Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, African napsal:

To není žádná zvláštní situace, prostě obchodník nesmí přijmout hotovost vyšší než 15.000,- EUR, tím to hasne a ty můžeš mít u sebe klidně milión. Na třikrát si to nikdo v Německu nelajskne, protože to hlídá finanční úřad a na účet mu v hotovosti takovou sumu taky nedáš, anebo minimálně s obrovskými problémy a na to nebude mít žádný obchodník náladu. Mám ty informace čerstvé od dovozců aut i německého AD Mitsubishi. Jediná možnost je převod z účtu na účet, nebo platební terminál. Vybrat auto, sepsat smlouvu, přeposlat prachy a jak se poukažou prachy, hurá domů. Dnes jsou i různé možnosti zrychlených převodů, ale hotovost prý prostě nejde. 

Vlasto, to, co plati v CR, nemusi nutne platit jinde po EU. V Nemecku neni limit na hotovostni transakce, jen pri platbe nad 10t € musis predlozit prukaz totoznosti. https://www.gold.de/bargeld/#:~:text=Bargeld ist in Deutschland nach,2020 bereits ab 2.000 Euro.

Bargeld ist in Deutschland nach wie vor so beliebt wie in kaum einem anderen europäischen Land. Obergrenzen für Barzahlungen existierten hierzulande bisher für anonyme Bargeschäfte ab 10.000 Euro, beim anonymen Goldkauf seit 01. Januar 2020 bereits ab 2.000 Euro. Die Einfuhr aus Ländern außerhalb der EU ist ab 10.000 Euro schriftlich meldepflichtig. Die Verausgabung von Banknoten in Deutschland obliegt der Bundesbank, die Münzprägung wird vom Bundesfinanzministerium in Auftrag gegeben. - Hotovost je v Nemecku tak oblibena, jako nikde jinde v EU. Horni hranice existuje pro anonymni hotovostni operace, a to 10k €, pro nakupy zlata uz 2k € od ledna 2020.

Wer also ein Auto für 20.000 Euro beim Händler bar bezahlen will, kann das tun, bleibt aber nicht anonym. Kostet das Auto nur 9.000 Euro, kann der Käufer anonym bar bezahlen. Zahlung per Kreditkarte oder Bankverbindung (Überweisung) geht natürlich immer ohne Ausweis, da hier die Identität anderweitig feststellbar ist. - Kdo chce koupit u obchodnika auto za 20t EUR, muze tak ucinit, nezustane vsak anonymni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sibiři, já to mám opravdu ověřené protože tam také plánuji jet ;) Jestli se tam nějaký uličník najde, který má způsob jak vzít od něj cash, budiž, to poslední je vzít telefon a zeptat se. V Německu ani jeden AD Mitsubishi nevezme větší hotovost 10.000,- EUR a já například před týdnem volal sem. Umí perfektně anglicky, tak jim kluci zavolejte a zeptejte se na aktuální situaci v platbách v hotovosti. 10.000,-Eur strop, je tedy pravda že někde mi řekli 15.000,-EUR, takže se taky občas trochu trápí, ale spíš už si od plateb v hotovosti odvykli.... 

Autocenter Mothor GmbH

Marcel Gawert
An den Burgstücken 15
39638 Gardelegen

T+49 (0)3907 - 6899692

F +49 (0)3907 - 778677

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Afričane, pravdu má Sibiř. Do 10k€ jsi v Německu anonym nad 10k€ se musíš proukázat průkazem totožnosti a vezmou si tvoje údaje a musí je 5 let skladovat. Mám s tím bohaté zkušenosti a díval jsem se teď i pro jistotu do zákona. Horní hranice v Německu neexistuje, ale obchodník si ji může samozřejmě stanovit...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Kat251 napsal:

Ahoj Afričane, pravdu má Sibiř. Do 10k€ jsi v Německu anonym nad 10k€ se musíš proukázat průkazem totožnosti a vezmou si tvoje údaje a musí je 5 let skladovat. Mám s tím bohaté zkušenosti a díval jsem se teď i pro jistotu do zákona. Horní hranice v Německu neexistuje, ale obchodník si ji může samozřejmě stanovit...


Sent from my iPhone using Tapatalk

To jim ale na přepážce s igelitkou můžu tvrdit, že jste to říkali :lol2: Já nevím jak to mám říct, když mi do telefonu řeknou že si ten cash prostě nevezmou, pouze převod na účet., tak tím pro mě debata s nimi končí. Pár dealerů jsem už obvolal, a už se ani neptám, protože cash nechtějí. Já už osobně počítám s tím že tam pojedu na výlet a někde tam prostě přespím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jim ale na přepážce s igelitkou můžu tvrdit, že jste to říkali :lol2: Já nevím jak to mám říct, když mi do telefonu řeknou že si ten cash prostě nevezmou, pouze převod na účet., tak tím pro mě debata s nimi končí. Pár dealerů jsem už obvolal, a už se ani neptám, protože cash nechtějí. Já už osobně počítám s tím že tam pojedu na výlet a někde tam prostě přespím. 

https://www.evz.de/finanzen-versicherungen/hoechstgrenzen-bargeldzahlung.html

ale jak jsem psal, samozřejmě to nemusí přijmout, pokud jim to zakazuje interní předpis... ale ještě jsem se s tím nesetkal...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, honza71 napsal:

Se docela projedes. Kolik usetris na aute +/- % oproti nakupu v CR ?

Micina Funglovka Intense + je o cca. stodvacet levnější a výbava lepší. U starších je výhoda, že tam jezdí halda benzínu, což preferuji a tam stejný ročník, km, lepší výbava plus mínusu o pade. Kluci co vozej, už jednu dobu tahali pouze bouráky, nebo se vexlovalo s kiláky, ale teď to v Rajchu po delší době spadlo a kluci už zase nemusí chvíli podvádět :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Kat251 napsal:


https://www.evz.de/finanzen-versicherungen/hoechstgrenzen-bargeldzahlung.html

ale jak jsem psal, samozřejmě to nemusí přijmout, pokud jim to zakazuje interní předpis... ale ještě jsem se s tím nesetkal...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak říkám, nejlepší když si zavolá přímo dealerovi, kde chce auto kupovat a dohodne se s nim :cheers: No, a ten mu řekne, že si cash nevezme... :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasto, to, co plati v CR, nemusi nutne platit jinde po EU. V Nemecku neni limit na hotovostni transakce, jen pri platbe nad 10t € musis predlozit prukaz totoznosti. https://www.gold.de/bargeld/#:~:text=Bargeld ist in Deutschland nach,2020 bereits ab 2.000 Euro.
Bargeld ist in Deutschland nach wie vor so beliebt wie in kaum einem anderen europäischen Land. Obergrenzen für Barzahlungen existierten hierzulande bisher für anonyme Bargeschäfte ab 10.000 Euro, beim anonymen Goldkauf seit 01. Januar 2020 bereits ab 2.000 Euro. Die Einfuhr aus Ländern außerhalb der EU ist ab 10.000 Euro schriftlich meldepflichtig. Die Verausgabung von Banknoten in Deutschland obliegt der Bundesbank, die Münzprägung wird vom Bundesfinanzministerium in Auftrag gegeben. - Hotovost je v Nemecku tak oblibena, jako nikde jinde v EU. Horni hranice existuje pro anonymni hotovostni operace, a to 10k €, pro nakupy zlata uz 2k € od ledna 2020.
Wer also ein Auto für 20.000 Euro beim Händler bar bezahlen will, kann das tun, bleibt aber nicht anonym. Kostet das Auto nur 9.000 Euro, kann der Käufer anonym bar bezahlen. Zahlung per Kreditkarte oder Bankverbindung (Überweisung) geht natürlich immer ohne Ausweis, da hier die Identität anderweitig feststellbar ist. - Kdo chce koupit u obchodnika auto za 20t EUR, muze tak ucinit, nezustane vsak anonymni. 

Naše zkušenost je taková, že 99,99% příjme cash do 10.000€ a zbytek převod. Jednoduše si zajeď k dealerovi, auto velmi pečlivě prohlédni ( to že jsi např. u autorizáka ještě neznamená, že auto musí být jako ze škatulky ), mnohokrát se stalo, že dealer při výkupu nezjistil faktický technický stav a my jsme na místě zjistili lakování celého boku a jiné příběhy a jeli jsme zase domů...Pokud bude vše ok, zadej expresní platbu a doufej, že to banky opravdu expresně vyřeší ( teď mám aktuální příběh, kdy se na to banka vys... a odtahovka nám na místě stála dva dny a čekalo se na prachy )
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si pokecal s jedním pánem co má Ford Edge, trochu mě ho ukázal a je to zatím jediná alternativa Outlandera, která by mě asi bavila. První recenze, co jsem tedy četl nic moc s mým překvapením, ale chlapík 170 najeto a moc happy. Nemáte ho tady někdo ve dvoulitru, abych se dozvěděl více? Pro auto pojedu na konci roku, takže ještě dost času trochu pátrat, chci se v něm projet a uvidí se. Co se mi líbí, že Edge je jiný, design parádní, tak nějak mimo ten český Vw group mainstream, místa hafo, motory by měli taky držet co jsem četl, interiér velmi přátelský. V recenzích tedy píšou že na deklarovaný výkon 178 kW to je lenoch, ale já závodník žádný nejsem, takže to bych asi překousl.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=301276181&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=48&pageNumber=2&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&searchId=381f5eb6-1d8b-0341-1128-6b620ddaf334

$_20.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Gustaf napsal:

Jen ta cena...

Pravě že cenovky ojetých super, si vem že nové začíná na milionu, v této verzi mega dvěstě.  Přesně v recenzích co drbou nejvíc, že na tom člověk prodělá gatě pokud ho bude po pár letech prodávat dál. To auto vypadá na první pohled opravdu kvalitně zpracované, hlavně interiér už odpovídá kvalitě dražších aut řekl bych. A 3,5 litr benzín, to je vůbec lahůdka za ty prachy, ten už prý i jede, ale tam už se to cestování asi trochu prodraží, ale pěkný :punk: Takže recenze kde ubrali nejvíc bodů, tam já bych jako socka ba naopak hodně bodů přidal 😁

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=290347419&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=48&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&usage=USED&searchId=6891919d-1e8a-0073-766e-723bab6ea78d

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, African napsal:

Pravě že cenovky ojetých super, si vem že nové začíná na milionu, v této verzi mega dvěstě.  Přesně v recenzích co drbou nejvíc, že na tom člověk prodělá gatě pokud ho bude po pár letech prodávat dál. To auto vypadá na první pohled opravdu kvalitně zpracované, hlavně interiér už odpovídá kvalitě dražších aut řekl bych. A 3,5 litr benzín, to je vůbec lahůdka za ty prachy, ten už prý i jede, ale tam už se to cestování asi trochu prodraží, ale pěkný :punk: Takže recenze kde ubrali nejvíc bodů, tam já bych jako socka ba naopak hodně bodů přidal 😁

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=290347419&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=48&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&usage=USED&searchId=6891919d-1e8a-0073-766e-723bab6ea78d

Já jsem na něj kdysi taky koukal a také jsem se rozhodoval mezi nimi a outlenderem. A právě mě zarazila cena....byl za raketu. Teď už ty ojetiny asi jsou jinde no. Momentálně to nesleduju. Ale fordik se mi líbil moc...

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Gustaf napsal:

Já jsem na něj kdysi taky koukal a také jsem se rozhodoval mezi nimi a outlenderem. A právě mě zarazila cena....byl za raketu. Teď už ty ojetiny asi jsou jinde no. Momentálně to nesleduju. Ale fordik se mi líbil moc...

Koukal jsem že se Edge vyskytuje v top 10 poruchových aut hned vedle Land Rovera :wacko: No tak jsem volal dvornímu mechanikovi ve Fordu a ten jako by se toho nebál, poruchy u 2016 modelu pouze klima, nějáká elektrika, senzory řízení, ale vše řešeno svolávacími akcemi. Prý si mám ověřit, zdali původní majitel ty svolávačky absolvoval, jakože prý Němci na to dlabou. Servisy dělají zdarma i po svolávacích akcích, ale prý můžu počítat s problémy, delší odstávkou auta, bla, bla, bla, no, nepotěšil mě upřímně :D Svezení ale prý super, mám to zkusit a ten servis prý spolu nějak vychytáme.....mám nad čím přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, African napsal:

Koukal jsem že se Edge vyskytuje v top 10 poruchových aut hned vedle Land Rovera :wacko: No tak jsem volal dvornímu mechanikovi ve Fordu a ten jako by se toho nebál, poruchy u 2016 modelu pouze klima, nějáká elektrika, senzory řízení, ale vše řešeno svolávacími akcemi. Prý si mám ověřit, zdali původní majitel ty svolávačky absolvoval, jakože prý Němci na to dlabou. Servisy dělají zdarma i po svolávacích akcích, ale prý můžu počítat s problémy, delší odstávkou auta, bla, bla, bla, no, nepotěšil mě upřímně :D Svezení ale prý super, mám to zkusit a ten servis prý spolu nějak vychytáme.....mám nad čím přemýšlet.

Kolega ma uz druheho Edge a neda na nej dopustit... Lepsi auto pry nemel...A vse fungovalo jak melo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Navazka napsal:

Kolega ma uz druheho Edge a neda na nej dopustit... Lepsi auto pry nemel...A vse fungovalo jak melo

To rád slyším, je to krásná kára a prý velmi pohodlná na daleké cesty, které nás čekají. Mechanik taky říkal, že se to buď vychytá a pak se jedná o spolehlivý vůz, anebo chytnu kus který bude úplně bez problémů. Motor prý prověřený, bezpromémový. Ale zase, na jednu stranu Outlander v benzínu, byť je pohodlí a interiér v porovnání horší, na druhou stranu není co řešit, protože se jedná o velmi spolehlivý vůz, což upřednostňuji, takže budu pátrat dál a uvidí se, díky za reakci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...