Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Multiplu nezvládnu psychicky, za me snad není hnusnější auto. Ale díky za navrh.

citroeny jsou sice hezké ale zrovna u Picassa snad všichni známí co měli tak do toho vytekli.

Touran zatím slouží, ale už se blíží konci. Za me moc ne.

Zafira není spatna, jen nevím kvalitu a poruchovost.

smax je v užším vyberu taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám bych do google "3 isofix vzadu" a projel co vypadne, a pak sedačky vedle sebe a mladou na kraj.

Jinak mě napadl ještě fiat freemont ale tam zrovna vůbec netuším, jak to s těma isofixama je, na druhou stranu v sedmimistne verzi by to taky mohlo být řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád měl Freemont 6 let, byl nadmíru spokojený i když já Fiatu po mých zkušenostech neholduju. Ten diesel co tam byl, jezdil kolem 5l/100 km a najezdil s tím něco přes 300 tis. a tvrdil, že žádný problém. Je to vlastně kopie US auta. 7 místná čtyřkola za 250 tis. Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josef sa pomylil, chcel napisal 5l/50km.

Nie, vazne. 125kw diesel freemont s automatom je rozumne ocakavat 8+l.

Freemont 2.4 benzin s automatom za menej ako 10 pri beznej prevadzke nejazdi.

Do freemonta 3 sedacky vojdu, nie vsak 3 s isofixom. Mozno nejake velmi, velmi uzke. Ale moderne r129 (i-size) sedacky s tymi naraznikmi na bokoch nevojdu 3 do hadam ziadneho osobaku.

Inak 3 (nie isofix) sedacky vojdu aj do Laguny 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys našel c4 GP s dvoulitrovým hdi a měničovou převodovkou, nevytečeš, jinak ano, ty 1,6 prostě servis chtějí (já po 170 všechny vstřiky a egr, od té doby klid) 

Těžko hledat auto, kde to bude bez rizika, možná toyota verso, ale tam to zase zaplatíš rovnou při pořizování 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, eskimak napsal:

Josef sa pomylil, chcel napisal 5l/50km.

Nie, vazne. 125kw diesel freemont s automatom je rozumne ocakavat 8+l.

Freemont 2.4 benzin s automatom za menej ako 10 pri beznej prevadzke nejazdi.

Do freemonta 3 sedacky vojdu, nie vsak 3 s isofixom. Mozno nejake velmi, velmi uzke. Ale moderne r129 (i-size) sedacky s tymi naraznikmi na bokoch nevojdu 3 do hadam ziadneho osobaku.

Inak 3 (nie isofix) sedacky vojdu aj do Laguny 3.

Nevím, jestli to píšeš z vlastní zkušenosti, ale já ho měl a můžu potvrdit, že se Josef nepomýlil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několikrát jsem s kamarádem jel, překvapilo mě i to ticho a pohodlí a koutkem oka koukal na tu spotřebu, fakt mě to překvapilo a přitom to je fakt velký auto. 

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, mě to auto taky překvapilo, jen designem (hlavně interiéru) a i zpracováním jsem měl pocit, že sedím v autě z devadesátek, ale jinak jsem proti němu nemohl říct ani popel, navíc za ty prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, tenge napsal:

Multiplu nezvládnu psychicky, za me snad není hnusnější auto. Ale díky za navrh.

citroeny jsou sice hezké ale zrovna u Picassa snad všichni známí co měli tak do toho vytekli.

Touran zatím slouží, ale už se blíží konci. Za me moc ne.

Zafira není spatna, jen nevím kvalitu a poruchovost.

smax je v užším vyberu taky. 

Ja resil to samy s druhym autem a vyhral S-max. Oci z nej boleji zdaleka nejmin ze vsech jmenovanych variant :-). A taky je zaroven nejvetsi v kufru, urcite nez Zafira a Touran. 

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi,

Prisel jsem se taky poradit. Vybiram benzinovej kombik nebo MPV, idealne v manualu, ale automat neni dealbreaker. Cenova relace 300 - 400 tis. Kc. Mne by nevadilo i neco starsiho, pokud to nebude mit extra nalitano, pritelkyne chce samozrejme co nejnovejsi. Co jsem se dival, tak mame ve vyberu nasledujici:

  • 2014 Honda Civic 1,8 104kW
  • 2014 Toyota Avensis 1,8 108 kW
  • 2014 Mazda 6 2,0 107 kW
  • no a pak tam mam 2014 Ford Focus 1,6 EB 110 kW a 2017 Ford Focus 1,5 EB 110 kW
  • 2018 Ford Mondeo 1,5 EB 118 kW - vyber pritelkyne, to uz je trosku pres budget, ale jeste bychom se hecli

Muj dotaz je k tem EcoBoostum, jak ty starsi 1,6, tak pak novejsi 1,5 ve focusu a mondeu. Mam z toho trosku obavy, protoze turbo a primy vstrik atd. Ale zase mame doma Tucsona 1,6 TGDI a jezdi bez jakychkoliv problemu (zatim). Tak si rikam, jestli to neni jenom chimera.

Zaroven jsem videl, ze je celkem velka nabidka Opelu Aster s 1,4T a 1,6T a uz se najde i Insignia s 1,5T. Znacka je mi celkem sympaticka, tak bych se ji taky nebranil. Jak to vidite s Opelem?

Jinak v dane cene jsou i i30 a Ceedy, ale jeden hyundai doma staci, ceed se mi pripadne libi vic. 

Jak vidite z meho vyberu, tak jsem spise pro konzervativni atmo motory, ale uz jsou to zase starsi vozy plus atmosfera vs turbo, tak je jasne, ze ty turbomotory vic pojedou.

Nepotrebuju nutne, aby to trhalo asfalt. Je to urcene primarne pro vozeni psu a nepotrebuju, aby se mi v kufru poblili. Bude se tim jezdit jak na kratsi vzdalenosti kolem Prahy a po Praze, tak i na vylety a obcas prejezdy republikou na Moravu. 

Diesel nechci, ale uz v tom nejsem tak ortodoxni.

Diky za postrehy k vyse uvedenym autum, pripadne jakekoliv dalsi navrhy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...