Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, M3maniac napsal:

Hoši já 280.000 km a chrochtá jak za mlada. R6 z Mnichova miluju 😉

16397F9A-F2BA-42AF-B2D1-35FFC6371277.jpeg

Však jo... taky bych byl 😉

Měl jsem pár BMW, starou dojebanou 628 za švajcu, trojkový kupé ale s nějakým malým motorem, nejvíc mě seděla 523 s automatem, sice taky "mini"  motor, ale měl jsem pěkný stav, byla fajn....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ma zmysel uvažovať DS7 PHEV ked spekulujem o hybride? Po rokoch s bezproblémovymi Japoncami (rav4, xtrail) by som vyskúšal európsky komfort. Len ma všetci strašia ze s tým budem furt v servise.  Neviete niekto viac? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FYI: Kdyby nekdo objednaval skodovku, nebo na ni cekal, tak uz se snad situace zlepsuje. Superb L&K narvany vybavou vyroben za 5 mesicu, puvodni cekacka mela byt 12 mesicu. Nebyt tradicne diletanstkeho a retardovaneho pristupu Arvalu, tak uz parkuje doma..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Budeme porizovat novy povoz, moc se v tom nevyznam, tak zkusim, jestli by nekdo trochu neporadil. 

Rozpocet 400-600k. Moc toho nenajezdime, do lidlu na nakup, jednou za 14 dnu ke tchyni(200km) a v lete na dovcu. Chteli bychom neco s cim se bude dat normalne denne jezdit, ale zaroven to bude trochu zabavne a nebude to nudit. Napada nas mazda 3, scala monte carlo 1.5 tsi, oboje trochu jety, abychom se vesli, pripadne co kdo doporuci, poradi.. Libi se nam i hyundai i30n, ale tam uz se trochu bojime, jestli to pro nas nebude moc, protoze jak rikam, zadny extra autickari nejsme.

Jeste doplnim, ze doted jsme jezdili Oct 1. Takze cokoli bude upgrade.

Za veskery tipy dekuju :)

Kuba

 

Upraveno uživatelem Kuba558
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i30N už je imo na klasický daily trochu ultimativnější, kor vzhledem k současnému povozu. 
Co Leon Cupra? Třeba něco takovýho:
https://auto.bazos.cz/inzerat/168282010/seat-leon-st-cupra-20tsi-221kw.php

Místní člen ho tu měl pár let, a co si vybavuju, hodnotil to pozivitně právě jako mix daily, zábavy i praktičnosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tipy, asi jedno zminene ne pro me. Zajdu mrknout na i30n-line, to by mohl byt takovy vhodny kompromis.

Btw ma nekdo mistni zkusenosti s koupi v DE pres Carvago? Jsem k temhle platformam takovej neduverivej, ale vyber je tam o dost vetsi. Libila by se mi i audi a3 a v tech je tam opravdu vyber.

Diky

Kuba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to i když se občas dodávka zpozdí, z 20 dní taky bylo 50. Je potřeba si dát pozor na konfiguraci i když web tvrdí že to je, nebo naopak není, tak to nemusí být pravda, tedy chce si k tomu zaplatit tu prohlídku (CarAudit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Kuba558 napsal:

Diky za tipy, asi jedno zminene ne pro me. Zajdu mrknout na i30n-line, to by mohl byt takovy vhodny kompromis.

Btw ma nekdo mistni zkusenosti s koupi v DE pres Carvago? Jsem k temhle platformam takovej neduverivej, ale vyber je tam o dost vetsi. Libila by se mi i audi a3 a v tech je tam opravdu vyber.

Diky

Kuba

Nafasoval jsem Hyundai i30 Combi - 1,5 T-GDI Mild Hybrid 117 kW v automatu. Mám ho 3 měsíce a jsem velmi mile překvapen. Jakožto odpůrce malých motorů, jsem byl skeptický, ale na ježdění do práce a pod je to super. Německo ve 3 lidech a plným kufrem to zvládlo taky, aniž bych se výrazně trápil.

Je to dospělé auto, má to vše co potřebuješ, sedí se v tom dobře při mých 187 cm. Svítí to perfektně. Největší překvapení je jejich automatická převodovka. Řadí to fakt dobře, plynule. To jsem čuměl.

Co mě na tom štve jsou 16" kola. Moc to na nich nesedí a naklání se to. Ale je to služebák, takže to neřeším. 

Ten i30 N-line vypadá moc pěkně. Sedačky taky cajk. Vem si určitě automat a 17" kola a bude to family i trochu fun car. Jo a bacha na rychlostní index na gumách, mě tam dali jen 190 km/h. 

Motor určitě tenhle 1,5 T-GDI Mild Hybrid 117 kW

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobny motor v ceed sw. Len nema tu zbytocnost vo forme baterky namiesto rezervy. Vykon je rovnaky. A mam manual v GtLine. 17" kolesa to zvladaju aj na nasich cestach ale seriove Michelin Primacy 4 su napikacu. Nesedia na vode a hucia.
Zimne 16" sedia aj za sucha snad rovnako (Michelin Alpin 6), na vode este lepsie, nehucia tolko a naklananie nie je moc ine.
Rozmyslas som nad i30 combi Nline v manuale ale: zbytocny mikrohybrid, privelke 18" kolesa v serii a "inteligentny" manual ma odradili.

A po prvych 14tis km mam priemerku 6.9l. Nijak sa neobmedzujem, dialnice a mimomesto jazdim mierne nad limit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2023 v 10:04, Maxel napsal:

... Co Leon Cupra? Třeba něco takovýho:
https://auto.bazos.cz/inzerat/168282010/seat-leon-st-cupra-20tsi-221kw.php

Místní člen ho tu měl pár let, a co si vybavuju, hodnotil to pozivitně právě jako mix daily, zábavy i praktičnosti. 

Místní člen ho má, jen jiný 🙂 A tohle stručné shrnutí by(ch) podepsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2023 v 9:40, Kotlick napsal:

Nafasoval jsem Hyundai i30 Combi - 1,5 T-GDI Mild Hybrid 117 kW v automatu. Mám ho 3 měsíce a jsem velmi mile překvapen. Jakožto odpůrce malých motorů, jsem byl skeptický, ale na ježdění do práce a pod je to super. Německo ve 3 lidech a plným kufrem to zvládlo taky, aniž bych se výrazně trápil.

Je to dospělé auto, má to vše co potřebuješ, sedí se v tom dobře při mých 187 cm. Svítí to perfektně. Největší překvapení je jejich automatická převodovka. Řadí to fakt dobře, plynule. To jsem čuměl.

Co mě na tom štve jsou 16" kola. Moc to na nich nesedí a naklání se to. Ale je to služebák, takže to neřeším. 

Ten i30 N-line vypadá moc pěkně. Sedačky taky cajk. Vem si určitě automat a 17" kola a bude to family i trochu fun car. Jo a bacha na rychlostní index na gumách, mě tam dali jen 190 km/h. 

Motor určitě tenhle 1,5 T-GDI Mild Hybrid 117 kW

Diky za tip, asi to tak dopadne.. byly jsme se tim projet, presne v te motorizaci o ktere pises a super. 

Scalu jsme vyradili a ted premyslime jeste nad golfem 8. Tam se nam libi pristrojova deska. Jak jsme doted ridili 20 let stary auto, tak nam to pripada jako kosmicka lod 🙂.

Nejaky posledni doporuceni/zkusenosti na i30nline 1.5 T-gdi vs golf 8 1.5 tsi?

Diky

Kuba

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, výhledově plánuji nákup ojetého M-B A, generace W177, 2.0 turbo, rok 2018. Nějaký tip, na co si dát pozor? Zatím uvažuji o A250/A220 bez čtyřkolky, 4matic nechci. Menší motor Renault 1.33 neuvažuji. Díky za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to zkoušel v jiném topicu, ale moc tipů se mi nedostalo, tak to zkusím ještě tady.

Zkusím se tu zeptat na radu, co byste na mém místě vybrali za auto. Teď mám Cupra Formentor a za půl roku mi končí operák.

Rozpočet mám cca do milionu a chtěl bych něco do velikosti max toho Formentoru, ať je to aspoň trochu zábava řídit a ať to vypadá trochu reprezentativně, ale zároveň ať jsem v tom schopný převézt rodinu (takže nic jako Mazda MX5..). Nejsem omezený jen na koncern, nevadí mi ani např. francouzské značky. 

Za názory předem dík :)

P.S. Někdo mi doporučoval Hyundai I30 N, ale mi se strašně nelíbí design toho čumáku.. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...