Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

K těm čekačkám u O4. Loni touto dobou jsem vybíral nové auto. V červenci objednal scouta ve 2,0tsi s nějakou příplatkovou výbavou. Auto mělo být v 10/22, protože jsem se trefil do už objednaného slotu, jehož konfiguraci mohl ještě dealer změnit. První posunutí bylo na přelom 10/11, další 1/2 22, následně 2/3 a teď mi termín upřesnili na něco mezi červnem a říjnem... Nevím čím pojedu na dovolenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Peto86 napsal:

Táto diskusia ma vážne baví 🙂. Neberte si to nikto v zlom, ale som vážne zvedavý, ako by vyzerala, ak by ste si to auto museli platiť zo svojho 🍻.

Já si auto platil ze svého, nemám ho k podnikání, ale soukromě, jako jedno auto pro mě, pro manželku a pro děti. Jako patriot jsem samozřejmě uvažoval o Škodě, vyzkoušel a zvažoval všechny možné modely, kromě teda Superbu, ten byl mimo rozpočet. Vybíral jsem i mezi značkami a nakonec jsem vybral Subaru XV. Takhle by dopadlo vybírání kdyby si to musel platit ze svého.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, rainier wolfcastle napsal:

K těm čekačkám u O4. Loni touto dobou jsem vybíral nové auto. V červenci objednal scouta ve 2,0tsi s nějakou příplatkovou výbavou. Auto mělo být v 10/22, protože jsem se trefil do už objednaného slotu, jehož konfiguraci mohl ještě dealer změnit. První posunutí bylo na přelom 10/11, další 1/2 22, následně 2/3 a teď mi termín upřesnili na něco mezi červnem a říjnem... Nevím čím pojedu na dovolenou.

Nějak si to nedovedu představit, já vždy přišel a koupil. Dnes lidé mluví o termínech dodání 2024, to je trochu na hlavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to tak měl tak vždy (je ale pravdou, že jsem brával skladovky). Doba se ale mění... Nejdříve se čekalo na čipy, pak v průběhu výroby toho mého kusu vyhořel sklad s výplněmi dvěří. Auto by mělo být dle prodejce vyrobené, ale neprošlo výstupní kontrolou na přední výplň dveří. Ty teď nejsou dostupné...

Kdybych vzal CX-5 nebo RAV-4, o kterých jsem uvažoval, tak bych měl s autem první rok za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, dnes je to jinak, před lety jsem kupoval 1,5 roku starý MB E350, pořizovací cena 1,6 mil., prodejní 930 tis., proto jsem v zásadě soukromá auta nekupoval nová. Dnes je situace, že rok staré auto má stejnou cenu  nebo dokonce vyšší než nové, které není a dlouho nebude, jo holt inflace 20% je prostě znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, rainier wolfcastle napsal:

K těm čekačkám u O4. Loni touto dobou jsem vybíral nové auto. V červenci objednal scouta ve 2,0tsi s nějakou příplatkovou výbavou. Auto mělo být v 10/22, protože jsem se trefil do už objednaného slotu, jehož konfiguraci mohl ještě dealer změnit. První posunutí bylo na přelom 10/11, další 1/2 22, následně 2/3 a teď mi termín upřesnili na něco mezi červnem a říjnem... Nevím čím pojedu na dovolenou.

Zajimavy. Ja ten operak objednaval 8/2021 s cilem 2/22 a protahlo se to na konec 4/22 jen kvuli nejaky vyhorele vyrobne. I tak vyrazne kratsi cas nez u tebe.. nevim, jestli je to tim, ze to je operak, to se mi nezda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staci nejaka blbost ve specifikaci, kde je problem s dodanim, a uz to jede. Vzpominam jak jsem u Skody cekal 1/2 roku navic kvuli vyhrivanymu celnimu sklu. Panoramaticka stecha na Octu showstopper kupodivu nebyl... Blby celni okno jo. Takze zalezi co je presne ve spocifikaci a s cim ma Skoda zrovna  dodavatelsko-odberatelsky problem :)
A ze se jich asi kupi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2022 v 13:02, Vasa_H napsal:

Nejaky Volvista?

S/V90 ojete se dostavaji nekam kde o nich mohu uvazovat. Pozadavek awd a nezavisle topeni. 
zkusenosti se servisy, spolehlivosti, pohodlim?

Dekuji. 

https://www.volvista.cz/ojete-vozy?carCheck4=BZQ&carCheck7=BZP&fPrevodovka=&fVolvoSelect=0&fKm=&fFuel=&fPobocka=&fYearFrom=1957&fYearTo=2022&fPriceFrom=150000&fPriceTo=2250000&fView=R&fSort=&fOnPage=20&fSortDesc=0&fSetOrder=&fSortDescMobile=&fSetOrderMobile=&fCount=20&fScroll=1&fLeasing=&fResetSearching=1&hlidaniLosem=&filtrace=1&page=ojete-vozy#anchor 

Pohlídal bych si aby to auto spadalo do programu Volvo Selekt, pak jsou tam nějaký lepší záruky, já jezdím do Brna do Cardionu (mám V 40), služby dobrý, ceny no na Volvo asi taky dobrý, starší auta mají až 25 % slevu na díly i na práci. A hlídat si limit pojistek, výměnu čelního skla rozbitého od kamínku jsem na faktuře měl za 20 tis. U připojištění čelního skla bývá v základu často limit poloviční. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja se byl dneska podivat na tu Corollu... vyreseno celkem rychle - na vysku se do ni nevejdu.. vpredu jentaktak, vzadu ne.. na kolena jeste slusny, sirka mensi, ale da se, i kdyz vzadu spis jen sirka pro dva, ale vyska nic moc.. tak jsem zase sel.. :-)

... a k tomu hezka okata prodejkyne, jak kdyby vypadla z vlakna zeny s hodinkama, tak ta mi na otazku, v cem jste lepsi nez Ford, rekla: to si musite zjistit.. :-o)



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...