Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!

Adolf Hitler, 1935

Kdo se v historii nepoučil, bude nucen si ji zopakovat. Každý má právo na svůj názor, ale stejně vás nechápu. Za sebe do auta podobné serepetičky nikdy.

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ty diskuse jsou úplně zbytečný. Nejsou o racionálních argumentech, ale o fundamentálně odlišném přesvědčení o správnosti fungování společnosti.

Jeden nikdy nepochopí, ani nepřesvědčí toho druhého, i kdyby se snažil sebevíc.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, JoyStick napsal:

Chlapi ty diskuse jsou úplně zbytečný. Nejsou o racionálních argumentech, ale o fundamentálně odlišném přesvědčení o správnosti fungování společnosti.

Jeden nikdy nepochopí, ani nepřesvědčí toho druhého, i kdyby se snažil sebevíc.

Jo, věčnej boj mezi kolektivismem a individuální svobodou (+ odpovědností).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, tmx napsal:

Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!

Adolf Hitler, 1935

Kdo se v historii nepoučil, bude nucen si ji zopakovat. Každý má právo na svůj názor, ale stejně vás nechápu. Za sebe do auta podobné serepetičky nikdy.

Ehmm - mohu se optat, jak se mám na základě onoho citátu "historicky" poučit? 

---

Obecně nerozumím, o čem vlastně probíhá "spor". Naprostá většina lidí ony serepetičky chce, tak jim je výrobci dnešních aut nabízejí. Kdo jim neholduje, může svobodně jezdit ve starým Porsche 911, Warburgu nebo klidně Fordu T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, JoyStick napsal:

Nevidím v tom výše popsaném nic komplexního. Jestli z těch bodů vnímáš něco jako hluboce fylosofické rozhodnutí, zajímalo by mě (opravdu) co konkrétně.

Nevím teda jestli to bylo myšlený na mě ale:

1) nemyslím si, že svět funguje dichotomicky (buď striktně a výučně A nebo B, spíš je to spektrum)

2) sociální systémy jsou komplexní, respektive komplexní adaptivní systémy, kde spíš než kauzality platí dispozicionalita a data z minulosti nepředpovídají budoucnost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Bobisek napsal:

Ehmm - mohu se optat, jak se mám na základě onoho citátu "historicky" poučit? 

---

Obecně nerozumím, o čem vlastně probíhá "spor". Naprostá většina lidí ony serepetičky chce, tak jim je výrobci dnešních aut nabízejí. Kdo jim neholduje, může svobodně jezdit ve starým Porsche 911, Warburgu nebo klidně Fordu T.

Pokud ty serepetičky naprostá většina lidí chce, proč potom, proboha, cítí EK potřebu jejich montáž automobilkám nařizovat?

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ragu jojo bylo, promiň neoznačil jsem Tě.

1) To si také nemyslím a souhlasím s Tebou
2) Částečně nesouhlasím. S komplexitou sociálních systémů nelze nesouhlasit. Nicméně počet, spektrum a četnost opakování těchtýž scénářů jako přes kopírák v análech známé historie, je omračující.

Navíc můj argument byl spíše míněn jako disekce toho jádra, kde se v drtivé většině případů láme chleba na polovině a těch pár % navíc, které niterně chováš ke svému přesvědčení fungování světa / společnosti, rozhoduje což v mnoha případech v historii vedlo k tak zbytečným konfliktům nespočtu typů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=41358]ragu[/mention] jojo bylo, promiň neoznačil jsem Tě.
1) To si také nemyslím a souhlasím s Tebou
2) Částečně nesouhlasím. S komplexitou sociálních systémů nelze nesouhlasit. Nicméně počet, spektrum a četnost opakování těchtýž scénářů jako přes kopírák v análech známé historie, je omračující.
Navíc můj argument byl spíše míněn jako disekce toho jádra, kde se v drtivé většině případů láme chleba na polovině a těch pár % navíc, které niterně chováš ke svému přesvědčení fungování světa / společnosti, rozhoduje což v mnoha případech v historii vedlo k tak zbytečným konfliktům nespočtu typů.

Mám už něco vypito takže na tohle můžu reagovat až ráno :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Bobisek napsal:

Ehmm - mohu se optat, jak se mám na základě onoho citátu "historicky" poučit? 

---

Obecně nerozumím, o čem vlastně probíhá "spor". Naprostá většina lidí ony serepetičky chce, tak jim je výrobci dnešních aut nabízejí. Kdo jim neholduje, může svobodně jezdit ve starým Porsche 911, Warburgu nebo klidně Fordu T.

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Pokud detailní monitoring lidí a jejich aut považuješ v naší společnosti za dobrou věc, tak s tebou ten citát asi nehne. Já se přikláním k názoru, že peníze by měli jít jinam, úroveň bezpečnosti dopravy je přijatelně vysoká a trápí nás důležitější věci. Není potřeba nařizovat do aut víc blbostí a násilně vynucovat součinnost automobilového průmyslu. Ale evidentně jsem s tímto názorem v opozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych se k vám pánové do opozice přidal, vidím to podobně jako Foundryman. Ještě jste k tomu zapoměli přidat vestavěný měřič alkoholu dechu, jinak nenastartujete. Přece, kdyby to mělo zachránit jen jeden lidský život...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych se k vám pánové do opozice přidal, vidím to podobně jako Foundryman. Ještě jste k tomu zapoměli přidat vestavěný měřič alkoholu dechu, jinak nenastartujete. Přece, kdyby to mělo zachránit jen jeden lidský život...
Ožrala nemá co řídit.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zas mentální gymnastika. Telefonovat ti nikdo nezakazuje, nesmíš ale čumět do telefonu nebo ho držet jednou rukou místo volantu. A proto existuje hands-free/Bluetooth napojení jako pomocnej systém. Některý systémy budou vždycky pomocný a některý budou restriktivní.
Tím neříkám svůj názor na alkohol tester v autě nebo sos tlačítko. Tím říkám, že tyhle úvahy jsou manipulativní a nelogický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatně, téma je "vybírám káru" 🙂 Nákup motherboardu s kolama osazenýho (v lepším případě) motůrkem ze zahradní sekačky moc možností výběru nedává. Normální benzíňák bez turba  a kurvítek s obsahem kolem 2 l už skoro nejde koupit. Tedy v EU, jinde snad ještě jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tmx napsal:

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Pokud detailní monitoring lidí a jejich aut považuješ v naší společnosti za dobrou věc, tak s tebou ten citát asi nehne. 

Sypání banálních mouder bez kontextu dobrou diskuzi nedělá.

Nikdy jsem nenapsal, že monitoring považuji za dobrou věc, tak mi to nevkládej do úst. To je ale nyní vedlejší.

Mým záměrem bylo poukázat na naprostou nesmyslnost použití zmíněného citátu Adolfa Hitlera v daném kontextu. Chtěl jsi jím naznačit, že tam, kde se registrují zbraně, je výsledkem totalita? To je naprostá pitomost, v podstatě každá dlouholetá demokracie ve světě registruje zbraně soukromých osob, naopak ve státech, kde se tak (asi) neděje, bys myslím žít nechtěl (Somálsko, Libye atd.). Především mi ale uniká, jakou má registrace zbraní za Hitlera souvislost s elektronizací automobilů v posledních letech? Jde samozřejmě o řečnickou otázku, odpověď je nabíledni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...