, aby auto někde nejezdilo (protože v nabídce se dosud neobjevilo) a někde neparkovalo a nesbíralo pokuty... Samozřejmě kupní smlouvu mám. 

No bojíš se celkem oprávněně, začátkem července jsem prodal v AAA auto a asi za 2 měsíce přišly z pražského magistrátu 2 oznámení do vlastních rukou s pokutami za špatné parkování. Datum samozřejmě po prodeji. Volali jsme na odbor dopravy a zjistili jsme, že AAA auto převedly na sebe asi až 3 týdny. Byl to hustý kolotoč emailů a  telefonátů, až k šéfové AAA. Nakonec jsme poslali na magistrát kupní smlouvu a AAA pokuty zaplatily. Bůh ví, kdo s tím jezdil (o víkendu).

Ale asi to není tak výjimečná situace, protože mají na to vytvořenou adresu pokuty@aaaauto.cz.

Štěstí, že to bylo jen parkování a ne třeba rychlost, červená apod. s trestnýma bodama, to by bylo podstatně komplikovnější.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si říkal, že by nezkusili kluci s třemi diamanty Evropskou hroudu, když tu s předchozím modelem PHEV měli tak obrovský úspěch :guitar: Tak snad, se mi líbí moc, budu držet pěstě a doufat v lepší zítřky :D

https://www.bullfrag.com/reports-indicate-that-the-new-mitsubishi-outlander-phev-will-return-to-europe-in-2022/

00003700907434-0644.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co roupama a napadlo mě pořídit nový (ojetý) vůz.

Aktuálně jedním Audi A4 B7 Cabrio:

cab.PNG.3aa78afe4b76ccec6f6b608a358d55e3.PNG

No a napadlo mě pořídit něco místo toho, ale sám nevím co.

Je mi 25, rodinu nemám, takže praktičnost vozu řešit nemusím.

Nějaké parametry, co by auto mělo splňovat:

  • Cena cca do 400 000,-
  • Provoz i v zimě
  • Rozumné provozní náklady
  • Manuál
  • Benzin

Vlastně bych možná zase chtěl cabrio/spyder (i když to není podmínka na 100 %). Ale musí to být schopný jezdit celoročně. Co mě zatím napadlo za vozy:

  • Subaru BRZ
  • Audi A5 Cabrio
  • Porsche Boxster 987
  • Mazda MX-5 NC/ND?
  • Nějakej hot-hatch (Clio III RS...)

Subaru BRZ - se mi zdá super, nevím moc jak zadokolka v zimě + jich ke koupi moc není a ceny šly nahoru

Boxster 987 - No zdá se mi, že ceny šly dost nahoru už potom co představily 718 Spyder, která neměla 6vál atmosféru ale oturbenej čtyřválec. Plus pravděpodobně vysoký provozní náklady a trápit to v zimě... Taky by to stejně chtělo aspoň 987.2.

Audi A5 Cabrio - možná vlastně favorit, kdyžtak bych chtěl urřite pofacelift od roku 2012, kterej už neměl problém s benzinovejma motorama. Cca něco takovýho.

Hot hatch - Vždycky se mi líbilo Clio III RS, ale obecně jich je fakt na výběr hodně.

MX-5 - mám rád tu filosofii, ale nevím no, nějak jsem nikdy nebyl úplně fanoušek Miat no. :)

Co vás dál napadá za auta?

Nutně nic kupovat nemusím, jen si říkám, že za pár let už se k tomu možná nerozhoupám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brownwld Jestli s tím chceš jezdit celoročně, doporučuju úplně vynechat softtopy. Ideál E92 / MX5 hardtop, některý Mercedesy (budeš narážet na ten manuál, nebo pořizovací cenu).

Nicméně hadr na zimu fakt nechceš, pár kabrií jsem měl a jako v nouzi se to dá, ale nechceš to.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, safi napsal:

Dotaz: Musím na silniční SUV (Mitsubishi Outlander PHEV) vybírat pouze z pneu, které mají prodejci v sekci SUV? nebo můžu na SUV dát pneu ze sekce osobních aut, pokud splňuje rychlostní index i nosnost? 

Už jsi nějaké koupil? :guitar: Můžeš dát pneu které chceš, SUV značení jsou z pravidla více odolné, vyztužené bočnice a tak. Ale pokud neplánuješ nějaký outdoor, tak sekce na osobní auta stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V úterý vyzvedávám Outlander PHEV 🙂 Předváděčku. Sice to není ta úroveň výbavy, kterou jsem chtěl, ale jak je nedostatek aut a Outlander této generace se už nevyrábí (pouze skladovky), tak prodejci necítí potřebu dávat slevy. Má to hlídání mrtvého úhlu, vyhřívaný volant a 1500W zásuvku v kufru. Nemá to ale přednárazový systém a hlídání mrtvého úhlu, prošívanou kůži a prémiové audio... což jsou věci, bez kterých se obejdu. 

Potěšilo mě, že u jedné z kanceláří, kam chodím, je venkovní nabíjecí místo (obyč zásuvka). 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

V úterý vyzvedávám Outlander PHEV 🙂 Předváděčku. Sice to není ta úroveň výbavy, kterou jsem chtěl, ale jak je nedostatek aut a Outlander této generace se už nevyrábí (pouze skladovky), tak prodejci necítí potřebu dávat slevy. Má to hlídání mrtvého úhlu, vyhřívaný volant a 1500W zásuvku v kufru. Nemá to ale přednárazový systém a hlídání mrtvého úhlu, prošívanou kůži a prémiové audio... což jsou věci, bez kterých se obejdu. 

Potěšilo mě, že u jedné z kanceláří, kam chodím, je venkovní nabíjecí místo (obyč zásuvka). 

Paráda, budeš spokojený a dej pak nějáké živé fotky až bude fešák pod střechou. Já říkám čím víc fíčurin v autě, tím víd problémů v budoucnu, ale je to samozřejmě na každým co si zvolí. To autorádio v základu není úplně blbý, systém jim dělá Pioneer a na rodinné auto to hraje v pohodě, samozřejmě ten prémiový Rockford Fosgate pokud ho tam ještě dávají je trochu jiný level, měl jsem ho v předchozím modelu a ve spolupráci s basákem v kufru hrál tedy luxusně. Zrovna se zeptej na originál příčníky pokud je využiješ, když jsem je bral dohromady s novým autem dostal jsem myslím 20% slevu a vyšli tak docela solidně, stejně tak sadu zimních kol a zadní ochrannou lištu kufru a prahů. Žádné jiné příčníky než originá co mají totiž nepasovali, to bylo ale před rokem, nevím jak dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, safi napsal:

Díky za tip. O pneumatiky už prodejci říkám týden 🙂. Jediné, co mi z výbavy schází jsou ty vyhřívací drátky v předním skle. Ale  100-150 tis na nejvyšší výbavu už prostě nebylo. 

 

Jop, to je pecka, mám je ve sklev Mondeu a v zimě opravdu na pohodu. Na kola, gumy nebo jakékoliv jiné originální příslušenství zkus vícero dealerů, ač je to zvláštní od každého mi přišla jiná nabídka. Auto Junek byl třeba levnější na komplet sadu zimních kol než delaer co mi prodal auto a to o dost.....můžeš je ze srandy zkusit, doporučuji Marka Chmelíka co prodával mě.

https://autojunek.mitsubishi-motors.cz/kontakty/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 10. 2021 v 10:46, African napsal:

Jsem si říkal, že by nezkusili kluci s třemi diamanty Evropskou hroudu, když tu s předchozím modelem PHEV měli tak obrovský úspěch :guitar: Tak snad, se mi líbí moc, budu držet pěstě a doufat v lepší zítřky :D

https://www.bullfrag.com/reports-indicate-that-the-new-mitsubishi-outlander-phev-will-return-to-europe-in-2022/

00003700907434-0644.jpg

Ten nový Outlander vypadá zajímavě 🙂 Pokud se někdy bude jeho plugin verze dovážet do Evropy, tak to bude asi za dost jiné peníze než u stávající generace. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...