Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Lanďák v rodinně 2x...oba od novoty do 150t resp. 180tkm, dobrý držák, motor traktor, převodovka dle běžných měřítek trága, řízení jak na lodi...Pokud bych chtěl auto do Afriky tak si to vyberu, pokud do Evropy jinam než do lesa, tak bych volil někde jinde... když jsem projížděl Kyrgyzstán, nebo Gruzii, tak LC byla jasná volba, ale do našich podmínek nevím proč bych se s tím trápil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacala skola a tak hledam nejaky maly, mestsky auto na vozeni deti do skolky, krouzku atd. benzin. do 200-250k (pokud by to bylo neco jo zajimavyho, tak vic :). nejake tipy? premyslel jsem o Mini Coopru. diky

 

 

To tedy nejsi moc konkrétní, do toho se dá napasovat desítky vozů  :-) Mě by se třeba pro tyto účely líbil ten Fiat 500 co tu je v inzerci... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lanďák v rodinně 2x...oba od novoty do 150t resp. 180tkm, dobrý držák, motor traktor, převodovka dle běžných měřítek trága, řízení jak na lodi...Pokud bych chtěl auto do Afriky tak si to vyberu, pokud do Evropy jinam než do lesa, tak bych volil někde jinde... když jsem projížděl Kyrgyzstán, nebo Gruzii, tak LC byla jasná volba, ale do našich podmínek nevím proč bych se s tím trápil...

Diky za info, ja uz zase nechtel kupovat naky pseudo ...suv, takze zabredavam az sem, jeep ne, landrover uz vubec, a qecek a xek uz mam po krk;-)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tedy nejsi moc konkrétní, do toho se dá napasovat desítky vozů :-) Mě by se třeba pro tyto účely líbil ten Fiat 500 co tu je v inzerci...

Mas pravdu, nejsem moc konkretni :) vlastne nevim moc co chci.puvodni myslenka byla nejaky sranda auto pro me a zaroven pro deti. Nechci francouze (nejak me tim vsichni nakazili), musi to mit 5 dveri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacala skola a tak hledam nejaky maly, mestsky auto na vozeni deti do skolky, krouzku atd. benzin. do 200-250k (pokud by to bylo neco jo zajimavyho, tak vic :). nejake tipy? premyslel jsem o Mini Coopru. diky

Nezačně tě dřív nebo pozděj sr*t, že musíš pokaždý vylejzat aby děcka mohly z auta ven?

Jestli to nehrozí, Cooper je imo docela fajn imidžovka a do města gut. Úskalí v podobě THP motorů už si určitě načetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši - zajímaj me zkusenosti s Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D at uz s nizsim vykonem 127kw nebo silnejsim 140kw. Motor, prevodovka, spotreba, servisni naklady, atd. Doporuceni na rok, vybavu, proste vse podstatne.

Dekuju moc za cokoliv.

Co vím, tak 150ka žádný "obvyklý" problém. Asi neuvažuješ o starší 120ce, kde vstřikovače fakt zlobily. Jel jsem s variantou 140kw a spokojenost. Tuším že byly v prodeji i nějaké kusy se 150kw (upravený výkon Toyotou). On i ten 4,0 benzín není vůbec špatný (jeden možná NEJ motorů u Toyoty), ale je jich málo. Svezení je ale fantazie...

Vybíral bych si auto se smysluplnou historií (výbava asi záleží na osobní preferenci "čudlíků") protože Lanďák vydrží dost a lidi k tomu tak často přistupují a na servis kašlou. V druhém kole se to pak může nastřádat.

Ježdění na "rámu" nese pro i proti, to je asi taky na každém. Když jsem měl možnost pojezdit některá SUV, tak bych stejně neměnil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezačně tě dřív nebo pozděj sr*t, že musíš pokaždý vylejzat aby děcka mohly z auta ven?

Jestli to nehrozí, Cooper je imo docela fajn imidžovka a do města gut. Úskalí v podobě THP motorů už si určitě načetl.

Moje zkušenost, dvě děti kurtovat ve třídvířku bylo vždy za trest. V nouzi, když to jinak nejde, jo, ale koupit auto pro radost a nervit se, nikdy. Nakonec i faktor bezpečí, je pořád lepší se k děckům dostat rychle dveřma, než sedačkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím, tak 150ka žádný "obvyklý" problém. Asi neuvažuješ o starší 120ce, kde vstřikovače fakt zlobily. Jel jsem s variantou 140kw a spokojenost. Tuším že byly v prodeji i nějaké kusy se 150kw (upravený výkon Toyotou). On i ten 4,0 benzín není vůbec špatný (jeden možná NEJ motorů u Toyoty), ale je jich málo. Svezení je ale fantazie...

Vybíral bych si auto se smysluplnou historií (výbava asi záleží na osobní preferenci "čudlíků") protože Lanďák vydrží dost a lidi k tomu tak často přistupují a na servis kašlou. V druhém kole se to pak může nastřádat.

Ježdění na "rámu" nese pro i proti, to je asi taky na každém. Když jsem měl možnost pojezdit některá SUV, tak bych stejně neměnil....

Kdybych do toho šel tak přemýšlím od roku 2013 vejš. Ten 4.0 V8 jezdil sem s tim chvili v LC 200 a to byl nařez jako blazen, jak to s tim hovadem težkym dokazalo zrychlovat... ale nadrž na 120litrů a za celkem krátkou dobu byla pryč a zajímavý bylo, že to mělo dotykovou obrazovku už v tom roce tušim 2006 ale spotřebu ti to auto nikdy neřeklo:-))

Já bych šel do toho 3.0D je to 4-vál, málo možností co se kde pokazit a výkon nepřehoněnej do nesmylu, to je mi sympaticky. a potřebuju velkej kufr. Uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych do toho šel tak přemýšlím od roku 2013 vejš. Ten 4.0 V8 jezdil sem s tim chvili v LC 200 a to byl nařez jako blazen, jak to s tim hovadem težkym dokazalo zrychlovat... ale nadrž na 120litrů a za celkem krátkou dobu byla pryč a zajímavý bylo, že to mělo dotykovou obrazovku už v tom roce tušim 2006 ale spotřebu ti to auto nikdy neřeklo:-))

Já bych šel do toho 3.0D je to 4-vál, málo možností co se kde pokazit a výkon nepřehoněnej do nesmylu, to je mi sympaticky. a potřebuju velkej kufr. Uvidime

Možná věděli, proč tam spotřebu nenajdeš :) Do 200ky patří 5,7 to se jen válí, na to se šlapat nemusí :) Třeba v té 120ce ten benzín (asi teda nelze využívat potenciál na každých světlech :lol2:) to zase tak strašné, na rozdíl od nafty není. To rozpětí spotřeby je u benzínu větší (město,couračky, noha, atd.) to je jasný. Ale jeden čas jsem to naháněl a byl to problém, nebo jsem ho minul. Svezení byl zážitek, krouťák odspodu a tah jako blázen....

Naftou ale vedle nešlápneš a pár let stará Toyka poslouží víc než dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...