Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Asi jezdí často na hory ne? To dá rozum přeci :-)

 

upřímně tenhle důvod moc nechápu, měl jsem 6 let zadokolku a na horách jsem pečenej-vařenej a nikdy jsem neměl problém.

 

Ovšem žena, to už je jiná kapitola. Ta raději jezdí starým předohrabem . :clap:

Na horách jsem vyrostl, jezdíme tam pořád a nikdy mi 4x4 nechybělo. Asi špatný hory.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jezdí často na hory ne? To dá rozum přeci :-)

 

upřímně tenhle důvod moc nechápu, měl jsem 6 let zadokolku a na horách jsem pečenej-vařenej a nikdy jsem neměl problém.

 

Ovšem žena, to už je jiná kapitola. Ta raději jezdí starým předohrabem . :clap:

Tak urcite. A na tie hory so zadokolkou si bez problemu daval 30% stupanie po lade na semislickoch.

Naco je tato ironia? Ma poziadavku ze chce 4x4. Na tom je nieco zle?? Ked niekto napuse ze chce 7 miestny van tak ho budes vysmievat ze ty si vsade vosiel do 2 miestnej miaty, a nemal si problem. Ja by som ho skor odhovaral od zadokolky, lebo sa s tym bude pri zhorsenej adhezii trapit.

Ach jo.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové ještě jednou se chci ostře ohradit proti tomu, že bych někoho vysmíval. To bych si nedovolil. Někdo tu čtyřkolku potřebuje už jen třeba k tomu, aby se dostal na svůj pozemek. Někdy stačí aby trochu zapršelo a pokud k pozemku není zpevněná cesta máš zadělaný na problém, když se nemůžeš pořádně rozjet. Jen jsem naznačil, že 90% lidí 4x4 vůbec nepotřebuje, tím jsem ale nemyslel kolegu Tengeho, tak to v žádném případě nemělo vyznít. Jestli to tak vyznělo, tak se omluvuji.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě..s tím se srovnám. 4x4 chci primárně proto, že chata je uprostřed kopce a louky a stačí zapršet a můžu nechat auto leda pod kopcem a končím. A taky, že občas jezdíme do míst, která prostě s těma dírama v prašné cestě jsou blbě dostupná.

Ano, se současnou předokolkou to zvládnu taky, ale neřídím jen já a chci udělat maximum pro to, aby se žena cítila v autě bezpečně na maximu cest.

 

Jasně, současné zimy jsou spíš jak podzim a primárně záleží na pneu, ale s  4x4 jsem prostě měl vždy lepší pocit do zatáček. V zimě ač jsem kupoval pneu (vítěze daného roku) tak jsem v Tatrách k hotelu dojel horko těžko a "hloupá" 4x4 suzuki mě předjela a klepala si na čelo co tam vyvádím. (kombinace čerstvého+ujetého sněhu a místy zledovatělo).

 

Vím, že čtyřkolu využiju párkrát za rok, ale pro tu jistotu bych za ní byl rád. Proto ten výběr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové ještě jednou se chci ostře ohradit proti tomu, že bych někoho vysmíval. To bych si nedovolil. Někdo tu čtyřkolku potřebuje už jen třeba k tomu, aby se dostal na svůj pozemek. Někdy stačí aby trochu zapršelo a pokud k pozemku není zpevněná cesta máš zadělaný na problém, když se nemůžeš pořádně rozjet. Jen jsem naznačil, že 90% lidí 4x4 vůbec nepotřebuje, tím jsem ale nemyslel kolegu Tengeho, tak to v žádném případě nemělo vyznít. Jestli to tak vyznělo, tak se omluvuji.

Ale on nepisal ze ju potrebuje.

Pisal ze ju CHCE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African: já jsem přeci nikde nepsal, že dvoukola vyjede víc, nebo stejně jako čtyřkola.

 

eskimak: zbytečně děláš dusno, kolega tenge napsal v podstatě to co jsem psal já a já jsem se do nikoho konkrétního nenavážel. Napsal jsem jen prostý fakt a tím bych to za sebe ukončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to vygůglete ne! Těžko tady někomu vysvětlovat, že čtyřkolka má svůj význam z hlediska jízdních vlastností i mimo zimní období ;) ale to se zase budeme točit v kruhu...

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi v klidu, o nic nejde..jen se vybírá auto a já se potřebuju v tom nějak zorientovat...sám si auto nespravím, max umím dolít olej a vyměnit pneu..takže potřebuju vybrat něco s čím budou nejmenší problémy..dobře vím, že u MB je airmatic potenciální sebevražda..ale u BMW nevím...třeba Sibiř má svou X5 s téměř 300tis. km v pohodě..tak potřebuju nasměrovat do něčeho podobnýho...prostě klasicky potřebuju něco s nejlepším poměrem cena / výkon / design (Dacii fakt nechci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenge: pokud vyloženě nepotřebuješ vyšší posed nebo nájezdový úhel zkusil bych ženu zvyklat na ten passat alltrack. Něco takového. (jen příklad, první co jsem našel a vím že tam je napsáno prodáno, aby se toho zase někdo nechytil)

Měli jsme na firmě ten starší model a dělalo nám skvělou službu. Náhradních dílů všude hromada a servis je ještě  pro normálního smrtelníka snesitelný.

 

Jinak z tvého výběru bych asi sáhl po tom Volvu XC60, ale chce to vidět a nejlépe s tím zajet přímo do Volva, aby to nebyla nějaké past. Volvo jsem bohužel nikdy neměl, tak neporadím jak to tam chodí, ale je mi velmi sympatické. Ten motor je všeobecně hodně vychvalovaný. Nově má xc60 podobný ročník  tchán, ale jak píšu je to zatím velmi čerstvé, takže zkušenosti ani z doslechu nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak málo to není, ale byl to jen příklad.

 

My jsme měli rok 2013 2tdi 125kw a prodával se s nájezdem přes 500tis  (nevím přesně) a pokud vím, tak se neřešila žádná závažnější porucha. Byl tam problém s elektronickou ruční brzdou a klimatizací. Nutno dodat, že ta klimatizace mohla být načnutá po srážce se srnkou. Auto trefilo srnu na pravé přední světlo. Opraveno v autorizovaném servisu. Potom ještě nějakou dobu fungovala, ale potom se začalo ztrácet médium, vyřešeno výměnou chladiče klimatizace. Výhodou je, že si ty auta drží cenu. Samozřejmostí byl pravidelný servis, ale to asi nemusím zmiňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U faceliftů XC60 už byla dvě turba - pokud se nepletu, ale nevím, jestli jsou s tím tak často potíže jako v případě BMW.

V případě BMW se pokud možno vyvaruj Nkovým motrům do nějakého roku 2014.

Brácha si koupil 320d (2012) a jako první investici udělal GO motoru.

 

X5, co má Sibiř je tuším před FL, takže ještě ten starý dobrý, osvědčený motor M57.

Kde když vyřešíš výřivé klapky a dáváš mu olej každých 15tkm, tak se Ti odvděčí dlouhou službou.

Upraveno uživatelem malve
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...