Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Prosba o názory a rady:

 

cca za 9 měsíců mě čeká nákup auta (na fyzickou osobu) a zatím mám dva (může se to ještě změnit...) velmi rozdílné favority... Škoda Scala Style 1.5 TSI 7 DSG (110 kW a 250 Nm) + nějaká výbava navíc a Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 2wd 6 MP (130 kW a 265 Nm).

 

Vím, že průměrná spotřeba bude 7,5l vs. 10l. Můj rozpočet je cca 550-620k a auto by mělo být nové. Můj nájezd je cca 10.000 km za rok a jezdím buďto sám a nebo max. ve dvou a často trasy do 10 km - chci jen benzín. Neřeším prioritně spotřebu a dynamiku, ale spíše bezpečnost, LED světla a spolehlivost.

 

Obě auta se mi líbí, i když to je nebe a dudy. Občas si řeknu, jestli není za Scalu 570k moc a jindy zase, jestli nebude ten Hyundai finančně náročný na pozdější servis (myšleno třeba po 5-ti letech, kdybych si ho nechal déle - třeba 8 let, peníze za pneu a benzín do toho nezahrnuji, s tím jsem smířený)?

 

Jde mi o plusy a mínusy těchto dvou konkrétních aut, jiné to asi nebude (tyhle dvě se líbí i mé polovičce). Vím, že nákup auta, zejména nového, je prodělečný...ale zůstatková hodnota (třeba po těch 8-mi letech) pro mě také není úplně zásadní - koncern vs. korejec.

 

Díky za názory (i ty negativní), rady, zkušenosti, potažmo subjektivní pocity z těchto aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, za 600 máš třeba výborně vybavenýho Golfa, na kterýho teď asi budou  i solidní slevy.. jako vim že to jsi asi slyšet nechtěl, ale pokud nepotřebuješ moc místa, jakože asi ne, fakt nechápu kupovat za cenu výbornýho Golfa o (nejen) třídu nižší techniku Scaly.. byť vim že je novější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

exBURN: Mazdu3 jsem byl zkouknout - je to parádní auto (šedí i červená metalíza), to jo, i ten motor 2.0 mild-hybrid (nově) není vůbec špatný, ale třeba oproti Scale je uvnitř méně prostorná, vzdušná - fakt je dělaná hodně do sportovna (nízká skla, nízko ukotvená sedačka, široký středový tunel a na něm božsky krátká řadička, menší kufr s pouze opravnou sadou na pneu z důvodu umístění subwooferu - chci rezervu). Ale děkuju.

 

Gustaf: Právě Leona jsem měl v širším výběru a ten nový motor 2.0 TSI ho tam možná ještě vrátí... Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdím buďto sám a nebo max. ve dvou a často trasy do 10 km 

 

Jo na to si kup oturbený benzín - u stejných tras jsem po měsící a půl vracel Megana 1,2 TCe :D

 

U mojí Mazdy šla rezerva dokoupit - zkoušel si sedan? ten je rozměrově ok a není tak "utopený" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, počet členů osádky asi nezvýším a svoje trasy asi neprodloužím a nabídka je taková, jaká je... Moc atmosfér do objemu 2.0l na trhu už není, takže Mazda v mém výběru bude asi znovu figurovat. Ten sedan jsem ještě nezkoušel, asi znovu navštívím showroom japonské automobilky. Do klasického hybridu se mi moc nechce (Toyota). Ale popravdě s ním nemám žádnou zkušenost, takže možná i předsudky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zvědav u Mazdy na sky-X - ten motor bude hodně zajímavý. Sedan by mohl být pro tebe rozumný. 

 

BTW u Mazdy je výborná zůstatková cena po letech - jedna z nejlepších. Mrkni se na bazoš za kolik se ty auta prodávají po X letech.

 

Mám předchozí generaci a po 2 letech nic ohledně koroze - aji poloosy jsou ještě čisté. 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...