Jump to content
financ

vybírám káru

Recommended Posts

před 5 minutami, Traveller napsal:

Já mít tento rozpočet a chtít auto v benzínu, beru Suzuki SX4. Za ty prachy seženeš kus se slušným nájezdem pár let starý (nový). Ty, cos vyjmenoval, budou o 2 pětiletky starší.

Dobrá,děkuji za názor. A máš nějaké osobní zkušenosti se Suzuki SX4? A nebo je to jen tip.

Za tyhle peníze bude 10 let starý Tiguan. Do 10 let starého auta nevidíš, můžeš mít štěstí, nebo taky smůlu.

Za tyhle peníze bych zvážil Yeti 1.2 TSI 81 kW. Rozumová volba, dostupný servis, vždycky se ho zbavíš, za 300 bude 3 roky starej hezkej kus.

před 2 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Konkrétně u naší společnosti mi prakticky mizí auta pod rukama na všech našich pobočkách. Co bylo včera ještě bez klienta, to už je dnes minimálně rezervovaný. Výroba se natahuje jako trenky a auta nebudou. Většina modelů má teď dodací termín 6 měs. a více a to tam není započítaná celozávodní dovolená.  Takže se prodává s vyšší marží protože všichni vědí, že za pár týdnů nebude co prodávat.

Ale je pravda, že nejsem analytik a vidím to jen z pohledu jedné značky. 

před 2 hodinami, dawe009 napsal:

Z pohledu jiné značky je to podobné. Nejvetsi problem není poptávka, ale ze není co prodavat. Fabriky pomalu nabíhaj a nestíhají vyrábět..

Diky, chlapci, to taky dava smysl.
Bude to zajimavy rok, dva,...

Litry půjdou na dračku za nekřesťanský prachy s čekačkama, a poctivé motory budou zlevňovat a tlačit se v autosalonech, jiný příběh jsem ani nečekal :D 

SX4/S-Cross je vevnitr mensi nez Golf, to je blbost. Proc to musi byt vyssi? Mrknul byl na Seat Leon kombik..

Ahoj všem,prosím o radu

Podpořím názor ostatních. Problém koncernu je, že ojetiny si drží trochu vyšší cenu, protože jsou v ČR prostě docela populární a tak se prodaj i za vyšší ceny. Jenže stav a kvalita tomu většinou neodpovídá (vč. Škody, i když ten Yeti zrovna nemusí být špatná volba, ale fanda nejsem). Jako tip mě napadá třeba Nissan Qashqai, to zmíněné Suzuki, plus třeba Opel Mokka. Nebo Lexus RX, tam ale vzhledem k cenovýmu stropu už taky spíš modely cca k 10 letům stáří. Promysli, jestli potřebujete SUV, combi nebo MPV (např Alhambra styl). Některý SUV totiž nejsou plnohodnotný SUV ale crossovery, který jsou velikostně podobně jako větší hatchbacky, akorát mají vyšší světlou výšku (a jinej rozměr pneumatik), ale to neznamená, že je ve všech víc místa.

SUV za 280tis.... bych se na Tiguan asi vyprd. Pro odvaznejsi Honda CRV s benalem 2.0 pro mene odvazne Dacia Duster. Jinak za ty prachy radsi kombik.

Suzuki sx4 je super volba, ale je to hodně malé, vnitřek je o něco menší než T. Yaris (2017+) a kufr srovnatelný. Mám pocit, že je to postavené na Suzuki Swift.

Napadla mě ještě Dacia Duster 

Edited by moco

před 12 minutami, Micey napsal:

SX4/S-Cross je vevnitr mensi nez Golf, to je blbost. Proc to musi byt vyssi? Mrknul byl na Seat Leon kombik

Pohodlí, líp se do toho nastupuje a vystupuje. Tak jsem myslel,že když už mám koupit  další auto tak něco pohodlnějšího

Jeste Mitsubishi ASX...tech bude za 280tis na vyber dost a s benzinem 1.6... provedenim interieru je to na urovni te Dacie, ale spolehlivost bude mozna vyssi.

před 1 hodinou, Murphy97 napsal:

Diky, chlapci, to taky dava smysl.
Bude to zajimavy rok, dva,...

Z pohledu další značky... Máme skoro vše pryč a dost aut objednaných na koncového zákazníka a co je volné, je skoro pryč... :) 

To by mě zajímalo, kolikrát tak člověk nastoupí a vystoupí při nájezdu 6000 km/rok.

před 34 minutami, Somalec napsal:

Z pohledu další značky... Máme skoro vše pryč a dost aut objednaných na koncového zákazníka a co je volné, je skoro pryč... :) 

prodej aut klesal už vloni, leden únor další propad (cca 7%), půlka března a duben výroba stojí, prodeje na 50%. Teď nabíhá výroba, dá se čekat že skladovek moc nezbude a na nový se bude čekat dlouho. Automobilky zlevňovat nebudou, max lokální akce na podporu míň zajímavých kousků, nebo výbav. Dokud bude šance vybrečet šrotovný, ceny se výrazně hýbat nebudou.

Poptávka je podstatně menší než byla před koronavirem. Po znovuotevření se fronty před autosalony, nebo bazary nedělaly a dělat nebudou. Automotive to nejhorší teprve čeká.

Doporučuji každámu sledovat nabídku počtu skladových vozů značky o kterou máte zájem...

Po čase , na konci měsíce si uděláte obrázek o tom, kolik se "prodalo" vozů za měsíc anebo "kolik"  se dovezlo na sklad vozů z výrobních závodů do  ČR po obnovení výroby..

Edited by dabelM

A nemohl bys to uz prozradit ted? Ja jsem strasne netrpelivej a mesic nevydrzim.

A ty uvozovky jako rikaj co? Promin, ja jsem jen obycejny playboy Eda z vesnice a ne vsechno chapu...

O prostornosti Suzuki....Suzuki SX4 je úplně jiné auto než Suzuki SX4 S-Cross. Prcek versus normální auto.

7euBAJY.jpeg

bxyjBv.jpeg

před 1 minutou, Radek124 napsal:

@dabelM Se ti to sleduje, když to máš jako šéf v popisu práce :speak_cool:

Už ne, opustil jsem Automotive před půl rokem.