Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Napadlo mě, že 2010 Cayman vyměním za něco nového. Proč? Používám jej jako daily, ale jako staré auto a Porsche k tomu, potřebuje občas nějaký servis. Někdy je to i na déle a už mě ta občasná absence jednoho auta moc nebaví. Tak jsem využil nabízené možnosti a půjčil si na víkend nové BMW 220i s tím, že bych šel do 230i nebo M240i (nově je i bez xdrive). Auto na pohled příjemně svalnaté, velikost tak akorát. Pro mě sympatické asi jako každé novotou vonící BMW, ale motor mi připadal bez charakteru a zvuku (ale jede slušně na svůj výkon), gripu spousta, ale zase člověk nic moc necítí z řízení ani z podvozku. Hrozně vysoký posez na "sportovní auto" a vůbec je to takové nějaké vyfiltrované řízení auta. Jako od nejvíc pro-řidičsky zaměřeného non-M BMW jsem asi čekal trochu víc vtažení do akce. Možná, že ve srovnání s dnešní konkurencí v téhle cenové relaci to řidičské auto je? Už konečně chápu, proč si lidi kupují stará auta na víkendové projížďky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@adamo
Ja zase na uvedeny motor nedam dopustit. Skusal som chvilu aj jazdit na spotrebu 🙂
Ale je pravdou, ze ja to mam na take bezne cesty do prace a z prace (a nie zeby tieto obcas neboli radostne, tych 200km/h za 14 sekund nie je zase az take zle 🍻)

 

 

IMG_0667_Fotor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie motory su semi-hybrid, alebo tak nejako sa to vola. Ak sa nemylim, ma to 8kWh bateriu v kufri. Cize ovplyvnuje to spotrebu. Ale bezne jazdim medzi 8,6-9,3. (bezne znamena, ze idem zo sluzobky z nejakej rite, poznam cestu, viem kde zvyknu merat a otacok sa nebojim 🙂 ) Ta vyssia hodnota je ked mam vytocenu klimu v tychto horucavach.

edit: ak sa nemylim, viem sa pozriet na dlhodobu priemerku v pocitaci v aute? do tejto sekcie nastaveni nechodim a pri tankovani to nuluje priemer automaticky

Upraveno uživatelem EpsteinBarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, honzyk napsal:

Díky za tip, znám a přemýšlel jsem o ní. Odradilo mě ale, že nemá skoro žádný kufr. Nedokážu si v tom představit ani výlet na prodloužený víkend nebo převoz většího nákupu. Takže jako daily dost omezující. V tom je cayman no problem. Druhý problém tuším v servisu, který bude asi jenom Praha. A nelíbí se mi interiér. 

Těch "sporťáků" za tyhle peníze moc není. Vlastně jenom GR86, ale tam je výkon slabší a nedá se už prý objednat. Supře 2.0 zase chybí výbava pro každý den jako třeba parkovací senzory. 3.0 už je moc drahá. U 2-3 roky starého Caymana se zárukou mám zase obavu z nákladů na servis v autorizáku. Tak mi z toho vyšla ta 2er. MB A35 je prý o ničem, Hyundai i30N se mi nelíbí interér a manželka mi ho zakázala, S3... audi bych asi nedal. Golf má příšerné dotykové ovládání. Asi nic nezbylo 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2022 v 20:38, miliusportos napsal:

Tak já nevím, dnes testovačka pokus číslo 2, výjezd na dálnici, zkoušenou 100-150km/h, myslím že směr na Havířov, celkem hlučnej asfalt asi, ale ten rachot co šel od kol do kabiny, to bylo skoro jak ve 20let staré octavce.Proti minulé testovačce jak kdybych jel jiným autem, tata říkal že na té zadní sedačce myslel že z toho rachotu vystoupí za jízdy.Buď těm pneu nesedl asfalt nebo nevím no, ale tohle jsem nečekal:((Je pravda že jsem jel chvilku 110 a pak hned 150 aniž bych si všimnul, nebýt toho rachotu kol, tak jsem absolutně neměl pomětí o rychlosti ani při akceleraci.100 chvilinka vysavač a najednou 150 aniž bych to zrychlení cítil pocitově.Čekal jsem lepší odhlučnění:(((

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk
 

Neměl Lexus runflat pneu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, adamo napsal:

Napadlo mě, že 2010 Cayman vyměním za něco nového. Proč? Používám jej jako daily, ale jako staré auto a Porsche k tomu, potřebuje občas nějaký servis. Někdy je to i na déle a už mě ta občasná absence jednoho auta moc nebaví. Tak jsem využil nabízené možnosti a půjčil si na víkend nové BMW 220i s tím, že bych šel do 230i nebo M240i (nově je i bez xdrive). Auto na pohled příjemně svalnaté, velikost tak akorát. Pro mě sympatické asi jako každé novotou vonící BMW, ale motor mi připadal bez charakteru a zvuku (ale jede slušně na svůj výkon), gripu spousta, ale zase člověk nic moc necítí z řízení ani z podvozku. Hrozně vysoký posez na "sportovní auto" a vůbec je to takové nějaké vyfiltrované řízení auta. Jako od nejvíc pro-řidičsky zaměřeného non-M BMW jsem asi čekal trochu víc vtažení do akce. Možná, že ve srovnání s dnešní konkurencí v téhle cenové relaci to řidičské auto je? Už konečně chápu, proč si lidi kupují stará auta na víkendové projížďky.

Nech si Caymana a kup si k tomu obyč daily, nový auta stojí za prd…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, wawrik napsal:

Alfa Romeo Giulia.

Giulia je super. Je to už ale normální auto, takže kandidát spíše na obyč-neobyč daily. Není to auto, se kterým by se člověk jel projet po okreskách. Jenom nevím jestli na ni mám dost odvahy. Záruka je sice 5 let, ale pořád je to alfa :D Hlavně se mi ale nedaří, aby si ji zamilovala manželka tak jako já :D

před 14 hodinami, Mr. Sandman napsal:

nova GT86 resi problem vykonu, realne cca 40 koni pridava na kolech a objednat se da. jenom ty dodaci lhuty jsou tak na pristi rok

Všude se sice píše, že je výkon OK, ale oproti caymanu by to bylo míň, a to asi nechci.

před 14 hodinami, Karussell napsal:

Nech si Caymana a kup si k tomu obyč daily, nový auta stojí za prd…

Pomalu k tomu směřuju. Jenom jak se říká, život je příliš krátký abychom řídili nudná auta 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...