Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Hele, dokážete někdo říct proč se nedělá dnes žádné malé CC  ve stylu  207CC, Micra CC nebo Colt CZC, nebo Tigra 2? Tahle móda je pryč? 

 

Manželka něco hledá nějakou kabelku s pevnou / stahovací střechou na celoroční provoz. Peugeot byť designově jednoznačně nejlepší, vzdala kvůli motorům. Co byste vybrali mezi Microu (1,6) a Coltem? Nouzová 2 sedadla se šiknou na odvezení 2. dítěte do školy 2 km do školy. V případě Coltu byste doporučili tu atmosféru nebo riskli 1,5 turbo? Nikde jsem nečetl kritiku na ten přeplňovaný motor (byl i Rallyartu). 

Než začnete doporučovat MX5 - to není auto na celoroční provoz (bydlíme v horách) a větší auta (Mégane, 307CC, Astra jsou zase moc velká na motání po městě ale případně které z těchto tří by stálo za úvahu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadrovou střechu na celoroční použití né...

Ta 1,6 THP je mi záhadou. Mám kamarády koncernu PSA a pro manželku mi to nikdo nedoporučil - klidné jizda  + krátké vzdálenosti jsou prý zabiják pro tenhle motor. Je to škoda, 207 je opravdu nejhezčí, i po těch letech... :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, dokážete někdo říct proč se nedělá dnes žádné malé CC  ve stylu  207CC, Micra CC nebo Colt CZC, nebo Tigra 2? Tahle móda je pryč? 

 

Manželka něco hledá nějakou kabelku s pevnou / stahovací střechou na celoroční provoz. Peugeot byť designově jednoznačně nejlepší, vzdala kvůli motorům. Co byste vybrali mezi Microu (1,6) a Coltem? Nouzová 2 sedadla se šiknou na odvezení 2. dítěte do školy 2 km do školy. V případě Coltu byste doporučili tu atmosféru nebo riskli 1,5 turbo? Nikde jsem nečetl kritiku na ten přeplňovaný motor (byl i Rallyartu). 

Než začnete doporučovat MX5 - to není auto na celoroční provoz (bydlíme v horách) a větší auta (Mégane, 307CC, Astra jsou zase moc velká na motání po městě ale případně které z těchto tří by stálo za úvahu?

 

Právě jsi tu popsal Fiat 500C. Tu roletu před zimmou jednou naimpregnuješ a nepoznáš rozdíl od plechu. A pokud ojetinu, tak bych koukal na Eos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čeká nás generační obměna manželčina vozidla, nyní Mazda CX-5, je to hlavní rodinné aurto, takže na dovolený a tak ( já mám Cooper S:-))

Požadavky - SUV, automat, 4x4, větší kufr, benzín

 

Ve výběru původně byl Tiguan, pak nová CX-5 a další. Nicméně pořád řeším jestli je potřeba 4x4, něco tu proběhlo, ale rád bych nějaký argumenty pro/proti.

Bydlíme v Polabí, na hory se dostanem max 3-5x do roka, spíš sem si říkal, že je to pro ní lepší při jízdě, že jí to "vytáhne" z problému, kdyby se do nějakýho dostala.

Limit v maximálu 700k, raději 650k vč. páč to kupuju za svý

 

díky za doporučení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlhý čas som mal s rovnakými požiadavkami (SUV 4×4, AT, benzín) vyhliadnutú CX-5, ale keď prišlo na lámanie chleba, zobral som 280-koňovú Alfu Romeo Stelvio. Slušne priestranné, výkon tak akurát, veľmi zábavné pojazdenie - keď jazdíš na mini, určite to oceníš. Na šmykľavom povrchu a snehu je to asi najbezpečnejšie auto, na ktorom som kedy jazdil - a to odjakživa jazdím na Subaru. Čitateľné, skvele vyvážené. Oproti Mazde chýba pár prvkov komfortu typu headup display, so zľavami vyšlo Stelvio aj v plnej výbave pod základnú cenníkovú cenu (ktorá však je oproti Mazde vyššia, neviem, aký máš strop).

 

Ber to len ako tip, možno mimo misu. Kopec ľudí trpí voči tej značke predsudkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už i ta stávající Ravka je pěkná, trochu ji nafoukli a cenově taky v pohodě. Taky se povedl od Mitsubishi Exlipse, jako rodinné auto to bude malé, ale zase na druhou stranu jestli sebou vozíte pouze kreditku a zubní kartáčky tak ok :-) Design fajnový...

 

https://www.mitsubishi-motors.cz/modely/eclipse-cross/technologie/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za Eclipse Cross som dnes isiel (nejake predvadzacie alebo nahradne vozidlo, polepene) a ten zadok je otras, hnus. Nemoze byt cez to ani poriadne vidiet a okrem toho to fakt vyzera strasne.

Testovací jízda je určitě zapotřebí u každého auta, každý člověk upřednostňuje něco jiného, já v něm nejel tak nedokážu říct. Ale design je fajnový, v dnešní meganabídce aut jsem se už po něm párkrát ohlédl, myslím že to trochu vybočuje stejně jako ta nová Ravka....a to mě prostě baví být trochu jiný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, z troch stran uplne v pohode. Ale videl si ten zadok? To snad nemoze byt naozaj.

U nás na vesnici už jezdí dva, takže času bylo dost si ho prohlédnout, jo a líbí se mi. Ale pro mě je to samozřejmě malé, ale pro ženskou na nákupy solidní autíčko :-)

post-364-0-33332800-1544552375_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...