Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Pokud je oktávka blok, tak předpokládám, že kia nebude to pravé ořechové. Mondeo bude mít možná dražší náhradní díly a servis všeobecně, ale zase se tam nebudou mačkat. Já mám bez mála 190cm a když za sebe posadím malou v sedačce, tak ji lámu nožičky a to doufám u mondea nebude  problém. V ceedu o tom nejsem přesvědčen.

 

Edit: právě řeším podobný problém a jelikož do auta nechci moc investovat stanovil jsem budget též na 150tis. Na nic lepšího jak mondeo jsem zatím nenarazil. Ještě zvažuji Smaxe, ale to mi už přijde jako zbytečné.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, co myslis? Aku mas s Kiou a Ceedom skusenost ty? Ja mam v rodine 2 Kie, jeden starsi Ceed (8r), u nas je 4 roky, druha Kia od nova (2 r). Spolahlivejsie auta som nikdy nevidel, plati najma pre to starsie (u 2r auta tazko sudit, vsakze).

Nějakou zkušenost mám a taky nijak nehaním to auto, ani co se spolehlivosti týká, jen napsat, že jsou díly "za facku" mi přijde, mírně řečeno,  nepravdivé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak - měl jsem Mondeo Combi MKIV 6 let, vzhledem k roku výroby 2008 jsem ho celou dobu servisoval v autorizovaném servisu, který dává na starší auta slevu na díly a servis mi rozhodně nepřišel nepřiměřeně drahý, dá se říci, že byl srovnatelný s neznačkovými noname servisy. Mondeo bylo mé zatím nejlepší auto, prostorné, dobré jízdní vlastnosti, slušný výkon (a díky zvednutému výkonu  a v tuto chvíli ho považuji za jednu z nejlepších voleb mezi ojetinami v téhle třídě, samozřejmě pokud se člověku líbí a svými vlastnostmi vyhovuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nejake skusenosti s KIA. Auto samo o sebe asi dobre a v nakupe relativne lacne, navyse v CR ojetiny netrpia skodaefektom takze porovnatelne vybavy budu o poznanie lacnejsie. Ale o co je auto lacnejsie to sa snazia podla mna dohnat autorizovane servisy. Obycajna prehliadka, kde vymenia olej sviecky a kabinovy filter nie je problem za 6K. Aspon teda v Prahe,... a co viem od nasich tak v Liptaku to nie je o moc menej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že si ta auta drží "nesmyslně" vysokou, zůstatkovou cenu? Tak tomu už vůbec nerozumím...jinak, co se krádeží týká, Škodovky jsou v penetraci asi na 6. místě mezi značkami, pokud je tu někdo z pojišťovny, určitě by to upřesnil, na prvním místě byl ještě nedávno tuším Opel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

"Přesně to mi říkal kamarád, že těch 7let záruky mají dobře spočítané, aby se jim to vyplatilo, když k nim budeš jezdit 7 let na servisní prohlídky pravidelně."

 

 

 

Vidíš, a já si vždycky myslel, že to automobilky mají všechno spočítané tak, aby jim to nevyšlo. Jsem to ale moták.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som si nejaku hlboku statistku nezpracovaval ale ked som svoje rio kupoval, tak porovnatelna fabia bola o 50k drahsia no a bracho to mal s ceedom vs oktavka uplne to iste... netvrdim ze su tie skody drahsie nepravom, lez ze su drahsie.... no a kradeze svetiel, zrkadiel, apod. tak to je kapitola sama o sebe k tomu isto povedia viac ostatni,

 

edit...s tym autorizakom to ber ako taku inu formu leasingu :) anebude ta to tolko stvat

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady tomu taky nerozumím, jaký má vztah cena servisu k poskytnuté záruce? Dalo by se říci, že za prodlouženou záruku si zákazník de facto připlatí a nemá ji tak zadarmo, ale pro tu továrnu to má přínos 00 nic v materiálu, který při těch prohlídkách prodá navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to skor 20% a ano aby si mohol zaruku uplatnovat dlhych sedem rokov (za mna to bolo len 5) tak musis do autorizaku a tam si na tie pripadne zarucne opravy budu od Teba vyberat priebezne na vyrazne vyssej cene obycajnych prehliadok a cokolvek nezarucne je za palku, za vsetko spomenme napriklad 3600kc za 4 sroby do kolesa .... tazke po padu zaruky je autorizak proste nogo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to myšleno tak, že když pojedeš ke garážníkovi, tak ta stejná prohlídka tě bude stát 50% toho co zaplatíš u AD Kia.

Skoro bych se vsadil, že to bude stát stejně (při stejném, předepsaném, rozsahu prohlídky)

 

to skor 20% a ano aby si mohol zaruku uplatnovat dlhych sedem rokov (za mna to bolo len 5) tak musis do autorizaku a tam si na tie pripadne zarucne opravy budu od Teba vyberat priebezne na vyrazne vyssej cene obycajnych prehliadok a cokolvek nezarucne je za palku, za vsetko spomenme napriklad 3600kc za 4 sroby do kolesa .... tazke po padu zaruky je autorizak proste nogo.

To máš jako představu, že si takhle dělají nějaký rezervní fond, nebo jak si to představuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že si ta auta drží "nesmyslně" vysokou, zůstatkovou cenu? Tak tomu už vůbec nerozumím...jinak, co se krádeží týká, Škodovky jsou v penetraci asi na 6. místě mezi značkami, pokud je tu někdo z pojišťovny, určitě by to upřesnil, na prvním místě byl ještě nedávno tuším Opel.

 

Nejpravdepodobneji_kradena_auta_v_CR_201

 

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/tato-auta-se-v-cr-kradou-nejvice-nepatri-mezi-ne-to-vase/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze se teziste byznysu presouva od prodeje k servisu je naprosto prirozeny vyvoj. Zaroven po zaruce autorizaky lakaji zakazniky levnejsi cenou nahradnich dilu a na tom pochopitelne taky netrati (spolecne s hodinovou sazbou). Osobne jezdim do autorizaku i s autem po zaruce. Mozna je to placebo efekt, ale mam dojem, ze maji 100% kompatibilni naradi a potrebny pripravky a nejsou odsouzeny k improvizaci.


EDIT: A neurazi me, ze na mych servisnich navstevach vydelavaji :).

to skor 20% a ano aby si mohol zaruku uplatnovat dlhych sedem rokov (za mna to bolo len 5) tak musis do autorizaku a tam si na tie pripadne zarucne opravy budu od Teba vyberat priebezne na vyrazne vyssej cene obycajnych prehliadok a cokolvek nezarucne je za palku, za vsetko spomenme napriklad 3600kc za 4 sroby do kolesa .... tazke po padu zaruky je autorizak proste nogo.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nějakou zkušenost mám a taky nijak nehaním to auto, ani co se spolehlivosti týká, jen napsat, že jsou díly "za facku" mi přijde, mírně řečeno, nepravdivé.

Ok. Vyznelo to blbo. Myslel som to v porovnani s Mondeom. MK3 som mal, bolo to vyborne auto, ale porovnavat cenu dielov a servisu s Ceedom ke fakt zbytocne, ten Ford vychadzal omnoho drahsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...