Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, tenge napsal:

Nj, koupil jsem passat a po te době me to už stvalo tak jsem ho pustil a teď bych to plus bral.. nicméně Pruška nejsou, ravka v hybridu je napalena, 

Jo, Ravky jsou nahoře, resp. za víc než je zdrávo...  

Já to své dojezdím do konce, protože alternativu (jak jsme se bavili, kdyby náhodou) jsem nenašel....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná stojí za úvahu (pokud nepotřebujete SUV) i nová Toyota Prius. 223 koní a velmi aerodynamický tvar. Zrychlení na 100km za 6,8. Ale bude nutné ještě chvíli čekat...

A cena cca 1,2 mega. 

https://pdf.sites.toyota.cz/cenik_novy_prius.pdf

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, ivan_989 napsal:

No jo. Nová generácia rav bude 2025, to je dlho. A Toyota crown vypada veľmi zaujímavo, len netuším ci a kedy sa dostane u nás do predaja.

Crown jsem viděl v Japonsku a taky mě uchvátila. Myslím si, že pro český trh nebude v nabídce nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, unimatic_fan napsal:

Crown jsem viděl v Japonsku a taky mě uchvátila. Myslím si, že pro český trh nebude v nabídce nikdy.

Sak to....

A ja som sa povozil v 300k PHEV DS7 a teraz mi to furt vŕta v hlave. Strašne pohodove vozitko, ma prakticky všetko co chcem a ešte sa mi ľúbi aj dizajn. Ale za tie prachy mam Lexus nx 350h, síce nie phev, ale zase zaručená spoľahlivosť a kvalita. A tých Francúzov podozrievam ze to flakaju (znamy robil v pezote 6 rokov servisaka a jeho príbehy ma desia).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

narovinu, už ani Tí Japonci nie sú čo bývali, ale v spoľahlivosti stále nadpriemer. Berieme samozrejme v úvahu aj pomer cena/výkon a tam sú podľa mňa bezkonkurenční. Dnes sa pri aute idú všetci posrať z technológií,  konektivity, asistentov a podobných píčovín  čo mne osobne hlava moc neberie. V aute chcem byť pánom Ja nie nejaký softvér čo brzdí za mňa aj keď netreba atď, atď ......Mám objednaný Subaru Outback, pre niekoho lenivá atmosféra, pre mňa "posledný mohykán "ale som vo veku kedy uprednostním pohodlie a kvalitné audio pred výkonom, načo mi je 300koní keď v každej riti je radar, nenažraný štát na pokutách nemienim dotovať, za posledných 12 rokov mám s japoncami len tú najlepšiu skúsenosť .....Žabožrúti potrebujú ešte strašne veľa času aby sa naučili robiť poriadne autá, samozrejme ľudia čo jazdia 5-10000km ročne to skoro nepostrehnú ....

Upraveno uživatelem rado74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, rado74 napsal:

ale som vo veku kedy uprednostním pohodlie a kvalitné audio pred výkonom, načo mi je 300koní

Napodobne  , tiež to tak mám  :) Nejde o pretekanie, ale o kombinovaný výkon vrátane vysokeho krútiaceho momentu.  A to je pri prebiehani celkom fajn.

A ano, tiez mam 15+ rokov super skusenosti s bezporuchovymi Japoncami. Ale až po zvezeni tým DS som pochopil aké môže byť auto pohodlne a komfortné, to som u Japoncov nemal (hovorím o kategórii suv,)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ivan_989 ako sa hovorí najlepšia je vlastná skúsenosť a občas to treba "len risknúť" , možno sa časom ukáže že to bola správna voľba. Pri výbere auta sa vždy veľmi ťažko rozhoduje ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ivan_989 napsal:

Sak to....

A ja som sa povozil v 300k PHEV DS7 a teraz mi to furt vŕta v hlave. Strašne pohodove vozitko, ma prakticky všetko co chcem a ešte sa mi ľúbi aj dizajn. Ale za tie prachy mam Lexus nx 350h, síce nie phev, ale zase zaručená spoľahlivosť a kvalita. A tých Francúzov podozrievam ze to flakaju (znamy robil v pezote 6 rokov servisaka a jeho príbehy ma desia).

Mě by zajímaly detailněji ty příběhy servisáka z Peugotu.. přijde mi, že jsem nějaké děsivé příběhy slyšel už snad o každé automobilce (kromě japonských :D ), takže jsem k tomu poněkud skeptický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám mám Outback, ale třeba se mi líbí hodně Lexus a dal bych si říct. Sice to je už oproti Otb, takové nablýskané a někde v lese bych se s tím cítil divně, ale hrozně se mi líbí + ještě pořád rozumné motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, unimatic_fan napsal:

Mě by zajímaly detailněji ty příběhy servisáka z Peugotu.. přijde mi, že jsem nějaké děsivé příběhy slyšel už snad o každé automobilce (kromě japonských :D ), takže jsem k tomu poněkud skeptický.

S vážnou tvárou napr. vykladal, ze niektoré kusy (model nespomenul) idu z výrobnej linky rovno do šrotu, lebo majú neodstranitelne vady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem dostal za úkol letos nějákého otloukánka na firmu s větším kufrem jako náhradu za Mondeo. Jaký jsou ty KIA vozítka od Korejce? Mě se za ty prašule zamlouvá Ceed Combi. Je v tom nějáká 1,5 benzín, pěkný kufr, ale vůbec, ale vůbec nemám ponětí jaký jsou. Díky za každý postřeh.

https://www.kia.com/cz/vozy-ihned/skladove-vozy/#/vyhledavani?prevodovka=automatic&model=Ceed+SW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Sem dostal za úkol letos nějákého otloukánka na firmu s větším kufrem jako náhradu za Mondeo. Jaký jsou ty KIA vozítka od Korejce? Mě se za ty prašule zamlouvá Ceed Combi. Je v tom nějáká 1,5 benzín, pěkný kufr, ale vůbec, ale vůbec nemám ponětí jaký jsou. Díky za každý postřeh.

https://www.kia.com/cz/vozy-ihned/skladove-vozy/#/vyhledavani?prevodovka=automatic&model=Ceed+SW

Já byl shodou okolností včera v autosalonu Kia a projel jsem se Sportagem. Popravdě jsem byl velmi mile překvapen. Za ty prachy mi to přišlo jako skvělá value, krásný moderní interiér, prostorné auto, vzhled je asi otázka vkusu, mě neuráží. Otázka je spolehlivost, ale dávají na to 7 let záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 minutes ago, African said:

Sem dostal za úkol letos nějákého otloukánka na firmu s větším kufrem jako náhradu za Mondeo. Jaký jsou ty KIA vozítka od Korejce? Mě se za ty prašule zamlouvá Ceed Combi. Je v tom nějáká 1,5 benzín, pěkný kufr, ale vůbec, ale vůbec nemám ponětí jaký jsou. Díky za každý postřeh.

https://www.kia.com/cz/vozy-ihned/skladove-vozy/#/vyhledavani?prevodovka=automatic&model=Ceed+SW

Bude to rok co mam Ceed SW s tym 1.5T 160 koni, manual. Za cely rok nula problemov. Ide to slusne aj s plnym autom. Spotreba priemer 6.9l na 14.5 tis km co som urobil. Ked treba, da sa ist pod 6, kludnou jazdou aj 5.5, ak to vytacam tak do 8l.
Velka vyhoda (aspon za mna) v porovnani s koncernom a inymi znackami je jednoduchost ovladania. Skoro vsetko ma svoj fyzicky kombik - klima, vyhrievanie sedaciek i volantu, hlasitost radia, ESP atd.
Jedine co by som vytkol je velmi slabe odhlucnenie. Hlavne od zadnych kolies ide dost hluk. Dovodom su aj letne pneu Michelin Primacy 4 225/45 R17, co su za mna dost zle pneu. Zimne Michelin Alpin 6 205/55 R16 su o dost tichsie.
Mam vybavu GT-Line, ktora zial v case vyroby nemala vzadu vyduchy klimi a USB konektory. Tiez mi chybaju predne parkovacie senzory. Vzadu su a plus aj kamera (ktora sa da jednoducho dedikovanym tlacitkom hocikedy zapnut). Dnes to uz moze byt inac a vybavy sa lisia od krajiny.
Predtym som mal Mondeo mk4 2.0i benzin 145 koni a tato ceedka ide proste lepsie, to turbo tam citit. Mondeo bolo pohodlnejsie (kolesa R16) a do istej rychlosti aj tichsie. Kedze ale malo len 5st manual, tak pri 130km/h (GPS) tocilo skoro 4tis otacok a motor bolo pocut.
Ihned po prevzati som odpojil Stop/Start system a inteligentne nabijanie baterie.
Fajn je appka a sledovanie stavu auta na dialku. Cez telefon sa da aj odomknut/zamknut, nahrat ciel cesty do navigacie atd. Tato sluzba je zadarmo pocas platnosti zaruky, takze az 7 rokov ak sa dodrzia podmienky.
Urcite by bral verziu s full LED svetlami. Nie je to sice ziadny zazrak, nemaju vykreslovanie, iba automaticke dialkove ale stale lepsie ako halogenky.
Inac ten kufor je taky... pisu dakych 650l tusim ale to zahrna vsetky priehradky, dvojite dno a tusim aj priestor rezervy. Kvoli dvojitemu dnu je kufor dost nizky, takze ja rozmyslam ze to cele vyhodim. Ale treba mi zohnat daku dosku na spodok. A samozrejme vytlmit.
Teraz sa chystam na vymenu repro a vytlmenie dveri. Mam standardne radio/repro a je to ... hm... taky priemer... A vraj ani priplatkove JBL nie je ziadny zazrak.
Celkovo spokojnost. Za dane peniaze som lepsie ponuku z pohladu vybavy, motorizacie a zaruk nenasiel.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já loni na jaře koupil manželce Xceeda a je to výborný auto. První garančka byla za 5500,- s DPH a jinak jen lejem benzín. Je to 1,5 T-GDI se 118 KW což jede hezky a spotřeba od cca 5,5 do 7 podle stylu a délky trasy. 

Co je u Xceedu super, tak že má pohodlnější odpružení a větší odhlučnění a na rozbité cestě je to super - jak se objeví díry tak je pohodlnější než můj passat (hlavně tak nemlátí kola). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...