Jump to content
financ

vybírám káru

Recommended Posts

Totožného Mulťáka jsem nedávno potkal v POPu u letiště a hned mě napadlo, jestli to není Denji, jelikož si toto zbarvení + kola přesně odtud pamatuju, ale měl Pražskou SPZ, tak už vím, že to byl někdo jiný. Stejně je vtipné, jak si to hlava pospojuje, fakt to bylo první, co mě napadlo, hele Mulťák z chronomagu :D Každopádně tahle barevná kombinace + ty kola jsou naprosto boží.

Prostě hledám pohodlnou a zároveň svižnou rodinnou dodávku. Potřebuju variabilní interiér, většinou budu vozit jen manželku a dvě děti, ale k tomu taky hodně krámů včetně mých x kol. Někdy ještě někoho povezu, ale to nebude tak často. U VW - jak je náročný vyndat trojlavici? Nejvíc by se mi skoro líbilo uspořádání 2+2+2, protože mě nejde primárně o převoz vysokého počtu lidí, ale o dodatečný převoz sportovního vybavení, kočárku atd. Potřebuju automat a aby to stylem jízdy a ovladatelností tak trochu připomínalo osobák. Taky potřebuju motor, který jede i když je auto naložený; +odjímatelný tažný (využívaný bude jen v krizových případech, kdy bych vozil víc lidí a musel dát kola na kouli :) Kožený sedačky spíš nechci.

Na tohle je nejlepší Chrysler Town&Country, v Evropě taky jako Lancia Voyager. Je to i od Dodge, ale tam je chudá výbava. 

To je malý, já těch krámů mám fakt hodně. Dokud nebyly děti, naše jízda na dovolenou ve dvou znamenala kombík se sklopenejma zadníma sedačkama narvanej po střechu a na střeše ještě rakev :)

Nic jiného nehledej, jako osobák se chová jedině amerika, tedy Grand Voyager. Žádné evropské auto se tomu ani neblíží. Měl jsem Chrysler Grand Voyager 3.8, ale uz měl hodně najeto, tak jsem ho prodal. Hledal jsem pak něco jiného, ale bohužel nic se tomu nerovná.

Končí mi operák na Passata a po 3 letech s koncernovým tdi mi jako petrolheadovi svitla naděje na zábavné poježdění. Velké auto vlastně nepotřebuju.

Mám hroznou chuť si koupit auto "ze staré školy". Cayman 987.2 jako daily car na nějakých 20 000 km/rok? Blbost? Má tady někdo?

V 15. 6. 2020 v 18:42, redd napsal:

Prostě hledám pohodlnou a zároveň svižnou rodinnou dodávku. Potřebuju variabilní interiér, většinou budu vozit jen manželku a dvě děti, ale k tomu taky hodně krámů včetně mých x kol. Někdy ještě někoho povezu, ale to nebude tak často. U VW - jak je náročný vyndat trojlavici? Nejvíc by se mi skoro líbilo uspořádání 2+2+2, protože mě nejde primárně o převoz vysokého počtu lidí, ale o dodatečný převoz sportovního vybavení, kočárku atd. Potřebuju automat a aby to stylem jízdy a ovladatelností tak trochu připomínalo osobák. Taky potřebuju motor, který jede i když je auto naložený; +odjímatelný tažný (využívaný bude jen v krizových případech, kdy bych vozil víc lidí a musel dát kola na kouli :) Kožený sedačky spíš nechci.

Moje zkušenost s VW Multivan 2.0BiTDI DSG r.2015 nic moc - po 100tis. výměna motoru, tedy komplet bloku. A to měl olej po 15tis. a max. péči (i předehřev v zimě).

Jinak trojlavici ve dvou chlapech vyndáš, ale je to neskutečně těžká kráva :-)))) Takže sám s manželkou ani prd.

Já to normálně oddělám sám bez pomoci. Aspoň teda v T5. S tou novou nemám žádnou zkušenost, je možné, že sedačky už jsou těžší. 

Asi je to věc cviku - ale těžká a neforemná je dost.

A taky si uvědomuji, že mě limitují pouze jedny posuvné dveře. To byla při konfiguraci chyba.

Presne na tohle me pri konfigurovani upozornovali. Take ty leve dvere vnimam jako pripadnou dalsi unikovou cestu, kdyby to neslo z nejakeho duvodu vpravo.

Na léto bych koupil Mercedes Benz SLK 200 (280?) r.v. 2008-2010. Mám celkem přesnou představu o konfiguraci, co bych chtěl.

V aktuální nabídce v ČR si moc neumím vybrat, z EU jsem nikdy auto nekupoval. Má cenu to tahat u Německa nebo Itálie? Na to už bych někoho potřeboval.

Nebo kdyby někdo něco takového tady prodával 🙂

Moje představa:

fe1619f7-33a6-4096-a8c5-563bbe7a2c2b_a2db4b8a-374b-4d2c-b636-f7678c333e05.thumb.jpg.b8e9a0da4a977382112e5a53d2aa1cc0.jpg

Zdravim mistni odborniky, mel bych jeden dotaz. Je 1.6 TDI 85kW DSG v Octavii nejaka tragedie nebo se s tim da docela dobre jezdit? Diky za nazory.

P.

před 20 minutami, Prochy68 napsal:

Zdravim mistni odborniky, mel bych jeden dotaz. Je 1.6 TDI 85kW DSG v Octavii nejaka tragedie nebo se s tim da docela dobre jezdit? Diky za nazory.

P.

Pokud je tam ještě ten 7kv se suchou spojkou, tak to je jediná tragedie :)

před 57 minutami, semi001 napsal:

Pokud je tam ještě ten 7kv se suchou spojkou, tak to je jediná tragedie :)

Souhlas. Tam prostě ta mechatronika zlobí. cca. ve 150 - 180.000 km se to dělá velice často. Pokud by byla dobrá cena nebo už by to bylo hotový tak bych se toho nebál. Jinak si nechat v záloze cca. 25kKč (repas).

Diky kluci za info, tady se jedna o rocni auto s 30 000km.

Měl jsem to půjčené a pocitově je to slabé a na dálnici velký hluk.

V 29. 6. 2020 v 17:59, baza napsal:

Na léto bych koupil Mercedes Benz SLK 200 (280?) r.v. 2008-2010. Mám celkem přesnou představu o konfiguraci, co bych chtěl.

V aktuální nabídce v ČR si moc neumím vybrat, z EU jsem nikdy auto nekupoval. Má cenu to tahat u Německa nebo Itálie? Na to už bych někoho potřeboval.

Moje představa:

fe1619f7-33a6-4096-a8c5-563bbe7a2c2b_a2db4b8a-374b-4d2c-b636-f7678c333e05.thumb.jpg.b8e9a0da4a977382112e5a53d2aa1cc0.jpg

Zena ma MB SLK 200k 2004, kupovany pred dvouma rokama tady na chmg, a spokojenost. Manual, 120tkm, jen teda pred ca 5tkm sem delal rozvody..

V 29. 6. 2020 v 17:59, baza napsal:

Moje představa:

Mám r.v. 2007,  350 automat 7rychlosti, kupovanou taky tady a jinou (slabší) motorizaci bych nechtěl.Co se týče konfigurace tak moc na výběr nebylo, kromě barev... 

Měl jsem to půjčené a pocitově je to slabé a na dálnici velký hluk.
Já kdysi jezdil služební 1.6 TDI petikvaltem, jezdit se s tím celkem dalo, ale to pásmo vyuzitelnejch otáček bylo strašné úzký. Říkal jsem si právě, že to sedmikvaltovy DSG by to mohlo někam posunout....

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk